Övriga svenska långlopp 2003
31.12 MALMÖ (Sylvesterloppet) | Resultat
31.12 GÖTEBORG (Sylvesterloppet) | Resultat
31.12 VALLENTUNA (Nyårsloppet) | Resultat
31.12 ANDERSTORP (Sylvesterloppet) | Resultat
31.12 OLOFSTRÖM (Sylvesterloppet) | Resultat
31.12 KALMAR (Kalmar Sylvesterlopp) | Resultat
13.12 ODENSBACKEN (Lucialoppet) | Resultat
13.12 VISBY (Lucialoppet) | Resultat
13.12 SÖDRA SANDBY (Lucialoppet) | Resultat
13.12 BOVALLSTRAND (Lucia Marathon) | Resultat
6.12 NORRTÄLJE (Bore Cup 1) | Resultat
22.11 STOCKHOLM (Snömilen) | Resultat
1.11 ÖREBRO (Kilsbergsleden) | Resultat
1.11 UPPSALA (Granebergsvarvet) | Resultat
1.11 GÖTEBORG (Finalloppet) | Resultat
1.11 KVARNSVEDEN (Vintermarathon) | Resultat
1.11 KVARNSVEDEN (Vintervarvet) | Resultat
26.10 BARA (Yddingeloppet) | Resultat
26.10 SKÖVDE (Billingehusloppet) | Resultat
25.10 HOGDAL-NORDBY (E6-loppet) | Resultat
25.10 STOCKHOLM (Tjur Ruset) | Resultat
19.10 ÖREBRO (Karlslundsloppet) | Resultat
19.10 HÄSSELBY (Hässelbyloppet) | Resultat
18.10 SÄVEDALEN (Sävedalsloppet) | Resultat
18.10 VÄXJÖ (Växjö Marathon) | Resultat
12.10 ESLÖV (Eslövsloppet) | Resultat
12.10 SÅGMYRA (Hackmora Bergslopp) | Resultat
11.10 ÅNNABODA (DM terräng) | Resultat
11.10 FALKÖPING (Mössebergslunken) | Resultat
11.10 UMEÅ (Umemaran) | Resultat
11.10 KVARNSVEDEN (NM-test) | Resultat
11.10 GÖTEBORG (Göteborg Maraton) | Resultat
7.10 VÄNGE (Vängeloppet) | Resultat
5.10 VALBO (Godisterrängen) | Resultat
5.10 TULLINGE (Lilla Tullinge-Tumbaloppet) | Resultat
26-28.9 LIDINGÖ (Lidingöloppet) | Resultat
23.9 MARKARYD (Markarydsstafetten) | Resultat
21.9 SUNDBYBERG (Sundbybergsterrängen) | Resultat
21.9 LJUNGBY (Sunnerboloppet) | Resultat
21.9 HELSINGBORG (Öresundsloppet) | Resultat
21.9 GÄVLE (DM terräng) | Resultat
21.9 SKÖVDE (Hagenloppet) | Resultat
20.9 VÄNERSBORG (Skräcklanmaran) | Resultat
20.9 FALSTERBO (Skanör-Falsterbo Runt) | Resultat
20.9 KARLSTAD (Tjurruset) | Resultat
14.9 UMEÅ (Umemilen) | Resultat
13.9 KARLSTAD (Karlstad Halvmarathon) | Resultat
13.9 NORA (Norasjön Runt) | Resultat
13.9 GÖTEBORG (Hisingsrundan) | Resultat
13.9 ÅTVIDABERG (Bysjöloppet) | Resultat
13.9 STOCKHOLM (Bellmanstafetten) | Resultat
6.9 STOCKHOLM (S:t Eriksloppet) | Resultat
6.9 BROMÖLLA (Bromölla Marathon) | Resultat
31.8 KNUTBY (Kolarmora Marathon) | Resultat
