FREDAG |
6 MARS |
|
09.30 |
K Femkamp / 60m häck |
|
09.45 |
K 60m häck / försök |
|
10.00 |
M Tresteg / kval |
|
10.10 |
M 60m häck / försök |
Robert Kronberg (h3, kl 10.27) |
10.40 |
K Femkamp / höjd |
|
10.45 |
K 400m / försök |
|
11.05 |
K Kula / kval |
Helena Engman |
11.15 |
M 400m / försök |
Johan Wissman (h1, kl 11.15) |
11.45 |
M 3000m / försök |
Oskar Käck (h1, kl 11.45) |
|
|
Johan Wallerstein, Olle Walleräng (h2, kl 11.57) |
12.15 |
K Längd / kval |
|
13.35 |
K Femkamp / kula |
|
- |
|
|
15.45 |
K 60m häck / semi |
|
15.50 |
K Stav / kval |
|
16.00 |
K Femkamp / längd |
|
16.10 |
M 60m häck / semi |
Robert Kronberg (s1, kl 16.10) |
16.25 |
K 800m / försök |
|
16.25 |
M Höjd / kval |
Linus Thörnblad |
16.55 |
M 800m / försök |
Mattias Claesson (h2, kl 17.02) |
17.00 |
K Kula / FINAL |
|
17.25 |
K 1500m / försök |
Ulrika Johansson (h1, kl 17.25) |
17.40 |
K Tresteg / kval |
|
17.45 |
K 400m / semi |
|
18.05 |
M 400m / semi |
Johan Wissman (s1, kl 18.05) |
18.20 |
K Femkamp / 800m |
|
18.40 |
K 60m häck / FINAL |
|
18.50 |
M 60m häck / FINAL |
|
|
|
|
LÖRDAG |
7 MARS |
|
09.30 |
K 60m / försök |
Emma Rienas (h1, kl 09.30) |
|
|
Lena Berntsson (h4, kl 09.48) |
09.30 |
M Längd / kval |
Michel Tornéus |
09.35 |
M Stav / kval |
Alhaji Jeng |
09.35 |
K Höjd / kval |
|
10.00 |
M 60m / försök |
|
10.40 |
M Sjukamp / 60m |
|
11.05 |
K 3000m / försök |
|
11.30 |
M Kula / kval |
|
12.00 |
M Sjukamp / längd |
|
- |
|
|
15.00 |
M Höjd / FINAL |
|
15.05 |
M Tresteg / FINAL |
|
15.10 |
M Sjukamp / kula |
|
15.15 |
K Stav / FINAL |
|
15.50 |
M 1500m / försök |
|
16.15 |
K 800m / semi |
|
16.30 |
M 800m / semi |
Mattias Claesson (s2, kl 16.37) |
16.40 |
K Längd / FINAL |
|
16.45 |
K 60m / semi |
Lena Berntsson, Emma Rienas |
17.00 |
M 60m / semi |
|
17.15 |
M 3000m / FINAL |
Olle Walleräng |
17.30 |
M Sjukamp / höjd |
|
17.35 |
K 1500m / FINAL |
|
17.45 |
K 400m / FINAL |
|
17.55 |
M 400m / FINAL |
Johan Wissman |
|
|
|
SÖNDAG |
8 MARS |
|
09.15 |
M Sjukamp / 60m häck |
|
10.30 |
M Sjukamp / stav |
|
- |
|
|
15.15 |
K Tresteg / FINAL |
|
15.20 |
M Kula / FINAL |
|
15.25 |
M Stav / FINAL |
Alhaji Jeng |
15.40 |
K Höjd / FINAL |
|
15.45 |
M Sjukamp / 1000m |
|
16.00 |
K 800m / FINAL |
|
16.15 |
M 800m / FINAL |
Mattias Claesson |
16.30 |
K 3000m / FINAL |
|
16.45 |
M Längd / FINAL |
|
16.50 |
M 1500m / FINAL |
|
17.05 |
K 60m / FINAL |
Lena Berntsson |
17.20 |
M 60m / FINAL |
|
17.35 |
K 4x400m / FINAL |
|
17.55 |
M 4x400m / FINAL |
|