ONSDAG |
15 JULI |
|
16.30 |
P Tiokamp/100m |
Jakob Samuelsson (h1, kl 16.30) |
16.40 |
P Kula / kval |
Wictor Petersson (gr2, direktkval 19.45) |
16.55 |
P 100m / försök |
|
17.20 |
P Tiokamp / längd |
Jakob Samuelsson (gr2) |
17.30 |
F Diskus / kval 1 |
|
17.50 |
P 1500m / försök |
|
18.10 |
F Höjd / kval |
|
18.15 |
F 100m häck / försök |
|
18.45 |
F Diskus / kval 2 |
Anna Karlsson (direktkval 47.50) |
18.50 |
P 400m / försök |
|
19.00 |
P Tiokamp / kula |
Jakob Samuelsson (gr1) |
19.10 |
P Längd / kval |
|
19.40 |
F 400m / försök |
|
- |
|
|
24.00 |
P Tiokamp / höjd |
Jakob Samuelsson (gr2) |
00.00 |
F Spjut / kval 1 |
Carolin Näslund (direktkval 52.00) |
00.10 |
P 400m häck / försök |
|
00.55 |
F 400m häck / försök |
Amanda Holmberg (h2, kl 01.01) |
01.20 |
F Spjut / kval 2 |
Maja Gustavsson (direktkval 52.00) |
01.20 |
P Tresteg / kval |
|
01.25 |
P 100m / semi |
|
01.50 |
F 2000m hinder / försök |
|
02.15 |
P Kula / FINAL |
Wictor Petersson |
02.25 |
P Tiokamp / 400m |
Jakob Samuelsson |
02.45 |
F Diskus / FINAL |
Anna Karlsson |
02.55 |
P 800m / försök |
Warsame Doley (h2, 03.02) |
03.35 |
F 3000m / FINAL |
|
04.00 |
P 100m / FINAL |
|
|
|
|
TORSDAG |
16 JULI |
|
16.30 |
P Tiokamp / 110m häck |
Jakob Samuelsson (h1, kl 16.30) |
16.35 |
F Kula / kval |
|
17.00 |
P Höjd / kval |
|
17.05 |
P 3000m / försök |
Suldan Hassan (h2, kl 17.20) |
17.15 |
P Tiokamp / diskus 1 |
Jakob Samuelsson |
17.40 |
F 100m / försök |
|
18.25 |
P Tiokamp / diskus 2 |
|
18.35 |
F 1500m / försök |
|
19.05 |
F 800m / försök |
|
19.45 |
P 110m häck / försök |
Max Hrelja (h1, kl 19.45) |
19.50 |
P Slägga / kval 1 |
|
20.00 |
P Tiokamp / stav |
Jakob Samuelsson (gr1) |
20.30 |
F 400m häck / semi |
Amanda Holmberg (s1, kl 20.30) |
21.00 |
P Slägga / kval 2 |
|
- |
|
|
24.00 |
P Tiokamp / spjut 1 |
Jakob Samuelsson |
00.05 |
F Stav / kval |
Elienor Werner (gr2, direktkval 3.95) |
00.15 |
F 100m häck / semi |
|
00.40 |
P 400m / semi |
|
01.10 |
F 100m / semi |
|
01.15 |
P Tiokamp / spjut 2 |
|
01.30 |
P Längd / FINAL |
|
01.35 |
P 800m / semi |
Warsame Doley (s1, kl 01.35) |
02.05 |
F 400m / semi |
|
02.30 |
F Kula / FINAL |
|
02.35 |
F Spjut / FINAL |
|
02.40 |
P 400m häck / semi |
|
03.05 |
F 100m / FINAL |
|
03.20 |
P Tiokamp / 1500m |
Jakob Samuelsson |
03.50 |
F 100m häck / FINAL |
|
|
|
|
FREDAG |
17 JULI |
|
16.30 |
F Sjukamp / 100m häck |
Bianca Salming (h2, kl 16.36), |
|
|
