Svenskar i USA - ute 2008
24.11 TERRE HAUTE, IN (NCAA-mästerskapen) | Resultat
M 10 km terräng: 82) Jacob Gustafsson Ullevi 30:46, 163) Alexander Söderberg Spårvägen 31:25.
15.11 CLEMMONS, NC | Resultat
K 6 km terräng: 198) Diana Nordén Nyköping 24:49.
15.11 MARYVILLE, TN | Resultat
K 6 km terräng: 36) Sandra Lundberg 89 Hässelby 22:18, 130) Pernilla Sävestrand Sävedalen 24:32, 144) Erika Fyrvall Tureberg 25:54.
15.11 WACO, TX | Resultat
K 6 km terräng: 77) Caroline Erlingson Ängelholm 23:34.
15.11 FORT COLLINS, CO | Resultat
M 10 km terräng: 25) Jacob Gustafsson Ullevi 30:24.
15.11 RIVERDALE, NY | Resultat
M 10 km terräng: 25) Alexander Söderberg Spårvägen 32:48.
K 6 km terräng: 206) Maria Jangsten Sävedalen 25:18.
15.11 PALO ALTO, CA | Resultat
K 6 km terräng: 29) Sara Trané Mölndal 20:52.
3.11 NACOGDOCHES, TX | Resultat
K 6 km terräng: 11) Caroline Erlingson Ängelholm 22:40.
1.11 MACON, GA | Resultat
K 5 km terräng: 23) Diana Nordén Nyköping 19:08.
1.11 MEMPHIS, TN | Resultat
M 8 km terräng: 48) Jörgen Ekdahl Lerum 28:40.
K 5 km terräng: 16) Sandra Lundberg 89 Hässelby 18:10.
1.11 BOWLING GREEN, KY | Resultat
K 5 km terräng: 30) Erika Fyrvall Tureberg 20:13.
1.11 LAKE BUENA VISTA, FL | Resultat
M 8 km terräng: 9) Alexander Söderberg Spårvägen 25:02.
K 6 km terräng: 37) Maria Jangsten Sävedalen 23:43.
1.11 SPRINGFIELD, OR | Resultat
K 6 km terräng: 18) Sara Trané Mölndal 20:44.
1.11 SAN DIEGO, CA | Resultat
M 8 km terräng: 11) Jacob Gustafsson Ullevi 25:01.
31.10 RIVERDALE, NY | Resultat
K 6 km terräng: 68) Pernilla Sävestrand Sävedalen 22:46.
21.10 RIVERDALE, NY | Resultat
K 3 km terräng: 6) Maria Jangsten Sävedalen 11:01.
21.10 PROVO, UT
M Diskus A: Leif Arrhenius Spårvägen 5979, Niklas Arrhenius Spårvägen 59.64, B: N Arrhenius 6067, L Arrhenius 5803.
18.10 TROY, AL | Resultat
K 3.2 km terräng: 12) Erika Fyrvall Tureberg 12:19.
18.10 TERRE HAUTE, IN | Resultat
M 8 km terräng A: 43) Jacob Gustafsson Ullevi 24:22, C: 19) Alexander Söderberg Spårvägen 25:11.
K 6 km terräng A: 47) Sara Trané Mölndal 21:17.
18.10 FAYETTEVILLE, AR | Resultat
K 6 km terräng: 86) Caroline Erlingson Ängelholm 22:42.
17.10 BOONE, NC | Resultat
K 5 km terräng: 100) Diana Nordén Nyköping 20:01.
17.10 CAPE GIRARDEAU, MO | Resultat
M 8 km terräng: 10) Jörgen Ekdahl Lerum 28:15.
12.10 GREENSBORO, NC (USA:s veteranmästerskap) | Resultat
M40 5 km terräng: 1) Birger Ohlsson 16:14.
11.10 HOOVER, AL | Resultat
K 5 km terräng: 16) Erika Fyrvall Tureberg 20:50.
11.10 LAKE BUENA VISTA, FL | Resultat
K 5 km terräng: 23) Pernilla Sävestrand Sävedalen 18:39, 25) Sandra Lundberg 89 Hässelby 18:41, 79) Diana Nordén Nyköping 19:34.
11.10 CLINTON, MS | Resultat
M 8 km terräng: 29) Jörgen Ekdahl Lerum 28:14.
10.10 RIVERDALE, NY | Resultat
K 5 km terräng: 36) Maria Jangsten Sävedalen 20:20.
4.10 MISSOULA, MT | Resultat
K 5 km terräng: 1) Sara Trané Mölndal 18:10.
4.10 STILLWATER, OK | Resultat
K 6 km terräng: 65) Caroline Erlingson Ängelholm 23:01.
4.10 AUBURN, AL | Resultat
K 4.85 km terräng B: 14) Erika Fyrvall Tureberg 19:29.
