Svenskar i USA - ute 2006
20.11 TERRE HAUTE, IN (NCAA) | Resultat
M 10 km terräng: 111) Jacob Gustafsson Ullevi 32:42 (250 fullföljande).
11.11 MARYVILLE, TN | Resultat
K 6 km terräng: 87) Pernilla Sävestrand Sävedalen 24:10.
11.11 FALCON HEIGHTS, MN | Resultat
K 6 km terräng: 21) Hanna Holst Rånäs 21:48.
11.11 ALBUQUERQUE, NM | Resultat
M 10 km terräng: 17) Jacob Gustafsson Ullevi 31:22.
11.11 FAIRVIEW, OR | Resultat
K 6 km terräng: 72) Sara Trané Mölndal 23:12, 163) Lisa Nauclér Täby 25:00.
28.10 STANFORD, CA | Resultat
K 6 km terräng: 44) Sara Trané Mölndal 22:09.
28.10 BOILING SPRINGS, NC | Resultat
M 8 km terräng: 17) Fredrik Johansson Växjö 27:13.
28.10 BOILING SPRINGS, NC | Resultat
K 5 km terräng: 54) Diana Nordén 87 Nyköping 21:47.
28.10 SALT LAKE CITY, UT | Resultat
K 6 km terräng: 49) Lisa Nauclér Täby 24:34.
28.10 SALT LAKE CITY, UT | Resultat
M 8 km terräng: 10) Jacob Gustafsson Ullevi 25:12.
28.10 FRESNO, CA | Resultat
K 5 km terräng: 2) Charlotte Schönbeck Lidingö 17:42.
27.10 BOSTON, MA | Resultat
K 6 km terräng: 63) Pernilla Sävestrand Sävedalen 22:58.
27.10 LAWRENCE, KS | Resultat
K 6 km terräng: 18) Hanna Holst Rånäs 21:57, 34) Kim Blomkvist Ärla 22:33, 47) Nina Andersson Helsingborg 22:52.
14.10 FAYETTEVILLE, AR | Resultat
K 6 km terräng: 111) Caroline Erlingson Ängelholm 22:38.
14.10 TERRE HAUTE, IN | Resultat
K 6 km terräng A: 89) Hanna Holst Rånäs 21:40, 140) Nina Andersson Helsingborg 22:06, 155) Sara Trané Mölndal 22:15.
14.10 TERRE HAUTE, IN | Resultat
M 8 km terräng A: 69) Jacob Gustafsson Ullevi 24:39.
14.10 ROCK HILL, SC | Resultat
K 4 km terräng: 53) Diana Nordén 87 Nyköping 16:36.
14.10 SUNNYVALE, CA | Resultat
K 5 km terräng: 1) Charlotte Schönbeck Lidingö 17:24, 36) Lisa Nauclér Täby 18:39.
14.10 GREENVILLE, SC | Resultat
M 8 km terräng: 8) Fredrik Johansson Växjö 26:15.
7.10 MEMPHIS, TN | Resultat
K 5 km terräng: 65) Sofie Eklund Tumba 19:56.
6.10 BOILING SPRINGS, NC | Resultat
K 4 km terräng: 36) Diana Nordén 87 Nyköping 17:53.
30.9 SALEM, OR | Resultat
K 5 km terräng A: 65) Lisa Nauclér Täby 19:11.
30.9 LOUISVILLE, KY | Resultat
K 5 km terräng: 17) Pernilla Sävestrand Sävedalen 18:26.
30.9 MANASSAS, VA | Resultat
K 6 km terräng: 70) Diana Nordén 87 Nyköping 25:59.
30.9 AUBURN, AL | Resultat
M 8 km terräng: 27) Fredrik Johansson Växjö 25:04.
30.9 STILLWATER, OK | Resultat
K 5 km terräng: 9) Hanna Holst Rånäs 18:05, 18) Nina Andersson Helsingborg 18:30, 19) Kim Blomkvist Ärla 18:32, 35) Caroline Erlingson Ängelholm 19:03.
30.9 MISSOULA, MT | Resultat
K 6 km terräng: 18) Sara Trané Mölndal 23:16.
29.9 EUGENE, OR | Resultat
M 8 km terräng: 25) Jacob Gustafsson Ullevi 24:00.
29.9 SALT LAKE CITY, UT | Resultat
K 6 km terräng: 7) Charlotte Schönbeck Lidingö 23:08.
23.9 ST PAUL, MN | Resultat
K 6 km terräng: 255) Lisa Nauclér Täby 25:38.
16.9 SAN DIEGO, CA | Resultat
K 5 km terräng: 36) Lisa Nauclér Täby 19:49.
16.9 GAINESVILLE, FL | Resultat
M 8 km terräng: 30) Fredrik Johansson Växjö 26:04.
K 5 km terräng: 18) Pernilla Sävestrand Sävedalen 18:25.
16.9 COLLEGE STATION, TX | Resultat
K 5 km terräng: 31) Caroline Erlingson Ängelholm 19:59.
16.9 SEATTLE, WA | Resultat
K 6 km terräng A: 48) Sara Trané Mölndal 22:09.
