Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Kontaktuppgifter hittas på www.friidrott.se


Övriga svenska inomhustävlingar 2004

25.4 FORSA (Holmaspelen) | Resultat

24.4 KRISTIANSTAD (KM Åhus FIK) | Resultat

18.4 GÄVLE (Vårkvitter) | Resultat

14.4 ESKILSTUNA (Eskilstunamästerskap) | Resultat

9.4 ESKILSTUNA (MunktellArenans Ungdomsspel) | Resultat

3.4 HELSINGBORG (Kretsmästeskap) | Resultat

3-4.4 ÖREBRO (Marsspelen) | Resultat

3.4 SÄTRA | Resultat

3.4 VÄSTERÅS (VF-cupen) | Resultat

27-28.3 VÄSTERÅS (UDM mångkamp) | Resultat

27.3 LJUNGSBRO (Inomhustävlingen) | Resultat

27-28.3 SÄTRA (Sista chansen) | Resultat

27.3 ÖREBRO (Kuliga hoppgalan) | Resultat

27.3 BOLLNÄS (Hälsingefraktspelen) | Resultat

27.3 ESKILSTUNA (Svenska medaljspelen) | Resultat

25.3 FALKÖPING | Resultat

21.3 FINSPÅNG (Kanonspelen) | Resultat

20-21.3 ESKILSTUNA (Eskilstuna Indoor Games) | Resultat

20.3 KARLSTAD (Svealands 14 år) | Resultat

20-21.3 KARLSKRONA (UDM) | Resultat
Dag 1

20-21.3 KARLSKRONA (UDM) | Resultat
Dag 2

20.3 LULEÅ (Arcuskampen) | Resultat

14.3 VÄSTERÅS | Resultat
Pojkar

14.3 VÄSTERÅS | Resultat
Flickor

14.3 ESKILSTUNA (Eskilstunamästerskap) | Resultat

13.3 PITEÅ (Nolia Vinterspel) | Resultat

13-14.3 KARLSKRONA (Götalands 13/14 år) | Resultat

13-14.3 FALUN/L (Färgfemmanspelen) | Resultat

12.3 ÖREBRO | Resultat

7.3 GÖTEBORG/FH (Ungdomsmatch) | Resultat

6-7.3 SÄTRA (Sätra Mini Champ) | Resultat

6.3 VÄSTERÅS (VF-cupen) | Resultat

29.2 SÄTRA (VDM) | Resultat

28-29.2 GÖTEBORG/FH (Löplabbet Inomhus) | Resultat

28.2 VÄXJÖ (UDM) | Resultat

28-29.2 KRISTIANSTAD (Trekampen) | Resultat

24.2 JÖNKÖPING (Kretsmästerskap) | Resultat

22.2 KARLSTAD (Folksamspelen) | Resultat

21.2 ÖREBRO (Stadium Games) | Resultat

21-22.2 SÄTRA (FormenKollen) | Resultat
Dag 1

21-22.2 HAPARANDA (UDM-VDM) | Resultat

21-22.2 SÄTRA (FormenKollen) | Resultat
Dag 2

18.2 JÖNKÖPING (Kretsmästerskap ungdom) | Resultat

15.2 SÄTRA (Hammarby Ungdomsspel) | Resultat

15.2 GÖTEBORG/FH (Resultatävling) | Resultat

15.2 FALKÖPING (Frejaspelen) | Resultat

15.2 FALKÖPING (DM) | Resultat

15.2 GÖTEBORG/FH (UDM) | Resultat

14.2 UMEÅ (Noliacupen) | Resultat

14-15.2 VÄSTERÅS (UDM) | Resultat

14.2 SÄTRA (Sätra Games) | Resultat

8.2 ESKILSTUNA (UDM) | Resultat

7.2 BOLLNÄS (Jubileumsspelen) | Resultat

7.2 GÄVLE | Resultat

7.2 VÄXJÖ (UDM) | Resultat

7.2 GÖTEBORG/FH (RödBlå Vinter) | Resultat

7-8.2 MALMÖ/A (Atleticumspelen) | Resultat

7-8.2 SÄTRA (UDM) | Resultat

6-7.2 NYKÖPING (Vinterspelen) | Resultat
Dag 2

