Övriga svenska långlopp 2016
31.12 VALLENTUNA (Nyårsloppet) | Resultat
31.12 VÄNERSBORG (Sylvesterloppet) | Resultat
31.12 GÖTEBORG (Sylvesterloppet) | Resultat
31.12 KALMAR (Sylvesterloppet) | Resultat
31.12 OLOFSTRÖM (Sylvesterloppt) | Resultat
31.12 NORA (Sylvesterloppet) | Resultat
31.12 ANDERSTORP (Sylvesterloppet) | Resultat
31.12 MALMÖ (Sylvesterloppet) | Resultat
17.12 STRÖMSUND (Staffansjoggen) | Resultat
10.12 VISBY (Lucialoppet) | Resultat
10.12 VRETSTORP (Lucialoppet) | Resultat
4.12 GRÄNUM (Skinkloppet) | Resultat
3.12 GÄVLE/Hemlingby (Bore Cup 1) | Resultat
27.11 GÄVLE (Gävle Adventslopp) | Resultat
26.11 ÄSPÖ (Äspöloppet) | Resultat
20.11 BOCKEBODA (Kristianstad Trail) | Resultat
13.11 STRÖMSTAD (Novemberflåset) | Resultat
12.11 BORÅS (Borås 6-timmars) | Resultat
12.11 JÄMJÖ (Jämjöhalvan) | Resultat
12.11 STOCKHOLM (Lill-Jansterrängen) | Resultat
6.11 MOL, BEL | Resultat
K 5.5 km terräng: 1) Sarah Lahti Hässelby 18:27.
6.11 TOFTA (Nordic Extreme Running) | Resultat
5.11 STOCKHOLM (Vintermarathon) | Resultat
5.11 ÖSTERBYMO (Jätten Bule-löpet) | Resultat
5.11 GÖTEBORG/Skatås (Finalloppet) | Resultat
30.10 GNESTA (Kärruset) | Resultat
30.10 LIDA (Långa Tullinge-Tumbaloppet) | Resultat
30.10 BARA (Yddingeloppet) | Resultat
29.10 ÅSBRO (DM terräng) | Resultat
29.10 STENSHULT (Stenshultsrundan) | Resultat
16.10 ÅBY (Höstmilen) | Resultat
16.10 HELSINGBORG (Helsingborgs Terränglopp) | Resultat
16.10 TIDAHOLM (Åsaflåset) | Resultat
15.10 VARBERG (Varberg Halvmarathon) | Resultat
15.10 SÄVEDALEN (Sävedalsloppet) | Resultat
15.10 ALINGSÅS (Running Lights) | Resultat
15.10 ÖREBRO (Å-stadsloppet) | Resultat
Ej giltig kontrollmätning av halvmarathondistansen.
15.10 FLEMINGSBERG (DM terräng) | Resultat
9.10 LÖVHULT (Höglandsloppet) | Resultat
9.10 YSTAD (DM terräng) | Resultat
Lagtävlingar:
http://www.friidrott.ystadsif.se/globalassets/ystads-if-fi---friidrott/lopning/resultat-lagtavling-vid-terrangdm-2016.pdf
9.10 HÄSSELBY (Hässelbyloppet | Resultat
8.10 KUNGÄLV (Fontinloppet inkl DM terräng) | Resultat
8.10 NACKA (Hellasloppet) | Resultat
8.10 LUND (Run for Mental Health) | Resultat
8.10 SKÖVDE (Billingehusloppet) | Resultat
8.10 GÖTEBORG (Göteborg Marathon) | Resultat
8.10 UMEÅ (Umemaran) | Resultat
6.10 NACKA (Amazing Night Trail) | Resultat
2.10 SÅGMYRA (Hackmora Bergslopp) | Resultat
2.10 TULLINGE (Tullingeloppet) | Resultat
1.10 MÖSSEBERG (Mössebergslunken) | Resultat
1.10 SMEDSLÄTTEN (Solviksloppet) | Resultat
1.10 RYDAHOLM (Gummiloppet) | Resultat
1.10 MALMÖ (Malmö Halvmarathon & Höstmil) | Resultat
1-2.10 FLOTTSBRO (TjurRuset) | Resultat
Dag 2:
http://www.marathon.se/racetimer?v=/sv/race/show/3451%3Flayout%3Dmarathon
1.10 SUNDSVALL (Sundsvalls Brolopp) | Resultat
1.10 UPPSALA (DM terräng) | Resultat
1.10 HÄRNÖSAND (Härnö Trail) | Resultat
1.10 ÖJERSJÖ (Kåsjön Trail) | Resultat
1.10 UDDEVALLA/Bjursjön (USK-loppet) | Resultat
28.9 ÄRLA (Ärlaterrängen) | Resultat
26.9 SOLLENTUNA/Edsberg (KM terräng) | Resultat
24-25.9 LIDINGÖ (Lidingöloppet) | Resultat
25.9:
http://results.neptron.se/#/lidingoson2016/
24.9 VÄXJÖ (Musikmilen) | Resultat
24.9 LIDKÖPING (Spring en mil, vinn en bil) | Resultat
24.9 ÅRE (Åre XCO Run) | Resultat
24.9 STRÖMSUND (Vattudalsmaran) | Resultat
21.9 KARLSTAD (Watt Run Cup 5) | Resultat
18.9 SICKLA (Sicklaloppet) | Resultat
17.9 UPPSALA/Håga (Kung Björnloppet) | Resultat
17.9 SOLNA/Haga (ToppLoppet) | Resultat
17.9 KISTA (Kistaloppet) | Resultat
17.9 MOTALA (Nya Broloppet) | Resultat
17.9 ÄNGELHOLM (Lergöksloppet) | Resultat
17.9 SKANÖR - FALSTERBO (Löparfesten) | Resultat
17.9 BORÅS (Kretsloppet) | Resultat
17-18.9 VÄSTERÅS (Black River Run) | Resultat
17.9 KARLSTAD (Tjurruset) | Resultat
17.9 GÄVLE/Hemlingby (DM terräng) | Resultat
17.9 NORA (Norasjön Runt) | Resultat
17.9 SÄLEN (Formtoppen) | Resultat
17.9 BOHUS (Ale Trail Race) | Resultat
11.9 LJUNGBY (Sunnerboloppet) | Resultat
11.9 SOLNA/Haga (Hagaloppet) | Resultat
11.9 SUNDBORN (Träflasklöpet) | Resultat
10.9 VÄSTERFÄRNEBO - SÄTRABRUNN (Svarta Maran) | Resultat
10.9 NORA (Norasjön Runt) | Resultat
10.9 LIDKÖPING/Råda (Rådalunken) | Resultat
10.9 VÄNERSBORG (Skräcklanmaran) | Resultat
10.9 MYRVIKEN (DM terräng) | Resultat
10.9 STOCKHOLM (Stockholm Halvmarathon) | Resultat
10.9 GÖTEBORG (Göteborgs Jubileumslopp) | Resultat
4.9 LJUNGSBRO (Vretaloppet) | Resultat
4.9 UMEÅ (Umemilen) | Resultat
4.9 HUSKVARNA (John Bauer Trail Run) | Resultat
4.9 ÖREBRO/Ånnaboda (Örebro Trail) | Resultat
3.9 STOCKHOLM (Tjejmilen) | Resultat
3.9 HELSINGBORG (Helsingborg Marathon) | Resultat
3.9 ASKIM (Sisjöloppet) | Resultat
3.9 HÄSSLEHOLM (Hässleholmsloppet) | Resultat
3.9 TRANÅS (Tranåsloppet) | Resultat
3.9 KUNGÄLV (Trekungaloppet) | Resultat
3.9 HALMSTAD (Halmstadmilen) | Resultat
3.9 SMÅLANDSSTENAR (Smålandsstenarloppet) | Resultat
3.9 HULTSFRED (Spring Hultsfred) | Resultat
1.9 VISBY (Blodomloppet) | Resultat
31.8 GÖTEBORG/Skatås (Göteborgs Brantaste) | Resultat
30.8 FLEMINGSBERG (Hälsoloppet) | Resultat
30.8 KARLSTAD (Blodomloppet) | Resultat
29.8 VÄSTERÅS (Blodomloppet) | Resultat
28.8 ÄNGELHOLM (Ängelholms Halvmarathon) | Resultat
28.8 SALTSJÖBADEN (Solsidan Runt) | Resultat
28.8 VÄCKELSÅNG (Väckelsångsloppet) | Resultat
28.8 SANDVIKEN (Stålisloppet) | Resultat
