TISDAG |
19 JULI |
|
09.30 |
P Tiokamp / 100m |
Sebastian Ruthström (h1, kl 09.30) |
09.35 |
P Kula / kval |
Wictor Petersson (gr1)(direktkval 19.40) |
09.55 |
F 3000m hinder / försök |
|
10.05 |
F Spjut / kval 1 |
|
10.20 |
P Tiokamp / längd |
Sebastian Ruthström (gr2) |
10.35 |
P 1500m / försök |
Emil Danielsson (h2, kl 10.45)(topp-3 + 3 tider) |
11.10 |
F 800m / försök |
|
11.20 |
F Spjut / kval 2 |
|
11.55 |
P Längd / kval |
|
12.05 |
P 100m / försök |
Austin Hamilton (h4, kl 12.26)(topp-3 + 6 tider) |
12.10 |
P Tiokamp / kula |
Sebastian Ruthström (gr2) |
- |
|
|
17.00 |
K Stav / kval |
Klara Mattsson (gr1). |
|
|
Lisa Gunnarsson (gr2)(direktkval 4.20) |
17.15 |
P Tiokamp / höjd |
Sebastian Ruthström (gr1) |
18.00 |
F 10000m gång / FINAL |
|
18.20 |
F Diskus / kval 1 |
|
19.10 |
F 400m / försök |
|
19.35 |
F Diskus / kval 2 |
|
20.00 |
P Kula / FINAL |
Wictor Petersson |
20.05 |
P Tiokamp / 400m |
Sebastian Ruthström (h1, kl 20.05) |
20.30 |
P 10000m / FINAL |
|
|
|
|
ONSDAG |
20 JULI |
|
09.30 |
P Tiokamp / 110m häck |
Sebastian Ruthström |
09.40 |
F Kula / kval |
|
09.55 |
P 110m häck / försök |
Max Hrelja (h7, kl 10.37)(topp-3 + 3 tider) |
10.20 |
P Tiokamp / diskus 1 |
Sebastian Ruthström |
10.50 |
F 400m häck / försök |
Johanna Dyremark (h5, kl 11.22)(topp-4 + 4 tider) |
11.30 |
P Tiokamp / diskus 2 |
Sebastian Ruthström |
11.35 |
P Tresteg / kval |
|
11.40 |
P 400m / försök |
|
12.35 |
F 100m / försök |
|
12.50 |
P Slägga / kval 1 |
|
13.05 |
P Tiokamp / stav |
Sebastian Ruthström |
14.10 |
P Slägga / kval 2 |
|
- |
|
|
18.00 |
P Tiokamp / spjut 1 |
Sebastian Ruthström |
18.10 |
P 110m häck / semi |
Max Hrelja (s2, kl 18.18)(topp-2 + 2 tider) |
18.35 |
F Kula / FINAL |
|
18.40 |
P Höjd / kval |
|
18.45 |
F 800m / semi |
|
19.10 |
P Tiokamp / spjut 2 |
|
19.20 |
P 100m / semi |
Austin Hamilton (s1, kl 19.20)(topp-2+2 tider) |
19.45 |
P Längd / FINAL |
|
19.55 |
F 400m / semi |
|
20.25 |
F 3000m / FINAL |
|
20.45 |
F Spjut / FINAL |
|
21.00 |
P Tiokamp / 1500m |
Sebastian Ruthström |
21.35 |
P 100m / FINAL |
Austin Hamilton |
|
|
|
TORSDAG |
21 JULI |
|
09.30 |
F Slägga / kval 1 |
Emma Thor (direktkval 61.50) |
09.35 |
F Sjukamp / 100m häck |
Bianca Salming (h1, kl 09.35) |
|
|
Lovisa Östervall (h3, kl 09.49) |
09.40 |
F Längd / kval |
Kaiza Karlén (gr1) (direktkval 6.25) |
09.45 |
P Stav / kval |
Armand Duplantis (gr2) (direktkval 5.35) |
10.00 |
P 3000m hinder / försök |
|
10.35 |
P 400m häck / försök |
Viktor Nylander (h4, kl 10.56)(topp-3 + 3 tider) |
10.40 |
F Sjukamp / höjd |
Bianca Salming (gr1), Lovisa Östervall (gr2) |
10.55 |
F Slägga / kval 2 |
Grete Ahlberg (direktkval 61.50) |
11.30 |
P 200m / försök |