4.10 LOUISVILLE, KY | Resultat
K 5 km terräng: 42) Sandra Lundberg 89 Hässelby 18:28.
4.10 DAVIS, CA | Resultat
K 6 km terräng: 21) Jenni Eiremo 24:11.
4.10 FAIRFAX, VA | Resultat
K 6 km terräng: 59) Diana Nordén Nyköping 24:23.
3.10 BETHLEHEM, PA | Resultat
M 8 km terräng A: 101) Alexander Söderberg Spårvägen 25:10.
K 6 km terräng A: 164) Pernilla Sävestrand Sävedalen 22:57, B: 42) Maria Jangsten Sävedalen 23:13.
27.9 TALLAHASSEE, FL | Resultat
K 5 km terräng: 26) Pernilla Sävestrand Sävedalen 19:03.
27.9 FALCON HEIGHTS, MN | Resultat
M 8 km terräng A: 16) Jacob Gustafsson Ullevi 24:48.
25.9 DENTON, TX | Resultat
K 5 km terräng: 2) Caroline Erlingson Ängelholm 18:42.
20.9 RIVERDALE, NY | Resultat
M 8 km terräng: 49) Alexander Söderberg Spårvägen 25:47.
K 6 km terräng: 117) Maria Jangsten Sävedalen 24:56.
20.9 ROCK HILL, SC | Resultat
K 5 km terräng: 41) Diana Nordén Nyköping 19:23.
19.9 COLLEGE STATION, TX | Resultat
K 5 km terräng: 50) Caroline Erlingson Ängelholm 19:08.
13.9 MEMPHIS, TN | Resultat
M 8 km terräng: 91) Jörgen Ekdahl Lerum 28:38.
13.9 MOBILE, AL | Resultat
K 5 km terräng: 12) Erika Fyrvall Tureberg 20:45.
13.9 CHAPEL HILL, NC | Resultat
K 5 km terräng: 15) Diana Nordén Nyköping 19:58.
13.9 SAN DIEGO, CA | Resultat
M 8 km terräng: 20) Jacob Gustafsson Ullevi 25:36.
13.9 SACRAMENTO, CA | Resultat
K 5 km terräng: 52) Jenni Eiremo 20:03.
13.9 MEMPHIS, TN | Resultat
K 5 km terräng: 43) Sandra Lundberg 89 Hässelby 19:56.
6.9 SPOKANE, WA | Resultat
K 4 km terräng: 5) Sara Trané Mölndal 15:51.
6.9 DENTON, TX | Resultat
K 3.2 km terräng: 2) Caroline Erlingson Ängelholm 11:50.
6.9 PROVO, UT | Resultat
M 6.4 km terräng: 9) Jacob Gustafsson Ullevi 21:36.
6.9 NEW YORK, NY | Resultat
6.4 km landsväg: 7) Birger Ohlsson 20:32.
5.9 RIVERDALE, NY | Resultat
K 3 km terräng: 4) Maria Jangsten Sävedalen 11:27.
5.9 RIVERDALE, NY | Resultat
M 3 km terräng: 13) Tor Pöllänen Hässelby 10:00.
29.8 RUSSELVILLE, AR | Resultat
M 6.4 km terräng: 18) Jörgen Ekdahl Lerum 21:48.
22.6 RANDALL'S ISLAND, NY | Resultat
M 800m A: 5) Birger Ohlsson 1:55.24.
14.6 WEST LONG BRANCH, NJ | Resultat
K 800m: 4) Josefine Kvist 89 2:15.28.
11-14.6 DES MOINES, IA (NCAA-mästerskapen) | Resultat
Dag 1
M Diskus Q1: 1) Leif Arrhenius Spårvägen 5791. Slägga Q1: 6) Hans Eriksson Bore 6438.
K 3000mH h2: 10) Sara Trané Mölndal 10:36.06. Höjd Q1: 4=) Ebba Jungmark Mölndal 177. Slägga Q2: 10) Josefin Berg IF Göta 5664.
Dag 3
M Diskus f: 4) L Arrhenius 5727. Slägga f: -) H Eriksson X.
K Höjd: 9=) E Jungmark 177.
8.6 EUGENE, OR | Resultat
K Diskus: 5) Anna Söderberg Ullevi 6163.
7.6 WALTHAM, MA | Resultat
M 800m B: 1) Birger Ohlsson (f 68) 1:53.94.
7.6 EAGLE ROCK, CA | Resultat
K 5000m: 2) Tove Berg Spårvägen 16:47.88.
5.6 SOUTH PLAINFIELD, NJ | Resultat
F18+ 400mH A: 4) Josefine Kvist 89 62.14. Längd (vind?): 1) J Kvist 556.
31.5 RANDALL'S ISLAND, NY | Resultat
M 3000mH: 10) Erik Emilsson Hammarby 8:53.93.