27.8 LILLA EDET (Edet Runt) | Resultat
27.8 MULLSJÖ (Mullsjö X-trail) | Resultat
27.8 KALMAR (Nattloppet) | Resultat
27.8 ÖSTANSJÖ (Östansjöloppet) | Resultat
27.8 SKOKLOSTER (Skoskavet) | Resultat
27.8 HEDEMORA (Skördeloppet) | Resultat
27.8 TRELLEBORG (Trelleborgsloppet) | Resultat
27.8 MALMÖ (Midnattsloppet) | Resultat
27.8 LANDSKRONA (Citadelloppet) | Resultat
27.8 GÄLLIVARE (Dundet Extreme Running) | Resultat
27.8 BLOMSTERMÅLA (Blomsterloppet) | Resultat
25.8 KIRUNA (Jägarmilen) | Resultat
25.8 ÖREBRO (Blodomloppet) | Resultat
25.8 MJÖLBY (Mjölbyfemman) | Resultat
Kvinnor:
http://www.akele.se/sites/default/files/Mjolby5_Damer_2016.pdf
24.8 LINKÖPING (Stadsfestloppet) | Resultat
24.8 BORLÄNGE (Älven Runt) | Resultat
23.8 ÖSTERSUND (Blodomloppet) | Resultat
23.8 ÖSTERSUND (Blodomloppet) | Resultat
20.8 SÖDERTÄLJE (Telge Stadslopp) | Resultat
20.8 VEBERÖD (Veberödsrundan) | Resultat
20.8 STOCKHOLM/Stora Skuggan (Dramaloppet) | Resultat
20.8 NORRKÖPING (Atea Norrköpings Stadslopp) | Resultat
20.8 TAVELSJÖ (Tavelsjö Halvmarathon) | Resultat
20.8 OXELÖSUND (Oxelöloppet) | Resultat
20.8 SÄLEN - MORA (UltraVasan) | Resultat
20.8 GÖTEBORG (Midnattsloppet) | Resultat
20.8 ÅMÅL (Hagenrundan) | Resultat
19.8 VETLANDA (VP Citylopp) | Resultat
16.8 KARLSKRONA/Rosenholm (DM terräng) | Resultat
13.8 HALMSTAD (Prinsens Minne) | Resultat
13.8 STOCKHOLM (Midnattsloppet) | Resultat
13.8 KÅSEBERGA (Kåsebergaloppet) | Resultat
9.8 KATRINEHOLM (KK-joggen) | Resultat
6.8 DALS LÅNGED (Baldersnäsjoggen) | Resultat
6.8 LYSEKIL (Musselloppet) | Resultat
6.8 TÄLLBERG (Tällberg Halvmarathon) | Resultat
6.8 NORDINGRÅ (Höga Kusten Marathon) | Resultat
5.8 HENÅN (Gallerianloppet) | Resultat
5.8 ESKILSTUNA (Eskilstunaloppet by night) | Resultat
3.8 KALMAR (Atea Kalmarmilen) | Resultat
3.8 HOLMSUND (Skärgårdsloppet) | Resultat
30.7 PERSNÄS (Ölandsjoggen) | Resultat
30.7 FALKENBERG (Falkenbergs Stadslopp) | Resultat
30.7 HEMLINGBY (Vildmarksmilen) | Resultat
29-31.7 SKÖVDE (Skövde Ultrafestival) | Resultat
29.7 KÅLLANDSÖ (Läckövarvet) | Resultat
24.7 SOLLEFTEÅ (Broloppet) | Resultat
23.7 BRUNFLO - ÖSTERSUND (Jämtland på fötter) | Resultat
23.7 TORP (Semesterhalvmaran) | Resultat
23.7 VISBY (Levaloppet) | Resultat
20.7 MALUNG (Buggruset) | Resultat
16.7 MELLBYSTRAND (Laholmsloppet) | Resultat
16.7 ROSSÖN (Bäverloppet) | Resultat
15.7 BORGHOLM (Victorialoppet) | Resultat
15.7 TROLLHÄTTAN (Kraftprovet) | Resultat
12.7 YSTAD (Wallanderloppet) | Resultat
9.7 NORBERG (Engelbrektsstafetten & Halvmarathon) | Resultat
9.7 KRISTIANOPEL (Kustmaran) | Resultat
9.7 MUSKÖ (Musköloppet) | Resultat
