Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Onsdag 1 december 2021

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Kontaktuppgifter hittas på www.friidrott.se


Årsbästa F16 ute 2015

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 29 OKT, 2015
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2015.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1993-1995, P19/F19: Födda 1996-1997, P17/F17: Födda 1998, P16/F16: Födda 1999, P15/F15: Födda 2000, P14/F14: Födda 2001 - plus ev 02:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.98 Fanny Runheim 99 Örebro Jönköping 17.6
12.26 Ida Thunberg 99 Stål Sunne 27.6
12.26 Victoria Almerén Hansson 99 Råby-Rekarne Sollentuna 5.6
12.28 Hanna Axelsson 99 Upsala Sollentuna 6.6
12.31 Linn Bäcklin 99 IF Göta Karlskrona 21.8
12.41 Amanda Hansson 99 Hässelby Göteborg/U 4.7
12.46 Lisa Dahlström 99 Orient Oslo, NOR 8.8
12.51 Carolina Söderbom 99 Ärla Eskilstuna 15.7
12.54 Saga Berneryd 99 Danderyd Karlskrona 21.8
12.57 Louise Andersson 99 Gefle Bollnäs 4.7
12.58 Rebecca Strand 99 Örgryte Göteborg/S 6.6
12.64 Moa Seger 99 Glanshammar Hallsberg 6.6
12.65 Caroline Nilsson 99 Göteborgs KIK Kungsbacka 6.9
12.69 Johanna Furhoff 99 Hagen Skara 6.6
12.72 Madeleine Söderlund 99 Lerum Göteborg/U 4.7
12.74 Louise Svensson 99 Eskilstuna Göteborg/U 4.7
12.77 Alexandra Wiberg 99 Malmö Vellinge 13.6
12.80 Sara Hermansson 99 Huddinge Göteborg/U 4.7
12.81 Ellinor Kleiven 99 Sävedalen Karlskrona 21.8
12.84 Moa Kjellander 99 Åhus Halmstad 27.6
12.84 Mina Karlsson 99 Upsala Göteborg/U 4.7
12.84 Felicia Sjöblom 99 Orient Skara 6.6
medvind
11.90 Fanny Runheim 99 Örebro Jönköping 2.6
12.18 Hanna Axelsson 99 Upsala Sollentuna 6.6
12.49 Caroline Nilsson 99 Göteborgs KIK Kungsbacka 6.9
12.51 Johanna Furhoff 99 Hagen Skara 6.6
12.61 Felicia Sjöblom 99 Orient Skara 6.6
12.71 Ellinor Kleiven 99 Sävedalen Lerum 30.8
12.72 Sara Hermansson 99 Huddinge Göteborg/U 4.7
12.77 Mina Karlsson 99 Upsala Göteborg/U 4.7

200m

25.11 Linn Bäcklin 99 IF Göta Karlskrona 23.8
25.40 Saga Berneryd 99 Danderyd Karlskrona 23.8
25.40 Amanda Hansson 99 Hässelby Sollentuna 7.6
25.42 Sara Hermansson 99 Huddinge Karlskrona 23.8
25.58 Lisa Dahlström 99 Orient Karlskrona 23.8
25.83 Caroline Nilsson 99 Göteborgs KIK Göteborg/U 5.7
25.84 Moa Seger 99 Glanshammar Glanshammar 23.5
25.93 Ida Thunberg 99 Stål Sollentuna 7.6
25.98 Carolina Söderbom 99 Ärla Stockholm/S 1.8
26.04 Alexandra Wiberg 99 Malmö Halmstad 28.6
26.17 Elin Backlund 99 Marieby Göteborg/U 5.7
26.21 Ellinor Kleiven 99 Sävedalen Karlskrona 22.8
26.44 Johanna Andersson 99 Lerum Göteborg/U 5.7
26.50 Matilda Sönnergaard 99 Spårvägen Sollentuna 7.6
26.53 Celina Reichardt 99 Spårvägen Norrköping 16.8
26.57 Julia Olander 99 KA2 Göteborg/U 5.7
26.61 Hanna Axelsson 99 Upsala Karlskrona 23.8
26.67 Mina Karlsson 99 Upsala Göteborg/U 5.7
26.72 Amanda Järnvall 99 Tjalve Motala 30.5
26.73 Rebecca Strand 99 Örgryte Göteborg/U 5.7
medvind
25.31 Amanda Hansson 99 Hässelby Enskede 29.8
26.30 Rebecca Strand 99 Örgryte Enskede 29.8
26.34 Celina Reichardt 99 Spårvägen Sollentuna 7.6
26.37 Hanna Axelsson 99 Upsala Karlskrona 22.8