K Diskus: 5) Anna Söderberg Ullevi 6187.
30-31.5 NORTHRIDGE, CA | Resultat
Dag 1
M 1500m h1: 6) Jacob Gustafsson Ullevi 3:47.72. Spjut: 9) Pontus Thomée Lerum 6574.
K Slägga: 10) Josefin Berg IF Göta 5515.
Dag 2
M Diskus: 11) Leif Arrhenius Spårvägen 5487.
K 3000mH A: 5) Sara Trané Mölndal 10:14.29. Höjd: 8) Ebba Jungmark Mölndal 176.
30-31.5 FAYETTEVILLE, AR | Resultat
Dag 1
K 400mH h5: 3) Sofie Persson Helsingborg 60.28.
30-31.5 TALLAHASSEE, FL | Resultat
Dag 1
K Längd: 30) Malin Marmbrandt Västerås 507/-1.2.
23-24.5 SOUTH PLAINFIELD, NJ | Resultat
Dag 1
F18+ 400m A: 1) Josefine Kvist 89 57.33. 400mH A: 1) J Kvist 63.11.
Dag 2
F18+ Höjd: 4=) J Kvist 147. Längd (vind?): 1) J Kvist 511.
22-24.5 PROVO, UT | Resultat
Dag 2
M 100m h1 (-0.3): 7) Henrik Olausson Ymer 10.91. X h2 (-0.9): 5) H Olausson 11.04.
K Slägga: 6) Josefin Berg IF Göta 5695.
Dag 3
M 100m B (+1.3): 3) H Olausson 10.73 Sverigebästa för M35!, X B (+1.8): 3) H Olausson 10.73. Diskus: 2) Niklas Arrhenius Spårvägen 6207, 3) Leif Arrhenius Spårvägen 5880.
K Slägga A: 6) J Berg 5672, B: 6) J Berg 5555.
19.5 MORRISTOWN, NJ | Resultat
F18+ 400mH A: 1) Josefine Kvist 89 61.59.
16-18.5 BOULDER, CO | Resultat
Dag 3
K 5000m: 14) Kim Blomkvist Ärla 18:26.13.
16.5 ROCK ISLAND, IL | Resultat
K 200m B (+0.9): 1) Ewa Warnquist KA2 26.14. Stav: 6) E Warnquist 322.
16-17.5 NORTHRIDGE, CA | Resultat
Dag 1
M Spjut: 3) Eric Nyberg Lidingö 5758.
16-17.5 TEMPE, AZ | Resultat
Dag 1
K 3000mH: 1) Sara Trané Mölndal 10:17.80.
Dag 2
K Höjd: 2) Ebba Jungmark Mölndal 181.
16-17.5 NORWALK, CA | Resultat
Dag 1
K 10000m: 1) Tove Berg Spårvägen 36:41.19.
Dag 2
K 5000m: 1) T Berg 17:18.98.
16-18.5 PRINCETON, NJ | Resultat
Dag 2
K 1500m h?: ?) Lisa Voltaire Täby 4:38.53. Längd: 22) Malin Marmbrandt Västerås 549/+0.7.
15-17.5 EL PASO, TX | Resultat
Dag 1
M Slägga: 3) Hans Eriksson Bore 6314.
Dag 2
M 3000mH: 9) Jörgen Ekdahl Lerum 10:09.19.
Dag 3
M 5000m: 17) J Ekdahl 16:56.74.
15-18.5 AUBURN, AL | Resultat
Dag 2
K 400mH h1: 3) Sofie Persson Helsingborg 60.25.
Dag 4
K 400mH f: 6) S Persson 59.79.
15.5 LA CROSSE, WI | Resultat
K 200m A (-0.2): 5) Ewa Warnquist KA2 25.74. Stav: 5) E Warnquist 340.
14-17.5 FORT WORTH, TX | Resultat
Dag 2
M Slägga: 2) Leif Arrhenius Spårvägen 6040.
Dag 3
M Diskus: 1) L Arrhenius 5928.
K Slägga: 3) Josefin Berg 5555.
Dag 4
M 1500m: 3) Jacob Gustafsson Ullevi 3:48.96. Kula: 1) L Arrhenius 1749.
14-17.5 BOISE, ID | Resultat
Dag 4
M Spjut: 1) Pontus Thomée Lerum 6543.
13.5 HILLSBOROUGH, NJ | Resultat
F18+ Längd (vind?): 3) Josefine Kvist 89 499.
10.5 OSHKOSH, WI | Resultat
K Stav: 2=) Ewa Warnquist KA2 328.
10.5 BAKERSFIELD, CA | Resultat
K 5000m: 1) Tove Berg Spårvägen 17:16.85.
