Svenskar i USA - inne 2011
1-2.4 AKRON, OH | Resultat
OBS: Inomhus!
Dag 2
M 110mH: 4) Björn Johansson Västerås 15.86.
11-12.3 COLLEGE STATION, TX (NCAA div 1) | Resultat
Dag 1
M Kula: 1) Leif Arrhenius Spårvägen 1992.
K 800m h2: 2) Sofie Persson Hammarby 2:04.96. Vikt: 11) Ida Storm Malmö 1925.
Dag 1-2
M Sjukamp: 9) Björn Barrefors Hammarby 5.779 (7.12 720 1430 199 8.22 480 2:50.50).
Dag 2
M Vikt: 9) L Arrhenius 2045.
K 800m f: 3) S Persson 2:04.89.
11-13.3 NEW YORK, NY | Resultat
Dag 2
P18 Stav: 4) Andreas Duplantis 93 Stål 498.
5.3 AMES, IA | Resultat
OBS: Överlång bana.
K 800m: 1) Sofie Persson Hammarby 2:04.51.
5.3 BLACKBURG, VA | Resultat
K Tresteg: 3) Maria Augutis Ullevi 1249.
5-6.3 ALLSTON, MA | Resultat
Dag 1
M 1000m h1: 1) Mikael Röjerås Västerås 2:26.87.
Dag 1-2
M Sjukamp: 2) Felix Siljebäck Larsen Västerås 5.402 (7.23 691 1234 195 8.61 460 2:46.85).
Dag 2
M 1000m f: 7) M Röjerås 2:26.34. 5000m A: 2) Alexander Söderberg Spårvägen 14:10.36, 10) Tobias Lundgren Spårvägen 14:32.39.
5-6.3 ROXBURY, MA | Resultat
Dag 1
K Längd: 2) Malin Olsson Malmö 591, 12) Andrea Nybäck IF Göta 546.
4-5.3 LUBBOCK, TX | Resultat
OBS! Överlång bana.
Dag 1
K 1000m h3: 1) Lisa Forsberg Falun 2:59.95.
Dag 2
K 1000m f: 2) L Forsberg 3:01.66. 1 mile A: 1) L Forsberg 5:12.71. Tresteg: 1) Izehi Ileso Ullevi 1293.
27-28.2 JONESBORO, AR | Resultat
Dag 1
K 800m h2: 1) Sanna Mustonen Enhörna 2:14.85.
Dag 2
K 800m f: 5) S Mustonen 2:14.52.
26.2 BETHLEHEM, PA | Resultat
K 800m: 15) Sarah Gustavsson 2:40.06. 1 mile: 10) S Gustavsson 5:50.70.
26-27.2 NEW YORK, NY | Resultat
Dag 2
K Höjd: 8=) Jessica Robson Järvsö 166.
25-27.2 WARRENSBURG, MO | Resultat
Dag 3
M 1 mile: 10) Carl Larsson Hässelby 4:28.92.
25-26.2 BEREA, OH | Resultat
Dag 1
M Längd: 3) Erik Svensson Falkenberg 675.
25-26.2 ALLSTON, MA | Resultat
Dag 1
K 800m h: ?) Yolanda Ngarambe Tureberg 2:13.70.
Dag 2
K 800m f: 10) Y Ngarambe 2:16.74. Höjd: 12=) Åse Lundin Göteborgs KIK 160. Tresteg: 6) Å Lundin 1156.
25-26.2 NORMAN, OK | Resultat
Dag 1
M 60m h1: 4) Edmund Yeboah Hässelby 6.93. 800m h4: 1) William Taudien Tureberg 1:54.61.
K 800m h1: 2) Hanna Nilsson Ullevi 2:18.42.
Dag 2
M 60m B: 2) E Yeboah 6.86. 800m f: 4) W Taudien 1:52.62.
K 800m f: 6) H Nilsson 2:15.22.
25-26.2 SEATTLE, WA | Resultat
Dag 1
K Vikt: 1) Ida Storm Malmö 2070.
25-27.2 FAYETTEVILLE, AR | Resultat
Dag 2
K 400m h5: 4) Sofia Hellberg Jonsén Hammarby 55.43. 800m h2: 2) Sofie Persson Hammarby 2:07.91.
Dag 3
K 800m f: 4) S Persson 2:06.50. Stav: 4) Petra Olsen Malmö 405. Tresteg: 3) Maria Augutis Ullevi 1288.
