LÖRDAG |
22 AUGUSTI |
|
01.35 |
M Marathon / FINAL |
David Nilsson (68 startande) |
03.00 |
K Sjukamp / 100m häck |
|
03.30 |
M Slägga / kval 1 |
|
04.10 |
K Kula / kval |
|
04.20 |
K Sjukamp / Höjd |
|
04.25 |
M 3000m hinder / försök |
|
04.55 |
M Slägga / kval 2 |
|
05.15 |
K 1500m / försök |
Abeba Aregawi (h2, kl 05.26, topp-6 + 6 tider) |
05.50 |
M 800m / försök |
Andreas Almgren (h5, kl 06.22, topp-3 + 6 tider) |
06.40 |
M 100m / kval |
|
- |
|
|
11.00 |
Invigningsceremoni |
|
12.30 |
K Sjukamp / Kula |
|
12.35 |
M 400m häck / försök |
|
12.40 |
M Stav / kval |
|
13.10 |
K Tresteg / kval |
|
13.20 |
M 100m / försök |
|
14.05 |
K Kula / FINAL |
|
14.15 |
K Sjukamp / 200m |
|
14.50 |
M 10000m / FINAL |
|
|
|
|
SÖNDAG |
23 AUGUSTI |
|
02.30 |
M 20 km gång / FINAL |
Perseus Karlström, Anatole Ibanez (61 startande) |
03.00 |
K Sjukamp / Längd |
|
03.10 |
K 100m / kval |
|
04.05 |
M Kula / kval |
|
04.25 |
K 400m häck / försök |
Elise Malmberg (h1, kl 04.25, topp-4 + 4 tider) |
04.50 |
K Sjukamp / Spjut 1 |
|
05.10 |
M 400m / försök |
|
06.00 |
K 100m / försök |
|
06.05 |
K Sjukamp / Spjut 2 |
|
- |
|
|
12.30 |
M Slägga / FINAL |
|
12.40 |
M 400m häck / semi |
|
13.10 |
M 100m / semi |
|
13.30 |
M Kula / FINAL |
|
13.40 |
K Sjukamp / 800m |
|
14.15 |
M 800m / semi |
|
14.45 |
K 1500m / semi |
Abeba Aregawi (s1, kl 14.45, topp-5 + 2 tider) |
15.15 |
M 100m / FINAL |
|
|
|
|
MÅNDAG |
24 AUGUSTI |
|
03.30 |
K Stav / kval |
Michaela Meijer (gr1), Angelica Bengtsson (gr2), |
|
|
Malin Dahlström (gr2, direktkval 4.60) |
03.35 |
K Diskus / kval 1 |
|
03.45 |
K 3000m hinder / försök |
Charlotta Fougberg (h2, kl 04.01), |
|
|
Klara Bodinson (h3, kl 04.17, topp-3 + 6 tider) |
04.00 |
M Längd / kval |
Michel Tornéus (gr1, direktkval 8.15) |
04.45 |
K 400m / försök |
|
04.55 |
K Diskus / kval 2 |
|
- |
|
|
13.00 |
M Spjut / kval 1 |
|
13.05 |
M Stav / FINAL |
|
13.10 |
K 400m häck / semi |
Elise Malmberg (s3, kl 13.26, topp-2 + 2 tider) |
13.30 |
K Tresteg / FINAL |
|
13.40 |
K 100m / semi |
|
14.05 |
M 400m / semi |
|
14.25 |
M Spjut / kval 2 |
Kim Amb (direktkval 83.00) |
14.35 |
K 10000m / FINAL |
|
15.15 |
M 3000m hinder / FINAL |
|
15.35 |
K 100m / FINAL |
|
|
|
|
TISDAG |
25 AUGUSTI |
|
13.00 |
K Diskus / FINAL |
|
13.05 |
K 400m / semi |
|
13.25 |
M Längd / FINAL |
|
13.30 |
M 200m / försök |
|
14.25 |
M 400m häck / FINAL |
|
14.35 |
K 1500m / FINAL |
Abeba Aregawi |
14.55 |
M 800m / FINAL |
|
|
|
|
ONSDAG |
26 AUGUSTI |
|
03.30 |
K Slägga / kval 1 |
|