9.7 STRÖMSTAD (Strömstadmilen) | Resultat
8.7 GAMLEBY (Byrundan) | Resultat
8.7 NORBERG (Engelbrektslöpet) | Resultat
6.7 HÖRBY (Hörby Marknadslopp) | Resultat
2.7 BÅSTAD (Båstad Marathon) | Resultat
2.7 SKÖVDE (Billingen Trail) | Resultat
2.7 RUDSKOGA (Jordgubbslunken) | Resultat
2.7 VISINGSÖ (Grevskapsloppet) | Resultat
2.7 KALMAR (Kalmar Malkars 21 km) | Resultat
2.7 ÖSTANSJÖ (Viby Marathon) | Resultat
1.7 BÅSTAD (City Challenge) | Resultat
1.7 KISA (Kisa Stadslopp) | Resultat
1.7 TROSA (Trosa Stadslopp) | Resultat
1.7 KRISTIANSTAD (Startskottet) | Resultat
24.6 TORSBY (Borejoggen) | Resultat
21.6 OFFERDAL (Offerdalsmilen) | Resultat
19.6 SKILLINGARYD (Lagamilen) | Resultat
18.6 LJUNGSKILE (Ljungskileslingan) | Resultat
18.6 BERGEFORSEN (Indalsledenloppet) | Resultat
18.6 BJÖRNA (Urskogsloppet) | Resultat
18.6 FLORHULT (Florhultsloppet) | Resultat
18.6 VALLENTUNA (Runrundan) | Resultat
18.6 ESKILSTUNA (Å-loppet) | Resultat
18.6 LUDVIKA (Ludvika Stadslopp) | Resultat
18.6 KARLSTAD (Karlstad Stadslopp) | Resultat
18.6 FRÖVI (Fröviloppet) | Resultat
18.6 BÅSTAD (Klövernmilen) | Resultat
18.6 BÖDA SAND (Öland Ultra) | Resultat
15.6 STOCKHOLM (Sthlm10 / SM-milen) | Resultat
15.6 STOCKHOLM (Sthlm10) | Resultat
14.6 VÄSTERÅS (Mälarenergi Stadslopp) | Resultat
11.6 MALMÖ (Malmöloppet) | Resultat
11.6 LERUM (Lerum Vildmark) | Resultat
11.6 LINKÖPING (Linköping Halvmarathon) | Resultat
11.6 ÅKERSBERGA (Österåkersmilen) | Resultat
11.6 STOCKHOLM (Söder Runt) | Resultat
9.6 STOCKHOLM (Blodomloppet) | Resultat
8.6 HAGFORS (DM terräng) | Resultat
8.6 BAGARMOSSEN (Bagisloppet) | Resultat
8.6 STOCKHOLM (Blodomloppet) | Resultat
6.6 FISKEBÄCK (Fiskebäcksloppet) | Resultat
6.6 VARBERG (Friskusloppet) | Resultat
6.6 INGARÖ (Paradisloppet) | Resultat
6.6 SOLLEFTEÅ (Niptrail) | Resultat
6.6 BÅLSTA (Bålstaloppet) | Resultat
5.6 STOCKHOLM (Stockholm Mini Marathon) | Resultat
4.6 MÖNSTERÅS (Mönsterås Stadslopp) | Resultat
4.6 STOCKHOLM (Asics Stockholm Marathon) | Resultat
3.6 GNESTA (Gnesta Marknadslopp) | Resultat
2.6 ÖSTERSUND (VårRuset) | Resultat
1.6 SUNDSVALL (VårRuset) | Resultat
1.6 GÖTEBORG (Blodomloppet) | Resultat
1.6 FJUGESTA (Fjugestaloppet) | Resultat
1.6 VETLANDA (Tjejlunken) | Resultat
31.5 UMEÅ (VårRuset) | Resultat
30.5 BORLÄNGE (Blodomloppet) | Resultat
30.5 LULEÅ (VårRuset) | Resultat
28.5 ORMINGE (Ormingeloppet) | Resultat
28.5 BROMMA (Tolvanloppet) | Resultat
28.5 ÄNGELHOLM (Änglamilen) | Resultat
28.5 MARKARYD (England Runt) | Resultat
28.5 STOCKHOLM/Hammarby (Stockholms Brantaste) | Resultat
28.5 ORMINGE (Ormingeloppet) | Resultat
26.5 LINKÖPING (Blodomloppet) | Resultat
