Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Kontaktuppgifter hittas på www.friidrott.se


Inomhus - 1999


MALMÖ/A 11.5 - OBS: Inomhus!
K Stav:
 Lisa Sjöstrand 82 Heleneholm 260, Karin Hansson 83 Heleneholm 240, Kristina Wärff Heleneholm 240.

FINSPÅNG 25.4
P16 Längd: 
Joni Peltomaa 84 Tjalve 638.

MALMÖ/A 10.4
F16 Femkamp: Daniela Lincoln 84 Heleneholm 3.129 (bl a Längd: 539).

HELSINGBORG 10.4 (Kretsmästerskap inomhus)
M 60m h2:
 Johan Wissman 82 Helsingborg 6.9m, F: J Wissman 6.7m. Längd: Reinhold Andersson 80 Klippan 681, Jimmy Palm 79 Helsingborg 670.
K Längd: Anna Sedlin 80 Klippan 517. Kula: A Sedlin 1035.

ESKILSTUNA 2.4 (Ungdomsspelen) - Till fullständiga resultat
F15 Stav: Jenny Östlund 84 Hässelby 295. Tresteg: Lisa Jansson 84 Västerås 1058.

HENÅN 31.3 (Skol-DM inomhus)
F15 Höjd: 
Isbell Friberg 84 Orient 156.

SKURUP 28.3
P18 Höjd:
 Jesper Isgren 81 Skurup 203.
F18 Höjd: Jenny Isgren 81 Skurup 175. Kula: J Isgren 1033.

ESKILSTUNA 22.3
M Höjd:
 Oskar Jonsson 81 Råby-Rekarne 195. Kula: Manuel Brändeborn Råby-Rekarne 1757, Tony Settle Råby-Rekarne 1316, Kaj Jokinen 81 Råby-Rekarne 1291.
K Kula: Mikaela Johansson 84 Ärla 1045.

FALUN/L 20-21.3 (Festisspelen)
D a g   2
P16 Längd: 
Fredrik Holmér 83 Nyköping 637.
F16 60m: Anna Sauhke 83 Kvarnsveden 7.92. Höjd: Jenny Magnusson 83 Järvsö 160. Längd: A Sauhke 538.
F15 60m h1: Linn Malmo 84 Gefle 7.98, h3: Kim Andersson 84 Sundsvall 8.18, F: L Malmo 7.91, K Andersson 8.16. 800m: Sofie Eklund 84 Tumba 2:22.87. Höjd: Lisa Jansson 84 Västerås 156. Längd: Viktoria Gustafsson84 Hässelby 553, Frida Hilmersson 84 Glanshammar 513, Anna Lundholm 84 Trångsviken 512.
F13 60m F: Emma Björkman 86 IF Göta 8.11.

VÄXJÖ 20-21.3 (Götalands 13/14 år)
D a g   1
F14 60m h2:
 Tove Åkerblom 85 Malmö 8.05, h5: Mfon Etim 85 Angered 8.14, A: T Åkerblom 8.05, M Etim 8.08, Ida Hellgren 85 Ullevi 8.19. Höjd: Jenny Gunnarsson 85 Finish 160, Charlotta Dykes 85 Södra Sandby 158, Jessica Rydin 85 Tingberg 156.
F13 60m A: Evelina Hansson-Cronberg 86 Ängelholm 8.16. Stav: Christina Garametsos 86 Malmö 260.
D a g   2
F14 Stav: 
Cecilia Gagyi 85 Ullevi 282.

LULEÅ 20.3 (Arcusnatten)
K 60m:
 Sandra Lagerskog 80 Riviera 8.07, Hanna Brännsträm 82 Luleå 8.18. 100m: S Lagerskog 12.91, H Brännström 12.99. Stav: Angelica Isaksson 80 Luleå 280. Längd: H Brännström 532.
F16 60m: Klara Lundmark 83 Boden 8.16. Stav: Katja Gustavsson 84 Skellefteå AIK 270.

JÖNKÖPING 20.3 (Invigning av Kålgårdsarenan)
M 60m h1:
 Fredrik Rogö Habo 7.20, Erik Johansson Hälle 7.29, h3: Noah Likhaya Rånäs 7.12, F: N Likhaya 7.05, F Rogö 7.18. 60mH: F Rogö 8.5m. Längd: F Rogö 664, Tobias Svensson Wärnamo 655. Kula: Robert Melin 82 Bottnaryd 1290.
K 60m h1: Veronica Fransson Hälle 7.81, F: V Fransson 7.78. Längd: V Fransson 583, Emma Johannesson 84 Hovslätt 512. Kula: Izabel Savic 83 IF Göta 1048.

JÖNKÖPING 18.3 (Kretsmästerskap inomhus)
M Höjd: 
Tobias Svensson Wärnamo 190.

FALUN 18.3
F18 Stav: 
Kirsten Belin 81 Kvarnsveden 300.