400m

57.58 Moa Seger 99 Glanshammar Sollentuna 5.6
57.84 Julia Frisk 99 Växjö Halmstad 27.6
58.09 Sara Hermansson 99 Huddinge Karlskrona 22.8
59.19 Caroline Nilsson 99 Göteborgs KIK Karlskrona 22.8
59.19 Carolina Söderbom 99 Ärla Sollentuna 7.6
60.18 Elin Backlund 99 Marieby Göteborg/U 4.7
60.21 Hanna Westhoff 99 Växjö Karlskrona 22.8
60.25 Martina Winberg 99 Mölndal Motala 30.5
60.55 Celina Reichardt 99 Spårvägen Huddinge 13.6
60.58 Emma Magnusson 99 Mölndal Göteborg/S 7.6
60.87 Amanda Jacobsson 99 Trelleborg Helsingborg 12.7
61.30 Lovisa Glavare Karlsson 99 Täby Sollentuna 7.6
61.69 Ida Callenvik 99 Karlskoga Huddinge 13.6
62.18 Vilma Snygg 99 Ymer Trollhättan 16.8
62.42 Isabell Hultén 99 Brattås Göteborg/U 4.7
62.74 Julia Samuelsson 99 Högby Högby 19.7
63.01 Agnes Johansson 99 Högbo GIF Falun 30.5
63.02 Ellinor Kleiven 99 Sävedalen Halmstad 27.6
63.11 Sara Gunnarsson 99 Mölndal Borås 14.6
63.13 Clara Larsson 99 Kongahälla Karlskrona 21.8

800m

2:12.00 Vilma Jonsson 99 Lidingö Göteborg/U 5.7
2:13.01 Emma Magnusson 99 Mölndal Göteborg/U 3.7
2:13.08 Beatrice Brink 99 Kville Stockholm/S 13.9
2:14.87 Mika Söderström 99 Lidingö Stockholm/S 30.7
2:18.37 Sara Gunnarsson 99 Mölndal Stockholm/S 2.8
2:18.93 Julia Samuelsson 99 Högby Göteborg/U 3.7
2:21.13 Linnea Dennerporth 99 Väsby Sollentuna 6.6
2:21.29 Hanna Westhoff 99 Växjö Halmstad 28.6
2:22.12 Sara Dädeby 99 Hovslätt Karlskrona 23.8
2:22.33 Wilma Marcusson 99 Trångsviken Karlskrona 23.8
2:24.37 Elin Marcusson 99 Trångsviken Bollnäs 4.7
2:27.57 Amanda Wennerström 99 Falkenberg Borås 30.5
2:27.86 Tilda Lundström 99 Eskilstuna Stockholm/S 2.8
2:28.73 Judith Sjöman 99 Örgryte Gävle 6.9
2:30.43 Isa Ek 99 Björnstorp Karlskrona 23.8
2:30.71 Matilda Nilsson Edin 99 Mölndal Göteborg/U 3.7
2:31.36 Lovisa Glavare Karlsson 99 Täby Sätra 10.5
2:31.48 Linn Kalderén 99 Tureberg Gävle 6.9