10.5 RANDALL'S ISLAND, NY | Resultat
M 800m: 30) Birger Ohlsson 1:57.33.
K 800m: 13) Jenni Eiremo 89 2:20.49. 1500m: 2) Lisa Voltaire Täby 4:33.61.
10.5 MODESTO, CA | Resultat
M Diskus A: 15) Leif Arrhenius Spårvägen 5557.
K Kula: 3) Catarina Andersson Hässelby 1499. Diskus: 2) Anna Söderberg Ullevi 6116.
10.5 NORMAN, OK | Resultat
K Kula: 2) Mikaela Johansson Ärla 1407. Slägga: 1) M Johansson 5748.
10.5 ORLANDO, FL | Resultat
K 100m C (-1.0): 2) Nina Runvik Malmö 12.29, D (+0.3): 1) Caroline Bertheau Malmö 12.60, 2) Hanna Topcagic 89 Malmö 13.18. 200m C (+3.0): 3) N Runvik 24.66w, 5) C Bertheau 25.51w. Längd: 7) H Topcagic 529w/+4.3 (ok?).
10-11.5 NEW HAVEN, CT | Resultat
Dag 1
K Längd: 16) Jessica Robson 89 Järvsö 526/+0.3.
Dag 2
K Höjd: 7) J Robson 161.
9-11.5 HUNTSVILLE, TX | Resultat
Dag 2
K 1500m h1: 6) Caroline Erlingson Ängelholm 4:56.68.
Dag 3
K 1500m f: 11) C Erlingson 4:59.63.
9-10.5 MOSCOW, ID | Resultat
Dag 2
K Tresteg: 1) Amy Quinones Göteborgs KIK 1086/-1.9.
9-10.5 NORTHRIDGE, CA | Resultat
M Tiokamp: 8) Eric Nyberg Lidingö 6.111 (11.92/+1.4 643/+1.1 1018 189 55.98 16.90/+1.3 3195 460 5672 5:33.04).
9.5 SEWARD, NE | Resultat
M 110mH (vind?): 3) Michael Railsback Gefle 15.37.
8.5 SALINAS, CA
M Diskus A: 5) Niklas Arrhenius Spårvägen 6372, B: 8) Leif Arrhenius 6159.
K Diskus A: 3) Anna Söderberg Ullevi 6158, 9) Maria Pettersson Ullevi 5309.
8.5 HILLSBOROUGH, NJ | Resultat
K 400m A: 1) Josefine Kvist 89 57.76. 100mH h6 (vind?): 1) J Kvist 15.55, f (vind?): 2) J Kvist 15.57. 400mH A: 1) J Kvist 62.17.
7.5 SALT LAKE CITY, UT | Resultat
M 1500m: 4) Jacob Gustafsson Ullevi 3:54.97.
K Kula: 9) Josefin Berg IF Göta 1112. Slägga: 3) J Berg 5632.
4.5 BERNARDSVILLE, NJ | Resultat
F18+ 400mH A: 2) Josefine Kvist 89 62.74. Längd (vind?): 1) J Kvist 542.
3.5 ARLINGTON, TX | Resultat
K 800m: 7) Caroline Erlingson Ängelholm 2:18.11.
3.5 SIOUX CITY, IA | Resultat
M 110mH h3 (+0.8): 2) Michael Railsback Gefle 15.41, f (+1.8): 7) M Railsback 15.37.
3.5 OXFORD, MS | Resultat
M 3000mH: 8) Jörgen Ekdahl Lerum 10:19.83.
K 400mH B: 1) Sofie Persson Helsingborg 61.19.
3-4.5 IRVINE, CA | Resultat
Dag 1
M Spjut: 3) Eric Nyberg Lidingö 5781.
3-4.5 ORONO, ME | Resultat
Dag 2
K 800m A: 4) Lisa Voltaire Täby 2:14.96.
3-4.5 LAWRENCEVILLE, NJ | Resultat
Dag 1
K Längd (vind?): 1) Malin Marmbrandt Västerås 537, 4) Siri Fagerlund Helsingborg 513. Spjut: 7) S Fagerlund 2978.
Dag 2
K 100m A (vind?): 3) S Fagerlund 12.50. 800m: 2) Jenni Eiremo 2:20.27. 100mH A (vind?): 1) S Fagerlund 14.92, B (vind?): 1) M Marmbrandt 16.57. Tresteg (vind?): 1) M Marmbrandt 1172.
3.5 BAKERSFIELD, CA | Resultat
K 10000m: 1) Tove Berg Spårvägen 36:22.75.
3.5 PULLMAN, WA | Resultat
K 1500m: 7) Sara Trané Mölndal 4:42.62. Höjd: 1) Ebba Jungmark Mölndal 180. Tresteg: 4) Amy Quinones Göteborgs KIK 1124/+1.5.