GÖTEBORG/FH 13-14.3 (RödGrön Röra) Till fullständiga resultat
D a g   1
M 60m h?:
 Thomas Grönnemark DEN 7.08, Per-Joan Lorentzon Orient 7.15, Anders Andersson Orient 7.27, F: T Grönnemark 7.10, P-J Lorentzon 7.16. 400m: T Grönnemark 48.74, Erik Johansson Hälle 51.30, Tito Phiri DEN 52.62. 1500m: Anders Johansson Eksjö Södra 3:57.22. 3000m: Runar Höiom Alingsås 8:39.32, Jonas Nilsson Riviera 8:56.94. Höjd: Demola Rieke Lidingö 200, Jerker Porath Örebro 190. Stav: Martin Voss DEN 565, Oscar Janson Ullevi & Linus Lindroth Örgryte 500, Henrik Weisbach IFK Göteborg 460, Christian Gamerdinger Örgryte 450, Emil Guldbrandsen 80 Lerum 430, Christian Hulteberg Heleneholm 410, Reine Eklund Örgryte 410. Tresteg: Patrik Hägg Hälle 1301. Kula: Anders Axlid Ullevi 1702, ... Manuel Brändeborn Råby-Rekarne X.
P18 60m: Tomas Flintsborg DEN 7.20, Peter Johansson 81 Orient 7.21. Höjd: Daniel Carlsson 81 Tranås 195, Christer Johansson 82 Örgryte 190. Stav: Charlie Lund Petersen 81 Örgryte 410. Tresteg: C Johansson 1268.
P16 Höjd: Faruk Ademovic 83 Örgryte 190.
K 200m: Frida Svensson Mölndal 25.61, Maria Schlyter 80 Malmö 26.35. 800m: Martina Johansson 83 Lagan 2:14.22, Hanna Karlsson Lagan 2:14.46, Madeleine Mattsson 81 Hovslätt 2:19.56. 60mH: F Svensson 8.89. Stav: Linnéa Weding-Holmgren 80 Hälle 280. Längd: Veronica Engman 80 Falkenberg 512. Tresteg: Lisbeth Bertelsen DEN 1179.
F18 Längd: Maria Rosén 81 IFK Göteborg 510.
F16 Stav: Louise Landqvist 83 Göteborgs KIK 280, Merja Moilanen 83 Mölndal 260. Längd: Petronella Malmqvist 83 Tanum 521.
F15 200m A: Emma Salomonsson 84 Mölndal 26.84.
D a g   2
M 200m A: Per-Joan Lorentzon 23.09, Anders Andersson 23.10. 800m: Anders Johansson 1:56.37. 60mH: Oscar Janson 8.39, Christian Hulteberg 9.24. Längd: Martin Glimsand Hälle 647. Kula: Manuel Brändeborn 1768, Christer Hagberg Ullevi 1530.
P18 1500m: Tito Phiri  4:12.01. Längd: Tomas Flintsborg 679.
P15 Längd: Juan Pettersson 84 Tibro 646.
K 60m: Charlotta Ceder-Wanhainen Hälle 7.99, Ida C Hals NOR 8.02, Maria Schlyter 8.08. 400m: Sandra Jansson 80 Kongahälla 61.98. Stav: Therese Anefors 83 Örgryte 300, Weronica Andersson Hälle 290, Linnéa Weding-Holmgren 280. Tresteg: Camilla Johansson Växjö 1348 Svenskt inomhusrekord, Amy Quinones 84 Göteborgs KIK 1054. Kula: Emma Johansson Tanum 1104.
F18 60m: Lotte Thiesen DEN 8.17. Tresteg: L Thiesen 1098, Maria Rosén 81 IFK Göteborg 1085, Doreen Nagawa 82 Ullevi 1061, Louise Pettersson 82 Göteborgs KIK 1049. Kula: Anna Pihlgren 82 Arvika 1166, Sara Lidman 81 Kongahälla 1069, Malin Andersson 82 Mölndal 1035.
F16 60m h1: Helén Holmgren 83 Arvika 8.16, h2: Linda Svensson 83 Arvika 8.11, F: H Holmgren 8.02, L Svensson 8.08. Höjd: Malin Lövkvist 84 Trollhättans SK 153. Tresteg: Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK 1116.
F15 60m h2: Nanna Sacko Nilsen 84 Göteborgs KIK 8.15, Emma Salomonsson 8.15, F: N Sacko Nilsen 8.07, E Salomonsson 8.14. 1500m: Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen 5:00.1m, Sara Ivarsson 84 Tingberg 5:08.9m.
F14 60m F: Mfon Etim 85 Angered 8.15. Stav: Cecilia Gagyi 85 Ullevi 300.

SÄTRA 13.3 (Svealands 14 år) - HELA RESULTATLISTAN
F14 800m A: Jenny Olsson 85 Glanshammar 2:23.21, Rebecca Tuvesson 85 Västerås 2:24.18, Petra Kindlund 85 Falun 2:24.75. Höjd: Lina Skoglund 85 Lidingö 156, Madelen Olsson 85 IF Göta 156.

MALMÖ/A 4-7.3 (Veteran-EM inomhus)
M55 Stav
 (c): 1) Hans Lagerqvist 40 Duvbo 405.
K35 800m (d): 1) Görel Manners 63 Fredrikshof 2:20.97. 1500m (d): 2) Jennie Mattsson 61 IF Göta 5:01.82.

GÖTEBORG/FH 2.3
M Stav:
 Oscar Janson Ullevi 520, Alhaji Jeng 81 Örgryte & Mikael Tapio Ullevi 500, Linus Lindroth Örgryte 500, Henrik Weisbach IFK Göteborg 480, Alexander Igelström Ullevi 480, Reine Eklund Örgryte 460, Christian Gamerdinger Örgryte 440.
K Stav: Annika Berntsson Ullevi 300, Louise Landqvist 83 Göteborgs KIK 280.

SÄTRA 28.2 (VDM)
M40 Höjd:
 Stefan Karlsson 58 Bellevue 202.
M45 Kula: Antero Mäkinen Tumba 1277.

KALMAR 27.2
F14 Höjd
: Jonna Bramstedt 86 Kalmar 154.

GÖTEBORG/FH 27.2 (UDM dag 2)
P16 Höjd:
 Martin Eriksson 83 Örgryte 190, Faruk Ademovic 83 Örgryte 190. Tresteg: Anders Sjöström 83 Mölndal 1310, M Eriksson 1310, F Ademovic 1285.
F16 60m h1: Sofia Larsson 83 Mölndal 7.95, h2: Emma Gustafsson 83 Mölndal 8.17, F: S Larsson 7.82, E Gustafsson 8.14. 1500m: Maria Svensson 83 Göteborgs KIK 5:09.12, Sara Bernestål 83 Sävedalen 5:09.78. Höjd: Angelica Johansson 83 Hälle 167, Veronica Gulldén 84 Lerum 159, Emma Green 84 Ullevi 159. Stav X (ej UDM): Therese Anefors 83 Örgryte 320, Louise Landqvist 83 Göteborgs KIK 270. Tresteg: Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK 1096, Amy Quinones 84 Göteborgs KIK 1048.
F14 800m: Sara Trané 85 Sävedalen 2:22.45, Magdalena Ottersten 85 Sävedalen 2:24.96. Stav: Cecilia Gagyi 85 Ullevi 300.

KARLSTAD 27.2 (Folksamspelen)
P16 Höjd: 
Joel Spolén 83 Strömstad 195.
F16 60m h1: Helén Holmgren 83 Arvika 8.00, h2: Linda Svensson 83 Arvika 7.98, F: H Holmgren 7.97, L Svensson 8.01. Längd: Petronella Malmqvist 83 Tanum 519
F14 60m A: Emma Björkman 86 IF Göta 8.15.

NYKÖPING 26.2
M Kula:
 Jerry Jönsson Nyköping 1611.