15.9 CARY, NC | Resultat
K 5 km terräng: 26) Diana Nordén Nyköping 22:09.
9.9 DENTON, TX | Resultat
K 3.2 km terräng: 10) Kim Blomkvist Ärla 11:25, 28) Caroline Erlingson Ängelholm 12:25.
8.9 WILMINGTON, NC | Resultat
K 5 km terräng: 23) Diana Nordén Nyköping 21:33.
2.9 BUIES CREEK, NC | Resultat
K 4 km terräng: 12) Diana Nordén Nyköping 17:08.
2.9 BREA, CA | Resultat
K 5 km terräng: 58) Lisa Nauclér Täby 20:03.
2.9 TULSA, OK | Resultat
K 3.2 km terräng: 2) Kim Blomkvist Ärla 11:35.
1.9 MOSCOW, ID | Resultat
K 4 km terräng: 9) Sara Trané Mölndal 15:44.
2.8 CHULA VISTA, CA
M Diskus: 2) Niklas Arrhenius Spårvägen 6109, X: 2) N Arrhenius 6136.
17.7 SAN ANTONIO, TX
M Kula: 1) Stefan Blomqvist Örgryte 1892.
10.7 SAN ANTONIO, TX
M Kula: 1) Stefan Blomqvist Örgryte 1816.
16-17.6 GREENSBORO, NC | Resultat
Dag 2
F18 400mH B: 2) Josefine Kvist 89 62.10. Längd: 16) J Kvist 535/+1.6.
14.6 OREM, UT
M Diskus: 1) Daniel Arrhenius Spårvägen 5092.
12.6 SAN ANTONIO, TX
M Kula: 1) Stefan Blomqvist Örgryte 1779.
8.6 SOUTH PLAINFIELD, NJ | Resultat
F18 400mH A: 3) Josefine Kvist 61.49. Längd (vind?): 3) J Kvist 563.
7-10.6 SACRAMENTO, CA (NCAA) | Resultat
Dag 1
M Diskus Q1: 7) Niklas Arrhenius Spårvägen 5498. M Slägga Q2: 1) Mattias Jons Hässelby 6928.
K 800m h1: 7) Jenny Holmroos Västerås 2:08.13. 3000mH h1: 1) Ebba Stenbäck Söderköping 10:11.38.
Dag 3
M Slägga f: 2) M Jons 7131.
K 3000mH f: 8) E Stenbäck 10:08.68.
3.6 OREM, UT
M Diskus: 1) Daniel Arrhenius Spårvägen 5029.
2-3.6 SOUTH PLAINFIELD, NJ | Resultat
F18 100mH h3 (vind?): 2) Josefine Kvist 89 15.26, f (vind?): 4) J Kvist 14.90. 400mH A: 1) J Kvist 62.51. Längd (vind?): 2) J Kvist 524.
28.5 EUGENE, OR | Resultat
M Stav: 3) Alhaji Jeng Örgryte 550.
K 100mH (+0.8): 4) Susanna Kallur Falun 12.77. Höjd: 4) Kajsa Bergqvist Tureberg 193.
27.5 SOUTH PLAINFIELD, NJ | Resultat
F18 400m A: 1) Josefine Kvist 89 55.78. 100mH h1 (vind?): 1) J Kvist 14.97, f (vind?): 1) J Kvist 14.76. 400mH A: 1) J Kvist 61.43. Längd (vind?): 1) J Kvist 576.
26-27.5 PROVO, UT | Resultat
Dag 1
M 1500m h1: 5) Jacob Gustafsson Ullevi 3:51.22. Diskus: 2) Niklas Arrhenius Spårvägen 5971, 21) Staffan Jönsson Hässelby 5034. Slägga: 1) Mattias Jons Hässelby 6858.
K 800m h2: 5) Elin Wiik Hässelby 2:09.38.
Dag 2
M 1500m f: 7) J Gustafsson 3:56.86. Kula: -) N Arrhenius X.
K 800m f: 7) Elin Wiik Hässelby 2:10.29. Slägga: 16) A Hjelm Huddinge 5456.
26-27.5 AUSTIN, TX | Resultat
Dag 1
M Diskus: 6) Robert Melin Bottnaryd 5613. Slägga: 9) R Melin 5407.
K 800m h3: 1) Jenny Holmroos Västerås 2:08.23.
Dag 2
M Kula: 12) Magnus Lohse Mölndal 1716.
K 800m f: 3) J Holmroos 2:08.24.
26-27.5 GREENSBORO, NC | Resultat
Dag 1
M Slägga: 8) Anders Constantin Orient 6087.
26-27.5 KNOXVILLE, TN | Resultat
Dag 2
K 3000mH A: 1) Ebba Stenbäck Söderköping 10:04.33.
25-27.5 FRESNO, CA (NAIA) | Resultat
Dag 1
M 110mH h4 (+3.4): 4) Michael Railsback Gefle 14.85w.
Dag 2
M 110mH s2 (+1.3): 8) M Railsback 15.03.
20.5 NORWALK, CA | Resultat
F18 Längd B: 8) Jessica Robson 89 Järvsö 510/+1.1.