25.2 NEW YORK, NY | Resultat
M 1000m: 2) Mikael Röjerås Västerås 2:25.94. Stav: 9) Felix Siljebäck Larsson Västerås 420.
K 1000m: 3) Maria Jangsten Sävedalen 2:56.92.
25-26.2 BOWLING GREEN, OH | Resultat
Dag 1-2
M Sjukamp: 5) Björn Johansson Västerås 5.176 (7.38 646 1463 184 8.95 470 2:53.23).
25-26.2 HOUSTON, TX | Resultat
Dag 1
K 800m h1: 1) Lovisa Lindh Ullevi 2:14.21.
Dag 2
K 800m f: 1) L Lindh 2:11.26. 1 mile: 3) Mary Alenbratt Ullevi 4:53.29. 3000m: 6) Klara Bodinson Lidingö 9:45.65.
25-26.2 LINCOLN, NE | Resultat
Dag 1-2
M Sjukamp: 1) Björn Barrefors Hammarby 5.816 (7.10 717 1385 206 8.10 490 2:56.43).
24-26.2 ALBUQUERQUE, NM | Resultat
Dag 2
M Vikt: 1) Leif Arrhenius Spårvägen 2019.
K 60m h1: 3) Fatima Makakala Hammarby 7.66. 200m h3: 3) F Makakala 24.69. 800m h2: 4) Josefine Koskinen Enhörna 2:11.90. 60mH h1: 3) F Makakala 8.61. Stav: 17) Nathalie Busk Malmö 350. Vikt: 4) Anneli Ståhl Spårvägen 1835.
Dag 3
M Kula: 1) L Arrhenius 1880.
K 200m B: 4) F Makakala 24.90. 800m f: 4) J Koskinen 2:12.14. 60mH: 7) F Makakala 8.76.
19.2 KENT, OH | Resultat
OBS: Överlång bana.
M 1 mile D: 8) Joakim Frisk Västerås 4:35.69.
19.2 NORMAN, OK | Resultat
M 800m A: 1) William Taudien Tureberg 1:55.21.
19.2 FLAGSTAFF, AZ | Resultat
OBS: Överlång bana.
K 1 mile: 2) Josefine Koskinen Enhörna 5:30.92.
19.2 BATON ROUGE, LA | Resultat
P18 Stav: 1) Andreas Duplantis 93 Stål 490.
19-20.2 AKRON, OH | Resultat
Dag 1
K Vikt: 18) Frida Åkerström Huddinge 1459.
Dag 2
K Kula: 5) F Åkerström 1473.
18.2 MARIETTA, OH | Resultat
M Tresteg: 6) Erik Svensson Falkenberg 1183.
18.2 NEW YORK, NY | Resultat
M 3000m: 3) Alexander Söderberg Spårvägen 8:21.41, 6) Tobias Lundgren Spårvägen 8:39.80. 5000m: 1) T Lundgren 14:32.79. 55mH h2: 3) Felix Siljebäck Larsen Västerås 7.98, f: 4) F Siljebäck Larsen 7.94. Höjd: 6) F Siljebäck Larsen 184. Stav: 2) F Siljebäck Larsen 450. Längd: 5) F Siljebäck Larsen 681.
K 55m h1: 2) Malin Olsson Malmö 7.42, h3: 3) S Fagerlund 7.48, f: 6) S Fagerlund 7.40, 7) M Olsson 7.42. 200m B: 4) S Fagerlund 26.54, C: 3) M Olsson 25.96. 800m: 1) Emmy Koskinen Enhörna 2:11.88, 5) Maria Jangsten Sävedalen 2:17.73. 1 mile: 8) M Jangsten 5:13.08. 55mH h1: 2) S Fagerlund 8.36, f: 3) S Fagerlund 8.36. Höjd: 2) Andrea Nybäck IF Göta 160. Längd: 1) M Olsson 609, 2) A Nybäck 574, 3) S Fagerlund 542. Tresteg: 1) M Olsson 1178, 4) S Fagerlund 1100. Kula: 9) A Nybäck 1064.
18.2 LUBBOCK, TX | Resultat
OBS: Överlång bana.
K 1000m: 2) Lisa Forsberg Falun 2:55.30.
18.2 LINCOLN, NE | Resultat
M 60m C: 2) Björn Barrefors Hammarby 7.12. Höjd: 3) B Barrefors 201. Kula: 8) B Barrefors 1413.