3.5 OGDEN, UT | Resultat
K Kula: 4) Josefin Berg IF Göta 1099. Slägga: 1) J Berg 5505.
2-4.5 VILLANOVA, PA | Resultat
Dag 2
M 100m h3 (+2.7): 3) Edmund Yeboah Hässelby 10.74w.
2-4.5 VILLANOVA, PA | Resultat
Dag 2
K 800m h1: 5) Pernilla Sävestrand Sävedalen 2:15.43.
2-3.5 HOUSTON, TX | Resultat
Dag 2
M 100m D (+3.4): 2) Henrik Olausson Ymer 10.78w.
2.5 CHULA VISTA, CA
M Diskus: 11) Niklas Arrhenius Spårvägen 5639.
K Kula: 1) Catarina Andersson Hässelby 1573, 3) Maria Pettersson Ullevi 1095. Diskus: 2) Anna Söderberg Ullevi 5930, 3) C Andersson 3452.
2-3.5 EAU CLAIRE, WI | Resultat
Dag 1
K 200m h1 (+0.6): 3) Ewa Warnquist KA2 26.13. Stav: 5=) E Warnquist 337.
Dag 2
K Höjd: 9) E Warnquist 151.
2-3.5 ALBUQUERQUE, NM | Resultat
Dag 1
M Slägga: 2) Hans Eriksson Bore 6352.
1-2.5 NORTHFIELD, MN | Resultat
M Tiokamp (vindar?): 9) Martin Stenman Andersson Upsala 5.159 (11.88 622 818 166 52.05 17.75 2535 370 2895 5:11.29).
30.4 CHAMPAIGN, IL | Resultat
M 400m B: 3) Fabian Willskytt Kville 50.87.
28.4 RANDOLPH, NJ | Resultat
F18+ 400mH A: 1) Josefine Kvist 89 63.47. Höjd: 2) J Kvist 152. Längd (vind?): 1) J Kvist 548.
27.4 HANOVER, NH | Resultat
K 100mH (+0.3): 5) Jessica Robson 89 Järvsö 16.01. Höjd: 1=) J Robson 160. Längd (vind?): 3) J Robson 539.
27.4 NEW HAVEN, CT | Resultat
M 800m: 8) Birger Ohlsson 1:56.39.
K 1500m: 2) Lisa Voltaire Täby 4:40.19, 8) Jenni Eiremo 4:53.58. 100mH A (+1.9): 1) Siri Fagerlund Helsingborg 14.47.
26.4 MOORPARK, CA | Resultat
K 1500m f: 2) Tove Berg Spårvägen 4:41.61. 5000m: 3) T Berg 20:18.67.
26.4 OSHKOSH, WI | Resultat
K 200m A (+8.9!!): 1) Ewa Warnquist KA2 25.60w. Höjd: 7=) E Warnquist 146. Stav: 9=) E Warnquist 305.
26.4 NORMAN, OK | Resultat
K Slägga: 6) Mikaela Johansson Ärla 5497.
26.4 PULLMAN, WA | Resultat
K Tresteg: 3) Amy Quinones Göteborgs KIK 1091/-1.1.
25-26.4 FAYETTE, MO | Resultat
Dag 1
M 200m h1 (vind?): 3) Fabian Willskytt Kville 22.56.
Dag 2
M 200m f (vind?): 6) F Willskytt 23.43. 400m A: 5) F Willskytt 50.10.
25-26.4 LA JOLLA, CA | Resultat
Dag 2
M Spjut: 3) Eric Nyberg Lidingö 5712.
24.4 HOUSTON, TX | Resultat
M 100m A (-1.5): 6) Henrik Olausson Ymer 11.08.
K 1500m A: 7) Caroline Erlingson Ängelholm 4:46.48.
23.4 ST. PAUL, MN | Resultat
M 100m E (+2.0): 2) Martin Stenman Andersson Upsala 11.73. 110mH C (+3.2): 6) M Stenman Andersson 21.11w. Höjd: 16) M Stenman Andersson 168. Längd: 6) M Stenman Andersson 650w/+3.0 (ok??).
23-26.4 DES MOINES, IA | Resultat
Dag 2
M 10000m: 22) Jonas Holmberg Hässelby 32:59.89.
Dag 4
M Slägga: 9) Hans Eriksson Bore 6187.
23-26.4 PROVO, UT | Resultat
Dag 3
M 1 mile: 3) Jacob Gustafsson Ullevi 4:08.42. Diskus: 1) Leif Arrhenius Spårvägen 5894.
K Kula: 12) Josefin Berg IF Göta 1013.
Dag 4
M 800m A: 3) J Gustafsson 1:51.61, B: 3) Peter Gustafsson Ullevi 1:55.22. Slägga: 2) L Arrhenius 5762.
K Slägga: 1) J Berg 5815.