26.5 NORRKÖPING (VårRuset) | Resultat
26.5 MALMÖ (Run 4x4) | Resultat
25.5 UPPSALA (VårRuset) | Resultat
24.5 UMEÅ (Blodomloppet) | Resultat
24.5 STOCKHOLM (VårRuset) | Resultat
23.5 STOCKHOLM (VårRuset) | Resultat
23.5 HUDIKSVALL (Blodomloppet) | Resultat
22.5 TÄBY (Täbyloppet) | Resultat
21.5 SOLNA (AIK:s Jubileumslopp) | Resultat
21.5 GÖTEBORG (GöteborgsVarvet) | Resultat
21.5 LULEÅ (Luleå Stadsmara) | Resultat
21.5 SKÄRHOLMEN (Skärholmsloppet) | Resultat
19.5 STOCKHOLM (MilSpåret) | Resultat
19.5 KARLSTAD (VårRuset) | Resultat
19.5 UPPSALA (Blodomloppet) | Resultat
19.5 ÖSTERSUND (Spring en mil, vinn en bil) | Resultat
18.5 ÖREBRO (VårRuset) | Resultat
18.5 FINSPÅNG (Finspångs Stadslopp) | Resultat
17.5 ÖREBRO (Gubbracet) | Resultat
17.5 VÄSTERÅS (VårRuset) | Resultat
17.5 MALMÖ (Blodomloppet) | Resultat
16.5 GÄVLE (VårRuset) | Resultat
15.5 MÖLNLYCKE (Mölnlyckeloppet) | Resultat
15.5 STOCKHOLM (Norra Djurgårdsstadsloppet) | Resultat
15.5 SJÖMARKEN (Sjömarksloppet) | Resultat
15.5 LIDKÖPING (Lidköpings Stadslopp) | Resultat
14.5 HÄLLEFORS (Hälleforsterrängen) | Resultat
14.5 SOLLENTUNA (Turebergsstafetten) | Resultat
14.5 OSKARSHAMN (Scaniamilen) | Resultat
14.5 SUNDSVALL (ICA-loppet) | Resultat
14.5 HELSINGBORG (Springtime) | Resultat
14.5 VÄRNAMO (Värnamo Kvartsmarathon) | Resultat
14.5 LUND (Lundaloppet) | Resultat
14.5 STRÖMSUND (Vattudalsloppet) | Resultat
12.5 JÖNKÖPING (VårRuset) | Resultat
12.5 NORRKÖPING (Grabb- & Tjejhalvan) | Resultat
11.5 KARLSTAD (Karlstad Maratonstafett) | Resultat
10.5 GÖTEBORG (VårRuset) | Resultat
10.5 STOCKHOLM (Stockholm Park Running 3) | Resultat
9.5 VÄXJÖ (VårRuset) | Resultat
8.5 LJUNGSBRO - BORENSBERG (Kanallöpet) | Resultat
8.5 LIDINGÖ (Lidingö Ultra) | Resultat
7.5 UMEÅ (Umeå Halvmarathon) | Resultat
7.5 VEDEVÅG (Wedevågsloppet) | Resultat
7.5 STOCKHOLM (Kungsholmen Runt) | Resultat
7.5 KUNGSÖR (Björnlunken) | Resultat
7.5 MARIESTAD (Springtime) | Resultat
7.5 GÄVLE (Gävle Halvmarathon) | Resultat
7.5 JÖNKÖPING (Friskishalvan) | Resultat
7.5 SUNNE (Sunne Löparfest) | Resultat
7.5 BROMÖLLA (Humlestafetten) | Resultat
7.5 BOVALLSTRAND (Soteleden Terrängmarathon) | Resultat
7.5 ARVIKA (Set Sail Trailrunning) | Resultat
5.5 NYKÖPING (Oppebylöpet) | Resultat
5.5 BRÖSARP (Gullviveloppet) | Resultat
5.5 FALKENBERG (Falkloppet) | Resultat
5.5 ÖRBYHUS (Ottarsloppet) | Resultat
5.5 PITEÅ (STaR-loppet) | Resultat
5.5 ÖSTERSUND (Östersunsd Stadsstafett) | Resultat
3.5 TROLLHÄTTAN (Dahllöfs Mosse Runt) | Resultat
3.5 HALMSTAD (VårRuset) | Resultat
3.5 STOCKHOLM (Stockholm Park Running 2) | Resultat
2.5 GÄVLE/Hemlingby (DM terräng) | Resultat