STOCKHOLM/G 25.2 (Globen Galan) - Detta ÄR kompletta resultat!
MÄN
60m h1:
 Eric Nkansah GHA 6.62, Jeff Laynes USA 6.70, Bruny Surin CAN 6.71, Peter Karlsson Alingsås 6.72, Henrik Dagård KA2 6.93, Fotios Makrostergios Spårvägen 7.11, h2: Deji Aliu NGR 6.61, Sunday Emmanuel NGR 6.70, Donovan Powell JAM 6.72, Raymond Stewart JAM 6.74, Lenny Martinez Huddinge 6.84, Henrik Värendh Spårvägen 7.04, F: E Nkansah 6.58, D Aliu 6.61, S Emmanuel 6.64, D Powell 6.68, J Laynes 6.68, B Surin 6.69, B: Ali Sabouri Upsala 7.06, H Värendh 7.10, Godfrey Ssonko Mälarhöjden 7.19, Patrik Melin Gefle 7.27, David Tainton Hässelby & Fredrik Bergfors 81 IFK Södertälje 7.30.
400m A: Roxbert Martin JAM 46.73, Michael McDonald JAM 46.90, Solomon Wariso GBR 46.97, G Ssonko 48.92, B: Christoph Pöstinger AUT 46.77, Sunday Bada NGR 47.23, Jacob Stafstedt IF Göta 47.99, Wayne Whyte JAM 48.12.
800m A: Norberto Tellez CUB 1:47.02, Robert Chirchir KEN 1:47.12, Vebjörn Rodal NOR 1:47.20, James Nolan IRL 1:47.26, Giacomo Mazzoni ITA 1:47.80, Kenneth Kipngetich KEN 1:49.11, Jon Andersson 80 Falun 1:49.31, Peter Stubbs AUS bröt, B: Håkan Jansson Rånäs 1:53.51, Niklas Österberg Rånäs 1:55.00, Midhat Sujoldzic Råby-Rekarne 1:58.25, Tero Heikki 80 Västerås 2:00.74, Daniel Gustafsson 81 Södra Vi 2:01.92, Christian Alsén Hässelby 2:02.34, Johnny Kroneld 80 Tyresö 2:02.77, Abdulatif Roba 81 Upsala 2:02.90.
1500m: Laban Rotich KEN 3:33.39 (Globen-rekord), David Lelei KEN 3:39.20, Ali Hakimi TUN 3:39.52, Piotr Rostkowski POL 3:41.17, Michael Öhman Bollebygd 3:49.73, Josphat Rotich KEN 4:06.04, William Tanui KEN & Robert Kibet KEN bröt.
3000m: Paul Bitok KEN 7:49.12, Abdallah Abdelhaq MAR 7:51.78, Ferdinando Vicari ITA 7:51.98, Albdelhak El Gourche MAR 7:53.50, Jonah Kiptarus KEN 7:53.72, Said Chébili FRA 7:53.87, Giuseppe Maffei ITA 7:55.38, Vittorio Di Saviero ITA 7:55.55, Joakim Johansson Hälle 8:05.73, Eliud Barngetuny KEN & Moses Kigen KEN bröt.
60m häck: Courtney Hawkins USA 7.54, Anier Garcia CUB 7.56, Duane Ross USA 7.62, Fredrik Lindberg Östersund 7.86, Tomasz Scigaczewski POL 7.89, Robin Korving NED 7.90.
Höjd: Javier Sotomayor CUB 232, Stefan Holm Kil 229, Martin Buss GER 226, Staffan Strand Hässelby 222, Ramon Kaju EST 222.
Längd: Ivan Pedroso CUB 834, James Beckford JAM 831, Gregor Cankar SLO 792, Younes Moudrik MAR 782, Kevin Dilworth USA 774, Joan L Martinez CUB 754.
KVINNOR
60m A: Gail Devers USA 7.03, Sevatheda Fynes BAH 7.07, Philomena Mensah CAN 7.19, Liliana Allen MEX 7.24, Juliet Campbell JAM 7.35, Endurance Ojokolo NGR 7.42, B: Karin Funke Gefle 7.93, Stina Smibacker 83 Enköping 7.95, Linda Knutsson 81 Täby 8.18.
400m: Sandie Richards JAM 52.30, Ulrike Urbansky GER 52.96, Olabisi Afolabi NGR 52.96, Monica Lundgren Täby 53.72.
1000m (800m): Maria Mutola MOZ 2:30.94 Inomhusvärldsrekord (1:59.84), Larisa Michailova RUS 2:37.31 (2:04.62), Jelena Buzjenko UKR 2:37.87 (2:05.99), Malin Ewerlöf Spårvägen 2:38.11 Svenskt inomhusrekord (2:06.57), Letitia Vriesde SUR 2:38.30 (2:07.08), Marjo Venäläinen FIN 2:42.33 (2:08.02), Stephanie Graf AUT bröt.
Stav: Nicole Humbert GER 456 Inomhusvärldsrekord, Zsuzsa Szabo HUN 441, Thorey E Elisdottir ISL 431, Vala Flosadottir Malmö 426, Janine Whitlock GBR 400, Liza Jörnung 81 Duvbo 370, Jelena Beljakova RUS X.
Längd: Magdalena Christova BUL 636, Camilla Johansson Växjö 635, Zita Ajkler HUN 630, Jessica Larsson Hässelby 578.

ESKILSTUNA 22.2
M22 Tresteg:
 Håkan Eklund 80 Råby-Rekarne 1362, Johan Nyström 81 Råby-Rekarne 1276.
F16 Tresteg: Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne 1048.

KROKOM 21.2 (Hissmoforsspelen)
M Tresteg:
 Jonas Arnsten 80 Trångsviken 1431, Daniel Arnsten 82 Trångsviken 1295.

SÄTRA 21.2
M Stav: 
Carl-Johan Alm Spårvägen 493, Anders Edvinsson Spårvägen 493, Marcus Lindh Hammarby 463, Fredrik Skoglund 81 Lidingö 463, Alexander Eriksson Spårvägen 453, Bo Jacobsson Gotland 428, Rickard Nygårds Gefle & Christer Holger Huddinge & Zbigniew Jakobschy Spårvägen X.