1500m

4:32.66 Emma Magnusson 99 Mölndal Karlskrona 22.8
4:33.22 Vilma Jonsson 99 Lidingö Karlskrona 22.8
4:37.13 Frida Karlsson 99 Sollefteå Karlskrona 22.8
4:37.18 Beatrice Brink 99 Kville Karlskrona 22.8
4:48.13 Sara Gunnarsson 99 Mölndal Stockholm/S 1.8
4:48.90 Julia Samuelsson 99 Högby Stockholm/S 1.8
4:52.31 Mika Söderström 99 Lidingö Gävle 26.7
4:58.88 Linnea Dennerporth 99 Tureberg Sollentuna 25.6
5:02.39 Hanna Westhoff 99 Växjö Helsingborg 11.7
5:07.18 Sara Dädeby 99 Hovslätt Karlskrona 22.8
5:07.29 Stina Johansson 99 Tranås Karlskrona 22.8
5:07.99 Wilma Marcusson 99 Trångsviken Stockholm/S 1.8
5:08.05 Elin Marcusson 99 Trångsviken Stockholm/S 1.8
5:11.38 Linnea Smalström 99 Sävedalen Karlskrona 22.8
5:17.62 Frida Ahlund 99 Upsala Karlskrona 22.8
5:25.35 Lisa Brorson 99 Örebro Göteborg/U 4.7
5:26.38 Isa Ek 99 Björnstorp Göteborg/U 4.7
5:28.98 Frida Wistfors 99 Linköping Lerum 30.5
5:36.08 Cornelia Storm Karlén 99 Hagen Karlskrona 22.8
5:39.61 Elin Karlsson 99 Ljungby Högby 16.8

3000m

9:55.91 Frida Karlsson 99 Sollefteå Gävle 26.7
10:32.87 Beatrice Brink 99 Kville Karlskrona 21.8
10:45.74 Vilma von Krusenstierna 99 Falun Sandviken 30.9
10:53.34 Linnea Smalström 99 Sävedalen Göteborg/S 7.6
10:56.38 Emma Hållström 99 Hemlingby Sandviken 30.9
11:16.0m Julia Samuelsson 99 Högby Kalmar 13.8
11:19.37 Stina Johansson 99 Tranås Karlskrona 21.8
11:44.36 Eleonora Olsmats 99 Tureberg Mora 30.8

1500m hinder/76.2

5:04.03 Julia Samuelsson 99 Högby Karlskrona 23.8
5:04.99 Mika Söderström 99 Lidingö Karlskrona 23.8
5:05.38 Sara Gunnarsson 99 Mölndal Karlskrona 23.8
5:12.56 Linnéa Dennerporth 99 Tureberg Göteborg/U 3.7
5:34.96 Stina Johansson 99 Tranås Karlskrona 23.8
5:35.13 Elin Marcusson 99 Trångsviken Karlskrona 23.8
5:44.82 Judith Sjöman 99 Örgryte Enskede 29.8
6:05.54 Isabella Engström 99 Hammarby Enskede 29.8
6:16.32 Cornelia Storm Karlén 99 Hagen Göteborg/S 28.7

100m häck/76.2

13.66 Amanda Hansson 99 Hässelby Helsingborg 11.7
13.81 Ida Thunberg 99 Stål Gävle 5.9
13.82 Victoria Almerén Hansson 99 Råby-Rekarne Lidköping 27.6
14.73 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Gävle 5.9
14.75 Moa Kjellander 99 Åhus Helsingborg 11.7
14.89 Lisa Gunnarsson 99 Hässelby Karlskrona 23.8
14.99 Alexandra Wiberg 99 Malmö Halmstad 28.6
15.02 Madeleine Söderlund 99 Lerum Karlskrona 23.8
15.33 Frida Bergvall 99 Växjö Hässleholm 25.7
15.35 Mathilda Fogelberg 99 Örgryte Göteborg/U 5.7
15.36 Elin Bärjegård 99 Leksand Falun 16.8
15.39 Cani Mahmoud 99 Marieby Sundsvall 30.8
15.44 Johanna Andersson 99 Lerum Varberg 19.9
15.50 Linn Kalderén 99 Tureberg Gävle 5.9
15.70 Alva Murtoniemi Gräbel 99 Örgryte Halmstad 28.6
15.72 Jennifer Karlsson 99 Hammarby Sätra 9.5
15.77 Fanny Jonsson 99 Östersund Sundsvall 30.8
15.81 Moa Sjödell 99 Hakarpspojkarna Helsingborg 11.7
15.83 Jennifer Dalberg 99 Piteå Sundsvall 30.8
15.84 Astrid Lees 99 Brattås Oslo, NOR 9.8
medvind
14.69 Moa Kjellander 99 Åhus Helsingborg 11.7
14.97 Madeleine Söderlund 99 Lerum Helsingborg 11.7
15.03 Elin Bärjegård 99 Leksand Stockholm/S 1.8
15.31 Filippa Gunnarsson 99 Laholm Stockholm/S 1.8
15.46 Astrid Lees 99 Brattås Borås 14.6