6-7.2 NYKÖPING (Vinterspelen) | Resultat
Dag 1

5.2 FALKÖPING | Resultat

4.2 KARLSTAD (Resultattävling) | Resultat

3.2 GÖTEBORG/Sc (EuroJump) | Resultat

1.2 GÖTEBORG/FH (Göteborgs Inomhus) | Resultat

1.2 SÄTRA (Raka Spåret) | Resultat

31.1 UMEÅ (FIG:s Vinterspel) | Resultat

31.1 SÄTRA (Lilla GE Galan) | Resultat

31.1 LUND (Sprinterträffen) | Resultat

31.1 KARLSKRONA (KA2-spelen) | Resultat

31.1 JÖNKÖPING (UDM) | Resultat

31.1 NORRKÖPING (Tjalves Inomhustävling) | Resultat

31.1 GÖTEBORG/FH (DM) | Resultat

31.1 VÄSTERÅS (VF-cupen) | Resultat

25.1 ÅS (DM) | Resultat

25.1 ESKILSTUNA (Eskilstunamästerskap) | Resultat

25.1 GÖTEBORG/FH (DM Västergötland/Halland) | Resultat

25.1 PITEÅ (Riviera Vinterspel) | Resultat

24-25.1 MALMÖ/A (Pallasspelen) | Resultat

24.1 FALKÖPING (Torspelen) | Resultat

24-25.1 SÄTRA (DM-JDM) | Resultat

24-25.1 NYKÖPING (FC-mästerskap) | Resultat

24-25.1 ÖREBRO (DM) | Resultat

24-25.1 KARLSTAD (Götas Ungdomsspel) | Resultat

24-25.1 HANDEN (Haninge Open) | Resultat

24.1 UMEÅ (DM) | Resultat

24-25.1 VÄSTERÅS (Upplands DM) | Resultat

22.1 JÖNKÖPING (Kretsmästerskap) | Resultat

18.1 SÄTRA (Vinthundsvintern) | Resultat

18.1 GÖTEBORG/FH (DM) | Resultat

18.1 GÖTEBORG/FH (Ungdomsmatch) | Resultat

17.1 JÖNKÖPING (VDM) | Resultat

17-18.1 HAPARANDA (DM & Aspen Athletic Games) | Resultat

17-18.1 MALMÖ/A (coop-spelen) | Resultat

17.1 FALUN (Bilmetrospelen) | Resultat

17.1 GÖTEBORG/FH (UDM) | Resultat

17-18.1 VÄSTERÅS (Inlagda Gurkspelen) | Resultat

17.1 UMEÅ (Noliacupen 1) | Resultat

15.1 SKELLEFTEÅ (IPRK2) | Resultat

15-16.1 SÄTRA (UDM mångkamp) | Resultat

15.1 KARLSTAD | Resultat

14.1 UMEÅ (FIG:s eftermiddagstävling 1) | Resultat

13.1 BOLLNÄS (Nordic Gym Games) | Resultat

11.1 ÖREBRO (Ungdomsserie) | Resultat

11.1 LULEÅ (Arcusspelen) | Resultat

11.1 KARLSKRONA (Sunna Open) | Resultat

11.1 ESKILSTUNA (JDM-VDM) | Resultat

10.1 GÖTEBORG/FH | Resultat

10-11.1 SÄTRA (Scandic Indoor Games) | Resultat

6.1 NYBRO (Trettondagsträffen) | Resultat

6.1 ESKILSTUNA (Ärlaspelen) | Resultat

6.1 KARLSTAD (DM Bohuslän/Dal) | Resultat

5-6.1 VÄXJÖ (Nyårskampen) | Resultat

5-6.1 VÄXJÖ (Växjöspelen) | Resultat

4-5.1 BOLLNÄS (DM) | Resultat

4.1 SÄTRA (Täby Vinterspel) | Resultat

3.1 NYKÖPING | Resultat

28.12 ÖREBRO (Ungdomsserien) | Resultat

27.12 NYKÖPING | Resultat

21.12 GÄVLE (Julkvitter) | Resultat

20.12 KARLSKRONA (Tomtespelen) | Resultat

20.12 FORSA (Julspelen) | Resultat

14.12 ÖSTERSUND (Julspelen) | Resultat

14.12 VÄSTERÅS (VF-cupen) | Resultat

