TORSDAG |
14 JULI |
|
07.00 |
F Sjukamp / 100m häck |
Erika Wärff (h3, kl 07.12), |
|
|
Ida Thunberg (h4, kl 09.18) |
07.05 |
P Kula / kval |
|
07.35 |
F 5000m gång / FINAL |
|
07.40 |
P Slägga / kval 1 |
Ragnar Carlsson (direktkval 72.00) |
07.55 |
F Sjukamp / höjd |
Erika Wärff (gr2), Ida Thunberg (gr2) |
08.20 |
P 100m / försök |
Henrik Larsson (h2, kl 08.26), |
|
|
Michael Nyabako (h4, kl 08.38)(topp-4 + 4 tider) |
09.00 |
F 100m / försök |
|
09.10 |
P Slägga / kval 2 |
Patrik Lindstedt (direktkval 72.00) |
09.40 |
F 400m / försök |
|
- |
|
|
14.30 |
F Diskus / kval 1 |
|
14.40 |
P Höjd / kval |
Simon Wiklund (gr2)(direktkval 2.11) |
15.10 |
F Sjukamp / kula |
Erika Wärff (gr1), Ida Thunberg (gr2) |
15.30 |
F 800m / försök |
|
15.45 |
F Diskus / kval 2 |
|
16.00 |
P Längd / kval |
|
16.10 |
P 100m / semi |
Michael Nyabako (s1, kl 16.10), |
|
|
Henrik Larsson (s3, kl 16.22)(topp-2 + 2 tider) |
16.40 |
F 100m / semi |
|
16.50 |
F Stav / kval |
|
17.00 |
P Spjut / kval 1 |
|
17.10 |
P 1500m / försök |
|
17.40 |
F Sjukamp / 200m |
Erika Wärff (h2, kl 17.46), |
|
|
Ida Thunberg (h3, kl 17.52) |
18.10 |
P Spjut / kval 2 |
|
18.15 |
F 2000m hinder / försök |
Sara Gunnarsson (h1, kl 18.15), |
|
|
Mika Söderström (h2, kl 18.27)(topp-5 + 5 tider) |
18.50 |
P 3000m / FINAL |
|
|
|
|
FREDAG |
15 JULI |
|
07.00 |
P Stav / kval |
|
07.05 |
F Sjukamp / längd |
Erika Wärff (gr1), Ida Thunberg (gr2) |
07.35 |
F 400m häck / försök |
|
08.10 |
P 400m häck / försök |
|
08.45 |
P 800m / försök |
|
08.50 |
F Höjd / kval |
Maja Nilsson (gr1)(direktkval 1.78) |
09.25 |
F 100m häck / försök |
Victoria Almerén Hansson (h1, kl 09.25), |
|
|
Amanda Hansson (h4, kl 09.43)(topp-3 + 4 tider) |
09.35 |
F Kula / kval |
Axelina Johansson (gr1)(direktkval 16.20) |
10.00 |
P 110m häck / försök |
Joel Bengtsson (h4, kl 10.18)(topp-3 + 4 tider) |
- |
|
|
13.30 |
F Sjukamp / spjut 1 |
Ida Thunberg |
14.10 |
F 100m häck / semi |
Amanda Hansson (s1, kl 14.10), Victoria |
|
|
Almerén Hansson (s2, kl 14.16)(topp-3 + 2 tider) |
14.20 |
F Tresteg / FINAL |
Fatima Koné, Klara Ekelund |
14.30 |
P 110m häck / semi |
Joel Bengtsson (s2, kl 14.36)(topp-3 + 2 tider) |
14.45 |
F Sjukamp / spjut 2 |
Erika Wärff |
14.55 |
F 800m / semi |
|
15.15 |
P 2000m hinder / försök |
|
15.45 |
P Kula / FINAL |
|
15.55 |
F 200m / försök |
|
16.05 |
P Slägga / FINAL |