MALMÖ/A 20-21.2 (Danska mästerskapen) - Till fullständiga resultat
D a g    1
M 60m h1:
 1) Linus Malmborg Heleneholm 7.06, 3) Linus Ericsson Malmö 7.10, h2: 3) Linus Persson 82 Malmö 7.14, 4) Pontus Nilsson 82 Heleneholm 7.18, h3: 2) Philip Nossmy 82 Malmö 7.09, h4: 3) Assadullah Sadigi 81 Malmö 7.17, A: 4) L Malmborg 6.99, 5) L Ericsson 7.08, 7) P Nossmy 7.11, B: 2) L Persson 7.22. 200m C: 2) L Ericsson 22.35, F: 1) P Nilsson 22.63. 400m A: 1) Andreas Jungerup Malmö 49.87. 1500m B: 1) Erik Emilsson 82 Malmö 4:06.84. Stav: 3) Pawel Szczyrba 81 Malmö 510, 6) Erik Svensson Heleneholm 480, 7) Johan Fritz 82 Malmö 440, 9) Andrus Klaar Spårvägen 420, -) Daniel Hammer 83 Malmö X. Längd: 12) L Persson 643.
K 60m: 3) Petra Mårtensson 80 Heleneholm 8.00, 4) Linda Fredriksson Rydö 8.00. 200m A: 3) Susanne Rasmusson Heleneholm 26.74. 400m: 3) Sandra Pode 81 Heleneholm 59.79. 1500m: 2) Mia Larsson 81 Lund 4:44.40.
D a g   2
M 800m B: 
2) Carl-Gustav Mårtensson Malmö 1:58.04. 60mH h1: 3) E Svensson 8.43, F: 3) E Svensson 8.35. Höjd: 2) Henrik Nilsson Heleneholm 200, 4) Martin Zuba Finish 195.
K 800m: 2) S Pode 2:21.74. 3000m: 1) M Larsson 10:25.80. 60mH: 1) L Fredriksson 8.90. Stav: 2) Charlotte Karlsson 82 Malmö 370, 6) Josefine Grahed 80 Malmö 330. Tresteg: 3) Cecilia Larsson 80 Malmö 1147. Kula: 1) Catarina Andersson Heleneholm 1475.

HAPARANDA 20-21.2 (UDM)
D a g    1
P18 Stav:
 Pasi Tryyki FIN (u.t.) 420, Elias Palo 81 Haparanda SKT X.
F18 60m: Leena Huhta FIN 8.11, Hanna Brännström 82 Luleå 8.11. Höjd: H Brännström 155. Kula: H Brännström 1072.
F16 60m h1: Lisa Lundqvist 83 Riviera 8.18, F: Klara Lundmark 83 Boden 8.19. Höjd: Marlene Häggström 84 Nedre Soppero 155.
D a g   2
M 60mH:
 Jens Lidström Riviera 8.94. Tresteg: Juha Sipilä FIN 1275.
P18 60m: Antti Sillanpää FIN 7.14, Mattias Lindgren 80 Luleå (u.t.) 7.22, Charly Swärd 80 BOden (u.t.) 7.22.
K 60m: Sandra Lagerskog 80 Riviera 8.03.
F16 200m A: Lisa Lundqvist 26.80. Längd: Frida Öjefalk 84 Boden 523.

SÄTRA 20-21.2 (Distriktsfinal 12-14 år) Till fullständiga resultat

SÄTRA 20-21.2 (UDM Stockholm & Uppland)
D a g   1
P18 60m h1: 
Martin Skeppstedt 82 Hammarby 7.26, h2: Johan Ndure 81 Spårvägen 7.22, F: M Skeppstedt 7.18, J Ndure 7.19, Aristide Bamane 82 Spårvägen 7.29. 1500m A: Karl Stavenberg 81 Tyresö 4:07.77, David Lindberg 82 Spårvägen 4:08.54, Axel Lönnqvist 81 Hässelby 4:09.78, Joakim Daun 82 Gotland 4:11.08, Martin Öhman 81 Hässelby 4:11.85. Stav: Fredrik Skoglund 81 Lidingö 483. Tresteg: Johan Redborg 81 Tureberg 1303.
P16 Längd: Philip Matadi 83 Tureberg 632.
F18 400m A: Sara Liljegren 81 Hammarby 59.82, Sophie Fitinghoff 82 Hammarby 60.37. 60mH: Stina Bohgard 82 Tureberg 9.44, Jannike Nordström 82 Rånäs 9.51. Höjd: S Bohgard 157. Längd: J Nordström 529, S Bohgard 523, Rebecca Orbert 82 Tureberg 510.
F16 60m A: Stina Smibacker 83 Enköping 8.03, X: S Smibacker 8.05. 1500m: Sofie Eklund 84 Tumba 5:04.13, Malin Sundén 84 Tumba 5:04.14, Pamela Brown 84 Tumba 5:04.66. Höjd: Helena Redborg 83 Tureberg 164, Madelene Nylander 84 Örbyhus 164. Tresteg: Anna Seleznova 83 Huddinge 1208, M Nylander 1143.
F15 60m h2: Malin Nordqvist 84 Hammarby 8.01, F: M Nordqvist 7.95.

D a g   2
P18 400m A: 
Johan Klinteskog 81 Hammarby 49.61, Jan Olszowy 82 Spårvägen 49.65, Thomas Nikitin 82 Spårvägen 50.11, Albin Johansson 81 Hammarby 51.01, B: Andreas Söderling 81 Hammarby 51.36. Höjd: Jimmy Nordwall 81 Hammarby 195, Johan Redborg 81 Tureberg 188, Björn Nilsson-Åkerberg 82 Hässelby 188. Längd: Anders Almgren 82 Vallentuna 668, Johan Ndure 81 Spårvägen 653, Johan Blidberg 81 Hässelby 646.
P16 Höjd: Daniel Hansson 83 Rånäs 186. Tresteg: Joel Gustafsson 83 Hammarby 1265.
F18 60m h1: Mirian Odum 81 Tyresö 8.06, F: M Odum 7.98. 1500m: Isabell Ahlström 81 Rånäs 4:41.99. Stav: Anna Björkman 81 Lidingö 313, Åsa Pettersson 81 Tureberg 303, Sara Wäsström 82 Spårvägen 283, Marie Wasserman 82 Tumba 273. Tresteg: Sara Liljegren 81 Hamamrby 1079, Rebecca Orbert 82 Tureberg 1047. Kula: Gunilla Olovsson 82 Märsta 1103.
F16 200m A: Stina Smibacker 83 Enköping 26.69. Längd: Anna Seleznova 83 Huddinge 563.
F15 200m A: Malin Nordqvist 84 Hammarby 26.29. Stav: Jenny Östlund 84 Hässelby 303. Längd: Viktoria Gustafsson 84 Hässelby 515.