14.12 UMEÅ (Tomte Games) | Resultat

13.12 VÄXJÖ (Luciasprintern) | Resultat

13.12 BOLLNÄS (Julrushen) | Resultat

11.12 SKELLEFTEÅ (IPRK1) | Resultat

6-7.12 GÖTEBORG/FH (Julklappsjakten) | Resultat

6-7.12 SÄTRA (Löplabbet Games) | Resultat

6.12 ÖREBRO (Vinterspelen) | Resultat

6.12 MALMÖ/A (Första Chansen) | Resultat

6.12 KATRINEHOLM (Luciakampen) | Resultat

6.12 HAPARANDA (Decemberspelen) | Resultat

30.11 VÄSTERÅS (VF-cupen) | Resultat

29-30.11 GÖTEBORG/FH (Göteborgs Adventsspel) | Resultat

29.11 FALUN (DD-spelen) | Resultat

29.11 JÖNKÖPING ("Pröva på") | Resultat

23.11 ÖREBRO (Höstrusket) | Resultat

22.11 ESKILSTUNA (Julklappsspelen) | Resultat

15-16.11 PITEÅ (Noliaspelen) | Resultat

9.11 SÄTRA (Första Chansen) | Resultat

9.11 VÄSTERÅS (VF-cupen) | Resultat

19.10 GÖTEBORG/FH (Ungdomsklubbmatch) | Resultat

Resultat 1998-juni 2020

Resultat 2004

Välj år

Internationella mästerskap
SM-tävlingar
Landskamper
Folksam Grand Prix
Svenska storgalor
Svenska Friidrottscupen
Övriga svenska arenatävlingar
Övriga svenska inomhustävlingar
Marathon/Halvmarathon
Övriga svenska långlopp
Castorama
Skol-SM
Svenskar i USA - inne
Svenskar i USA - ute
Övriga svenskar utomlands - inne
Övriga svenskar utomlands - ute
Marathon/Halvmarathon utomlands
Veckans grenar


Årsbästa

Årsbästa Sverige
Internationellt

Årsbästa Europa (EAA)
Årsbästa världen (IAAF)


Topp-10 genom tiderna

Topp-10 genom tiderna

Sverige seniorer - utomhus
Sverige seniorer - inomhus
Sverige juniorer - utomhus

Svenska rekord

Svenska rekord

Svenska rekord

Mästerskapsrekord

SM-utomhus
SM-inomhus

Internationella rekord

Internationella rekord

Världsrekord
Europarekord

Resultatrapportering

För att en tävling skall redovisas i SFIF:s resultatbörs och/eller att ett enskilt resultat skall vara aktuellt för att komma med i SFIF:s svenska årsbästalistor krävs bekräftelse genom officiell resultatrapport från arrangören.

Resultatrapportering kan ske på tre sätt:

genom att per e-post till SFIF Statistik skicka den kompletta resultatlistefilen eller länk till Internetadress där den kompletta officiella resultatlistan finns utlagd.

genom att faxa resultatlista eller kopior på originalprotokoll till 08-587 721 88.

genom att skicka resultatlista per post till SFIF Statistik, Box 11, 171 18 Solna.

För utlandstävlingar (utom mästerskap och landskamper) ankommer det på den tävlande själv att se till att resultatrapport kommer in till SFIF Statistik. Det är nämligen tyvärr INTE normalt att utländska arrangörer spontant skickar in resultatlistor till SFIF!