TISDAG |
10 JULI |
|
08.00 |
F Spjut / kval 1 |
|
08.05 |
P Tiokamp / 100m |
|
08.10 |
P Kula / kval 1 |
|
08.30 |
F 3000m hinder / försök |
|
08.50 |
P Tiokamp / längd |
|
09.20 |
F Spjut / kval 2 |
|
09.24 |
P Kula / kval 2 |
|
09.25 |
P 1500m / försök |
|
10.00 |
F 800m / försök |
|
10.20 |
P Längd / kval |
|
10.45 |
P Tiokamp / kula |
|
10.50 |
P 100m / försök |
Henrik Larsson (h5, kl 11.18)(topp-3 + 6 tider) |
- |
|
|
15.00 |
P Tiokamp / höjd |
|
15.15 |
F Stav / kval |
Lisa Gunnarsson (gr1), |
|
|
Linnea Jönsson (gr2) (direktkval 4.25) |
15.45 |
F Diskus / kval 1 |
Caisa-Marie Lindfors (direktkval 53.00) |
15.50 |
F 400m / försök |
|
16.40 |
F 5000m / FINAL |
|
17.05 |
F Diskus / kval 2 |
|
17.10 |
P Kula / FINAL |
|
17.15 |
P Tiokamp / 400m |
|
17.50 |
P 10000m / FINAL |
|
|
|
|
ONSDAG |
11 JULI |
|
08.00 |
P Tiokamp / 110m häck |
|
08.30 |
P 110m häck / försök |
|
08.50 |
P Tiokamp / diskus 1 |
|
09.15 |
F Kula / kval 1 |
|
09.30 |
F 400m häck / försök |
|
10.00 |
P Tiokamp / diskus 2 |
|
10.20 |
P 400m / försök |
|
10.30 |
F Kula / kval 2 |
Axelina Johansson (direktkval 15.50) |
11.20 |
P Slägga / kval 1 |
Ragnar Carlsson (direktkval 74.00) |
11.27 |
F 100m / försök |
|
11.40 |
P Tiokamp / stav |
|
12.40 |
P Slägga / kval 2 |
|
- |
|
|
15.30 |
P Tiokamp / spjut 1 |
|
15.35 |
F Kula / FINAL |
|
15.40 |
P 110m häck / semi |
|
16.00 |
P Stav / kval |
Armand Duplantis (gr1)(direktkval 5.35) |
16.10 |
F 800m / semi |
|
16.40 |
P Tiokamp / spjut 2 |
|
16.50 |
P 100m / semi |
Henrik Larsson (s2, kl 16.58)(topp-2 + 2 tider) |
16.55 |
P Längd / FINAL |
|
17.25 |
F 400m / semi |
|
17.50 |
F Spjut / FINAL |
|
17.55 |
F 3000m / FINAL |
|
18.25 |
P Tiokamp / 1500m |
|
19.05 |
P 100m / FINAL |
Henrik Larsson |
|
|
|
TORSDAG |
12 JULI |
|
08.30 |
F Sjukamp / 100m häck |
Erika Wärff (h1, kl 08.30), Ida Thunberg (h4, kl 08.51) |
08.40 |
F Slägga / kval 1 |
Jennifer Quick (direktkval 62.00) |
09.00 |
P 3000m hinder / försök |
|
09.18 |
F Längd / kval |
Amanda Hansson (gr1)(direktkval 6.25) |
09.30 |
F Sjukamp / höjd |
Erika Wärff (gr1), Ida Thunberg (gr2) |
09.35 |
P 400m häck / försök |
Anton Bertilsson (h1, kl 09.35), |
|
|
Carl Bengtström (h4, kl 09.56)(topp-3 + 6 tider) |
09.55 |
F Slägga / kval 2 |
|
10.30 |
P 200m / försök |
Kasper Kadestål (h4, kl 10.51), |
|
|
Henrik Larsson (h5, kl 10.58)(topp-4 + 4 tider) |
- |
|
|
16.55 |
F Sjukamp / kula |
Erika Wärff & Ida Thunberg (gr1) |