GÖTEBORG/FH 20-21.2 (DM-UDM) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M 60m h1:
 Johnnie Dalliah Ullevi  7.05, Peter Wigren 80 Ullevi 7.14,  h2: Daniel Nunez  Ullevi 7.00, Per Joan Lorentzon Orient 7.18, h3: Robert Kronberg Kville 7.03, Magnus Björk Mölndal 7.15, Michael Eriksson Mölndal 7.17, F: R Kronberg 6.96, D Nunez 7.01, J Dalliah 7.05, P Wigren 7.10, M Björk 7.13, P J Lorentzon 7.14, M Eriksson 7.18, Peter Fredriksson Mölndal 7.22. 400m: Kristian Dahlén 80 Kville 52.30. 1500m: T Lundvall Sävedalen 3:55.80, Mikael Larsson Sävedalen 4:06.77, Robert Samuelsson Kville 4:12.47, Joakim Nordmark Falkenberg 4:14.28. 
Stav: Oscar Janson Ullevi 521, Henrik Hallenbo Lerum 511, Linus Lindroth Örgryte 491, Mikael Tapio Ullevi 491, Henrik Weisbach IFK Göteborg 471, Hans Ekdahl Ullevi & Reine Eklund Örgyte 431, Christian Gamerdinger Örgryte 431, Emil Guldbrandsen 80 Lerum 431, Deniz Mahshid 80 Örgryte 431, Martin Persson 80 Örgryte 431, ... Viktor von Bothmer Malmö & Alexander Igelström Ullevi X. Tresteg: Conny Malm Ullevi 1604, Christian Olsson 80 Örgryte 1507, Haldur Rohtla Örgryte 1457, Elvir Rakovic Ullevi 1441, Martin Glimsand Hälle 1426, Yannick Tregaro Örgryte 1381, Martin Eriksson 83 Örgryte 1306. Kula: Anders Axlid Ullevi 1682, Oscar Janson Ullevi 1283.
P18 60m h1: Ming Le 81 Örgryte 7.10, Gustav Lindström 81 Lund 7.16, h2: Barnaby Flores 81 Strömstad 7.21, F: M Le 7.09, G Lindström 7.11, B Flores 7.17, Rafael Askros 81 Ullevi 7.27. 1500m: Thomas Johansson 81 Sävedalen 4:05.45. Stav: Alhaji Jeng 81 Örgryte 491, Elian Oancea 81 Örgryte 411. Tresteg: Dennis Acson 81 Örgryte 1341, Alen Rakovic 82 Ullevi 1322, Christian Nygård 82 Örgryte 1322, Daniel Abrahamsson 82 Sävedalen 1278.
K 60m h1: Sara Westman Ullevi 7.85, Anna Larsson Ullevi 7.99, Anna Sedlin 80 Klippan 8.18, h2: Linda Storkull Mölndal 7.87, Helena Rönner 80 Ullevi 8.11, Paula Preisner 83 Ullevi 8.16, F: L Storkull 7.79, S Westman 7.81, A Larsson 7.91, H Rönner 8.04, P Preisner 8.13, A Sedlin 8.16. 400m A: Erika Christiansson Ullevi 59.04, Sandra Jansson 80 Kongahälla 61.78, B: Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK 59.94. 1500m: Magdalena Ottersten 85 Sävedalen 4:59.26, Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen 5:02.66. Stav: Annika Berntsson Ullevi 341, Sandra Ribba Örgryte 341, Therese Anefors 83 Örgryte 311, Linnea Weding-Holmgren 80 Hälle 261. Tresteg: Amy Quinones 84 Göteborgs KIK 1041. Kula: Kajsa Lindskog Ullevi 1319, A Sedlin 1085.
F18 60m h1: Ida Agering 81 Malmö 7.96, Sofie Andersson 81 Kville 7.97, h2: Anja Ödman 82 Ullevi 8.08, h3: Malin Jeppsson 81 Lund 7.83, Anne Mäntylä 81 Mölndal 8.04, F: M Jeppsson 7.83, S Andersson 7.90, I Agering 7.98, A Ödman 7.98. Tresteg: Anna Wiberger 82 Mölndal 1206, Louise Pettersson 82 Göteborgs KIK 1080, Doreen Nagawa 82 Ullevi 1062, Sara Brankell 81 Mölndal 1057, Maria Rosén 81 IFK Göteborg 1042. Kula: Malin Andersson 82 Mölndal 1079.
D a g   2
M 200m A:
 Gustav Lindström 81 Lund 22.21, Peter Ahl 80 Ullevi 22.53, Peter Fredriksson Mölndal 22.62, B: Elvir Rakovic Ullevi 22.58, Magnus Björk Mölndal 22.79, Henrik Balkander Lerum 22.87, C: Thomas Greiner Kville 23.32. 800m: Tobias Lundvall Sävedalen 1:55.82, Robert Samuelsson Kville 1:56.48, Mikael Larsson Sävedalen 1:59.72, Kristian Dahlén 80 Kville 2:00.52. 3000m: Anders Trygg Sävedalen 9:02.04. 60mH h1: H Balkander 8.48, Oscar Janson 8.64, h2: Jakob Falkbring Mölndal 8.36, Peter Pipkorn Ullevi 8.57, Niclas Hansén Växjö 8.76, Gustav Andhill Alingsås 9.05, Christian Olsson 80 Örgryte 9.11, F: J Falkbring 8.18, P Pipkorn 8.52, N Hansén 8.55, O Janson 8.57, H Balkander 8.65, C Olsson 8.66, G Andhill 8.90. Höjd: Faruk Ademovic 83 Örgryte 188, Fredrik van Speyck Klippan 188. Stav (ej DM): Reine Eklund 442, Emil Guldbrandsen 422, Deniz Mahshid 422. Längd: Henrik Schandorff IFK Göteborg 680, O Janson 665, C Olsson 641, Haldur Rohtla Örgryte 635, N Hansén 635.
P18 800m: Thomas Johansson 81 Sävedalen 2:00.76. Höjd: Christer Johansson 82 Örgryte 188, Alhaji Jeng 188.
P16 Stav: Gustaf Hultgren 83 Kalmar 402.
K 200m A: Helena Rönner 80 Ullevi 25.36, Ida Agering 81 Malmö 26.22, B: Anna Folino Kville 26.32, Sofie Anefors Örgryte 26.61, Malin Jeppsson 81 Lund 26.83, C: Madeleine Forsberg 83 Göteborgs KIK 26.75, Malin Norman 81 Mölndal 26.90. 800m: Caroline Hjelm Hälle 2:14.55, Anna Behn Kville 2:20.84. 3000m: Karin Schön Kville 10:22.02, Jessica Bolgerth Kville 10:38.37. 60mH: Sara Brankell 81 Mölndal 9.34, S Anefors 9.68. Längd: Sofie Andersson 81 Kville 566, Anna Wiberger 82 Mölndal 546, A Folino 539, Anna Sedlin 80 Klippan 510.
F18 Höjd: A Wiberger 168. Längd: S Brankell 519.
F16 200m A: Emma Salomonsson 84 Mölndal 26.92. Stav: Therese Anefors 83 Örgryte 312, Veronica Fridén 83 Mölndal 292, Sara Josefsson 84 Kville 282, Merja Moilanen 83 Mölndal 262, Linnéa Weding-Holmgren 80 Hälle (u.t.).