18-19.2 ALLSTON, MA | Resultat
Dag 2
K 800m A: 3) Yolanda Ngarambe Tureberg 2:14.59. Höjd: 10) Åse Lundin Göteborgs KIK 158. Tresteg: 10) Å Lundin 1117.
18.2 GOLDEN, CO | Resultat
K Kula: 10) Kajsa Bank 1139. Vikt: 14) K Bank 1291.
17-19.2 OGDEN, UT | Resultat
Dag 1
M Kula: 2) Niklas Arrhenius Spårvägen 1875, 3) Leif Arrhenius Spårvägen 1848. Vikt: 1) L Arrhenius 1903.
K Kula: 24) Anneli Ståhl Spårvägen 990. Vikt: 2) A Ståhl 1767.
17-18.2 CEDAR FALLS, IA | Resultat
Dag 1
K Tresteg; 1) Izehi Ileso Ullevi 1271.
Dag 2
K 60m: 4) I Ileso 8.05. Höjd: 4=) I Ileso 145. Längd: 2) I Ileso 541. Kula: 2) I Ileso 1159.
12.2 GAMBIER, OH | Resultat
M Längd: 2) Erik Svensson Falkenberg 679. Tresteg: 7) E Svensson 1276.
12.2 NEW HAVEN, CT | Resultat
M 1000m: 6) Sean Pohorence 2:32.11.
11-12.2 SEATTLE, WA | Resultat
Dag 2
K Vikt: 1) Ida Storm Malmö 1993, 4) Anneli Ståhl Spårvägen 1852.
11-12.2 FAYETTEVILLE, AR | Resultat
Dag 1
K 400m O: 1) Sofia Hellberg Jonsén Hammarby 56.08 (200m 26.14). 800m A: 1) Sofie Persson Hammarby 2:05.81 (400m 62.69), C: 9) Lisa Forsberg Falun 2:17.64 (65.63), D: 9) Sanna Mustonen Enhörna 2:15.75.
11-12.2 ALLSTON, MA | Resultat
Dag 1
K 60m h3:A 2) Malin Olsson Malmö 7.94, B: 7) M Olsson 7.97,500m A: 2) Emmy Koskinen Enhörna 1:15.21. 1 mile K: 4) Sarah Gustavsson 5:48.35. 60mH h2: 2) S Fagerlund 8.99, A: 8) S Fagerlund 9.10. Höjd: 10=) Jessica Robson Järvsö 163.
Dag 2
M 1 mile E: 10) Tobias Lundgren Spårvägen 4:18.18, 11) Mikael Röjerås Västerås 4:18.85. 5000m A: 5) Alexander Söderberg Spårvägen 14:18.54. 60mH h2: 6) Felix Siljebäck Larsen Västerås 8.75. Höjd: 13) F Siljebäck Larsen 193.
11-12.2 CLEMSON, SC | Resultat
Dag 1
K 300m D: 5) Elin Andersson Lund 43.80.
Dag 2
K 800m: 17) E Andersson 2:21.20.
11-12.2 AIR FORCE ACADEMY, CO | Resultat
OBS: Överlång bana.
Dag 1
M Vikt: 1) Leif Arrhenius Spårvägen 2106.
K Vikt: 24) Kajsa Bank 1253.
K 200m h8: 1) Fatima Makakala Hammarby 25.15. Längd: 6) F Makakala 559.
Dag 2
M Kula: 2) Niklas Arrhenius Spårvägen 1874, 3) L Arrhenius 1871.
K 200m A: -) F Makakala ej start. 60mH h4: 1) F Makakala 8.66, A: 3) F Makakala 8.61. Kula: 33) K Bank 1091.
11-12.2 ALBUQUERQUE, NM | Resultat
Dag 1
K Stav: 16) Nathalie Busk Malmö 346.
11.2 CEDARVILLE, OH | Resultat
M 800m: 4) Joakim Frisk Västerås 2:03.94.
11-12.2 AMES, IA | Resultat
OBS: Överlång bana.
Dag 2
K 800m B: 1) Lovisa Lindh Ullevi 2:10.44. 1 mile B: 2) Mary Alenbratt Ullevi 4:47.70, 6) Klara Bodinson Lidingö 4:51.74.
