Övriga svenska inomhustävlingar 2016
17.4 SÄTRA (Stockholmskampen 1) | Resultat
16-17.4 VÄSTERÅS (QuickNet-spelen) | Resultat
16.4 ESKILSTUNA (KM Råby-Rekarne) | Resultat
12.4 HENÅN (Skoltävling) | Resultat
12.4 HUDDINGE (Sista Stöten) | Resultat
10.4 UMEÅ (Fyrkampen) | Resultat
Mångkamp 13 år:
http://www.sportadmin.se/hemsida/docs/55/4006/Resultat%20mångkamp%20PF13.pdf
9.4 HELSINGBORG (Kretsmästerskap) | Resultat
9.4 UDDEVALLA (TFiK Inne) | Resultat
8.4 UDDEVALLA (Resultattävling) | Resultat
7.4 LINKÖPING (Kasttävling) | Resultat
3.4 FALUN (VDM 2 miles) | Resultat
2.4 HUDDINGE (Stora Stöten) | Resultat
2.4 NYBRO (Marsträffen) | Resultat
2.4 TRANÅS (Vårcupen) | Resultat
2-3.4 NYKÖPING (Svealands 13/14 år) | Resultat
1.4 UDDEVALLA (Kasttävling) | Resultat
25.3 ESKILSTUNA (Ungdomsspelen) | Resultat
22.3 HUDDINGE (5000m Indoor) | Resultat
20.3 UMEÅ (Björkspelen) | Resultat
20.3 UDDEVALLA (KM Bergaström) | Resultat
19-20.3 VÄXJÖ (Växjömångkampen) | Resultat
19.3 UDDEVALLA (Lilla Uddevallaspelen) | Resultat
19.3 NYNÄSHAMN (KM) | Resultat
19-20.3 HUDDINGE (Sista Chansen) | Resultat
19.3 ÖREBRO (Tybblelundsspelen) | Resultat
19.3 JÖNKÖPING (Kretsmästerskap 8-11 år) | Resultat
19.3 SJÖBO (Kretsmästerskap) | Resultat
18.3 VÄXJÖ/Ti (Spjuttävling) | Resultat
17.3 UMEÅ (Löparnas Kväll 3000m) | Resultat
13.3 LULEÅ (Arcuskampen) | Resultat
OBS: Överlång bana.
13.3 LINKÖPING (CampusCampen) | Resultat
13.3 VÄSTERÅS (VF-cupen 6) | Resultat
13.3 FALUN (VDM 1 mile) | Resultat
12-13.3 HANDEN (Haninge Open) | Resultat
Dag 2:
http://www5.idrottonline.se/ImageVaultFiles/id_751028/cf_87178/Resultatlista_s-ndag_2016_f-rdig.PDF
12.3 UDDEVALLA (Coopers vänner) | Resultat
12-13.3 ÖREBRO (Mars-spelen) | Resultat
12-13.3 BORÅS (Götalands 13-14 år) | Resultat
12.3 SÄTRA (Lilla Hammarbyspelen) | Resultat
9.3 VÄXJÖ (Resultattävling) | Resultat
7.3 GÖTEBORG/FH (Stavtävling) | Resultat
7.3 ESKILSTUNA (Eskilstunamästerskap 4) | Resultat
5.3 VÄXJÖ (Hopptävling) | Resultat
5.3 FALUN (Falu IK-spelen) | Resultat
5.3 HALMSTAD (Halmstad Indoor) | Resultat
5-6.3 VÄXJÖ/Ti (Växjö Inomhuskast) | Resultat
OBS: Slägga dag 1 utomhus!
