Övriga svenska långlopp 2012
31.12 OLOFSTRÖM (Sylvesterloppet) | Resultat
31.12 NORA (Sylvesterloppet) | Resultat
31.12 VALLENTUNA (Nyårsloppet) | Resultat
31.12 GÖTEBORG (Sylvesterloppet) | Resultat
31.12 KALMAR (Sylvesterloppet) | Resultat
31.12 MALMÖ (Sylvesterloppet) | Resultat
31.12 ANDERSTORP (Sylvesterloppet) | Resultat
8.12 LÖDÖSE (Bana Väg i Väst-loppet) | Resultat
8.12 VISBY (Lucialoppet) | Resultat
8.12 BOVALLSTRAND (Luciamarathon) | Resultat
8.12 GÄVLE/Hemlingby (Bore Cup 1) | Resultat
8.12 VRETSTORP (Lucialoppet) | Resultat
8.12 LULEÅ/Porsön (Skinkloppet) | Resultat
17.11 JÄMJÖ (Jämjöhalvan) | Resultat
17.11 STOCKHOLM (Tömilen/Snöfemman) | Resultat
10.11 BROMÖLLA (Bromölla Marathon) | Resultat
3.11 ÖREBRO (Kilsbergsleden) | Resultat
3.11 ÅSTORP (Skanneloppet) | Resultat
3.11 ÖSTERBYMO (Jätte Bulelöpet) | Resultat
3.11 GÖTEBORG/Skatås (Finalloppet) | Resultat
3.11 STOCKHOLM (Vintermaran) | Resultat
28.10 BARA/Torup (Yddingeloppet) | Resultat
28.10 TULLINGE (Långa Tullinge-Tumbaloppet) | Resultat
27.10 ÖREBRO (DM terräng) | Resultat
21.10 ÅBY (Höstmilen) | Resultat
21.10 HANDEN (Haninge Trail) | Resultat
21.10 SKÖVDE (Hagenloppet) | Resultat
20.10 SÄVEDALEN (Sävedalsloppet) | Resultat
20.10 VÄXJÖ (Växjö Marathon) | Resultat
20.10 STENSHULT (Stenshultsrundan) | Resultat
14.10 ESLÖV (Eslövsloppet) | Resultat
14.10 NÄSSJÖ (Höglandsloppet) | Resultat
14.10 HÄSSELBY (Hässelbyloppet) | Resultat
13.10 SKÖVDE (Billingehusloppet) | Resultat
13.10 UMEÅ (Umemaran) | Resultat
13.10 ÖREBRO (Å-stadsloppet) | Resultat
13.10 GÖTEBORG (Göteborg Maraton) | Resultat
13.10 ALINGSÅS (Running Lights) | Resultat
13.10 HALMSTAD (DM terräng) | Resultat
13.10 BJÖRKHAGEN - HANDEN (Sörmland Ultra) | Resultat
7.10 YSTAD (DM 10 km landsväg) | Resultat
7.10 HACKMORA (Hackmora Bergslopp) | Resultat
7.10 NACKA (Hellasloppet) | Resultat
7.10 TULLINGE (Lilla Tullinge-Tumbaloppet) | Resultat
6.10 UMEÅ (Öppna KM 3 km landsväg) | Resultat
6.10 ÅKERSBERGA (Tjur Ruset) | Resultat
6.10 TYRESÖ (Friskisloppet) | Resultat
6.10 FALKÖPING (Mössebergslunken) | Resultat
6.10 UDDEVALLA (USK-loppet) | Resultat
6.10 RYDAHOLM (Gummiloppet) | Resultat
6.10 BROMMA (Solviksloppet) | Resultat
3.10 ÄRLA (Ärlaterrängen) | Resultat
28-30.9 LIDINGÖ (Lidingöloppet) | Resultat
23.9 STRÖMSTAD - SKEE (Invigningsloppet) | Resultat
23.9 MALMÖ (iForm-loppet) | Resultat
22.9 MJÖLBY (DM terräng) | Resultat
22.9 UPPSALA/Håga (Kung Björn-loppet) | Resultat
22.9 FALSTERBO (Skanör-Falsterbo Runt) | Resultat
22.9 SALTSJÖBADEN (Solsidan Runt) | Resultat
22.9 GÖTEBORG (iForm-loppet) | Resultat
22.9 SOLNA/Haga (Topploppet) | Resultat
22.9 STRÖMSUND (Vattudalsmaran) | Resultat
16.9 STENSHULT (DM terräng) | Resultat
16.9 STOCKHOLM/Hammarby (Hammarby Hill Run) | Resultat
16.9 LJUNGBY (Sunnerboloppet) | Resultat