18-20.5 COFFEYVILLE, KS | Resultat
Dag 2
K Kula: 2) Mikaela Johansson Ärla 1313. Slägga: 2) M Johansson 5252.
Dag 3
K Diskus: 10) M Johansson 3694. Spjut: 8) M Johansson 3688.
14.5 ATLANTA, GA | Resultat
M 110mH (-1.0): 1) Joakim Blaschke KA2 14.31.
13-14.5 EUGENE, OR | Resultat
Dag 1
M 3000mH: 5) Erik Emilsson Malmö 8:58.84.
K 400mH h3: 2) Sara Trané Mölndal 61.07.
Dag 2
K 400mH f: 4) S Trané 61.39.
13.5 MOORPARK, CA | Resultat
F18 100mH h1 (0.0): 5) Jessica Robson 89 Järvsö 16.04. Höjd: -) J Robson X. Längd (vind?): 6) J Robson 520.
13-15.5 ARLINGTON, TX | Resultat
Dag 1
M Slägga: 1) Robert Melin Bottnaryd 5421, 6) Christian Ehrenborg Mölndal 4832.
Dag 2
M 800m h2: 2) Jacob Cedertun Hammarby 1:54.62. 1500m h1: 2) J Cedertun 3:57.53. Kula: 2) C Ehrenborg 1688, 6) R Melin 1604.
Dag 3
M 800m f: 5) J Cedertun 1:53.51. 1500m f: 2) J Cedertun 3:58.37. Diskus: 2) C Ehrenborg 5205, 3) R Melin 5166.
12-14.5 WACO, TX | Resultat
Dag 2
K 1500m h1: 4) Nina Andersson Helsingborg 4:34.64.
Dag 3
K 5000m: 22) Kim Blomkvist Ärla 18:12.75.
12-14.5 LAFAYETTE, LA | Resultat
Dag 2
M 400mH h3: 4) Niclas Hesselgren IK Sisu 55.39.
Dag 3
M 400mH f: 5) N Hesselgren 54.85. Slägga: 3) Jonas Hesselgren IK Sisu 5367.
K 1500m A: 2) Petra Kindlund Falun 4:40.37. 5000m: 5) Therese Forsberg Heby 18:20.58.
12-14.5 PRINCETON, NJ | Resultat
Dag 2
M Slägga: 10) Anders Constantin Orient 5525.
K 400mH h2: 7) Jessica Jansson Spårvägen 66.45.
12-13.5 ATLANTA, GA | Resultat
Dag 1
K 5000m: 4) Hanna Bremler Tyresö 17:15.69.
Dag 2
M 110mH h1 (-0.4): 4) Joakim Blaschke KA2 14.13, f (0.0): -) J Blaschke ej start.
12-14.5 WICHITA, KS | Resultat
Dag 2
K 800m h3: 2) Moa Westman Rånäs 2:12.36.
Dag 3
K 800m f: 4) M Westman 2:14.75.
12.5 SEWARD, NE | Resultat
M 110mH A (+3.0): 1) Michael Railsback Gefle 14.82w.
11-13.5 TOLEDO, OH | Resultat
Dag 2
K 3000mH: 1) Ebba Stenbäck Söderköping 10:14.55.
Dag 3
K 5000m: 4) E Stenbäck 16:51.94. Tresteg: 7) Doreen Nagawa Ullevi 1161/0.0.
11-13.5 EL PASO, TX | Resultat
Dag 2
K 800m h2: 1) Jenny Holmroos Västerås 2:12.73.
Dag 3
K 800m f: 2) J Holmroos 2:11.97.
11.5 HILLSBOROUGH, NJ | Resultat
F18 800m: 1) Josefine Kvist 89 2:18.84. 100mH h3 (vind?): 1) J Kvist 14.99, f (vind?): 1) J Kvist 14.76. 400mH A: 1) J Kvist 62.11. Längd (vind?): 1) J Kvist 566.
10-13.5 HONOLULU, HI | Resultat
Dag 3
M Diskus: 2) Staffan Jönsson Hässelby 5703. Spjut: 4) Mattias Jons Hässelby 6087.
K Slägga: 5) Annika Hjelm Huddinge 5544.
Dag 4
M Kula: 6) S Jönsson 1632, 8) M Jons 1590. Slägga: 1) M Jons 6992.
10-13.5 CHENEY, WA | Resultat
Dag 3
K 400m h2: 3) Elin Wiik Hässelby 58.18. 800m h2: 1) E Wiik 2:13.52.
Dag 4
K 400m f: 7) E Wiik 58.04. 800m f: 1) E Wiik 2:09.16. 1500m: 5) Ann Johansson Täby 4:36.07.
10-13.5 PROVO, UT | Resultat
Dag 3
M 800m h1: 4) Jacob Gustafsson Ullevi 1:55.18. Diskus: 1) Niklas Arrhenius Spårvägen 5778, 8) Magnus Lohse Mölndal 4955. Slägga: 5) N Arrhenius 5292, 7) M Lohse 5180.
K 800m h1: 3) Lisa Nauclér Täby 2:13.36.