5.3 NORRKÖPING (Kanonspelen) | Resultat
Hopp/kast:
http://www5.idrottonline.se/ImageVaultFiles/id_749983/cf_87178/Kanonspelen_2016_teknik.XLSX
Stafett:
http://www5.idrottonline.se/ImageVaultFiles/id_749982/cf_87178/Kanonspelen_2016_stafetter.XLSX
5.3 HUDDINGE (10K Indoor Bonanza) | Resultat
2.3 MALMÖ/A (Kasttävling) | Resultat
2.3 UMEÅ (IPRK 5) | Resultat
28.2 JÖNKÖPING (Länsmästerskap ungdom) | Resultat
28.2 SKELLEFTEÅ (UDM) | Resultat
28.2 KARLSKRONA (Sunnakampen) | Resultat
28.2 SOLLENTUNA (Rekordjakten 7) | Resultat
28.2 FALUN (DM 3000m) | Resultat
27.2 VÄSTERÅS (Kasttävling) | Resultat
27-28.2 GÖTEBORG/FH (Intersport Athletic Games) | Resultat
27.2 NYKÖPING (Kasttävling) | Resultat
26.2 ESKILSTUNA (Stavtävling) | Resultat
26-27.2 ÅS (ÖGIF Inne) | Resultat
26.2 ÖREBRO (KM Stav) | Resultat
24.2 KARLSTAD (Resultattävling) | Resultat
24.2 MALMÖ/A (Kasttävling) | Resultat
24.2 ESKILSTUNA (Eskilstunamästerskap 3) | Resultat
23.2 BOLLNÄS (Nordic Gym Games) | Resultat
23.2 FALUN (Resultattävling inkl DM vikt) | Resultat
21.2 FALUN (DM 1500m) | Resultat
20.2 NYKÖPING (Vintersportspelen) | Resultat
20.2 MALMÖ/A (VDM 4) | Resultat
20.2 VÄXJÖ/Ti (Kasttävling) | Resultat
20.2 NORRKÖPING (Resultattävling) | Resultat
19.2 UDDEVALLA (Kasttävling) | Resultat
17.2 MALMÖ/A (Kasttävling) | Resultat
16.2 ÖREBRO (Närkes inneserie 3) | Resultat
15.2 HALMSTAD (Resultattävling) | Resultat
14.2 FALUN (VDM) | Resultat
14.2 GÖTEBORG/FH (HäcXksan) | Resultat
14.2 MOTALA (Team Sportia Spelen) | Resultat
14.2 SOLLENTUNA (Rekordjakten) | Resultat
13-14.2 MALMÖ/A (Atleticumspelen) | Resultat
13.2 VÄXJÖ/Ti (Kasttävling) | Resultat
13.2 LINKÖPING (Öppna KM 800m) | Resultat
13-14.2 SKELLEFTEÅ (Norrlands) | Resultat
13.2 VÄSTERÅS (VF-cupen 5) | Resultat
12.2 UMEÅ (Vikt-träffen) | Resultat
12-14.2 SÄTRA (Hammarbyspelen) | Resultat
10.2 UMEÅ (IPRK 4) | Resultat
7.2 SÄTRA (Lilla Globengalan) | Resultat
7.2 BIRSTA (Sundsvall Indoor Sprint) | Resultat
7.2 FALUN (DM) | Resultat
7.2 LIDINGÖ/B (RASK Indoor 3) | Resultat
7.2 FALUN (VDM 3000m) | Resultat
6.2 KARLSTAD (Kils Inomhusspel) | Resultat
6-7.2 KRISTIANSTAD/Öllsjö (Åhus Indoor) | Resultat
Dag 2:
http://www3.idrottonline.se/AhusFriidrottsklubb-Friidrott/Egnaarrangemang/Tavlingarinomhus/2016/AhusIndoor/Resultat-Sondag/
6.2 ESKILSTUNA (DM) | Resultat
6.2 SÄTRA (Raka Spåret) | Resultat
6.2 GÖTEBORG/FH (Göteborgs Inomhus) | Resultat
6.2 BOLLNÄS (Bahco-spelen) | Resultat
6-7.2 VÄXJÖ (DM) | Resultat
6.2 HAPARANDA | Resultat
OBS: Tävling arrangerad av finländsk förening.
Svenska deltagare från Haparanda, Piteå och Riviera.
3.2 UMEÅ (IPRK 3) | Resultat
3.2 JÖNKÖPING (Kretsmästerskap ungdom) | Resultat
1.2 SKELLEFTEÅ (IPRK 3) | Resultat
31.1 FALUN (VDM) | Resultat
30.1 LILLA EDET (Fuxerna Open) | Resultat
30.1 LULEÅ (Arcusspelen) | Resultat
OBS: Överlång bana.