03.35 |
M 5000m / försök |
|
04.00 |
M Tresteg / kval |
|
04.25 |
K 800m / försök |
|
04.55 |
K Slägga / kval 2 |
Tracey Andersson (direktkval 72.50) |
05.20 |
M 110m häck / heat |
|
- |
|
|
13.00 |
K Stav / FINAL |
Angelica Bengtsson, Michaela Meijer, |
13.05 |
M Spjut / FINAL |
Kim Amb |
13.15 |
K 200m / försök |
|
14.10 |
K 400m häck / FINAL |
|
14.30 |
M 200m / semi |
|
15.00 |
K 3000m hinder / FINAL |
|
15.25 |
M 400m / FINAL |
|
|
|
|
TORSDAG |
27 AUGUSTI |
|
03.30 |
M Diskus / kval 1 |
Daniel Ståhl (direktkval 65.00) |
03.35 |
K Höjd / kval |
Erika Kinsey (gr1), Sofie Skoog (gr2, direktkval 1.94) |
03.40 |
K 5000m / försök |
|
04.20 |
K Längd / kval |
Erica Jarder (gr1), Khaddi Sagnia (gr2, direktkval 6.75) |
04.35 |
M 1500m / försök |
|
04.50 |
M Diskus / kval 2 |
Axel Härstedt (direktkval 65.00) |
05.15 |
K 100m häck / försök |
|
- |
|
|
13.00 |
K Slägga / FINAL |
|
13.05 |
M 110m häck / semi |
|
13.10 |
M Tresteg / FINAL |
|
13.35 |
K 200m / semi |
|
14.05 |
K 800m / semi |
|
14.40 |
K 400m / FINAL |
|
14.55 |
M 200m / FINAL |
|
|
|
|
FREDAG |
28 AUGUSTI |
|
02.30 |
K 20 km gång / FINAL |
|
03.00 |
M Tiokamp / 100m |
|
03.45 |
M Höjd / kval |
|
04.05 |
M Tiokamp / Längd |
|
05.55 |
M Tiokamp / Kula |
|
- |
|
|
10.15 |
M Tiokamp / Höjd |
|
13.00 |
K Spjut / kval 1 |
|
13.25 |
K 100m häck / semi |
|
13.50 |
K Längd / FINAL |
Khaddi Sagnia, Erica Jarder |
13.55 |
M 1500m / semi |
|
14.20 |
M Tiokamp / 400m |
|
14.25 |
K Spjut / kval 2 |
|
15.00 |
K 200m / FINAL |
|
15.20 |
M 110m häck / FINAL |
|
15.35 |
K 100m häck / FINAL |
|
|
|
|
LÖRDAG |
29 AUGUSTI |
|
01.30 |
M 50 km gång / FINAL |
Anders Hansson, Anatole Ibanez |
03.00 |
M Tiokamp / 110m häck |
|
04.05 |
M Tiokamp / Diskus 1 |
|
04.15 |
K 4x400m / försök |
|
04.40 |
M 4x400m / försök |
|
05.20 |
M Tiokamp / Diskus 2 |
|
06.00 |
K 4x100m / försök |
|
06.20 |
M 4x100m / försök |
|
07.15 |
M Tiokamp / Stav |
|
- |
|
|
11.00 |
M Tiokamp / Spjut 1 |
|
12.20 |
M Tiokamp / Spjut 2 |
|
12.30 |
K Höjd / FINAL |
|
13.15 |
K 800m / FINAL |
|
13.30 |
M 5000m / FINAL |
|
13.50 |
M Diskus / FINAL |
Daniel Ståhl |
14.10 |
M Tiokamp / 1500m |
|
14.50 |
K 4x100m / FINAL |
|
15.10 |
M 4x100m / FINAL |
|
|
|
|
SÖNDAG |
30 AUGUSTI |
|
01.30 |
K Marathon / FINAL |
Annelie Johansson, Louise Wiker, |
|
|
Charlotte Karlsson |
- |
|
|
12.30 |
M Höjd / FINAL |
|
12.45 |
K Spjut / FINAL |
|
13.15 |
K 5000m / FINAL |
|
13.45 |
M 1500m / FINAL |
|
14.05 |
K 4x400m / FINAL |
|
14.25 |
M 4x400m / FINAL |
|
|
|
|
|
|
|