ESKILSTUNA 20-21.2 (Skogaholmsspelen)
D a g   1
M 200m A: 
Lars Gustafsson IF Göta 22.97. 800m A: Peter Marklund Riviera 1:57.08, Jonas Nilsson Riviera 1:58.05, Mateuesz Stec Västerås 1:58.57, Peter Wallin Sala 1:59.48, B: Joakim Lagergren 81 Gnesta 1:59.76, Joakim Skoog Falun 2:00.64. Höjd: Andreas Block Örgryte 211, Demola Rieke Lidingö 208, Ronnie Enander Gefle 200. Kula: Jerry Jönsson Nyköping 1635, David Johansson 80 Ludvika 1439.
P18 200m A: Fredrik Bergfors 81 IFK Södertälje 22.80, Robert Sjödén 82 Västerås 23.08.
P16 200m A: Alexander Ricciardelli 83 Norrköping 23.30.
K 200m A: Jenni Gårdhage Västerås 25.92. 800m: Lena Nilsson 80 Vallentuna 2:07.92 (1:a loppet sedan JVM i somras!), Cecilia Hansson Gefle 2:09.26, Jenny Isberg Kvarnsveden 2:19.70, Maureen de St Croix Kvarnsveden 2:24.27. Längd: Sofia Gustafsson Råby-Rekarne 564, Erika Persson Bore 564, Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne 562, Alice Bergström Råby-Rekarne 544. Kula: Sofie Lundström 83 Västerås 1124, Stina Lindblad Katrinehilm 1062.
F18 200m A: Anna Lilja 81 Nyköping 26.08, Paulina Orell 81 Norrköping 26.54. Kula: Karin Larsson 81 Garphyttan 1224, Åsa Lundgren 82 Arboga 1004.
F16 200m A: Beatrice Hellgren 83 Örebro 25.90, Jessica Nyström 83 Råby-Rekarne 26.43, Maria Warensjö 83 Nyköping 26.56. 800m: Sofie Hallkvist 83 Ärla 2:21.86.
 Höjd: Jenny Magnusson 83 Järvsö 170, Lisa Jansson 84 Västerås 156, Lisa Hannula 83 Gefle & Linda Hagberg 83 Örebro & Ewelina Rutkowska 83 Finspång 153, Sofie Lundström 83 Västerås 153.
D a g   2
M 60m h1:
 Daniel Bergström Huddinge 7.10, h2: Fredrik Bergfors 81 IFK Södertälje 7.27, h3: Stefan Storm 80 Linköping 7.14, Henric Gröndahl Hagen 7.29, F: D Bergström 7.03, S Storm 7.08, H Gröndahl 7.21, F Bergfors 7.29. 1500m: Ken Pihlblad IF Göta 4:03.08, Joakim Skoog Falun 4:04.52, Per Jacobsen IF Göta 4:06.34, Samad Masrour Spårvägen 4:07.65, Tero Heikki 80 Västerås 4:10.02, Andreas Lindström Kil 4:11.86. Längd: Magnus Åhlén IF Göta 683, Daniel Almgren Vallentuna 652, Erik Henrysson Fjugesta 647, Fredrik Holmér 83 Nyköping 647, Per Lindberg Örebro 636, Fredrik Thörngren IF Göta 625.
P18 60m h1: Mikael Jakobsson 81 Örebro 7.21, h2: Nasser Sebabi 82 Hofors, Matar Jarju 81 Hofors 7.29, F: M Jakobsson 7.15, N Sebabi 7.27. 1500m: Henrik Nyström 82 Västerås 4:13.94.
K 60m h1: Sofia Gustafsson Råby-Rekarne 7.93, Therese Hammarlund Falun 8.14, h2: Erika Jacobsson Linköping 7.97, Anna Norgren 80 Söderhamn 7.97, F: E Jacobsson 7.91, S Gustafsson 7.92, A Norgren 8.06, T Hammarlund 8.09. 1500m (mix): Johanna Nilsson 83 Högby 4:27.08, Ida Nilsson 81 Högby 4:30.36, ... Lena Nilsson 80 Vallentuna bröt. 60mH: Jana Cagin Tureberg 9.01, Sara Carlsson Huddinge 9.35, Karin Jansson 82 Kil 9.45, Maria Löfroth Upsala 9.56. Höjd: Alice Bergström Råby-Rekarne 155.
F18 60m h1: Emma Rienas 82 Filipstad 7.73, Anna Lilja 81 Nyköping 8.02, Karin Jansson 8.04, h2: Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar 7.81, Charlotte Nordh 82 IF Göta 7.93, Sara Erixon 81 Västerås 8.13, F: E Barenfeld 7.73, E Rienas 7.79, C Nordh 7.95, A Lilja 8.02, K Jansson 8.04, S Erixon 8.16. 800m: Anna Stenbäck 82 Norrköping 2:23.18,  Caroline Huldén 81 IF Göta 2:23.71, Emma Sjögren 81 IF Göta 2:23.78.
F16 60m h1: Beatrice Hellgren 83 Örebro 7.94, h2: Anna Sauhke 83 Kvarnsveden 7.96, A: B Hellgren 7.90, A Sauhke 7.94, Maria Warensjö 83 Nyköping 8.15. Längd: A Sauhke 539.
F14 800m A: Jenny Olsson 85 Glanshammar 2:21.82, Rebecca Tuvesson 85 Västerås 2:21.97, Petra Kindlund 85 Falun 2:22.96. Höjd: Lina Tjulin 85 Råby-Rekarne 155, Madelene Olsson 85 IF Göta 155.

HELSINGBORG 20.2 (VDM)
M35 Kula: 
Peter Rosenlöf Lund 1279, Leif Magnusson Helsingborg 1272.

SKELLEFTEÅ 18.2 (PRK)
M 400m A:
 Magnus Nilsson 83 Skellefteå AIK 52.09.

FALUN 18.2
F18 Stav: 
Kirsten Belin 81 Kvarnsveden 265.

KARLSTAD 17.2
M 60m F: Alexander Ricciardelli 83 Norrköping 7.27. 200m: Lars Gustafsson IF Göta 22.79, A Ricciardelli 23.21. Höjd: Stefan Holm Kil 2.25 (mycket nära på världsårsbästa 2.32!). Längd: Magnus Åhlén IF Göta 685, Martin Jansson IF Göta 642, Robin Janson 83 Kil 634. Tresteg: Johan Asplund 80 Kil 1360, Kalle Saarvanto 82 Norrköping 1258. Kula: Patrik Bodén IF Göta 1495.
K 60m h1: Anna-Karin Byström 81 IF Göta 8.06, Helén Holmgren 83 Arvika 8.09, Ann-Sofie Söderbäck 81 Kil 8.15, h2: Karin Jansson 82 Kil 7.96, Linda Svensson 83 Arvika 8.09, F: K Jansson 7.96, H Holmgren 8.10, A-K Byström 8.16. 200m (mix): Charlotte Nordh 82 IF Göta 25.75. 800m: Erica Andersson IF Göta 2:15.35, Karin Lindberg IF Göta 2:21.89, Caroline Huldén 81 IF Göta 2:24.62, Emma Sjögren 81 IF Göta 2:24.76. 60mH: A-K Byström 8.91. Tresteg: Charlotte Ekman 81 Falköping 1199, A-S Söderbäck 1130, Jenny Mentzer 80 Istrum 1095, Lina Hagman 80 Istrum 1079, ... Marie Åhlander IF Göta X. Kula: Cecilia Nilsson Ymer 1307, Karin Larsson 81 Garphyttan 1201.