9.2 RIVERDALE, NY | Resultat
K 55mH h1: 2) Siri Fagerlund Helsingborg 8.2m, A: 2) S Fagerlund 8.3m. Höjd: 4) Andrea Nybäck IF Göta 155. Längd: 1) Malin Olsson Malmö 624, 2) A Nybäck 570.
5.2 NAMPA, ID | Resultat
K Vikt: 4) Anneli Ståhl Spårvägen 1698.
5.2 LUBBOCK, TX | Resultat
OBS: Överlång bana!
K 1000m: 2) Lisa Forsberg Falun 3:00.98. 1 mile: 1) L Forsberg 5:08.52.
5.2 ALLIANCE, OH | Resultat
M 1 mile: 30) Joakim Frisk Västerås 4:43.20.
5.2 SPRINGFIELD, MA | Resultat
K 1 mile: 6) Sarah Gustavsson 5:51.16.
5.2 HOUSTON, TX | Resultat
M 60m h10: 2) Edmund Yeboah Hässelby 6.96, f: -) E Yeboah ej start. 1 mile B: 2) William Taudien Tureberg 4:25.89.
K 800m A: 5) Hanna Nilsson Ullevi 2:21.64.
4-5.2 SOUTH BEND, IN | Resultat
OBS: Överlång bana!
K 400m C: 6) Sofia Hellberg Jonsén Hammarby 57.59. 800m A: 2) Sofie Persson Hammarby 2:06.77.
4-5.2 BLACKSBURG, VA | Resultat
Dag 2
K Tresteg: 8) Maria Augutis Ullevi 1238.
4-5.2 ALBUQUERQUE, NM | Resultat
Dag 1
K Stav B: 7=) Nathalie Busk Malmö 360.
4.2 CAMBRIDGE, MA | Resultat
M 1 mile: 6) Sean Pohorence 4:20.66.
4-5.2 JOHNSON CITY, TN | Resultat
OBS: Överlång bana!
Dag 1
K 800m A: 6) Elin Andersson Lund 2:19.18.
4-5.2 NEW YORK, NY | Resultat
Dag 1
K 60mH h6: 6) Fatima Makakala Hammarby 8.66. Höjd: 7=) Åse Lundin Göteborgs KIK 165. Kula: 3) Frida Åkerström Huddinge 1520.
Dag 2
K 800m F: 3) Yolanda Ngarambe Tureberg 2:15.73. Tresteg B: 19) Å Lundin 1140. Vikt: 30) F Åkerström 1502.
4-5.2 NEW HAVEN, CT | Resultat
Dag 2
K 60m h4: 3) Siri Fagerlund Helsingborg 8.04, A: 8) S Fagerlund 8.06. 60mH h1: 2) S Fagerlund 9.06, A: 5) S Fagerlund 9.12.
29.1 BEXLEY, OH | Resultat
M Höjd: 13) Erik Svensson Falkenberg 172. Längd: 13=) E Svensson 620.
29.1 CAMBRIDGE, MA | Resultat
OBS: Troligen överlång bana.
K 800m: 9) Sarah Gustavsson 2:38.36. 1 mile: 9) S Gustavsson 5:50.53.
29-30.1 GAINESVILLE, FL | Resultat
Dag 2
K 400m F: 2) Beatrice Enckell Udd 62.75.
29.1 AIR FORCE ACADEMY, CO | Resultat
K Kula: 15) Kajsa Bank 1131.
28-29.1 WARRENSBURG, MO | Resultat
Dag 2
M 800m A: 8) Carl Larsson Hässelby 2:03.05.
28-29.1 CEDAR FALLS, IA | Resultat
Dag 2
K Tresteg: 1) Izehi Ileso Ullevi 1286.
28-29.1 FAYETTEVILLE, AR | Resultat
Dag 1
M 60mH B: 1) Björn Barrefors Hammarby 8.18, Längd: 8) B Barrefors 716.
Dag 2
M 60m X: 6) B Barrefors 8.14.
28-29.1 ALLSTON, MA | Resultat
Dag 1
K Höjd: 4) Jessica Robson Järvsö 158.
28-29.1 POCATELLO, ID | Resultat
Dag 1
K Vikt: 1) Anneli Ståhl Spårvägen 1801.
Dag 2
K Kula: 33) A Ståhl 1009.
28-29.1 LEXINGTON, KY | Resultat
Dag 1
K Vikt: 24) Frida Åkerström Huddinge 1568.