30.1 SOLLENTUNA (Rekordjakten 1) | Resultat
30.1 FALUN (Team Sportia-spelen) | Resultat
30.1 SÄTRA (Vinthundsvintern) | Resultat
30-31.1 ÅS (Hissmoforsspelen) | Resultat
Dag 2:
http://www3.idrottonline.se/ImageVaultFiles/id_687781/cf_69694/Hissmofors_spelen_2016_Resultat_s-ndag.DOCX
30-31.1 VÄSTERÅS (DM-UDM Uppland & UDM Västmanland) | Resultat
Komplettering:
http://iof2.idrottonline.se/ImageVaultFiles/id_113139/cf_78/Extralopp_och_P15.PDF
30-31.1 MALMÖ/A (Pallasspelen) | Resultat
30-31.1 SÄTRA (Formenkollen) | Resultat
30-31.1 KARLSTAD (Götas Ungdomsspel) | Resultat
30.1 GÖTEBORG/FH (Scandinavian Milers Club) | Resultat
30-31.1 NORRKÖPING (Norrköping Indoor Games) | Resultat
Dag 2:
http://www4.idrottonline.se/ImageVaultFiles/id_673894/cf_57129/TotalresNIGs-ndag20160131ver2.PDF
28.1 ÖREBRO (Närkes Inneserie 2) | Resultat
28.1 ESKILSTUNA (Eskilstunamästerskap 2) | Resultat
27.1 UMEÅ (IPRK 2) | Resultat
26.1 JÖNKÖPING (Kretsmästerskap) | Resultat
24.1 LIDINGÖ/B (RASK Indoor 2) | Resultat
24.1 FALUN (VDM) | Resultat
23-24.1 VÄXJÖ (Best Western Games) | Resultat
23-24.1 VÄSTERÅS (Inlagda Gurkspelen) | Resultat
23-24.1 SÄTRA (Täby Vinterspel) | Resultat
23.1 KARLSTAD (Karlstad 6-timmars) | Resultat
23.1 BOLLNÄS (Hälsingespelen) | Resultat
23.1 LINKÖPING (Öppna KM 3000m) | Resultat
23-24.1 HAPARANDA (Aspen Athletic Games) | Resultat
23.1 MALMÖ/A (Malmö Indoor) | Resultat
21.1 UDDEVALLA (Resultattävling) | Resultat
20.1 UMEÅ (IPRK 1) | Resultat
19.1 KARLSTAD (Resultattävling) | Resultat
17.1 SÄTRA (Stavtävling) | Resultat
17.1 BORÅS (Distriktsmatch ungdom) | Resultat
17.1 FALUN (VDM mångkamp) | Resultat
17.1 FALUN (JDM 3000m) | Resultat
16.1 BORÅS (DM Halland) | Resultat
16-17.1 BOLLNÄS (Ungdomstävling) | Resultat
16-17.1 PITEÅ (Riviera Junior- och Vinterspel) | Resultat
16.1 LUND (Sprinterträffen) | Resultat
16-17.1 KARLSKRONA (KA2-spelen) | Resultat
16-17.1 BOHUS (Ale Inomhusspel) | Resultat
Dag 2:
http://www1.idrottonline.se/ImageVaultFiles/id_606965/cf_87178/Resultat_S-ndag.PDF
15-17.1 HUDDINGE (Scandic Indoor Games) | Resultat
14.1 SKELLEFTEÅ (IPRK 2) | Resultat
13.1 ESKILSTUNA (Eskilstunamästerskap 1) | Resultat
10.1 JÖNKÖPING (VDM) | Resultat
10.1 UMEÅ (DM-VDM) | Resultat
9-10.1 FALUN (DM mångkamp) | Resultat
9.1 UDDEVALLA (DM Bohuslän/Dal & Västergötland) | Resultat
9-10.1 VÄSTERÅS (UDM mångkamp) | Resultat
9.1 GÖTEBORG/FH (UDM) | Resultat
9-10.1 ÖREBRO (Örebro Indoor Games) | Resultat
9-10.1 SÄTRA (DM mångkamp) | Resultat
9-10.1 SÄTRA (VDM) | Resultat
9.1 LIDINGÖ/B (RASK Indoor 1) | Resultat
6.1 ESKILSTUNA (Ärlaspelen) | Resultat
6.1 NORRKÖPING (Surbulle Indoor) | Resultat
4.1 KRISTIANSTAD/Öllsjö (Nyårshoppet 2) | Resultat