SÄTRA 17.2
P18 60m:
 Mathias Krigh Spårvägen (u.t.) 7.08, Jan Olszowy 82 Spårvägen 7.26, Martin Skeppstedt 82 Hammarby 7.27, X: M Krigh 7.08. 400m A: Albin Johansson 81 Hammarby 51.03, Andreas Söderling 81 Hammarby 51.60. Höjd: Jimmy Nordwall 81 Hammarby 196, Jonathan Hallgren 81 Hammarby 191, Johan Redborg 81 Tureberg 188. 
F18 60m: Mirian Odum 81 Tyresö 8.04, Susanne Meckbach 81 Hammarby 8.05, X: M Odum 8.05. 400m A: Nina Törnqvist 80 Hässelby (u.t.) 59.59, Sara Liljegren 81 Hammarby 60.19, Sophie Fitinghoff 82 Hammarby 60.40.
F16 200m: Sara Wikström 84 Tureberg 26.88, Viktoria Gustafsson 84 Hässelby 26.99. Höjd: Stina Bohgrd 82 Tureberg 160. Längd: Anna Seleznova 83 Huddinge 543, V Gustafsson 529.

VÄXJÖ 17.2
M Stav: 
Håkan Jedhammar 81 Gnistan 450, Johan Rogö 80 Habo 430, Fredrik Ask 81 Skruv 410, Henric Stodell 82 Skruv 400. Kula: Fredrik Ahlström Växjö 1329.
K Höjd: Sofia Ursby 82 Växjö 159, Elizabeth Franklin Växjö 155. Stav: Fevrounia Stafilidou 82 Skruv 320, Ida Glemne 84 Växjö 290, Karolina Syrén 82 Hovslätt 260. Tresteg: E Franklin 1108, Sofia Johansson 82 Hinden 1081, Emma Gustafsson 83 Växjö 1045.

LESSEBO 17.2
F18 Kula:
 Maria Turunen 80 Skruv 1050.

MALMÖ/A 16.2
F18 Stav:
 Lisa Sjöstrand 82 Heleneholm 270.
F16 Längd: Dajana Lööf 83 Heleneholm 524.

ESKILSTUNA 15.2
P18 Tresteg: 
Johan Nyström 81 Råby-Rekarne 1283.

GÖTEBORG 14.2 (DM-UDM Västergötland & Halland)
M 60m h1:
 Gustav Andhill Alingsås 7.20, Daniel Spalin 82 Alingsås 7.25, h2: Fredrik Persson Alingsås 7.26, Samuel Fröjmark Alingsås 7.29, h3: Robert Kronberg Kville 7.04, Johnie Dalliah Ullevi 7.05, F: G Andhill 7.20, F Persson 7.23, D Spalin 7.24, X: R Kronberg 6.99, J Dalliah 7.10. 200m V: Nilton Oliveira 80 ALingsås 23.03, H: Mikael Lewcun Halmstad 23.39. 800m: Stefan Johansson 80 Falköping 1:58.36, Mikael Gren 80 Hälle 1:59.24, Cristoffer Antonsen 83 Hälle 1:59.83, Ulf Nilsson 81 Hälle 2:01.16, Daniel Fredh 80 Falköping 2:01.51. 3000m: Olof Olsson 80 Skövde 9:01.01. Stav: G Andhill 410, X: Henrik Weisbach IFK Göteborg 470, Reine Eklund Örgryte 460, Henrik Balkander Lerum 410. Längd: Urban Håkansson Falköping 634. Kula: Jan Öhrn Trollhätan 1328.
P18 Längd: David Westbeck 81 Istrum 638.
K 60m: Sofie Toftgård Halmstad 8.00, Helena Olsson 80 Ymer 8.02, Anna Larsson Ullevi 8.04, Anja Ödman 82 Ullevi 8.11. 200m: Susanne Sjöqvist 80 Rydö 26.82. Stav: Therese Anefors 83 Örgryte 300. Längd: H Olsson 560, A Larsson 517. Kula: Kajsa Fällström 82 Istrum 1156.
F18 60m V: Anna Marberg 81 Trollhättans SK 7.89, H: S Toftgård 8.03. 200m: S Toftgård 26.42. 1500m: Ann Carlsson 81 Kinna 5:09.51. Längd: Lisa Holmgren 81 Trollhättans SK 51, Anna Olsson 82 Ymer 512, Karin Brokopp 81 Halmstad 511. Kula: K Fällström 1156, Carolina Madsen 82 Halmstad 1066.

VÄXJÖ 14.2 (Blekinge IUDM)
F16 Längd: 
Nadja Casadei 83 KA2 512. Tresteg: N Casadei 1052.

MALMÖ/A 14.2 (IUDM)
F14 60m h1:
 Tove Åkerblom 85 Malmö 8.09. Höjd: Jenny Gunnarsson 85 Finish 161, Lotta Dykes 85 Södra Sandby 153, Elin Hansson 85 Kristianstad 153.
F13 60m F: Elin Svensson 86 Kristianstad 8.18. Stav: Christina Garametsos 86 Malmö 240.

UMEÅ 13-14.2 (Öppna UDM)
D a g   1
P18 400m:
 Magnus Nilsson 83 Skellefteå AIK 51.41.
F18 400m: Terese Söderlund 82 Kovland 62.32. Längd: Maria Eklund 82 Sudnsvall 561, Sofia Rehnstrand 82 Sundsvall 533, Erica Karlsson 82 IFK Umeå 515, Josefin Åkerstedt 82 Sollefteå 515, Tina Nordstrand 81 Vingarna 511.
F16 60m F: Klara Lundmark 83 Boden 8.18. Stav: Katja Gustafsson 84 Skellefteå AIK 285. Längd: Cecilia Staaf 84 Vingarna 526, Frida Öjefalk 84 Brännan 522.
D a g   2
M 3000m A: 
Robert Renman IFK Umeå 8:46.49, Rikard Hedelin IFK Umeå 8:50.26, Håkan Mårtensson Vingarna 8:53.57.
F18 Tresteg: Maria Eklund 1195. Kula: Sofia Lundquist 81 Vännäs 1164, Sofia Renman 83 Östersund 1074.
F16 Tresteg: Malin Wiik 83 Sundsvall 1053.