31.8 STOCKHOLM (Tjejmilen) | Resultat
31.8 JÄRNA (Järnaloppet) | Resultat
30.8 SÖDERKÖPING (Söderköpings Stadslopp) | Resultat
30.8 JÖNKÖPING (Jönköpings Stadslopp) | Resultat
30.8 TRELLEBORG (Trelleborgsloppet) | Resultat
30.8 BORÅS (Nya Knalleloppet) | Resultat
27.8 MALMÖ (Blodomloppet) | Resultat
25.8 HUDDINGE (Huddingemilen) | Resultat
24.8 OSBY (Osby Miniton) | Resultat
24.8 OLOFSTRÖM (Järnvägsloppet) | Resultat
23.8 STRÖMSUND (Vattudalsmaran) | Resultat
23.8 LILLA EDET (Edet Runt) | Resultat
23.8 SKÖLDINGE (Sköldingevarvet) | Resultat
23.8 SÖDERTÄLJE (Brolöpet) | Resultat
23.8 HELSINGBORG (Tjejpärlan) | Resultat
23.8 VÄSTERÅS (Midnattsloppet) | Resultat
23.8 VALLENTUNA (Vallentuna Flås) | Resultat
22.8 VETLANDA (VP-milen) | Resultat
21.8 ÖREBRO (Blodomloppet) | Resultat
20.8 JÖNKÖPING (Blodomloppet) | Resultat
16.8 STOCKHOLM (Midnattsloppet) | Resultat
16.8 HÖRNEFORS (Hörneforsrundan) | Resultat
10.8 LANDSKRONA (Landskrona Marathon) | Resultat
10.8 LANDSKRONA (Landskrona Halvmarathon) | Resultat
10.8 LANDSKRONA (Landskrona Kvartsmarathon) | Resultat
9.8 GÖTEBORG (EM-loppet) | Resultat
9.8 NORDINGRÅ (Höga Kusten Marathon) | Resultat
9.8 OXELÖSUND (Oxelöloppet) | Resultat
9.8 SÄFFLE (Säffle Marathon) | Resultat
26.7 ÖSTERGARN (Östergarn Marathon) | Resultat
26.7 MOTALA (Baltzarloppet) | Resultat
23-26.7 AMMARNÄS-VÄNNÄSBY (Vindelälvsloppet) | Resultat
19.7 LÖTTORP (Ölands Marathon) | Resultat
18.7 TROLLHÄTTAN (Kraftprovet) | Resultat
15.7 BORGHOLM (Victorialoppet) | Resultat
12.7 VARBERG (Varbergsloppet) | Resultat
12.7 LÖTTORP (Hornsjön Runt) | Resultat
9-12.7 TRONDHEIM, NOR-ÖSTERSUND (St Olafsloppet) | Resultat
8.7 YSTAD (Munkloppet) | Resultat
7.7 HOVA (Riddarsprånget) | Resultat
5.7 KRISTIANOPEL (Kustmaran) | Resultat
3.7 NORRTÄLJE (Roslagsnatta) | Resultat
2.7 HÖRBY (Hörby Marknadslopp) | Resultat
28.6 STRÖMSTAD (Strömstadmilen) | Resultat
27.6 TROSA (Trosa Stadslopp) | Resultat
20.6 TORSBY (Borejoggen) | Resultat
15.6 STOCKHOLM (Stockholm Mini Marathon) | Resultat
14.6 TIMMERSDALA (Nattaspringet) | Resultat
14.6 STOCKHOLM (Stockholm Marathon) | Resultat
9.6 KVARNTORP (Konst på Hög-loppet) | Resultat
8.6 PEPPARHOLM, DEN - MALMÖ (Broloppet) | Resultat
5.6 LINKÖPING (Blodomloppet) | Resultat
4.6 GÖTEBORG (Blodomloppet) | Resultat