Dag 4
M 800m f: 4) J Gustafsson 1:49.83. Kula: 3) N Arrhenius 1765, 4) M Lohse 1691. Spjut: -) M Lohse X.
K 800m f: 9) L Nauclér 2:33.14. 1500m: 11) L Nauclér 4:57.88.
9-11.5 MESA, AZ | Resultat
Dag 3
K Kula: 3) Mikaela Johansson Ärla 1310. Diskus: 3) M Johansson 3709.
9-11.5 MESA, AZ | Resultat
Dag 1
K Slägga: 2) Mikaela Johansson Ärla 5215. Spjut: 2) M Johansson 3316.
6.5 ATHENS, GA | Resultat
M 100m D (+1.7): 1) Joakim Blaschke KA2 10.90. 800m B: 8) Daniel Bengtsson Sävedalen 2:02.78. 1500m: 8) D Bengtsson 4:10.24. 110mH (+1.9): 1) Robert Kronberg Kville 13.74, 2) J Blaschke 14.20.
6-7.5 LAWRENCEVILLE, NJ | Resultat
Dag 1
M Slägga: 2) Anders Constantin Orient 6018.
K Längd (vind?): 12) Jessica Jansson Spårvägen 469. Spjut: 5) J Jansson 3436.
Dag 2
M Kula: 6) A Constantin 1434.
K 200m A (vind?): 3) J Jansson 26.67. 100mH A (vind?): 5) J Jansson 16.54. 400mH: 1) J Jansson 64.55. Höjd: 5) J Jansson 165. Stav: 5) J Jansson 290. Kula: 6) J Jansson 1103. Diskus: 7) J Jansson 2960.
6.5 HOUSTON, TX | Resultat
M 100m E (+0.9): 1) Henrik Olausson 10.89.
6.5 FREMONT, NE | Resultat
M 110mH h2 (vind?): 1) Michael Railsback Gefle 14.97, f (vind?): 3) M Railsback 14.87.
6.5 MODESTO, CA | Resultat
M Stav A: 7) Patrik Kristiansson KA2 535. Diskus: 2) Niklas Arrhenius Spårvägen 6197.
5-6.5 ARLINGTON, TX | Resultat
Dag 2
M 800m A: 5) Jacob Cedertun Hammarby 1:54.79.
5.5 BLOOMINGTON, IN | Resultat
K Tresteg: 2) Doreen Nagawa Ullevi 1199/+2.0.
5-7.5 STORRS, CT | Resultat
Dag 3
K 1500m: 15) Pernilla Sävestrand Sävedalen 4:50.21.
4.5 HILLSBOROUGH, NJ | Resultat
F18 800m A: 2) Josefine Kvist 89 2:21.67. 100mH h2 (vind?): 1) J Kvist 15.10, f (vind?): 1) J Kvist 14.84. 400mH A: 1) J Kvist 62.81. Längd (vind?): 1) J Kvist 559.
4.5 IRVINE, CA | Resultat
F18 100mH f (vind?): 2) Jessica Robson 89 Järvsö 16.18. Höjd: 1) J Robson 157. Längd (vind?): 3) J Robson 502. Tresteg (vind?): 7) J Robson 1034.
2.5 IRVINE, CA | Resultat
F18 100mH h2 (vind?): 1) Jessica Robson 89 Järvsö 17.20.
1.5 MONROE, LA | Resultat
M Diskus: 3) Johan Persson Falun 4561.
30.4 NEW HAVEN, CT | Resultat
K 200m A (+4.0): 3) Jessica Jansson Spårvägen 26.36w. 100mH B (+2.4): 1) J Jansson 15.74w. 400mH A: 7) J Jansson 68.71.
29.4 TUCSON, AZ | Resultat
K 400m A: 4) Elin Wiik Hässelby 58.40.
29.4 PULLMAN, WA | Resultat
K 400mH: 1) Sara Trané Mölndal 61.35.
29.4 WESTWOOD, CA | Resultat
M 800m: 5) Erik Emilsson Malmö 1:51.09. 1500m: 2) E Emilsson 3:49.58. 5000m: 3) E Emilsson 14:50.60.
29.4 ORLANDO, FL | Resultat
M 800m: 4) Mikael Bergbrant Sävedalen 1:57.29.
K 800m: 5) Linn Modin Kalmarsund 2:21.89.
29.4 HOUSTON, TX | Resultat
M 100m C (vind?): 4) Henrik Olausson 11.00. 1500m A: 5) Jacob Cedertun Hammarby 3:54.05.
K 5000m: 5) Malin Fuglesang 20:17.43.
29.4 ALBUQUERQUE, NM | Resultat
M Kula: -) Magnus Lohse Mölndal X. Diskus: 5) M Lohse 5093. Slägga: 9) M Lohse 4715. Spjut: 5) M Lohse 5672.
28-29.4 BOWLING GREEN, KY | Resultat
Dag 2
K Längd (vind?): 10) Doreen Nagawa Ullevi 517. Tresteg (vind?): 6) D Nagawa 1182.
28-29.4 BOISE, ID | Resultat
Dag 2
M Kula: 7) Mattias Jons Hässelby 1201.