20-21.4 DAYTONA BEACH, FL | Resultat
Dag 1
K 200m h2 (vind?): -) Nathalie Hildingsson Helsingborg X. 400m h1: 1) N Hildingsson 59.36.
Dag 2
K 400m f: -) N Hildingsson X.
19.4 SAN LUIS OBISPO, CA | Resultat
K 1500m h2: 1) Tove Berg Spårvägen 5:03.81. 10000m: 5) T Berg 42:44.5m.
19.4 LOUISVILLE, KY | Resultat
M 100m A (+1.8): 4) Edmund Yeboah Hässelby 10.90. 200m A (+1.6): 5) E Yeboah 22.60.
19.4 HANOVER, NH | Resultat
K 100mH A (+0.7): 5) Jessica Robson 89 Järvsö 15.60. Höjd: 2) J Robson 163. Längd (vind?): 4) J Robson 528.
19.4 NORTHFIELD, MN | Resultat
M Stav: 19) Martin Stenman Andersson Upsala 365. Diskus:Z 22) M Stenman Andersson 2688.
19.4 DAVIDSON, NC | Resultat
K 3000m: 10) Diana Nordén Nyköping 11:19.87.
19.4 LOGAN, UT | Resultat
M Kula: 1) Leif Arrhenius Spårvägen 1725. Diskus: 1) L Arrhenius 5946.
K Kula: 9) Josefin Berg IF Göta 1040. Slägga: 2) J Berg 6075.
19.4 BATON ROUGE, LA | Resultat
K 800m B: 3) Pernilla Sävestrand Sävedalen 2:12.66. K 400mH A: 7) Sofie Persson Helsingborg 62.54.
19.4 WACO, TX | Resultat
K 3000mH: 3) Caroline Erlingson Ängelholm 12:04.31.
18-19.4 PRINCETON, NJ | Resultat
Dag 2
K 100mH h2 (-0.3): 2) Siri Fagerlund Helsingborg 14.51, f (+0.5): -) S Fagerlund ej start.
18-19.4 CRETE, NE | Resultat
Dag 2
M 110mH h1 (+1.0): 2) Michael Railsback Gefle 15.34, f (+0.4): 4) M Railsback 15.19.
18-19.4 HOUSTON, TX | Resultat
Dag 2
M 100m A (+0.1): 4) Henrik Olausson Ymer 10.89 (bara 0.03 från svenska bästanoteringen i M35).
18-19.4 PRINCETON, NJ | Resultat
Dag 1
M 800m: 36) Birger Ohlsson 68!! 1:55.20.
K 800m: 22) Jenni Eiremo 2:16.06.
17-20.4 WALNUT, CA | Resultat
Dag 1
K 5000m A: 15) Kim Blomkvist Ärla 17:08.79.
Dag 2
M 1500m A: 11) Jacob Gustafsson Ullevi 3:47.20.
K 5000m A: 12) Lisa Blommé Hässelby 15:45.32. 3000mH B: 2) Sara Trané Mölndal 10:16.75. Slägga: 4) Josefin Berg IF Göta 5489.
17.4 DULUTH, MN | Resultat
M 5000m: 2) Jonas Holmberg Hässelby 15:02.84.
13.4 SEWARD, NE | Resultat
M 110mH h3 (+0.8): 2) Michael Railsback Gefle 15.31, f (+3.9): 3) M Railsback 15.05w.
12.4 PROVIDENCE, RI | Resultat
K 200m D (vind?): 2) Jessica Robson 89 Järvsö 28.41. 100mH h1 (+2.9): 4) J Robson 15.66w. Längd: 7) J Robson 518/+1.6.
12.4 EL PASO, TX | Resultat
M 100m C (+1.2): 2) Henrik Olausson Ymer 11.03. Slägga: 2) Hans Eriksson Bore 6084.
12.4 CHAPEL HILL, NC | Resultat
K 3000m: 14) Diana Nordén Nyköping 11:45.30.
12.4 AMHERST, MA | Resultat
K 1500m: 1) Lisa Voltaire Täby 4:37.64.
12.4 OGDEN, UT | Resultat
M 800m A: 2) Peter Gustafsson Ullevi 1:55.00.
12.4 OXFORD, MS | Resultat
M 3000mH: 10) Jörgen Ekdahl Lerum 10:18.83.
K 400mH A: 2) Sofie Persson Helsingborg 62.56.
12.4 WALNUT, CA | Resultat
K 5000m: 1) Tove Berg Spårvägen 17:28.53.
11.4 ST. LOUIS, MO | Resultat
M 400m A: 8) Fabian Willskytt Kville 53.44.
11-12.4 COLUMBIA, MO | Resultat
Dag 1
M Diskus: 1) Leif Arrhenius Spårvägen 6312.
