Övriga svenska inomhustävlingar 2014
26.4 ESKILSTUNA (KM) | Resultat
23.4 HENÅN (Skolmästerskap Orust) | Resultat
18.4 ESKILSTUNA (Ungdomsspelen) | Resultat
12.4 UDDEVALLA (KM Bergaström) | Resultat
12.4 VÄSTERÅS (QuickNet-spelen) | Resultat
12.4 UDDEVALLA (Resultattävling) | Resultat
7.4 LINKÖPING (Resultattävling) | Resultat
6.4 NYNÄSHAMN (Resultattävling 1) | Resultat
5.4 HELSINGBORG (Kretsmästerskap) | Resultat
5-6.4 LULEÅ (JDM-UDM) | Resultat
OBS: Överlång bana.
31.3 LINKÖPING (Resultattävling) | Resultat
30.3 UMEÅ (Fyrkampen) | Resultat
29-30.3 HUDDINGE (Sista Chansen) | Resultat
29.3 TRANÅS (Vårcupen) | Resultat
29-30.3 VÄXJÖ (Växjömångkampen) | Resultat
29.3 VÄSTERÅS (VF-Cupen 6) | Resultat
22-23.3 ÖREBRO (Mars-spelen) | Resultat
22-23.3 VÄXJÖ/Ti (Växjö Inomhuskast) | Resultat
22.3 NYKÖPING (Vintersportspelen) | Resultat
22.3 BOLLNÄS (Nordeaspelen) | Resultat
22.3 UDDEVALLA (Lilla Uddevallaspelen) | Resultat
22.3 NYBRO (Marsträffen) | Resultat
16.3 LINKÖPING (CampusCampen) | Resultat
15-16.3 HANDEN (Haninge Open) | Resultat
Dag 2: http://www5.idrottonline.se/ImageVaultFiles/id_627410/cf_87178/Resultat_S-ndag.PDF
15.3 LULEÅ (Arcuskampen) | Resultat
OBS: Överlång bana.
15-16.3 UDDEVALLA (Götalands 13/14 år) | Resultat
15-16.3 KARLSTAD (Svealands 13/14 år) | Resultat
10.3 UMEÅ (Löparnas Kväll) | Resultat
8-9.3 FALUN/L (DT Indoor Games) | Resultat
Dag 2: http://www5.idrottonline.se/ImageVaultFiles/id_625875/cf_87178/ResultatS1730slut.HTM
OBS: Stav gick i friidrottshallen.
8.3 VÄSTERÅS (VF-cupen 5) | Resultat
6.3 GÖTEBORG/FH (Kyöttilä Cup) | Resultat
3.3 VÄXJÖ (Måndagstävling) | Resultat
1.3 NORRTÄLJE (Mathildaspelen) | Resultat
1-2.3 GÖTEBORG/FH (Intersport Indoor Games) | Resultat
1.3 ÖREBRO (Tybblelundsspelen) | Resultat
1-2.3 SÄTRA (FormenKollen) | Resultat
1.3 KARLSKRONA (Sunnakampen) | Resultat
1.3 JÖNKÖPING (Mini-LM) | Resultat
1.3 HALMSTAD (Halmstad Indoor) | Resultat
1-2.3 BOLLNÄS (NLM) | Resultat
Dag 2: http://www1.idrottonline.se/ImageVaultFiles/id_524508/cf_87178/INLM_dag_2.XLS
1.3 NORRKÖPING (Kanonspelen) | Resultat
Stafett: http://www5.idrottonline.se/ImageVaultFiles/id_624520/cf_87178/Kanonspelen_2014_stafetter.XLSX
1.3 MALMÖ/A (VDM 3) | Resultat
27.2 FALUN (Sportlovstävling 2) | Resultat
27.2 LINKÖPING (Öppna KM 1500m) | Resultat
27.2 VÄXJÖ (Torsdagstävling) | Resultat
26.2 JÖNKÖPING (Kretsmästerskap 13-17 år) | Resultat
26.2 SKELLEFTEÅ (IPRK 3) | Resultat
24.2 FALUN (Sportlovstävling 1) | Resultat
22.2 ÅS (ÖGIF Inne) | Resultat
18.2 BOLLNÄS (Nordic Gym Games) | Resultat
16.2 GÖTEBORG/FH (Tore Jump Challenge) | Resultat
15.2 GÖTEBORG/FH (RödBlå Vinter) | Resultat
15.2 NYKÖPING (UDM) | Resultat
12.2 UMEÅ (PRK 5) | Resultat
10-11.2 HALMSTAD (Resultattävling) | Resultat
9.2 ÅS (Resultattävling) | Resultat
9.2 BORÅS (Öppna DM) | Resultat