31.5 HAMMARSTRAND-BERGEFORSEN (Indalsledenloppet) | Resultat
31.5 LANDSKRONA (Hildesborgsloppet) | Resultat
31.5 HANASKOG (Hanaskog Runt) | Resultat
31.5 KARLSTAD (Karlstad Stadslopp) | Resultat
31.5 ÄNGELHOLM (Änglamilen) | Resultat
30.5 EKSJÖ (Eksjö Stadslopp) | Resultat
30.5 KARLSTAD (Karlstad Minilopp) | Resultat
29.5 UPPSALA (Maja Gräddnosloppet) | Resultat
29.5 GENARP (Klintenloppet) | Resultat
29.5 ÖRBYHUS (Ottarsloppet) | Resultat
29.5 VIMMERBY (Vimmerbyloppet) | Resultat
29.5 SKELLEFTEÅ (Tjejloppet) | Resultat
29.5 SKELLEFTEÅ (Tjejloppet) | Resultat
28.5 VÄSTERÅS (Grabbhalvan) | Resultat
27.5 SIMRISHAMN (Tjejknäcken) | Resultat
27.5 FINSPÅNG (Gatloppet) | Resultat
24.5 HJO (Grönköpingsloppet) | Resultat
24.5 MARKARYD (England Runt) | Resultat
24.5 STOCKHOLM (Kungsholmen Halvmarathon) | Resultat
Preliminära resultat
24.5 BROMMA (Tolvanloppet) | Resultat
23.5 AVESTA (Karnevalsloppet) | Resultat
23.5 HULTSFRED (Strandmilen) | Resultat
22.5 HÖLLVIKEN (22 maj-loppet) | Resultat
21.5 HUDIKSVALL (Blodomloppet) | Resultat
18.5 BORENSBERG (Kanallöpet) | Resultat
18.5 GÖTEBORG (Lilla Göteborgsvarvet) | Resultat
Preliminär
17.5 GÖTEBORG (GöteborgsVarvet) | Resultat
17.5 FELLINGSBRO (Käglanloppet) | Resultat
17.5 UMEÅ (Campus Campen) | Resultat
17.5 STOCKHOLM (Dagbladsstafetten) | Resultat
17.5 LULEÅ (Luleå Stadsmara) | Resultat
17.5 LUDVIKA (Ludvika Stadslopp) | Resultat
15.5 STOCKHOLM (Stockholmsloppet) | Resultat
13.5 JÖNKÖPING (Grabbhalvan) | Resultat
11.5 SOLLENTUNA (Rösjöloppet) | Resultat
11.5 HELSINGBORG (Springtime) | Resultat
10.5 LUND (Lundaloppet) | Resultat
10.5 FÄRJESTADEN (Ölands Kyrkstafett) | Resultat
10.5 ÄLVÄNGEN (Älvängenloppet) | Resultat
10.5 NÄSHULTA (Näshulta Halvmaraton) | Resultat
10.5 IGGESUND (DM halvmarathon) | Resultat
10.5 MARIESTAD (Springtime) | Resultat
10.5 VÄRNAMO (Wärnamo Kvartsmarathon) | Resultat
10.5 SOLLENTUNA (Coop Forum Loppet) | Resultat
10.5 SOLLENTUNA (Rösjöstafetten) | Resultat
10.5 ARVIKA (Arvika Maraton) | Resultat
10.5 ÖSTHAMMAR (Stadsloppet) | Resultat
10.5 VÄNNÄS (Vännäs Halvmarathon) | Resultat
8.5 LÅNGBRO (Parkstafetten) | Resultat
8.5 NORRKÖPING (Grabbhalvan) | Resultat
7.5 BORLÄNGE (Älvloppet 1) | Resultat
7.5 BORÅS (Grabbataget & Tösarännet) | Resultat
6.5 GLIMÅKRA (Sparbanksloppet) | Resultat
4.5 VARBERG (Friskusloppet) | Resultat