2-3.1 BOLLNÄS (DM Hälsingland/Gästrikland) | Resultat
Dag 2:
http://www1.idrottonline.se/ImageVaultFiles/id_605534/cf_87178/Resultat_IDM_2016_Dag_2.PDF
31.12 FALUN (Tolvslaget) | Resultat
29.12 SKELLEFTEÅ (IPRK 1) | Resultat
28.12 MOTALA (Resultattävling) | Resultat
28.12 KRISTIANSTAD/Öllsjö (Nyårshoppet/kastet) | Resultat
27.12 HELSINGBORG (Mellandagshoppet) | Resultat
27.12 FALUN (Inkastet) | Resultat
25.12 FALUN (Kasttävling) | Resultat
21.12 LERUM (Stora God Jul) | Resultat
20.12 GÖTEBORG/FH (Julgröten) | Resultat
19.12 FALUN (Julskumspelen) | Resultat
19.12 NYKÖPING (KM) | Resultat
19.12 SOLLENTUNA (Rekordjakten 6) | Resultat
19.12 LINKÖPING (KM 5000m) | Resultat
19.12 UDDEVALLA (Resultattävling) | Resultat
19.12 LERUM (Lilla God Jul) | Resultat
19.12 KARLSTAD (Resultattävling 1000m) | Resultat
19.12 ESKILSTUNA (KM 3) | Resultat
18.12 KARLSTAD (Ungdomsmångkamp) | Resultat
17.12 UMEÅ (Löparnas Kväll) | Resultat
17.12 SOLLENTUNA (Ungdomstävling) | Resultat
17.12 VÄXJÖ (Luciasprinten) | Resultat
16.12 ÖREBRO (Närkes inneserie 1) | Resultat
12.12 KARLSKRONA (Tomtespelen) | Resultat
12.12 VÄSTERÅS (Julskinkekastet) | Resultat
12.12 ESKILSTUNA (KM 2) | Resultat
12.12 BOLLNÄS (Julruschen) | Resultat
12.12 HAPARANDA (Decemberspelen) | Resultat
12-13.12 SÄTRA (Luciaspelen) | Resultat
10.12 UMEÅ (Hofer Invitational) | Resultat
7.12 SKELLEFTEÅ (Happy Hour) | Resultat
5.12 LINKÖPING (KM 2000m) | Resultat
5.12 SÄTRA (SAYO Indoor) | Resultat
5-6.12 GÖTEBORG/FH (Julklappsjakten) | Resultat
5.12 UDDEVALLA (Kasttävling) | Resultat
5.12 ESKILSTUNA (KM 1) | Resultat
5.12 MALMÖ (Sista Chansen) | Resultat
5.12 VÄSTERÅS (VF-cupen 4) | Resultat
29.11 KATRINEHOLM (Luciakampen) | Resultat
29.11 UMEÅ (Tidiga Vinterspelen) | Resultat
28.11 ÖREBRO (Triumfglass-spelen) | Resultat
28.11 FALUN (Fotokungen Inomhus) | Resultat
28.11 ESKILSTUNA (Julklappsspelen) | Resultat
28.11 UDDEVALLA (Lilla Vikingaruset) | Resultat
28.11 KARLSTAD (Resultattävling) | Resultat
22.11 VÄSTERÅS (VF-cupen 3) | Resultat
21.11 BOLLNÄS (Lagtävling) | Resultat
21-22.11 HUDDINGE (Första Chansen) | Resultat
21-22.11 GÖTEBORG/FH (Adventsspelen) | Resultat
21.11 KARLSTAD (Värmlandsmästerskapen) | Resultat
21.11 LINKÖPING (Folkungaspelen) | Resultat
21-22.11 PITEÅ (Skoogsspelen) | Resultat
21.11 ÅS (Friidrottens Dag) | Resultat
21.11 SÄTRA (KM Bromma) | Resultat
18.11 UDDEVALLA (Hopptävling) | Resultat
14.11 ÖREBRO (Vinterspelen) | Resultat
8.11 VÄXJÖ (KM ungdom) | Resultat
7.11 VÄSTERÅS (Express-Bildspelen) | Resultat
31.10 ESKILSTUNA (Eskilstunaspelen) | Resultat
25.10 VÄSTERÅS (VF-cupen 2) | Resultat
11.10 VÄSTERÅS (VF-cupen 1) | Resultat
10.10 LUND (Klubbmatch ungdom) | Resultat
3.10 VÄXJÖ (Växjöolympiaden) | Resultat