17.00 |
F 100m / semi |
|
17.20 |
F Stav / FINAL |
Lisa Gunnarsson |
17.25 |
P 200m / semi |
Henrik Larsson (s1, kl 17.25), |
|
|
Kasper Kadestål (s2, kl 17.32)(topp-2 + 2 tider) |
17.50 |
F 400m häck / semi |
|
18.15 |
F Sjukamp / 200m |
Ida Thunberg (h1, kl 18.15), Erika Wärff (h2, kl 18.21) |
18.20 |
P Höjd / kval |
|
18.35 |
F Diskus / FINAL |
|
18.40 |
P 400m / semi |
|
19.10 |
F 400m / FINAL |
|
19.25 |
P 1500m / FINAL |
|
19.48 |
F 800m / FINAL |
|
20.02 |
P 110m häck / FINAL |
|
20.15 |
F 100m / FINAL |
|
|
|
|
FREDAG |
13 JULI |
|
08.30 |
P Spjut / kval 1 |
|
08.35 |
F 100m häck / försök |
Amanda Hansson (h3, kl 08.49)(topp-3 + 6 tider) |
09.00 |
F Sjukamp / längd |
Ida Thunberg (gr1) |
09.25 |
P 800m / försök |
|
09.45 |
P Spjut / kval 2 |
|
10.20 |
F 1500m / försök |
|
10.40 |
F Höjd / kval |
Maja Nilsson (gr2)(direktkval 1.84) |
11.00 |
F 200m / försök |
|
11.10 |
F Sjukamp / spjut 1 |
Ida Thunberg |
12.20 |
F Sjukamp / spjut 2 |
|
- |
|
|
16.50 |
P Slägga / FINAL |
Ragnar Carlsson |
17.00 |
P Tresteg / kval |
|
17.05 |
F 4x100m / försök |
|
17.30 |
P 4x100m / försök |
|
18.00 |
F Sjukamp / 800m |
Ida Thunberg (h3, kl 18.16) |
18.28 |
P 400m häck / semi |
Carl Bengtström (s1, kl 18.28)(topp-2 + 2 tider) |
18.43 |
F Längd / FINAL |
Amanda Hansson |
19.02 |
F 200m / semi |
|
19.26 |
F 400m häck / FINAL |
|
19.35 |
P 400m / FINAL |
|
19.45 |
F 3000m hinder / FINAL |
|
20.20 |
P 200m / FINAL |
Henrik Larsson (ej start) |
|
|
|
LÖRDAG |
14 JULI |
|
08.30 |
P Diskus / kval 1 |
|
08.35 |
F 10000m gång / FINAL |
|
09.00 |
F Tresteg / kval |
Fatima Koné (gr1)(direktkval 13.20) |
09.40 |
P Höjd / FINAL |
|
09.45 |
F 10000m gång / FINAL |
|
09.50 |
P Diskus / kval 2 |
|
10.50 |
F 4x400m / försök |
|
11.15 |
P 4x400m / försök |
|
- |
|
|
12.20 |
F Slägga / FINAL |
|
12.50 |
P Stav / FINAL |
Armand Duplantis |
12.55 |
F 100m häck / semi |
|
13.30 |
P 800m / semi |
|
13.59 |
P Tresteg / FINAL |
|
14.05 |
F 200m / FINAL |
|
14.20 |
P 5000m / FINAL |
|
14.25 |
P Spjut / FINAL |
|
14.52 |
P 400m häck / FINAL |
|
15.04 |
F 4x100m / FINAL |
|
15.40 |
P 4x100m / FINAL |
|
|
|
|
SÖNDAG |
15 JULI |
|
12.30 |
F Höjd / FINAL |
Maja Nilsson |
12.35 |
F 100m häck / FINAL |
|
12.40 |
P Diskus / FINAL |
|
12.45 |
P 3000m hinder / FINAL |
|
13.00 |
F Tresteg / FINAL |
|
13.15 |
F 1500m / FINAL |
|
13.34 |
P 800m / FINAL |
|
13.58 |
F 4x400m / FINAL |
|
14.28 |
P 4x400m / FINAL |
|