28-29.4 IRVINE, CA | Resultat
Dag 2
M Längd: 9) Eric Nyberg Lidingö 659/+0.2. Spjut: 4) E Nyberg 5597.
K 800m A: 8) Lisa Nauclér Täby 2:17.88.
28-29.4 BOISE, ID | Resultat
Dag 1
M Diskus: 2) Staffan Jönsson Hässelby 5577. Slägga: 1) Mattias Jons Hässelby 6781.
K Slägga: 2) Annika Hjelm Huddinge 5796.
28-29.4 PROVO, UT | Resultat
Dag 1
M Diskus: 2) Niklas Arrhenius Spårvägen 6160.
Dag 2
M 800m: 1) Jacob Gustafsson 1:49.45. Kula: 4) N Arrhenius 1687.
28.4 MESA, AZ | Resultat
K Kula: 2) Mikaela Johansson Ärla 1302. Diskus: 2) M Johansson 3749. Slägga: 2) M Johansson 5140. Spjut: 1) M Johansson 3600.
27.4 DENTON, TX | Resultat
K 5000m: 2) Nina Andersson Helsingborg 17:20.00, 5) Kim Blomkvist Ärla 18:02.28.
27.4 BEAUMONT, TX | Resultat
M Kula: 1) Christian Ehrenborg Mölndal 1568. Diskus: 3) C Ehrenborg 4836.
27-29.4 PHILADELPHIA, PA | Resultat
Dag 1
K 3000mH A: 2) Ebba Stenbäck Söderköping 10:13.68.
Dag 3
M Slägga B: 9) Anders Constantin Orient 5919.
26-29.4 DES MOINES, IA | Resultat
Dag 4
M Diskus: 12) Robert Melin Bottnaryd 4858.
K 800m: 4) Jenny Holmroos Västerås 2:06.44, 8) Moa Westman Rånäs 2:10.23.
22.4 FORT WORTH, TX | Resultat
M 400mH C: 6) Niclas Hesselgren IK Sisu 54.28. Kula: 4) Christian Ehrenborg Mölndal 1557. Diskus: 3) C Ehrenborg 5144.
K 800m: 6) Petra Forsberg Heby 2:12.15. 1500m: 9) Petra Kindlund Falun 4:42.65. 5000m: 2) Lisa Haglund Hässelby 17:30.73.
22.4 PULLMAN, WA | Resultat
K 400mH A: 2) Sara Trané Mölndal 62.23.
22.4 CINCINNATI, OH | Resultat
K Längd: 5) Doreen Nagawa Ullevi 540/-1.6. Tresteg: 1) D Nagawa 1212/+1.9. Spjut: 6) D Nagawa 2826.
22.4 MISSION VIEJO, CA | Resultat
F18 100mH B (-0.9): 1) Jessica Robson 89 Järvsö 16.07. Höjd: 3) J Robson 157. Längd (vind?): 5) J Robson 508.
22.4 AUSTIN, TX | Resultat
M 100m B (-1.4): 5) Henrik Olausson 10.93. Diskus: 5) Robert Melin Bottnaryd 4996. Slägga: 3) R Melin 5459.
22.4 BATON ROUGE, LA | Resultat
K 1500m A: 12) Pernilla Sävestrand Sävedalen 4:43.14. 5000m: 7) Malin Fuglesang 19:19.63.
21-22.4 CRETE, NE | Resultat
Dag 2
M 110mH h2 (0.0): 1) Michael Railsback Gefle 15.03, f (+0.6): 1) M Railsback 15.01.
21-22.4 EUGENE, OR | Resultat
Dag 1
M Slägga A: 1) Mattias Jons Hässelby 7030.
Dag 2
K 800m: 7) Elin Wiik Hässelby 2:10.74. Slägga: 5) Annika Hjelm Huddinge 5754.
21-22.4 LA JOLLA, CA | Resultat
Dag 1
K Slägga: 17=) Mikaela Johansson Ärla 4976.
Dag 2
M Stav: 28=) Eric Nyberg Lidingö 428. Diskus: 6) Niklas Arrhenius Spårvägen 6017, 8) Staffan Jönsson Hässelby 5971.
K 800m A: 5) Lisa Nauclér Täby 2:13.50. Spjut: 6) M Johansson 3703.
21.4 PISCATAWAY, NJ | Resultat
M Kula: 8) Anders Constantin Orient 1404. Diskus: 12) A Constantin 3703. Slägga: 3) A Constantin 5666.
K Kula: 8) Jessica Jansson Spårvägen 1019. Diskus: 9) J Jansson 3328. Spjut: 10) J Jansson 2783.
20-22.4 WINSTON-SALEM, NC | Resultat
Dag 2
K 1500m h1: 6) Hanna Bremler Tyresö 4:39.41.
Dag 3
K 5000m: 12) H Bremler 17:03.54.
15.4 PROVO, UT | Resultat
M 1500m A: 1) Jacob Gustafsson Ullevi 3:50.55.
15.4 EL PASO, TX | Resultat
M 100m B (+2.5): 4) Henrik Olausson 10.81w.
K 400m B: 5) Jenny Holmroos Västerås 56.75.