2.5 MALMÖ (VårRuset) | Resultat
1.5 GENARP (Risenloppet) | Resultat
1.5 DANDERYD (Danderydsloppet) | Resultat
1.5 VÄXJÖ (Växjöloppet) | Resultat
30.4 LIDKÖPING/Råda (DM terräng) | Resultat
30.4 GLANSHAMMAR (DM terräng) | Resultat
30.4 VAXHOLM (Strömmingsloppet) | Resultat
30.4 VÄSTRA FRÖLUNDA (Näsetloppet) | Resultat
30.4 HALMSTAD (Atea Laxaloppet) | Resultat
30.4 TRELLEBORG (Sydkustloppet) | Resultat
30.4 FÄRJESTADEN (Ölands Kyrkstafett) | Resultat
26.4 STOCKHOLM (Stockholm Park Running 1) | Resultat
24.4 KAXHOLMEN (Landsjön Runt) | Resultat
24.4 MARKARYD (DM terräng) | Resultat
23.4 SKÖVDE (Skövdeloppet) | Resultat
23.4 KARLSTAD (I2-loppet) | Resultat
23.4 SÄTER (Sätermaran) | Resultat
23.4 MÅLILLA (Vårstafetten) | Resultat
23.4 STOCKHOLM (Women's Health Halfmarathon | Resultat
23.4 KUNGSBACKA (Kungsbackaloppet) | Resultat
23.4 KUMLA (Kumla Stadslopp) | Resultat
23.4 SÖDRA SANDBY (Skrylleloppet) | Resultat
23.4 HÖNÖ (Skärgårdsmilen) | Resultat
23.4 ULRICEHAMN (UT-milen) | Resultat
23.4 ÄRLA (Banloppet) | Resultat
23.4 UPPSALA (Slottsstafetten) | Resultat
23.4 ÄLTA (Ältasjön Runt) | Resultat
23.4 ÖSTERSUND (Lillsjöns 6-timmars) | Resultat
20.4 ARVIKA (+watt Run Cup 1) | Resultat
16.4 STOCKHOLM/Lill-Jansskogen (Spring Cross) | Resultat
16.4 KALMAR (Skälbyloppet) | Resultat
16.4 GÖTEBORG/Skatås (Premiärloppet) | Resultat
16.4 MALMÖ (Heleneholms Marathon) | Resultat
16.4 ARVIKA (Arvika Halvmara) | Resultat
Kvinnor:
http://volvoarvikahalvmara.se/wp-content/uploads/sites/5/2016/04/Results-Damer-2016.pdf
16.4 VISBY (Nordic Classic Running) | Resultat
16.4 JAKOBSBERG (Kvarnloppet) | Resultat
15-17.4 TÄBY (Täby Extreme Challenge) | Resultat
13.4 ÖREBRO (Örebro AIK halvmaraton) | Resultat
10.4 TROLLHÄTTAN (TIF-terrängen) | Resultat
10.4 YSTAD (DM 10 km) | Resultat
10.4 RÅNÄS (Brukslunken/Slottsmilen) | Resultat
9.4 HUDDINGE (Kvantumloppet) | Resultat
2.4 BORLÄNGE (Loxodonta 6 timmers) | Resultat
2.4 STOCKHOLM/Frescati (Premiärmilen) | Resultat
2.4 ÖREBRO (Startmilen) | Resultat
28.3 HALLARYD (Hallarydsloppet) | Resultat
28.3 ENHÖRNA (Enhörnas Påsksmäll) | Resultat
25.3 SÖLVESBORG (Ryssbergsloppet) | Resultat
25.3 TANUMSHEDE (Påskmilen) | Resultat
20.3 SUNDBYBERG (Två Sjöar Runt) | Resultat
19.3 LJUNGBY (Annelundsrundan) | Resultat
19.3 NORA (Nora Marathon) | Resultat
19.3 GÖTEBORG/Skatås (Vårtävling 16/32 km) | Resultat
12.3 GÄVLE/Hemlingby (Bore Cup 4) | Resultat
12.3 GÖTEBORG/Skatås (Vårtävlingen 8 km) | Resultat
5.3 ÅHUS (Åhus TrailRun) | Resultat
30.1 STOCKHOLM (Winter Run) | Resultat
23.1 GÖTEBORG (Winter Run) | Resultat
9.1 STOCKHOLM (Stadion Marathon) | Resultat