Emelie Nyman Wänseth (h4, kl 16.48) |
16.35 |
P Diskus / kval 1 |
Wictor Petersson (direktkval 58.50) |
16.45 |
P Stav / kval |
Armand Duplantis (gr1, direktkval 4.95) |
16.50 |
F Tresteg / kval |
Fanny Ernestam (gr1, direktkval 12.80) |
17.05 |
P 2000m hinder / försök |
Leo Magnusson (h1, kl 17.05), |
|
|
Simon Sundström (h2, kl 17.17) |
17.35 |
F 200m / försök |
|
17.35 |
F Sjukamp / höjd |
Bianca Salming & Emelie Nyman Wänseth (gr1) |
17.50 |
P Diskus / kval 2 |
|
18.35 |
P 200m / försök |
|
- |
|
|
24.00 |
F Sjukamp / kula |
Bianca Salming & Emelie Nyman Wänseth (gr1) |
00.10 |
F Slägga / kval 1 |
|
01.05 |
P 110m häck / semi |
Max Hrelja (s2, kl 01.12) |
01.10 |
F Slägga / kval 2 |
Grete Ahlberg (direktkval 63.00) |
01.25 |
P Tresteg / FINAL |
|
01.30 |
F 800m / semi |
|
01.45 |
F Höjd / FINAL |
|
01.50 |
F Sjukamp / 200m |
Bianca Salming (h1, kl 01.50), |
|
|
Emelie Nyman Wänseth (h3, kl 02.02) |
02.25 |
P 1500m / FINAL |
|
02.35 |
P Slägga / FINAL |
|
02.50 |
F 2000m hinder / FINAL |
|
03.10 |
F 400m / FINAL |
|
03.25 |
P 400m / FINAL |
|
03.50 |
P 110m häck / FINAL |
Max Hrelja |
|
|
|
LÖRDAG |
18 JULI |
|
16.30 |
P Spjut / kval 1 |
Rasmus Eriksson (direktkval 73.00) |
16.45 |
P 10000m gång / FINAL |
|
17.00 |
F Sjukamp / längd |
Bianca Salming, Emelie Nyman Wänseth |
17.55 |
P Spjut / kval 2 |
Gustav Eichmüller (direktkval 73.00) |
18.00 |
F 5000m gång / FINAL |
|
18.45 |
Mix 4x400m / försök |
|
18.50 |
F Längd / kval |
Kaiza Karlén (gr2, direktkval 610) |
19.15 |
F Sjukamp / spjut 1 |
|
20.45 |
F Sjukamp / spjut 2 |
Bianca Salming, Emelie Nyman Wänseth |
- |
|
|
24.00 |
P Diskus / FINAL |
Wictor Petersson |
00.05 |
F Stav / FINAL |
Elienor Werner |
00.10 |
F Tresteg / FINAL |
Fanny Ernestam |
00.15 |
F 200m / semi |
|
00.45 |
P 200m / semi |
|
01.05 |
P Höjd / FINAL |
|
01.15 |
F Sjukamp / 800m |
Bianca Salming & Emelie Nyman Wänseth (h4, kl 01.36) |
01.45 |
F Slägga / FINAL |
|
01.55 |
F 400m häck / FINAL |
Amanda Holmberg |
02.15 |
P 400m häck / FINAL |
|
02.35 |
F 1500m / FINAL |
|
03.00 |
P 800m / FINAL |
|
|
|
|
SÖNDAG |
19 JULI |
|
22.00 |
P Stav / FINAL |
Armand Duplantis |
22.10 |
P Spjut / FINAL |
|
22.30 |
F 200m / FINAL |
|
22.35 |
F Längd / FINAL |
Kaiza Karlén |
22.45 |
P 200m / FINAL |
|
23.05 |
F 800m / FINAL |
|
23.30 |
P 3000m / FINAL |
Suldan Hassan |
23.50 |
P 2000m hinder / FINAL |
Leo Magnusson |
24.15 |
Mix 4x400m / FINAL |
|
|
|
|