9.2 MOTALA (Team Sportia-spelen) | Resultat
8.2 KARLSTAD (Karlstad 6-timmars) | Resultat
8.2 VÄXJÖ/Ti (Kasttävling) | Resultat
8-9.2 MALMÖ/A (Atleticumspelen) | Resultat
8.2 BORÅS (DM Vikt) | Resultat
8-9.2 VÄXJÖ (Micropower Running Event) | Resultat
8-9.2 SÄTRA (Vinthundsvinter) | Resultat
Dag 2: http://www.friidrottsresultat.se/2014/vinthundsvintern/index2.php
8.2 UDDEVALLA (Hopptävling) | Resultat
8-9.2 SKELLEFTEÅ (UDM) | Resultat
8.2 VÄSTERÅS (VF-Cupen 4) | Resultat
6.2 LINKÖPING (Öppna KM 1000m/3000m) | Resultat
5.2 UMEÅ (PRK 4) | Resultat
4.2 JÖNKÖPING (Kretsmästerskap) | Resultat
2.2 JÖNKÖPING (Kretsmästerskap 8-11 år) | Resultat
2.2 FALUN (DM) | Resultat
DM 3000m: http://iof2.idrottonline.se/ImageVaultFiles/id_45599/cf_78/IVDM_3000m_20140202.PDF
VDM: http://iof2.idrottonline.se/ImageVaultFiles/id_45578/cf_78/Kopia_av_IDM_20140202_60-400.PDF
2.2 KARLSKRONA (KA2-spelen) | Resultat
2.2 UMEÅ (Björkspelen) | Resultat
2.2 SÄTRA (Lilla XL-galan) | Resultat
2.2 NYKÖPING (Kasttävling) | Resultat
1.2 GÖTEBORG/FH (Göteborgs Inomhus) | Resultat
1.2 BOLLNÄS (Bahco-spelen) | Resultat
1.2 KARLSTAD (Kils Inomhusspel) | Resultat
1-2.2 MALMÖ/A (Malmö Indoor + VDM) | Resultat
1.2 LULEÅ (Arcusspelen) | Resultat
OBS: Överlång bana.
1.2 VÄXJÖ (VDM 800m/3000m) | Resultat
1.2 SÄTRA (Raka Spåret) | Resultat
1.2 ESKILSTUNA (Råby Indoor Games) | Resultat
30.1 LINKÖPING (Öppna KM 800m) | Resultat
29.1 ESKILSTUNA (Eskilstunamästerskapen) | Resultat
28.1 UMEÅ (PRK 3) | Resultat
24-25.1 ÅS (Hissmoforsspelen) | Resultat
25-26.1 MALMÖ (Pallasspelen) | Resultat
25-26.1 NORRKÖPING (Norrköping Indoor Games) | Resultat
Dag 2: http://www4.idrottonline.se/GOIFTjalve/Friidrott/NIG2014/Resultat/Resultat261/
25-26.1 KARLSTAD (Götas Ungdomsspel) | Resultat
25.1 FALUN (Team Sportia Spelen) | Resultat
25-26.1 HAPARANDA (Aspen Athletic Games) | Resultat
25-26.1 VÄSTERÅS (DM Uppland & Västmanland) | Resultat
25.1 LILLA EDET (Fuxerna Open) | Resultat
24-26.1 SÄTRA (Hammarbyspelen) | Resultat
22.1 UMEÅ (PRK 2) | Resultat
18.1 BOLLNÄS (Hälsingespelen) | Resultat
18.1 UDDEVALLA (DM) | Resultat
18.1 LUND (Sprinterträffen) | Resultat
18-19.1 VÄXJÖ (Best Western Games) | Resultat
18-19.1 VÄSTERÅS (Inlagda Gurkspelen) | Resultat
17-19.1 HUDDINGE (Scandic Indoor Games) | Resultat
17.1 LUND (VDM) | Resultat
16-19.1 GÖTEBORG/N (Stavhoppskarnevalen) | Resultat
16.1 SKELLEFTEÅ (IPRK 2) | Resultat
15.1 UMEÅ (PRK 1) | Resultat
14.1 ESKILSTUNA (Eskilstunamästerskap 1) | Resultat
14.1 HUDDINGE (Storängsös 6) | Resultat
12.1 UMEÅ (DM) | Resultat
12.1 NYKÖPING (Kasttävling) | Resultat
12.1 JÖNKÖPING (VDM) | Resultat
12.1 ÅS (Resultattävling) | Resultat
11-12.1 FALUN (DM mångkamp) | Resultat
11.1 HAPARANDA | Resultat
Tävling arrangerad av finsk förening.
Deltagare från Haparanda.