15.4 TEMPE, AZ | Resultat
K 800m A: 3) Elin Wiik Hässelby 2:09.32, 5) Moa Westman Rånäs 2:10.39.
15.4 BERKELEY, CA | Resultat
M Diskus: 2) Staffan Jönsson Hässelby 5399.
15.4 CORAL GABLES, FL | Resultat
M 800m: 18) Mikael Bergbrant Sävedalen 1:57.22.
K 1500m: 6) Pernilla Sävestrand Sävedalen 4:42.65. 1 mile (mix): 2) Marlene Persson Vattudalen 6:10.20.
15.4 NORMAN, OK | Resultat
K 1500m: 5) Kim Blomkvist Ärla 4:57.07.
14-15.4 CLERMONT, FL | Resultat
Dag 2
M 3000mH: 6) Daniel Bengtsson Sävedalen 10:02.68.
K 800m: 11) Linn Modin Kalmarsund 2:23.37. 1500m: 10) L Modin 5:05.31.
14-15.4 HOUSTON, TX | Resultat
Dag 1
M Kula: 2) Christian Ehrenborg Mölndal 1632. Diskus: 2) C Ehrenborg 5031. Slägga: 1) C Ehrenborg 4830. Spjut: 2) C Ehrenborg 4567.
14.4 CRETE, NE | Resultat
M 110mH A (vind?): 1) Michael Railsback Gefle 15.28.
14.4 LONG BEACH, CA | Resultat
M 800m: 2) Jacob Cedertun Hammarby 1:53.13.
13-15.4 WALNUT, CA | Resultat
Dag 1
M 1500m D: 4) Jacob Cedertun Hammarby 3:52.53. 3000mH A: 8) Erik Emilsson Malmö 8:58.10.
K 800m D: 2) Sara Trané Mölndal 2:11.54, G: 2) Lisa Nauclér Täby 2:13.06.
Dag 2
K 1500m A: 10) Nina Andersson Helsingborg 4:34.40.
Dag 3
M Diskus: 5) Niklas Arrhenius Spårvägen 6045.
F18 Höjd A: 4=) Jessica Robson 89 Järvsö 160.
13.4 TOLEDO, OH | Resultat
K 2000mH: 1) Ebba Stenbäck Söderköping 6:41.30.
13.4 SAN ANGELO, TX | Resultat
M Kula: 2) Robert Melin Bottnaryd 1538. Diskus: -) R Melin X.
12-15.4 KNOXVILLE, TN | Resultat
Dag 3
M 5000m: 21) Oskar Nordenbring Malmö 16:43.98.
K Tresteg (vind?): 22) Doreen Nagawa Ullevi 1184.
12-13.4 AZUSA, CA | Resultat
M Tiokamp B: -) Eric Nyberg Lidingö bröt (11.81/+0.1 622 1063 149 bröt).
8.4 DALLAS, TX | Resultat
K 5 km landsväg: 3) Lisa Haglund Hässelby 18:03.
8.4 PHILADELPHIA, PA | Resultat
M 1500m: 14) Oskar Nordenbring Malmö 4:06.04.
8.4 SEWARD, NE | Resultat
M 110mH h4 (vind?): 3) Michael Railsback Gefle 16.05, f (vind?): -) M Railsback bröt.
8.4 OXFORD, OH | Resultat
K Längd: 8) Doreen Nagawa Ullevi 526/+0.3. Tresteg: 3) D Nagawa 1172/+0.9.
8.4 OXFORD, MS | Resultat
M 800m A: 7) Mikael Bergbrant Sävedalen 1:58.95. 400mH B: 2) Niclas Hesselgren IK Sisu 55.78. Slägga: -) Jonas Hesselgren IK Sisu X.
K 800m A: 3) Petra Forsberg Heby 2:15.03, B: 5) Petra Kindlund Falun 2:18.37.
8.4 EUGENE, OR | Resultat
M Kula: 7) Staffan Jönsson Hässelby 1436. Diskus: 4) S Jönsson 5390. Slägga: 1) Mattias Jons Hässelby 6809.
K Slägga: 5) Annika Hjelm Huddinge 5565.
7-8.4 ARCADIA, CA | Resultat
Dag 2
F18 Höjd: 9) Jessica Robson 89 Järvsö 160.
7-8.4 PRINCETON, NJ | Resultat
Dag 2
M Kula: 12) Anders Constantin Orient 1440. Slägga: 4) A Constantin 5860.
K 400mH A: 4) Jessica Jansson Spårvägen 65.26.
7-8.4 DURHAM, NC | Resultat
Dag 1
K 5000m: 7) Hanna Bremler Tyresö 17:08.63. 10000m: 1) Ebba Stenbäck Söderköping 35:35.79.
Dag 2
K 800m: 27) Lisa Nauclér Täby 2:14.38.
6-8.4 WESTWOOD, CA | Resultat
Dag 2
M 800m A: 1) Jacob Gustafsson Ullevi 1:51.00.
Dag 3
M 1 mile: 10) Erik Emilsson Malmö 4:11.03. Kula: 4) Niklas Arrhenius Spårvägen 1778. Diskus: 1) N Arrhenius 6096.