300m häck/76.2

44.54 Celina Reichardt 99 Spårvägen Karlskrona 23.8
44.85 Alexandra Wiberg 99 Malmö Vellinge 14.6
44.90 Emma Skotte 99 Norrköping Sollentuna 6.6
45.12 Martina Winberg 99 Mölndal Karlskrona 23.8
45.36 Vilma Jonsson 99 Lidingö Enskede 29.8
45.69 Julia Frisk 99 Växjö Göteborg/S 6.6
47.23 Elin Bärjegård 99 Leksand Stockholm/S 2.8
47.77 Lotta Laurin 99 Hammarby Sollentuna 6.6
48.12 Ebba Gällhagen 99 Tureberg Karlskrona 22.8
48.37 Beatrice Persson 99 Lund Karlskrona 22.8
48.51 Julia Olander 99 KA2 Stockholm/S 2.8
48.57 Michelle Johnsson 99 Strand Sundsvall 29.8
48.98 Astrid Lees 99 Brattås Karlskrona 22.8
49.12 Moa Kjellander 99 Åhus Hässleholm 24.7
49.15 Ellen Hultemark 99 Växjö Karlskrona 22.8
49.60 Hanna Zachrisson 99 Ullevi Enskede 29.8
49.80 Isabella Engström 99 Hammarby Stockholm/S 2.8
50.61 Cani Mahmoud 99 Marieby Östersund 16.6
50.76 Patricia Wichtel 99 Halmstad Göteborg/S 6.6
50.92 Anna Påsse 99 Göteborgs KIK Göteborg/U 3.7
en häck för litet
48.56 Astrid Lees 99 Brattås Oslo, NOR 9.8

Höjd

1.80 Maja Nilsson 99 Motala Tbilisi, GEO 30.7
1.73 Filippa Gunnarsson 99 Laholm Helsingborg 11.7
1.72 Sanna Pettersson 99 Östersund Krokom 15.8
1.71 Frida Bergvall 99 Växjö Göteborg/S 7.6
1.68 Alexandra Wiberg 99 Malmö Vellinge 14.6
1.68 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Halmstad 28.6
1.68 Moa Sjödell 99 Hakarpspojkarna Halmstad 28.6
1.66 Rosa Vallgårda 99 Luleå Luleå 9.8
1.64 Jennifer Dalberg 99 Piteå Karlskrona 21.8
1.62 Anna Påsse 99 Göteborgs KIK Halmstad 28.6
1.62 Wilma Eriksson 99 Ymer Halmstad 28.6
1.62 Alva Lindberg 99 Trollhättan FIK Skara 30.8
1.62 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Göteborg/U 4.7
1.61 Louise Wilhelmsson 99 Halmstad Borås 13.6
1.61 Saga Sjöberg 99 Öresund Eslöv 24.5
1.60 Erika Blomqvist 99 Sunne Arvika 25.7
1.59 Fanny Jansson 99 Hammarby Stockholm/S 2.8
1.58 Judith Sjöman 99 Örgryte Halmstad 28.6
1.57 Linn Kalderén 99 Tureberg Gävle 5.9
1.57 Lisa Lorenz 99 Djurmo-Sifferbo Kvarnsveden 6.6