Dag 2
K Kula: 7) F Åkerström 1490.
28.1 ROXBURY, MA | Resultat
K 1 mile: 24) Yolanda Ngarambe Tureberg 5:17.10. Höjd: 6=) Åse Lundin Göteborgs KIK 157.
28-29.1 NAMPA, ID | Resultat
Dag 1
K 200m D: 2) Fatima Makakala Hammarby 25.41.
Dag 2
K 60m h3: 2) F Makakala 7.92, A: 7) F Makakala 7.88.
28-29.1 NEW YORK, NY | Resultat
OBS: Dag 1 genomfördes i Riverdale, NY
Dag 1-2
M Sjukamp (OBS: 55m i st f 60m dag 1): 1) Felix Siljebäck Larsen Västerås 5.160 (6.5m 703 1195 187 8.74 425 2:51.04).
Dag 2
M 3000m: 4) Tobias Lundgren Spårvägen 8:31.16. 5000m: 1) T Lundgren 14:47.66.
K 60m h4: 4) Malin Olsson Malmö 8.04. 800m A: 1) Emmy Koskinen Enhörna 2:14.69, 1000m A: 3( Maria Jangsten Sävedalen 2:59.93. Längd: 1) M Olsson 578, -) Andrea Nybäck IF Göta X. Tresteg: 3) M Olsson 1138.
28-29.1 COLLEGE STATION, TX | Resultat
Dag 2
K 400m C: 1) Sofia Hellberg Jonsén Hammarby 56.23. 800m A: 1) Sofie Persson Hammarby 2:07.32. Tresteg: 6) Maria Augutis Ullevi 1244.
28-29.1 HOUSTON, TX | Resultat
Dag 2
M 60m h8: 4) Edmund Yeboah Hässelby 7.06. 800m A: 2) William Taudien Tureberg 1:55.49.
K 800m A: 2) Lovisa Lindh Ullevi 2:13.09, 4) Mary Alenbratt Ullevi 2:14.11, B: 6) Hanna Nilsson Ullevi 2:19.15. 3000m A: 1) Klara Bodinson Lidingö 9:46.56.
28-29.1 ALBUQUERQUE, NM | Resultat
Dag 1
K Stav: 5) Nathalie Busk Malmö 345.
28-29.1 RENO, NV | Resultat
Dag 2
P18 Stav A: 2) Andreas Duplantis 93 Stål 508.
P15 Stav A: 2) Armand Duplantis 99 Stål 388, 3) Antoine Duplantis 96 Stål 365.
F15 Stav B: 2) Johanna Duplantis 02 Stål 213.
22.1 JONESBORO, AR | Resultat
K 400m A: 1) Sofie Persson Hammarby 54.75, 4) Sofia Hellberg-Jonsén Hammarby 56.97. 1 mile A: 2) Sanna Mustonen Enhörna 5:10.79.
22.1 LINCOLN, NE | Resultat
M Stav: 7=) Björn Barrefors Hammarby 455.
22.1 WESTERVILLE, OH | Resultat
M Höjd: 5) Erik Svensson Falkenberg 177.
22.1 EDINBORO, PA | Resultat
OBS: Överlång bana!
M 800m: 12) Joakim Frisk Västerås 2:05.19.
22.1 NORMAN, OK | Resultat
K 600 yards C: 1) Lovisa Lindh Ullevi 1:26.59. 1000m: 2) Mary Alenbratt Ullevi 2:54.67. 1 mile A: 2) Klara Bodinson Lidingö 4:59.85.
21-22.1 LUBBOCK, TX | Resultat
OBS: Överlång bana!
Dag 2
M 55m h9: 2) Edmund Yeboah Hässelby 6.56.
K 800m: 5) Lisa Forsberg Falun 2:15.92.
21-22.1 ALBUQUERQUE, NM | Resultat
Dag 1
K 200m D: 3) Fatima Makakala Hammarby 25.36. Stav: 4) Nathalie Busk Malmö 355. Vikt: 7) Anneli Ståhl Spårvägen 1671.
Dag 2
M Kula: 1) Leif Arrhenius Spårvägen 1839.
K 60mH h2: 1) F Makakala 8.61, f: 6) F Makakala 8.83.
21-22.1 KENT, OH | Resultat
Dag 1
K Vikt: 13) Frida Åkerström Huddinge 1493.
Dag 2
K Kula: 1) F Åkerström 1477.