3.5 VEDEVÅG (Wedevågsloppet) | Resultat
3.5 GÄVLE (Gävle Halvmarathon) | Resultat
3.5 KVARNSVEDEN (Spring i benen) | Resultat
3.5 LULEÅ (Vårlöpet) | Resultat
1.5 BRÅLANDA (SK Grananloppet) | Resultat
1.5 DANDERYD (Danderydsloppet) | Resultat
29.4 ENHÖRNA (JDM-UDM terräng) | Resultat
27.4 HUSKVARNA (Landsjön Runt) | Resultat
27.4 LILLA EDET (Öresjö Marathon) | Resultat
27.4 HUDDINGE (Kvantumjoggen) | Resultat
27.4 MÅLILLA (Vårstafetten) | Resultat
27.4 BRÅLANDA (DM terräng) | Resultat
27.4 YSTAD (Ystadterrängen) | Resultat
27.4 UPPSALA (Slottsstafetten) | Resultat
26.4 JAKOBSBERG (Kvarnloppet) | Resultat
26.4 LERUM (Lerumsloppet) | Resultat
26.4 KUNGSBACKA (Kungsbackaloppet) | Resultat
26.4 SÖDRA SANDBY (Skrylleloppet) | Resultat
26.4 KUMLA (Kumla Stadslopp) | Resultat
26.4 LINKÖPING (DM terräng) | Resultat
26.4 VILSTA (Vilstaloppet) | Resultat
26.4 NYBRO (DM terräng) | Resultat
26.4 HÖGBO (DM terräng) | Resultat
24.4 SOLLENTUNA (Turebergsstafetten) | Resultat
23.4 KUNGÄLV (DM terräng) | Resultat
22.4 TROLLHÄTTAN (Dubbelklivet) | Resultat
21.4 ALVESTA (Forsdalarundan) | Resultat
21.4 ENHÖRNA (Påsksmällen) | Resultat
21.4 ODENSBACKEN (Sandvadsterrängen) | Resultat
18.4 SÖLVESBORG (Ryssbergsloppet) | Resultat
13.4 ROSLAGSBRO (Roslagsbroloppet) | Resultat
13.4 HALMSTAD (Galgbergsloppet) | Resultat
13.4 VALLENTUNA (DM terräng) | Resultat
13.4 TROLLHÄTTAN (TIF-terrängen) | Resultat
12.4 KUMLA (DM terräng) | Resultat
12.4 ANGERED (Angeredsloppet) | Resultat
12.4 VÄNGE (DM terräng) | Resultat
12.4 MALMÖ (Heleneholms Marathon) | Resultat
9.4 ÄRLA (DM terräng) | Resultat
6.4 HELSINGBORG (Ramlösaloppet) | Resultat
6.4 RÅNÄS (Brukslunken) | Resultat
6.4 FLOBY (DM terräng) | Resultat
5.4 KALMAR (Skälbyloppet) | Resultat
5.4 GÄVLE/Hemlingby (Gästriklands terrängserie 1) | Resultat
5.4 PARTILLE (Kvibergsloppet) | Resultat
5.4 ÖREBRO (Startmilen) | Resultat
1.5 VÄXJÖ (Växjöloppet) | Resultat
30.3 KARLSHAMN (Marsloppet) | Resultat
30.3 YSTAD (DM terräng) | Resultat
29.3 LJUNGBY (Annelundsrundan) | Resultat
16.3 SUNDBYBERG (Två Sjöar Runt) | Resultat
9.3 MALMÖ (Heleneholms cross) | Resultat
8.3 NORRTÄLJE (Bore Cup 4) | Resultat
8.3 KÅLLERED (Kålle Marathon) | Resultat
2.3 TRELLEBORG (Cross i Albäcksskogen) | Resultat
8.2 GÄVLE (Bore Cup 3) | Resultat
11.1 ÖSTHAMMAR (Bore Cup 2) | Resultat