Stav

4.25 Lisa Gunnarsson 99 Hässelby Blois, FRA 1.7
3.72 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Karlskrona 23.8
3.65 Frida Bergvall 99 Växjö Göteborg/S 7.6
3.43 Hanna Viklund 99 Umedalen Sundsvall 30.8
3.40 Gabriella Bengtsson 99 Skruv Högby 11.7
3.18 Ebba Carlsson 99 Hinden Karlskrona 23.8
3.10 Filippa Miller 99 Hovslätt Tranås 30.8
3.04 Maja Lundmark 99 Hammarby Enskede 29.8
2.85 Hanna Bielke 99 Täby Stockholm/S 18.8
2.80 Amanda Backlund 99 Orient Uddevalla 13.6
2.71 Hanna Zachrisson 99 Ullevi Kungsbacka 5.9
2.53 Lisa Lorenz 99 Djurmo-Sifferbo Järvsö 20.9
2.50 Johanna Hellman 99 Lidingö Eskilstuna 24.5
2.50 Moa Sjödell 99 Hakarpspojkarna Tranås 30.8
2.41 Ella Högman 99 Ullevi Kungsbacka 5.9
2.40 Frida Lundberg 99 Åhus Hässleholm 25.7
2.40 Emma Krylander 99 Bromma Sätra 6.9
2.23 Sandra Vesterling 99 IF Göta Helsingborg 12.7
2.15 Emilia Hannerfors 99 Haparanda Luleå 8.8
2.10 Astrid Lees 99 Brattås Trollhättan 16.8
2.10 Linnea Lindh 99 Linköping Lerum 30.5

Längd

5.84 Fanny Runheim 99 Örebro Söderhamn 8.8
5.81 Ida Thunberg 99 Stål Uppsala 13.6
5.62 Johanna Andersson 99 Lerum Helsingborg 12.7
5.57 Maja Nilsson 99 Motala Motala 30.5
5.55 Johanna Andersson 99 Lerum Karlskrona 22.8
5.53 Caroline Nilsson 99 Göteborgs KIK Göteborg/U 4.7
5.51 Judith Sjöman 99 Örgryte Göteborg/U 4.7
5.50 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Stockholm/S 1.8
5.47 Lizzie Hager 99 Lerum Karlskrona 22.8
5.46 Alexandra Wiberg 99 Malmö Göteborg/U-U 3.7
5.46 Amanda Hansson 99 Hässelby Sollentuna 6.6
5.46 Rebecca Strand 99 Örgryte Varberg 9.8
5.43 Klara Ekelund 99 KA2 Stockholm/S 1.8
5.36 Madelen G Bergman 99 Falkenberg Falkenberg 16.6
5.34 Julia Olander 99 KA2 Karlskrona 21.8
5.34 Vilma Snygg 99 Ymer Göteborg/S 7.6
5.33 Karolina Svensson 99 Marieby Sollentuna 6.6
5.32 Louise Andersson 99 Gefle Västerås 2.8
5.26 Filippa Gunnarsson 99 Laholm Halmstad 28.6
5.21 Linn Bäcklin 99 IF Göta Göteborg/U-U 3.7
medvind
5.99 Amanda Hansson 99 Hässelby Enskede 29.8
5.84 Fanny Runheim 99 Örebro Sollentuna 25.6
5.81 Ida Thunberg 99 Stål Falun 30.5
5.66 Johanna Andersson 99 Lerum Helsingborg 12.7
5.53 Klara Ekelund 99 KA2 Stockholm/S 1.8
5.53 Judith Sjöman 99 Örgryte Karlskrona 22.8
5.50 Rebecca Strand 99 Örgryte Karlskrona 21.8
5.38 Vilma Snygg 99 Ymer Borås 14.6
5.37 Julia Olander 99 KA2 Karlskrona 22.8
5.27 Frida Bergvall 99 Växjö Gävle 6.9