15.9 ÄNGELHOLM (Lergöksloppet) | Resultat
15.9 LERUM/Sjövik (Risveden Terräng) | Resultat
15.9 BORÅS (Kretsloppet) | Resultat
15.9 STOCKHOLM (DN Stockholm Halvmarathon) | Resultat
15.9 KARLSTAD (Tjurruset) | Resultat
15.9 BRUNFLO (DM terräng) | Resultat
15.9 VEBERÖD (Veberödsrundan) | Resultat
9.9 NORRTÄLJE (Sparbanksloppet) | Resultat
9.9 UMEÅ (Umemilen) | Resultat
8.9 ORSA/Grönklitt (Kullaruset) | Resultat
8.9 KISTA (Kistaloppet) | Resultat
8.9 NACKA/Sickla (Sicklaloppet) | Resultat
8.9 NORA (Norasjön Runt) | Resultat
8.9 KALMAR (Nattloppet) | Resultat
8.9 HULTSFRED (Hultsfreds Marathon) | Resultat
8.9 ÅTVIDABERG (Bysjöloppet) | Resultat
8.9 SKÖVDE (SLA-loppet) | Resultat
8.9 VÄNERSBORG (Skräcklanmaran) | Resultat
8.9 HUSKVARNA (Salomon Trail Run) | Resultat
8.9 LIDKÖPING (Rådalunken) | Resultat
5.9 SUNDBYBERG/Ursvik (Ursviksjoggen) | Resultat
1.9 KARLSTAD (Karlstad 6-timmars) | Resultat
1.9 GÖTEBORG/Kåsjön (Salomon Trail Tour) | Resultat
1.9 SANDVIKEN (Stålisloppet) | Resultat
1.9 HÄSSLEHOLM (Hässleholmsloppet) | Resultat
1.9 LILLA EDET (Edet Runt) | Resultat
1.9 JÄRNA (Järnaloppet) | Resultat
1.9 STOCKHOLM (Tjejmilen) | Resultat
29.8 HUDDINGE (Hälsoloppet) | Resultat
26.8 VÄCKELSÅNG (Väckelsångsloppet) | Resultat
25.8 NYKÖPING (SN-löpet) | Resultat
25.8 FINSPÅNG (Kraftloppet) | Resultat
25.8 ÖSTANSJÖ (Östansjöloppet) | Resultat
25.8 TRELLEBORG (Trelleborgsloppet) | Resultat
25.8 GÖTEBORG (Midnattsloppet) | Resultat
25.8 LJUNGDALEN - FUNÄSDALEN (Helags Adventurs Marathon) | Resultat
24.8 VETLANDA (VP-milen) | Resultat
21.8 UPPSALA (Sommarloppet 2) | Resultat
18.8 HALMSTAD (Prinsens Minne) | Resultat
18.8 NORRKÖPING (Norrköpings Stadslopp) | Resultat
18.8 STOCKHOLM (Midnattsloppet) | Resultat
18.8 ÖREBRO (The Run) | Resultat
18.8 KÅSEBERGA (Kåsebergaloppet) | Resultat
18.8 MARIESTAD (Mariestads marathon) | Resultat
16.8 SUNDBYBERG (iForm-loppet) | Resultat
11.8 SÖDERTÄLJE (Telge Stadslopp) | Resultat
11.8 MALMÖ (Malmö Halvmarathon) | Resultat
7.8 KATRINEHOLM (KK-joggen) | Resultat
4.8 ESKILSTUNA(Eskilstunaloppet) | Resultat
4.8 HELSINGBORG (Pålsjöterrängen) | Resultat
4.8 NORDINGRÅ (Höga Kusten Marathon) | Resultat
28.7 VISBY (Visby Halvmarathon) | Resultat
28.7 MOTALA (Baltzarloppet) | Resultat
28.7 LÖTTORP (Ölands Marathon) | Resultat
25.7 STOCKHOLM (Stockholm Kvartsmarathon) | Resultat
21.7 BRUNFLO - ÖSTERSUND (Jämtland på fötter) | Resultat
21.7 LULEÅ (Laxloppet) | Resultat
21.7 LÖTTORP (Hornsjön Runt) | Resultat
20.7 TROLLHÄTTAN (Kraftprovet) | Resultat
20.7 KARLSHAMN (Baltic Midnight Race) | Resultat
15.7 BORGHOLM (Victorialoppet) | Resultat
14.7 VARBERG (Varbergsloppet) | Resultat
14.7 STOCKHOLM (Jubileumsmarathon) | Resultat
14.7 JÄTTENDAL (Jordgubbsloppet - DM halvmarathon) | Resultat
OBS: Uppgift om kontrollmätning av banan saknas.