Marcus Tornée (h4, kl 11.51)(topp-4 + 4 tider) |
- |
|
|
18.00 |
F Sjukamp / kula |
Bianca Salming (gr1), Lovisa Östervall (gr2) |
18.05 |
F 100m / semi |
|
18.25 |
F Stav / FINAL |
Lisa Gunnarsson, Klara Mattsson |
18.30 |
P 200m / semi |
Marcus Tornée (s2, kl 19.02)(topp-2 + 2 tider) |
18.50 |
F Diskus / FINAL |
|
18.55 |
F 400m häck / semi |
Johanna Dyremark (s2, kl 19.02)(topp-2 + 2 tider) |
19.20 |
F Sjukamp / 200m |
Bianca Salming (h1, kl 19.20), |
|
|
Lovisa Östervall (h3, kl 19.34) |
19.45 |
P 400m / semi |
|
20.10 |
P Tresteg / FINAL |
|
20.15 |
F 400m / FINAL |
|
20.25 |
P 1500m / FINAL |
|
20.45 |
F 800m / FINAL |
|
21.00 |
P 110m häck / FINAL |
|
21.20 |
F 100m / FINAL |
|
|
|
|
FREDAG |
22 JULI |
|
09.30 |
P Spjut / kval 1 |
|
09.35 |
F 100m häck / försök |
|
10.10 |
F Sjukamp / längd |
Bianca Salming (gr2), Lovisa Östervall (gr1) |
10.15 |
F Höjd / kval |
|
10.25 |
P 800m / försök |
Andreas Kramer (h1,kl 10.25)(topp-4 + 4 tider) |
10.50 |
P Spjut / kval 2 |
Simon Litzell (direktkval 72.50) |
11.20 |
F 1500m / försök |
|
11.50 |
F Tresteg / kval |
|
12.00 |
F 200m / försök |
|
12.25 |
F Sjukamp / spjut 1 |
Bianca Salming |
13.35 |
F Sjukamp / spjut 2 |
Lovisa Östervall |
- |
|
|
18.00 |
F 4x100m / försök |
|
18.20 |
P Höjd / FINAL |
|
18.30 |
P 4x100m / försök |
|
19.00 |
F Sjukamp / 800m |
Bianca Salming, Lovisa Östervall |
19.25 |
F Längd / FINAL |
Kaiza Karlén |
19.30 |
P 400m häck / semi |
Viktor Nylander (s3, kl 19.46)(topp-2 + 2 tider) |
20.00 |
F 3000m hinder / FINAL |
|
20.25 |
P Slägga / FINAL |
|
20.30 |
P 400m / FINAL |
|
20.45 |
F 400m häck / FINAL |
|
21.00 |
F 200m / semi |
|
21.30 |
P 200m / FINAL |
|
|
|
|
LÖRDAG |
23 JULI |
|
09.30 |
P 10000m gång / FINAL |
|
09.40 |
P Diskus / kval 1 |
Jakob Gardenkrans (direktkval 59.00) |
10.30 |
F 5000m / FINAL |
|
10.40 |
F Tresteg / FINAL |
|
11.00 |
|
|
11.10 |
F 4x400m / försök |
|
11.25 |
P Diskus / kval 2 |
Wictor Petersson (direktkval 59.00) |
11.45 |
P 4x400m / försök |
|
- |
|
|
17.00 |
F Slägga / FINAL |
Grete Ahlberg, Emma Thor |
17.10 |
P Stav / FINAL |
Armand Duplantis |
17.15 |
F 100m häck / semi |
|
17.50 |
P 800m / semi |
Andreas Kramer (s1, kl 17.50)(topp-2 + 2 tider) |
18.20 |
F 200m / FINAL |
|
18.40 |
P Spjut / FINAL |
|
18.45 |
P 5000m / FINAL |
Suldan Hassan |
19.15 |
P 400m häck / FINAL |
|
19.35 |
P 4x100m / FINAL |
|
19.50 |
F 4x100m / FINAL |
|
|
|
|
SÖNDAG |
24 JULI |
|
16.00 |
F Höjd / FINAL |
|
16.05 |
F 100m häck / FINAL |
|
16.10 |
P Diskus / FINAL |
Wictor Petersson |
16.20 |
P 3000m hinder / FINAL |
|
16.45 |
F 1500m / FINAL |
|
17.10 |
P 800m / FINAL |
|
17.30 |
F 4x400m / FINAL |
|
17.50 |
P 4x400m / FINAL |
|