Tresteg

12.51 Fatima Koné 99 Ullevi Borås 13.6
11.74 Julia Olander 99 KA2 Köbenhavn, DEN 29.8
11.73 Lizzie Hager 99 Lerum Linköping 16.8
11.36 Klara Ekelund 99 KA2 Karlskrona 23.8
11.07 Melina Holse 99 Linköping Lerum 30.5
10.98 Saga Sjöberg 99 Öresund Karlskrona 23.8
10.96 Judith Sjöman 99 Örgryte Göteborg/S 28.7
10.95 Rebecca Strand 99 Örgryte Karlskrona 23.8
10.87 Della Månsson 99 Örgryte Varberg 8.8
10.84 Nora Hedin 99 Halmstad Halmstad 27.6
10.83 Karolina Svensson 99 Marieby Sundsvall 29.8
10.80 Alva Murtoniemi Gräbel 99 Örgryte Lerum 17.6
10.74 Rosa Vallgårda 99 Luleå Sundsvall 29.8
10.70 Vilma Snygg 99 Ymer Trollhättan 16.8
10.56 Emelina Wirebro 99 Motala Motala 30.5
10.54 Lisa Stenlund 99 KA2 Olofström 22.6
10.46 Victoria Jeansson 99 Spårvägen Huddinge 12.6
10.32 Elin Bärjegård 99 Leksand Järvsö 20.9
10.26 Miranda Widdgård 99 Hälle Göteborg/U 5.7
10.25 Elin Backlund 99 Marieby Östersund 31.5
oklar/okänd vind
10.44 Elin Backlund 99 Marieby Krokom 15.8
medvind
11.78 Lizzie Hager 99 Lerum Göteborg/S 7.6
11.68 Klara Ekelund 99 KA2 Karlskrona 23.8
11.06 Saga Sjöberg 99 Öresund Karlskrona 23.8
11.05 Judith Sjöman 99 Örgryte Göteborg/S 7.6
10.98 Rebecca Strand 99 Örgryte Karlskrona 23.8

Kula/3.0

14.06 Ida Olsson 99 Hagen Halmstad 28.6
13.72 Rosanna Cianelli 99 Hammarby Enskede 29.8
13.37 Louise Svensson 99 Eskilstuna Sollentuna 7.6
13.15 Amanda Lejros 99 Djurmo-Sifferbo Leksand 26.7
13.10 Hanna Borgemyr 99 Trollhättan FIK Kungsbacka 6.9
12.95 Ida Stenbäck 99 Bore Uppsala 14.6
12.84 Frida Bergvall 99 Växjö Karlskrona 23.8
12.52 Ida Thunberg 99 Stål Gävle 5.9
12.42 Nicole Ridegård 99 Malmö Malmö/S-K 24.6
12.27 Alma Folke 99 Tranås Ljungby/LT 14.8
12.23 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Gävle 5.9
12.15 Amanda Nilsson 99 Laholm Varberg 8.8
11.71 Elin Backlund 99 Marieby Krokom 6.9
11.43 Isabella Engström 99 Hammarby Huddinge 12.6
11.39 Lovisa Glavare Karlsson 99 Täby Täby 29.8
11.35 Tilde All 99 Täby Sollentuna 7.6
11.33 Fanny Jonsson 99 Östersund Krokom 15.8
11.22 Amanda Aasa 99 Habo Kalmar 7.6
11.21 Thilda Lim 99 Växjö Växjö/V-K 28.8
11.16 Hanna Grönwall 99 Öresund Göteborg/U 5.7

Diskus/1.0

40.37 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Lund 30.8
39.16 Ida Olsson 99 Hagen Stockholm/S 1.8
37.49 Evelina Eklund 99 Hinden Nybro 29.8
36.54 Ida Stenbäck 99 Bore Stockholm/S 1.8
35.93 Nicole Ridegård 99 Malmö Helsingborg 11.7
35.90 Emelie Gerdsdorff 99 Timrå Timrå 1.7
34.41 Cecilia Larsson 99 Växjö Växjö/V-K 28.8
33.65 Hanna Grönwall 99 Öresund Helsingborg 11.7
32.63 Eleonora Olsmats 99 Tureberg Mora 30.8
31.76 Lina Bonander 99 Bore Torsby 23.5
31.51 Julia Johansson Elvin 99 Motala Stockholm/S 1.8
30.56 Amanda Lejros 99 Djurmo-Sifferbo Enskede 12.8
30.43 Amanda Aasa 99 Habo Kalmar 6.6
30.03 Tilde All 99 Täby Sollentuna/E 3.9
29.73 Maria Granrud Aune 99 Marieby Sundsvall 30.8
29.19 Hanna Borgemyr 99 Trollhättan FIK Kungsbacka 6.9
28.84 Emma Yngve 99 Motala Varberg 8.8
28.04 Elin Karlsson 99 Ljungby Ljungby 1.10
26.82 Karolina Svensson 99 Marieby Järvsö 19.9
26.16 Hanna Svensson 99 KA2 Växjö 18.8