10.7 YSTAD (Wallanderloppet) | Resultat
7.7 PAJALA (Marknadsjoggen) | Resultat
7.7 STRÖMSTAD (Strömstadmilen) | Resultat
7.7 MUSKÖ (Musköloppet) | Resultat
7.7 ÖSTANSJÖ (Viby Marathon) | Resultat
7.7 NORBERG (Engelbrekts Halvmarathon) | Resultat
6.7 NORBERG (Engelbrektslöpet) | Resultat
6.7 KRISTIANSTAD (Startskottet) | Resultat
6.7 GAMLEBY (Byrundan) | Resultat
5.7 NORRTÄLJE (Roslagsnatta) | Resultat
4.7 HÖRBY (Hörby Marknadslopp) | Resultat
30.6 VALLENTUNA (Runrundan) | Resultat
30.6 KRISTIANOPEL (Kustmaran) | Resultat
30.6 KUMLA (Semesterhalvmaran) | Resultat
30.6 ARVIKA (Arvika Stadslopp) | Resultat
29.6 KVÄNUM (Midnattsloppet Kvänum) | Resultat
29.6 KISA (Kisa Stadslopp) | Resultat
29.6 TROSA (Trosa Stadslopp) | Resultat
27.6 NORRTÄLJE (VDM 2) | Resultat
19.6 UPPSALA (Sommarloppet 1) | Resultat
16.6 MALMÖ (MalmöMilen) | Resultat
16.6 KARLSTAD (Karlstad Stadslopp) | Resultat
16.6 ESKILSTUNA (Å-varvet) | Resultat
16.6 NILIVAARA (Niliterrängen) | Resultat
15.6 FALKÖPING (Kurortsloppet) | Resultat
12.6 SOLNA/Haga (Parloppet) | Resultat
10.6 LANDSKRONA (Hildesborgsloppet) | Resultat
9.6 VAGNHÄRAD (Hedebyloppet) | Resultat
9.6 ÖNNESTAD (Salomon Trail Tour) | Resultat
9.6 INGARÖ (Paradisloppet) | Resultat
9.6 STOCKHOLM/Hammarby (The Run) | Resultat
9.6 ÅKERSBERGA (Österåkersmilen) | Resultat
9.6 BODEN (Bodens Löparfestival) | Resultat
3.6 STOCKHOLM (Stockholm Mini Marathon) | Resultat
2.6 FALUN (Falu Kalaslopp) | Resultat
2.6 STOCKHOLM (Asics Stockholm Marathon) | Resultat
30.5 UPPSALA (Blodomloppet) | Resultat
29.5 UMEÅ (Blodomloppet) | Resultat
28.5 BORLÄNGE (Blodomloppet) | Resultat
27.5 TÄBY (Täbyloppet) | Resultat
26.5 ÄNGELHOLM (Änglamilen) | Resultat
26.5 ÅSARP (Åsarpsloppet) | Resultat
26.5 LULEÅ (Luleå Stadsmara) | Resultat
26.5 BROMMA (Tolvanloppet) | Resultat
26.5 HUDDINGE (Jubileumsloppet) | Resultat
23.5 STOCKHOLM (MilSpåret) | Resultat
20.5 LIDKÖPING (Lidköpings Stadslopp) | Resultat
19.5 ASKERSUND - STJERNSUND (Stjernsundloppet) | Resultat
19.5 STOCKHOLM/Hammarby (Stockholms Brantaste) | Resultat
19.5 LUDVIKA (Ludvika Stadslopp) | Resultat
19.5 SKÄRHOLMEN (Skärholmsloppet) | Resultat
19.5 ALNÖN (ICA-loppet) | Resultat
18.5 HULTSFRED (Strandmilen) | Resultat
17.5 VENDEL (Ottarsloppet) | Resultat
15.5 TÖVA (DM terräng) | Resultat
12.5 STRÖMSUND (Vattudalsloppet) | Resultat
12.5 GÖTEBORG (GöteborgsVarvet) | Resultat
12.5 VAXHOLM (Strömmingsloppet) | Resultat
12.5 STRÖMSUND (Vattudalsloppet) | Resultat
10.5 NORRKÖPING (Grabbhalvan) | Resultat
6.5 BORLÄNGE (Spring i benen) | Resultat
6.5 BORÅS (Grabbataget/Tösarännet) | Resultat
5.5 LEKSAND (Leksandsrundan) | Resultat
5.5 ÄLTA (Ältasjön Runt) | Resultat
5.5 VEDEVÅG (Wedevågsloppet) | Resultat
5.5 SOLLENTUNA (Turebergsstafetten) | Resultat
5.5 STOCKHOLM (Kungsholmen Runt) | Resultat
5.5 BROMÖLLA (Humlestafetten) | Resultat
5.5 FÄRJESTADEN (Ölands Kyrkstafett) | Resultat