5-8.4 AUSTIN, TX | Resultat
Dag 2
M Slägga: -) Robert Melin Bottnaryd X.
Dag 3
M 1500m: 11) Jacob Cedertun Hammarby 3:49.18. Diskus B: 7) R Melin 5150, -) Christian Ehrenborg Mölndal X.
1.4 EL PASO, TX | Resultat
K 400m: 3) Jenny Holmroos Västerås 56.17.
1.4 LAS VEGAS, NV | Resultat
M Kula: 8) Anders Constantin Orient 1491. Slägga: 4) A Constantin 5983.
K 200m E (-1.4): 3) Jessica Jansson Spårvägen 26.04. 400mH B: 1) J Jansson 64.61.
1.4 HOUSTON, TX | Resultat
M Diskus: 3) Robert Melin Bottnaryd 5254.
1.4 MISSION VIEJO, CA | Resultat
F18 Höjd: 2=) Jessica Robson 89 Järvsö 157.
1.4 TAMPA, FL | Resultat
M 800m: 5) Mikael Bergbrant Sävedalen 1:55.92.
K 800m: 6) Pernilla Sävestrand Sävedalen 2:19.73.
1.4 MARYVILLE, MO | Resultat
M 110mH (-0.2): 3) Michael Railsback Gefle 15.65.
1.4 CHARLOTTE, NC | Resultat
K Längd: 11) Doreen Nagawa Ullevi 525/0.0. Tresteg: 7) D Nagawa 1160/+0.6.
1.4 JACKSONVILLE, AL | Resultat
M 3000mH: 3) Daniel Bengtsson Sävedalen 10:16.17.
31.3 COOLIDGE, AZ | Resultat
K Diskus: 2) Mikaela Johansson Ärla 3443. Slägga: 1) M Johansson 4614. Spjut: 2) M Johansson 3456.
31.3-1.4 COLUMBIA, MO | Resultat
Dag 1
K 1500m A: 1) Moa Westman Rånäs 4:42.68.
31.3-1.4 PALO ALTO, CA | Resultat
Dag 1
M 3000mH A: 3) Erik Emilsson Malmö 8:47.55.
K 1500m B: 7) Hanna Bremler Tyresö 4:32.82. 5000m B: 34) Kim Blomkvist Ärla 17:20.21. 400mH B: 2) Sara Trané Mölndal 62.49.
Dag 2
M 1500m B: 2) Jacob Gustafsson Ullevi 3:48.38. Diskus: 2) Staffan Jönsson Hässelby 5719. Slägga: 2) Mattias Jons Hässelby 6808.
K 800m C: 4) S Trané 2:12.55, 6) Lisa Nauclér Täby 2:13.08. 1500 A: 14) Nina Andersson Helsingborg 4:29.73. Slägga: 5) Annika Hjelm Huddinge 5493.
31.3-1.4 PROVO, UT | Resultat
Dag 1
M Diskus: 1) Niklas Arrhenius Spårvägen 6347.
25.3 HUNTINGTON BEACH, CA | Resultat
F18 100mH A (+0.2): 3) Jessica Robson 89 Järvsö 15.87. Höjd: 2=) J Robson 157. Längd (vind?): 3=) J Robson 532.
25.3 TULSA, OK | Resultat
K 400m B: 4) Nina Andersson Helsingborg 63.06. 1500m: 10) Kim Blomkvist Ärla 4:49.35.
25.3 OXFORD, MS | Resultat
M 400m D: 1) Niclas Hesselgren IK Sisu 49.98. Slägga: 4) Jonas Hesselgren IK Sisu 5081.
K 800m A: 3) Petra Forsberg Heby 2:14.65. 1500m A: 1) Petra Kindlund Falun 4:41.38.
25.3 WEST POINT, NY | Resultat
M Kula: -) Anders Constantin Orient X. Slägga: 3) A Constantin 5751.
K Spjut: 11) Jessica Jansson Spårvägen 3371.
25.3 FORT COLLINS, CO | Resultat
M Kula: 1) Magnus Lohse Mölndal 1918.
25.3 TUCSON, AZ | Resultat
K 800m A: 4) Lisa Nauclér Täby 2:17.85. 1500m: 1) L Nauclér 4:37.25.
25.3 LOS ANGELES, CA | Resultat
K 400mH B: 3) Sara Trané Mölndal 63.07.
25.3 TEMPE, AZ | Resultat
M Kula: 3) Niklas Arrhenius Spårvägen 1707. Diskus: 1) N Arrhenius 6198.
K 3000m: 7) Ann Johansson Täby 10:02.80.
25.3 SACRAMENTO, CA | Resultat
M Diskus: 1) Staffan Jönsson Hässelby 5946.
K Slägga: 2) Annika Hjelm Huddinge 5540.
25.3 AUSTIN, TX | Resultat
M Diskus: -) Robert Melin Bottnaryd X. Slägga: 2) R Melin 5868.
24-25.3 HOUSTON, TX | Resultat
Dag 1
M Slägga: 4) Christian Ehrenborg Mölndal 4479.
Dag 2
M Diskus: 2) C Ehrenborg 4976.