21.1 BURLINGTON, VT | Resultat
K 800m: 1) Yolanda Ngarambe Tureberg 2:21.76. 55mH h1: 3) Åse Lundin Göteborgs KIK 9.21. Höjd: 2=) Å Lundin 157.
21.1 LINCOLN, NE | Resultat
M 1000m A: 9) Carl Larsson Hässelby 2:37.15.
21.1 NEW YORK, NY | Resultat
M 3000m A: 4) Tobias Lundgren Spårvägen 8:24.21. 60mH h1: 6) Felix Siljebäck Larsen Västerås 8.89. Höjd: 17) F Siljebäck Larsen 186.
K 60m h8: 4) Malin Olsson Malmö 7.95. 500m B: 2) Emmy Koskinen Enhörna 1:16.21. Längd: 1) M Olsson 605, 17) Andrea Nybäck IF Göta 521.
21-22.1 BLOOMINGTON, IN | Resultat
K 1 mile B: 8) Elin Andersson Lund 5:22.19.
21-22.1 BLACKSBURG, VA | Resultat
Dag 2
K Stav: 4=) Petra Olsen Malmö 387.
21-22.1 BOULDER, CO | Resultat
Dag 2
K Kula: 4) Kajsa Bank 1100. Vikt: 13) K Bank 1208.
20.1 NEW YORK, NY | Resultat
K 800m B: 6) Sarah Gustavsson 2:37.1m.
15.1 ALBUQUERQUE, NM | Resultat
M Kula: 1) Richard Olsson IF Göta 1372.
K Stav: 5) Nathalie Busk Malmö 340.
15.1 HANOVER, NH | Resultat
K 60m h3: 6) Jessica Robson Järvsö 9.25. 200m D: 1) Åse Lundin Göteborgs KIK 28.27. Höjd: 2=) J Robson 153. Längd: 6) Å Lundin 499, 10) J Robson 447.
15.1 HOUSTON, TX | Resultat
P18 Stav: 1) Andreas Duplantis 93 Stål 485, 22) Armand Duplantis 99 Stål 365, 25) Antoine Duplantis 96 Stål 350.
15.1 CLEMSON, SC | Resultat
K Längd: 6) Maria Augutis Ullevi 524. Tresteg: 2) M Augutis 1219.
15.1 MIDDLETOWN, CT | Resultat
K 800m: 1) Sarah Gustavsson 2:42.56. 1 mile: 2) S Gustavsson 5:59.13.
15.1 BEXLEY, OH | Resultat
M 60m h2: 2) Erik Svensson Falkenberg 7.49, B: 3) E Svensson 7.49. Höjd: 5=) E Svensson 178. Längd: 1) E Svensson 668. Tresteg: 4) E Svensson 1246.
15.1 CEDAR FALLS, IA | Resultat
K Längd: 3) Izehi Ileso Ullevi 525. Tresteg: -) I Ileso X.
14-15.1 POCATELLO, ID | Resultat
Dag 2
K 200m C: 5) Fatima Makakala Hammarby 26.12. 60mH h4: 1) F Makakala 8.84, f: -) F Makakala ej start. Kula: 32) Anneli Ståhl 996. Vikt: 1) A Ståhl 1673.
14-15.1 BLACKSBURG, VA | Resultat
Dag 2
K Stav: 5) Petra Olsen Malmö 390.
14.1 AKRON, OH | Resultat
M 60mH: 3) Björn Johansson Västerås 8.53. Höjd: 7) B Johansson 186. Stav: 5) B Johansson 473.
14.1 NEW YORK, NY | Resultat
M Stav A: 10) Felix Siljebäck Larsen Västerås 415. Längd A: 3) F Siljebäck Larsen 691.
K 800m A: 2) Emmy Koskinen Enhörna 2:16.33. 1000m A: 6) Maria Jangsten Sävedalen 3:00.06. Längd A: 1) Malin Olsson Malmö 589. Tresteg A: 4) M Olsson 1183.
14-15.1 LINCOLN, NE | Resultat
Dag 1
M 1 mile: 19) Carl Larsson Hässelby 4:38.93. 60mH h3: 2) Björn Barrefors Hammarby 8.12. Längd A: 8) B Barrefors 681.
Dag 2
M 60mH A: 4) B Barrefors 8.16. Kula: 10) B Barrefors 1393.
14-15.1 LUBBOCK, TX | Resultat
OBS: Överlång bana!