11-12.1 KRISTIANSTAD (Åhus Indoor) | Resultat
Dag 1: http://www3.idrottonline.se/AhusFriidrottsklubb-Friidrott/Egnaarrangemang/Tavlingarinomhus/2014/AhusIndoor/Resultat/2014/Lordag/
11-12.1 VÄSTERÅS (UDM mångkamp) | Resultat
11-12.1 KARLSKRONA (Sunna Open) | Resultat
11-12.1 ÖREBRO (Örebro Indoor Games) | Resultat
11.1 GÖTEBORG/FH (UDM) | Resultat
11-12.1 SÄTRA (DM mångkamp) | Resultat
11.1 SÄTRA (VDM) | Resultat
9.1 LINKÖPING (KM 5000m) | Resultat
7.1 HUDDINGE (Storängsös 5) | Resultat
6.1 ESKILSTUNA (Ärlaspelen) | Resultat
6.1 NORRKÖPING (Surbulle Indoor) | Resultat
5-6.1 BOLLNÄS (DM Hälsingland/Gästrikland) | Resultat
Dag 2: http://www1.idrottonline.se/ImageVaultFiles/id_516047/cf_87178/Resultat_IDM_M-ndag.HTM
4.1 SÄTRA (Täby Vinterspel) | Resultat
4.1 BORÅS (Kasttävling) | Resultat
4.1 NORRKÖPING (Resultattävling) | Resultat
2.1 MOTALA (Resultattävling) | Resultat
28.12 ESKILSTUNA (Öppna KM 3) | Resultat
28.12 SKELLEFTEÅ (IPRK 1) | Resultat
28.12 UDDEVALLA (Resultattävling) | Resultat
27.12 GÖTEBORG/FH (Ola Carlsson Invitational) | Resultat
17.12 VÄXJÖ (Luciasprinten) | Resultat
Hoppgrenar: http://www.proteamonline.se/storage/customers/2202/editor/resultat_2013/Luciasprinten2013_Res_Teknikgrenar.pdf
16.12 NYKÖPING (Kasttävling) | Resultat
16.12 UMEÅ (Löparnas Kväll) | Resultat
16.12 LERUM (Stora God Jul) | Resultat
15.12 VÄSTERÅS (Kasttävling) | Resultat
14.12 FALUN (Julskumspelen) | Resultat
14.12 LERUM (Lilla God Jul) | Resultat
14.12 KARLSKRONA (Tomtespelen) | Resultat
14.12 SÄTRA (SAYO Indoor) | Resultat
14.12 NYKÖPING (KM) | Resultat
14.12 BOLLNÄS (Julruschen) | Resultat
10.12 NYKÖPING (Kasttävling) | Resultat
10.12 HUDDINGE (Storängsös 3) | Resultat
8.12 VÄSTERÅS (VF-cupen 3) | Resultat
7.12 SKELLEFTEÅ (Happy Hour) | Resultat
7-8.12 GÖTEBORG/FH (Julklappsjakten) | Resultat
7.12 MALMÖ/A (Sista Chansen) | Resultat
7.12 HAPARANDA (Decemberspelen) | Resultat
7-8.12 SÄTRA (Luciaspelen) | Resultat
7.12 KATRINEHOLM (Luciakampen) | Resultat
5.12 LINKÖPING (KM 2000m) | Resultat
4.12 ESKILSTUNA (Öppna KM 1) | Resultat
3.12 HUDDINGE (Storängsös 2) | Resultat
1.12 NYKÖPING (Kasttävling) | Resultat
30.11 ÖREBRO (Triumfglass-spelen) | Resultat
30.11 FALUN (Bilmetro Indoor) | Resultat
30.11 ÅS (Interkretskampen) | Resultat
30.11 BORÅS (Kultävling) | Resultat
26.11 HUDDINGE (Storängsös 1) | Resultat
24.11 UMEÅ (Tidiga Vinterspelen) | Resultat
23.11 LINKÖPING (Folkungaspelen) | Resultat
23.11 ESKILSTUNA (Julklappsspelen) | Resultat
23-24.11 GÖTEBORG/FH (Adventsspelen) | Resultat
23.11 KALMAR (Tomtespring) | Resultat
17.11 VÄXJÖ (KM ungdom) | Resultat
17.11 VÄSTERÅS (VF-cupen 2) | Resultat
16.11 BOLLNÄS (Lagtävlingen) | Resultat
16.11 ÖREBRO (Vinterspelen) | Resultat
16-17.11 HUDDINGE (Första Chansen) | Resultat
13.11 UDDEVALLA (Hopptävling) | Resultat
9.11 ESKILSTUNA (Eskilstunaspelen) | Resultat
5&7.11 MOTALA (Resultattävlingar) | Resultat
27.10 VÄSTERÅS (VF-cupen 1) | Resultat
26.10 LUND (Klubbmatch) | Resultat