24-25.3 CARBONDALE, IL | Resultat
Dag 2
K Längd: 10) Doreen Nagawa Ullevi 538w/+2.7 (ok?). Tresteg: 2) D Nagawa 1197w/+3.4 (ok?).
24.3 GLENDALE, AZ | Resultat
K Diskus: 2) Mikaela Johansson Ärla 3637. Slägga: 2) M Johansson 4945. Spjut: 2) M Johansson 3657.
24-25.3 CLEMSON, SC | Resultat
Dag 2
M 5000m: 8) Daniel Bengtsson Sävedalen 16:23.45.
23-24.3 IRVINE, CA | Resultat
M Tiokamp: 1) Eric Nyberg Lidingö 6.438 (11.58/+1.3 694/vind? 1009 189 54.78 16.23w/+2.1 3169 425 5236 4:56.11).
23-25.3 TALLAHASSEE, FL | Resultat
Dag 3
M 800m A: 8) Mikael Bergbrant Sävedalen 1:56.73.
K 1500m A: 6) Pernilla Sävestrand Sävedalen 4:38.23.
18.3 FORT WORTH, TX | Resultat
K 8 km landsväg: 1) Lisa Haglund Hässelby 30:18.
17-18.3 SAN DIEGO, CA | Resultat
Dag 1
K 1500m: 1) Lisa Nauclér Täby 4:51.86.
17-18.3 SAN DIEGO, CA | Resultat
Dag 2
K 800m: 3) Lisa Nauclér Täby 2:16.13.
17-18.3 NORTHRIDGE,CA | Resultat
Dag 2
M 110mH C (0.0): 5) Eric Nyberg Lidingö 16.49. Stav B: 7=) E Nyberg 430. Längd B (vind?): 5=) E Nyberg 641. Spjut A: 9) E Nyberg 5315.
17-18.3 TUCSON, AZ | Resultat
Dag 1
K 400mH A: 3) Sara Trané Mölndal 63.26. Kula: 7) Mikaela Johansson Ärla 1307. Slägga: 5) M Johansson 5100.
17-18.3 TEMPE, AZ | Resultat
Dag 1
M Slägga: 7) Anders Constantin Orient 5700.
Dag 2
M Kula: 12) A Constantin 1421.
K 1500m: 2) Ann Johansson Täby 4:37.71. 100mH B (+0.5): 5) Jessica Jansson Spårvägen 16.25. 400mH: 4) J Jansson 66.05. Spjut: 16) J Jansson 3189.
17-18.3 TUCSON, AZ | Resultat
Dag 2
M Diskus: 1) Niklas Arrhenius Spårvägen 6237.
K 800m: 2) Sara Trané Mölndal 2:15.80.
16-18.3 CORAL GABLES, FL | Resultat
Dag 3
M 800m: 16) Mikael Bergbrant Sävedalen 1:57.32.
K 1500m: 6) Pernilla Sävestrand Sävedalen 4:46.93.
16-19.3 TUSCALOOSA, AL | Resultat
Dag 3
M 3000mH: 8) Daniel Bengtsson Sävedalen 9:59.52.
11.3 TAMPA, FL | Resultat
K 800m: 3) Pernilla Sävestrand Sävedalen 2:23.21, 6) Linn Modin Kalmarsund 2:28.64. 3000m: 1) Maria Ghizzoni IF Göta 10:13.80.
11.3 LA JOLLA, CA | Resultat
K 800m: 4) Lisa Nauclér Täby 2:19.37. 1500m: 3) L Nauclér 4:47.34.
10.3 HUNTSVILLE, TX | Resultat
M Diskus: 1) Christian Ehrenborg Mölndal 5292. Slägga: 2) C Ehrenborg 4701.
9-10.3 COOLIDGE, AZ | Resultat
K Kastfemkamp: 1) Mikaela Johansson Ärla 2.792 (1296 kula, 3852 diskus, 5050 slägga, 1556 vikt, 3396 spjut).
4.3 WESTWOOD, CA | Resultat
M 2 miles: 1) Erik Emilsson Malmö 8:56.99.
4.3 ORLANDO, FL | Resultat
K 800m: 6) Pernilla Sävestrand Sävedalen 2:25.98, 7) Linn Modin Kalmarsund 2:27.59. 1500m: 2) P Sävestrand 4:52.30. 3000m: 4) L Modin 11:24.31.
4.3 RANCHO SANTA MARGARITA, CA | Resultat
F18 100mH A (+1.7): 2) Jessica Robson 89 Järvsö 16.20. Höjd: 1) J Robson 162. Längd (vind?): 3) J Robson 477.
4.3 TUCSON, AZ | Resultat
K Kula: 2) Mikaela Johansson Ärla 1303. Slägga: 1) M Johansson 5056. Spjut: 3) M Johansson 3649.
3-4.3 TALLAHASSEE, FL | Resultat
Dag 1
M 5000m: 51) Daniel Bengtsson Sävedalen 16:27.32.
24.2 COOLIDGE, AZ | Resultat
K Kula: 2) Mikaela Johansson Ärla 1289. Diskus: 3) M Johansson 3510. Slägga: 1) M Johansson 5203. Spjut: 2) M Johansson 3570.