5.5 ÖSTHAMMAR (Stadsloppet) | Resultat
5.5 VÄRNAMO (Wärnamo Kvartsmarathon) | Resultat
5.5 OSKARSHAMN (Scaniamilen) | Resultat
5.5 VÄNNÄS (Vännäs halvmarathon) | Resultat
5.5 GÄVLE (Gävle Halvmarathon) | Resultat
3.5 ÄRLA (Eskilstunamästerskap terräng) | Resultat
2.5 TROLLHÄTTAN (Dahllöfs Mosse Runt) | Resultat
1.5 SALA (DM terräng) | Resultat
1.5 VÄXJÖ (Växjöloppet) | Resultat
1.5 DANDERYD (Danderydsloppet) | Resultat
29.4 KAXHOLMEN (Landsjön Runt) | Resultat
28.4 SALTSJÖBADEN (Neglingeloppet) | Resultat
28.4 LERUM (Lerumsloppet) | Resultat
28.4 HALMSTAD (Laxaloppet) | Resultat
28.4 TORSBY (Valborgsruset) | Resultat
28.4 VÄSTRA FRÖLUNDA (Näsetloppet) | Resultat
28.4 TRELLEBORG-SMYGEHAMN (Sydkustloppet) | Resultat
28.4 LIDINGÖ (Lidingö Ultra) | Resultat
28.4 SÄTER (SäterMaran) | Resultat
24.4 VALBO (DM terräng) | Resultat
22.4 HUDDINGE (Kvantumloppet) | Resultat
22.4 UPPSALA (Slottsstafetten) | Resultat
22.4 FORSHAGA (DM terräng) | Resultat
21.4 KUMLA (Kumla Stadslopp) | Resultat
21.4 KUNGSBACKA (Kungsbackaloppet) | Resultat
21.4 BJÖRKLINGE (DM terräng) | Resultat
21.4 JAKOBSBERG (Kvarnloppet) | Resultat
21.4 SUNDBYBERG/Ursvik (DM terräng) | Resultat
21.4 VÄXJÖ/Teleborg (DM terräng) | Resultat
21.4 STOCKHOLM/Fescati (Spring Cross) | Resultat
21.4 GÖTEBORG/Skatås (Göteborg XC / Premiärloppet) | Resultat
21.4 LULEÅ/Porsön (Porsörundan) | Resultat
21.4 RÅDA (DM terräng) | Resultat
18.4 KUNGÄLV (DM terräng) | Resultat
14.4 UDDEVALLA (Persmilen) | Resultat
14.4 MÅLILLA (Vårstafetten) | Resultat
14.4 VÄLLINGBY (Vällingby Marathon) | Resultat
14.4 MALMÖ (Heleneholms Marathon) | Resultat
Marathon
14.4 MALMÖ (Heleneholms Marathon) | Resultat
Halvmarathon
14.4 SKÖVDE (Skövdeloppet) | Resultat
14.4 NORA (DM terräng) | Resultat
11.4 KLINTEHAMN (Vårterrängen) | Resultat
9.4 HALLARYD (Hallarydsloppet) | Resultat
9.4 ENHÖRNA (Enhörnas Påsksmäll) | Resultat
9.4 YSTAD (Ystadsterrängen) | Resultat
9.4 HENÅN (DM terräng) | Resultat
7.4 TANUM (Påskmilen) | Resultat
6.4 SÖLVESBORG (Ryssbergsloppet) | Resultat
5.4 KLIPPAN (Påskaloppet) | Resultat
1.4 RÅNÄS (Brukslunken) | Resultat
31.3 BORLÄNGE (Borlänge Ultra 6H) | Resultat
31.3 TROLLHÄTTAN (TIF-terrängen) | Resultat
31.3 ÖREBRO (Startmilen) | Resultat
31.3 LJUNGBY (Annelundsrundan) | Resultat
31.3 SOLLENTUNA (Rösjöracet) | Resultat
31.3 HJÄRNARP (DM terräng) | Resultat
25.3 STOCKHOLM/Frescati | Resultat
25.3 GÖTEBORG (GöteborgsVarvets Seedningslopp) | Resultat
25.3 HELSINGBORG (Helsingborgs Terränglopp) | Resultat
25.3 KARLSHAMN (Marsloppet) | Resultat
24.3 MANTORP (GöteborgsVarvets Seedningslopp) | Resultat
24.3 GÖTEBORG/Skatås (Vårlopp) | Resultat
18.3 SUNDBYBERG (Två Sjöar Runt) | Resultat
17.3 GÖTEBORG/Skatås (Vårtävling) | Resultat
10.3 GÄVLE/Hemlingby (Bore Cup 4) | Resultat
10.3 SKÖVDE (Skövde 6-timmars) | Resultat
4.2 ÖSTHAMMAR (Bore Cup 3) | Resultat
7.1 BÄLINGE (Bore Cup 2) | Resultat