11.4 IRVINE, CA | Resultat
M Höjd: 5=) Eric Nyberg Lidingö 190. Stav: -) E Nyberg X. Spjut: 3) E Nyberg 5579.
11-12.4 NORMAN, OK | Resultat
Dag 1
K Slägga: 3) Mikaela Johansson Ärla 5395.
Dag 2
K 100m B (+3.6): 6) Siri Fagerlund Helsingborg 12.33w. 1500m: 6) Caroline Erlingson Ängelholm 4:50.14. 100mH B (+2.6): 2) S Fagerlund 14.31w. Längd: 13) Malin Marmbrandt Västerås 569w/+2.1 (-). Tresteg: 6) M Marmbrandt 1137/+1.0.
10-12.4 WESTWOOD, CA | Resultat
Dag 2
K Kula: 23) Josefin Berg IF Göta 1049.
10-12.4 WESTWOOD, CA | Resultat
Dag 3
K 1500m: 5) Sara Trané Mölndal 4:30.30.
9-12.4 KNOXVILLE, TN | Resultat
Dag 3
M 100m C (+6.5): 3) Edmund Yeboah Hässelby 10.39w.
Dag 4
M 200m C (vind?): -) E Yeboah bröt.
6.4 CARLSBAD, CA | Resultat
K 5 km landsväg: 8) Lisa Blommé Hässelby 16:23, 9) Ida Nilsson Högby 16:36.
5.4 CLAREMONT, CA | Resultat
M Spjut: 3) Eric Nyberg Lidingö 5321.
5.4 ARCADIA, CA | Resultat
K 5 km landsväg: 1) Kajsa Berg Huddinge 18:06.
5.4 ST. PAUL, MN | Resultat
M 100m C (-1.3): 5) Martin Stenman-Andersson Upsala 12.00. Diskus: -) M Stenman Andersson X. Spjut: 15) M Stenman Andersson 3525.
5.4 FAYETTE, MO | Resultat
M 200m B (vind?): 1) Fabian Willskytt Kville 23.37.
5.4 CAPE GIRARDEAU, MO | Resultat
M 1500m: 17) Jörgen Ekdahl Lerum 4:17.96.
5.4 OSHKOSH, WI | Resultat
K Höjd: 10=) Ewa Warnquist KA2 147. Stav: 4) E Warnquist 320.
4-5.4 BOISE, ID | Resultat
Dag 2
M Diskus: 6) Pontus Thomée Lerum 3942.
4-5.4 DURHAM, NC | Resultat
Dag 2
K 800m B: 2) Lisa Voltaire Täby 2:14.35.
4-5.4 PRINCETON, NJ | Resultat
Dag 1
M 1500m: 10) Birger Ohlsson (M40!) Råby-Rekarne (?) 3:58.77.
K 5000m: 8) Kim Blomkvist Ärla 17:24.00.
4-5.4 PRINCETON, NJ | Resultat
Dag 2
K 100m A (+0.5): 5) Siri Fagerlund Helsingborg 12.63. 100mH A (-0.2): 7) S Fagerlund 14.89, C (-1.0): 2) Jessica Robson 89 Järvsö 15.62. Höjd: 10) J Robson 160. Längd (vind?): 4) Malin Marmbrandt Västerås 543, 10=) J Robson 522.
4.4 GLENDALE, CA | Resultat
K 1500m: 2) Tove Berg Spårvägen 4:55.00. 3000m: 1) T Berg 10:00.54.
4-5.4 WILLIAMSBURG, VA | Resultat
Dag 1
K 1500m: 31) Jenni Eiremo 4:57.83.
4.4 LINCOLN, NE | Resultat
M 110mH (vind?): 2) Michael Railsback Gefle 15.65.
4-5.4 PALO ALTO, CA | Resultat
Dag 2
K 1500m D: 2) Sara Trané Mölndal 4:36.46.
2-4.4 PROVO, UT | Resultat
Dag 3
M 800m A: 3) Peter Gustafsson Ullevi 1:54.25. Diskus: 1) Leif Arrhenius Spårvägen 5791.
K Kula: 13) Josefin Berg IF Göta 1099. Slägga: 3) J Berg 5766, 6) Anneli Ståhl 90 Spårvägen 4930.
2-5.4 AUSTIN, TX | Resultat
Dag 3
M 100m A h5 (+3.2): 5) Edmund Yeboah Hässelby 10.95w.
29.3 SOMERVILLE, MA | Resultat
K 100mH h1 (vind?): 7) Jessica Robson 89 Järvsö 21.96. Längd (vind?): 3) J Robson 511. Spjut: 15) J Robson 1866.
29.3 HASTINGS, NE | Resultat
M 110mH h2 (vind?): 3) Michael Railsback Gefle 15.43, f (vind?): 4) M Railsback 15.19.