Dag 1
K 600 yards D: 1) Lovisa Lindh Ullevi 1:28.02. 1000m: 2) Lisa Forsberg Falun 3:00.60, 4) Klara Bodinson Lidingö 3:01.60.
Dag 2
K 1 mile: 1) Mary Alenbratt Ullevi 5:08.14, 2) K Bodinson 5:08.24, 4) L Lindh 5:20.32, 7) L Forsberg 5:28.44.
14.1 HOUSTON, TX | Resultat
M 60m h6: 4) Edmund Yeboah Hässelby 7.08.
K 400m H: 3) Hanna Nilsson Ullevi 62.52.
7.1 FAYETTEVILLE, AR | Resultat
K 400m A: 3) Sofia Hellberg Jonsén Hammarby 56.42 (200m 26.04). 600m: 1) Sofie Persson Hammarby 1:29.63 (200m/400m 29.21/58.11).
7.1 AKRON, OH | Resultat
M 60mH: 5) Björn Johansson Västerås 8.74. Höjd: 3) B Johansson 175. Längd: 8) B Johansson 632.
K Kula: 1) Frida Åkerström Huddinge 1446. Vikt: 3) F Åkerström 1504.
7.1 NEW YORK, NY | Resultat
K 1 mile A: 7) Maria Jangsten Sävedalen 5:24.61.
7-9.1 HANOVER, NH | Resultat
Dag 3
K Höjd: 3) Jessica Robson Järvsö 163.
7-8.1 BATON ROUGE, LA | Resultat
Dag 2
P18 Stav: 1) Andreas Duplantis 93 Stål 492.
6-8.1 PROVO, UT | Resultat
Dag 1
M Diskus: 1) Leif Arrhenius Spårvägen 5810.
Dag 2
M Kula: 2) L Arrhenius 1861.
Dag 3
K 60m h3: 1) Fatima Makakala Hammarby 7.79, B: 1) F Makakala 7.75. 60mH h1: 1) F Makakala 8.65, A: 3) F Makakala 8.67.
11.12 PRINCETON, NJ | Resultat
M Stav: 15=) Felix Siljebäck-Larsen Västerås 420. Längd: 9) F Siljebäck-Larsen 675.
K Längd: 1) Malin Olsson Malmö 599.
10.12 CHARLESTON, IL | Resultat
K Kula: 2) Frida Åkerström Huddinge 1439. Vikt: 11) F Åkerström 1410.
9-10.12 LINCOLN, NE | Resultat
Dag 2
M 60mH: 1) Björn Barrefors Hammarby 8.14, X: 2) B Barrefors 8.18. Höjd: 3=) B Barrefors 193.
9.12 PROVO, UT
M Kula: 1) Leif Arrhenius Spårvägen 1898.
4.12 NEW HAVEN, CT | Resultat
K 60m h2: 2) Malin Olsson Malmö 8.05, f: 5) M Olsson 8.08. 200m B: 2) M Olsson 26.27. 1 mile: 1) Maria Jangsten Sävedalen 5:08.45.
4.12 NEW HAVEN, CT | Resultat
M 5000m: 1) Tobias Lundgren Spårvägen 14:59.67. 60mH h1: 1) Felix Siljebäck-Larsen Västerås 8.75, f: 3) F Siljebäck-Larsen 8.84.
4.12 BURLINGTON, VT | Resultat
K Femkamp (OBS: 55mH i stället för 60mH): 2) Åse Lundin Göteborgs KIK 2.870 (8.90 163 746 461 2:48.08).
4.12 MANKATO, MN | Resultat
M 800m: 1) Henrik Hansson Strömstad LK 1:58.31.
3-4.12 JONESBORO, AR | Resultat
Dag 2
K 55m h5: 2) Sofia Hellberg-Jonsén Hammarby 7.44. 200m B: 4) S Hellberg-Jonsén 25.60. 400m A: 1) Sofie Persson Hammarby 54.63.
3.12 BRONX, NY | Resultat
M 1 mile: 4) Alexander Söderberg Spårvägen 4:28.4m.
1.12 RIVERDALE, NY | Resultat
M Höjd: 2) Felix Siljebäck-Larsen Västerås 188. Kula: 5) F Siljebäck-Larsen 1146.
K Längd: 1) Malin Olsson Malmö 606, 2) Malin Marmbrandt Västerås 600.