Ragnar Carlsson, Patrik Lindstedt |
16.30 |
P 200m / försök |
Kasper Kadestål (h3, kl 16.42), |
|
|
Henrik Larsson (h5, kl 16.54)(topp-4 + 4 tider) |
17.10 |
F 400m / semi |
|
17.15 |
P Längd / FINAL |
|
17.25 |
P 400m / försök |
Carl Bengtström (h1, kl 17.25)(topp-2 + 2 tider) |
17.45 |
F Sjukamp / 800m |
Erika Wärff, Ida Thunberg |
17.50 |
F Diskus / FINAL |
|
18.15 |
F 3000m / FINAL |
Frida Karlsson |
18.40 |
F 100m / FINAL |
|
18.55 |
P 100m / FINAL |
Henrik Larsson |
|
|
|
LÖRDAG |
16 JULI |
|
07.00 |
F Spjut / kval 1 |
|
07.15 |
P Tiokamp / 100m |
|
07.50 |
P 10000m gång / FINAL |
|
08.00 |
P Tiokamp / längd |
|
08.20 |
F Spjut / kval 2 |
|
09.10 |
F 1000m stafett / försök |
|
09.30 |
P Tiokamp / kula |
|
09.45 |
P Diskus / kval 1 |
|
10.05 |
P 1000m stafett / försök |
Sverige (h2, kl 10.20)(topp-2 + 4 tider) |
10.30 |
F Längd / kval |
Lovisa Karlsson (gr1), (direktkval 6.20). |
11.10 |
P Diskus / kval 2 |
|
- |
|
|
14.00 |
F Stav / FINAL |
|
14.05 |
P Tiokamp / höjd |
|
14.10 |
F 400m häck / semi |
|
14.30 |
P 400m häck / semi |
|
14.40 |
F Slägga / FINAL |
|
14.45 |
F 200m / semi |
|
15.05 |
P 200m / semi |
Henrik Larsson (s1, kl 15.05), |
|
|
Kasper Kadestål (s2, kl 15.11)(topp-2 + 2 tider) |
15.25 |
P Tresteg / kval |
|
15.30 |
P 800m / semi |
|
15.55 |
F 100m häck / FINAL |
Amanda Hansson |
16.05 |
P 110m häck / FINAL |
Joel Bengtsson |
16.15 |
F 800m / FINAL |
|
16.20 |
P Höjd / FINAL |
Simon Wiklund |
16.25 |
P Tiokamp / 400m |
|
16.35 |
P Spjut / FINAL |
|
16.50 |
F 2000m hinder / FINAL |
Mika Söderström |
16.55 |
F Kula / FINAL |
|
17.10 |
F 400m / FINAL |
|
17.25 |
P 400m / FINAL |
|
17.40 |
P 1500m / FINAL |
|
17.55 |
F 200m / FINAL |
|
18.05 |
P 200m / FINAL |
Henrik Larsson, Kasper Kadestål |
|
|
|
SÖNDAG |
17 JULI |
|
07.00 |
P Tiokamp / 110m häck |
|
07.55 |
P Tiokamp / diskus |
|
10.10 |
P Tiokamp / stav |
|
- |
|
|
14.00 |
P Diskus / FINAL |
|
14.15 |
F Längd / FINAL |
Lovisa Karlsson |
14.35 |
F Höjd / FINAL |
Maja Nilsson |
15.15 |
F 400m häck / FINAL |
|
15.40 |
P 400m häck / FINAL |
|
15.50 |
P Tiokamp / spjut |
|
16.10 |
P 800m / FINAL |
|
16.15 |
P Stav / FINAL |
|
16.35 |
P Tresteg / FINAL |
|
16.40 |
F 1500m / FINAL |
Vilma Jonsson |
17.15 |
P 2000m hinder / FINAL |
|
17.50 |
F Spjut / FINAL |
|
17.55 |
P Tiokamp / 1500m |
|
18.30 |
F 1000m stafett / FINAL |
|
19.00 |
P 1000m stafett / FINAL |
Sverige |