Slägga/3.0

56.92 Cecilia Larsson 99 Växjö Karlskrona 21.8
54.45 Luana Klaric Lundh 99 Göteborgs KIK Göteborg/S-K 4.7
53.91 Ida Olsson 99 Hagen Karlskrona 21.8
52.56 Ida Stenbäck 99 Bore Uppsala 14.6
51.83 Amanda Aasa 99 Habo Karlskrona 22.8
46.81 Evelina Eklund 99 Hinden Kalmar 19.9
45.13 Tilde All 99 Täby Sollentuna/E 13.10
44.98 Emma Johansson 99 Göteborgs KIK Ängelholm 15.8
44.55 Maria Granrud Aune 99 Marieby Strömsund 24.6
43.87 Ellen Mårtensson 99 Linköping Göteborg/S-K 4.7
43.55 Isabella Engström 99 Hammarby Bålsta 23.5
43.09 Emelie Gerdsdorff 99 Timrå Karlskrona 21.8
42.73 Amanda Lejros 99 Djurmo-Sifferbo Enskede 12.8
41.96 Lina Jernberg 99 Kristinehamn Karlstad 15.8
41.24 Frida Lundberg 99 Åhus Helsingborg 10.7
41.00 Elin Karlsson 99 Ljungby Ljungby 24.9
39.30 Eleonora Olsmats 99 Tureberg Mora 30.8
39.27 Elina Andersson 99 Ymer Borås 18.10
39.02 Nora Kindberg 99 Åhus Ängelholm 15.8
36.88 Wilma Eriksson 99 Ymer Göteborg/S-K 5.4

Spjut/500

51.20 Ida Thunberg 99 Stål Göteborg/U 3.7
42.99 Louise Svensson 99 Eskilstuna Göteborg/U 3.7
41.30 Amanda Nilsson 99 Laholm Halmstad 27.6
38.46 Alma Folke 99 Tranås Eksjö 9.8
37.57 Daniella Ekström 99 Örbyhus Täby 30.8
37.33 Judith Sjöman 99 Örgryte Karlskrona 23.8
37.18 Frida Bergvall 99 Växjö Hvidovre, DEN 14.6
36.61 Anna Nogolova 99 Umedalen Umeå 30.5
36.37 Rosanna Cianelli 99 Hammarby Huddinge 14.6
36.22 Linn Kalderén 99 Tureberg Karlskrona 23.8
36.09 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Nässjö 8.8
35.10 Hanna Borgemyr 99 Trollhättan FIK Kungsbacka 6.9
33.77 Moa Kjellander 99 Åhus Halmstad 27.6
33.50 Lina Bonander 99 Bore Falun 30.5
32.80 Paulina Lennartson 99 Hässelby Huddinge 14.6
31.29 Maria Granrud Aune 99 Marieby Krokom 16.8
30.92 Louise Karlsson 99 Habo Kalmar 7.6
30.59 Hanna Olsson 99 Säffle Kil 7.6
30.33 Anna Kuutti 99 Tingberg Lilla Edet 6.6
30.15 Lovisa Glavare Karlsson 99 Täby Täby 30.8

Sjukamp/F17

5.191 Ida Thunberg 99 Stål Gävle 6.9
4.777 Frida Bergvall 99 Växjö Gävle 6.9
4.769 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Gävle 6.9
4.441 Judith Sjöman 99 Örgryte Gävle 6.9
4.369 Linn Kalderén 99 Tureberg Gävle 6.9
3.995 Fanny Jonsson 99 Östersund Gävle 6.9
3.793 Julia Olander 99 KA2 Varberg 20.9
3.668 Jennifer Karlsson 99 Hammarby Sätra 10.5
3.243 Johanna Andersson 99 Lerum Varberg 20.9

>