29.3 NEW HAVEN, CT | Resultat
K 100mH A (+2.0): 1) Siri Fagerlund Helsingborg 14.56.
29.3 EL PASO, TX | Resultat
M Slägga: 1) Hans Eriksson Bore 6297.
K 1500m: 2) Pernilla Sävestrand Sävedalen 4:59.10.
28-29.3 TEMPE, AZ | Resultat
Dag 2
M 1500m: 4) Jacob Gustafsson Ullevi 3:45.89. Diskus: 4) Leif Arrhenius Spårvägen 5987.
28-29.3 ARLINGTON, TX | Resultat
Dag 2
K 3000m: 4) Caroline Erlingson Ängelholm 10:53.03.
28.3 MOORPARK, CA | Resultat
K 1500m: 3) Tove Berg Spårvägen 4:41.8m. 3000m: 1) T Berg 10:10.5m.
28.3 SEATTLE, WA | Resultat
M 3000m: 1) Henrik Löfås Upsala 8:42.18.
27-29.3 TALLAHASSEE, FL | Resultat
Dag 2
M 400m C: 5) Fabian Willskytt Kville 51.50.
22.3 LOS ANGELES, CA | Resultat
M 800m: 8) Peter Gustafsson Ullevi 1:56.44. 1500m: 15) P Gustafsson 3:58.76. Spjut A: 7) Pontus Thomée Lerum 5470.
K 3000m A: 4) Sara Trané Mölndal 9:47.38.
22.3 ATLANTA, GA | Resultat
K Stav: 7=) Ewa Warnquist KA2 292.
21-22.3 TUCSON, AZ | Resultat
Dag 2
M 800m A: 2) Jacob Gustafsson Ullevi 1:50.41.
21-22.3 TEMPE, AZ | Resultat
Dag 2
K 100m A (0.0): -) Siri Fagerlund Helsingborg bröt. 100mH (+1.1): 1) S Fagerlund 14.33. Längd: 2) Malin Marmbrandt Västerås 559/0.0. Tresteg: 3) M Marmbrandt 1153/0.0.
21-22.3 NORWALK, CA | Resultat
Dag 1
K 5000m: 1) Tove Berg Spårvägen 17:35.23.
Dag 2
K 1500m: 3) T Berg 4:40.12.
21.3 TAMPA, FL | Resultat
K 1500m A: 1) Pernilla Sävestrand Sävedalen 4:48.73.
21-22.3 TALLAHASSEE, FL | Resultat
Dag 2
M 1500m: 5) Fredrik Johansson Växjö 3:57.50.
20-22.3 LAKE BUENA VISTA, FL | Resultat
Dag 2
M 400m C: 3) Fabian Willskytt Kville 50.92.
Dag 3
M 200m D (+1.2): 1) F Willskytt 23.08.
18-19.3 SCOTTSDALE, AZ | Resultat
K Sjukamp: 4) Jessica Robson 89 Järvsö 4.068b (15.92/+1.2 163 933 28.0m/+1.9 528/+0.7 2063 2:43.21)
15.3 NEW YORK, NY | Resultat
M 8 km landsväg: 3) Birger Ohlsson 25:44.
14-15.3 NORTHRIDGE, CA | Resultat
Dag 2
M Spjut A: 5) Eric Nyberg Lidingö 5565.
14-15.3 BAKERSFIELD, CA | Resultat
K 800m A: 2) Tove Berg Spårvägen 2:24.27. 5000m: 2) T Berg 17:44.48.
14-15.3 SAN DIEGO, CA | Resultat
Dag 1
M 400mH A: 4) Nicholas Coleman 90 Västerås 56.71.
7.3 MOORPARK, CA | Resultat
K 1500m: 2) Tove Berg Spårvägen 4:57.1m. 3000m: 1) T Berg 10:08.45.
29.2 SANTA MONICA, CA | Resultat
K 1500m: 3) Tove Berg Spårvägen 5:05.19. 3000m: 1) T Berg 10:14.14.
23.2 DAYTONA BEACH, FL | Resultat
K 200m A (vind?): 2) Nathalie Hildingsson Helsingborg 25.66.
22-23.2 NORWALK, CA | Resultat
Dag 2
K 800m A: 6) Tove Berg Spårvägen 2:25.40. 1500m: 3) T Berg 4:46.48.
14.2 GLENDALE, CA | Resultat
K 800m: 2) Tove Berg Spårvägen 2:29.56. 1500m: 2) T Berg 5:10.22. 3000m: 1) T Berg 11:04.29.
2.2 DAYTONA BEACH, FL | Resultat
K 200m B (vind?): 1) Nathalie Hildingsson Helsingborg 25.73. 400m A: 1) N Hildingsson 59.43.
19.1 CLERMONT, FL | Resultat
K 60m h1 (vind?): 4) Nathalie Hildingsson Helsingborg 8.45.