KALMAR 13.2
K Höjd: 
Kristin Lock-Johansson 82 Kalmar 155. Kula: Pia Gustavsson 82 Färjestaden 1038.

JÖNKÖPING 11.2
K Längd:
 Emma Johannesson 84 Hovslätt 517.

MALMÖ/A 10.2 (Brogalan) - Detta ÄR fullständiga resultat!
MÄN
60m h1:
 Raymond Stewart JAM 6.67, Darren Campbell GBR 6.69, Tony McCall USA 6.78, Alexander Terzian GRE 6.82, Benjamin Hecht DEN 6.86, Hossein Asgari DEN 7.06, Linus Malmborg Heleneholm 7.13, Assadullah Sadigi 81 Malmö 7.17, h2: Jason Gardener GBR 6.64, Linford Christie GBR 6.65, Geir Moen NOR 6.76, John Ertzgaard NOR 6.78, Andre Cason USA 6.80, Aleksander Porchomovskij ISR 6.83, Johannes Marteinsson ISL 6.99, Brian Bredstrup DEN 7.09, F: J Gardener 6.54, R Stewart 6.58, L Christie 6.60, D Campbell 6.73, G Moen 6.76, T McCall 6.80, J Ertzgaard 6.88, A Cason ej start.
200m A: Kevin Little USA 20.81, Jeff Williams USA 21.61, Linus Ericsson Malmö 22.60, B: D Campbell 21.09, G Moen 21.12, B Predstrup 22.72, C: Marcin Urbas POL 21.08, D: B Hecht 21.65, Rikard Rasmusson Malmö 21.82, E: Niklas Eriksson Malmö 21.57, Jimisola Laursen Malmö 21.72, Christian Birk DEN 22.33.
400m A: Jamie Baulch GBR 46.78, Pedro Toledo MEX 47.33, Quincy Douglas NOR 49.05, Leonard Byrd USA bröt, B: Andreas Jungerup Malmö 50.07, David Scott Lidingö 51.43.
800m: Johann Botha RSA 1:48.38, David Krumenacker USA 1:49.10, Kenneth Kipngetich KEN 1:49.40, Giacomo Mazzoni ITA 1:50.36, Torbjörn Johansson Malmö 1:50.89, Jacob J Gliese DEN 1:51.18, Wayne Whyte JAM bröt (hare).
60m häck: Henrik Värendh Spårvägen 8.06, Anders Saekmose DEN 8.09, Joakim Blaschke KA2 8.17, Patric Lindahl Heleneholm 8.24, Jacob W Hansen DEN 8.73.
Höjd: Stefan Holm Kil 228, Steinar Hoen NOR 223, Ramon Kaju EST 219, Håkan Särnblom NOR 219.
KVINNOR
60m:
 Philomena Mensah CAN 7.29, Juliet Cuthbert JAM 7.33, Marit Birknes NOR 7.57, Christina Schnohr DEN 7.58, Linda Hansson Malmö 7.60, Erica Johansson Mölndal 7.63, Karin Jönsson Malmö 7.65, Petra Mårtensson Heleneholm 8.04.
400m A: Ana Guevara MEX 52.13, Michelle Collins USA 53.45, Caroline Gyllenhammar Helsingborg 58.25, B: Deon Hemmings JAM 52.01, Shanell Porter USA 53.02.
800m: Maria Mutola MOZ 1:58.16 (världsårsbästa!), Malin Ewerlöf Spårvägen 2:03.18, Jelena Buzjenko UKR 2:03.67, Monica Lundgren Täby 2:03.89, Linda Olsson Täby 2:06.78, Zhang Jian CHN 2:08.70, Janice Turner JAM bröt (hare).
Stav: Anzjela Balachonova UKR 430, Sun Caijun CHN 420, Vala Flosadottir Malmö 410, Thorey E Elisdottir ISL 410, Cai Weiyan CHN & Janine Whitlock GBR 400, Marie B Rasmussen DEN 384, Maria Rendin 82 Heleneholm 384 Svenskt inomhusrekord.
Längd: Erica Johansson Mölndal 669 (641  X  669   X  492  660), Shana Williams USA 666, Camilla Johansson Växjö 649, Agata Karczmarek POL 645, Dawn Burrell USA 631.

HELSINGBORG 10.2
M Kula: 
Jimmy Nordin Helsingborg 1811, Anders Wikander Helsingborg 1384.

GÖTEBORG/FH 7.2
M Stav: 
Alhaji Jeng 81 Örgryte 480, Reine Eklund Örgryte 440, Emil Guldbrandsen 80 Lerum 440, Hans Ekdahl Ullevi 420, Martin Persson 80 Örgryte 420, Charlie Lund Petersen 81 Örgryte 400.
P18 Tresteg: Dennis Acson 81 Örgryte 1361, Christian Nygård 82 Örgrye 1290.
P16 Höjd: Faruk Ademovic 83 Örgryte 193, Martin Eriksson 83 Örgryte 190.
K22 Stav: Emma Josefsson 81 Kville 340, Linnea Weding-Holmgren 80 Hälle 280.
F18 Kula: Malin Andersson 82 Mölndal 1090.
F16 Höjd: Emma Green 84 Ullevi 168, Veronica Gulldén 84 Lerum 160. Stav: Therese Anefors 83 Örgryte 330, Louise Landqvist 83 Göteborgs KIK 290, Sara Josefsson 84 Kville & Veronika Fridén 83 Mölndal 280.

VÄXJÖ 7.2 (IUDM) /överlång bana/
P16 60m F: John Lundvik 83 Växjö 7.26. Stav: Gustaf Hultgren 83 Kalmar 402. Längd: J Lundvik 640. Tresteg: Peter Fredriksson 83 Wärnamo 1308.
F16 60m h1: Marie Dagerhem 83 Kalmar 8.10, F: M Dagerhem 8.09, Sofie Adelbrant 83 Wärnamo 8.13. 3000m: Johanna Nilsson 83 Högby 10:01.8m. Höjd: Anna Nordström 84 Kalmar 158. Stav: Ida Glemne 84 Växjö 302, Karolina Syrén 82 Hovslätt (utom IUDM) 252. Längd: Kajsa Levin 83 Tranås 512, Isabelle Ericsson 83 Wärnamo 512. Tresteg: K Levin 1095, I Ericsson 1076, Klara Granström 84 Växjö 1044.
F14 800m: Hanna Holst 85 Brittatorp 2:24.43.

UMEÅ 7.2
K22 Höjd: 
Veronica Karlsson 80 Strömsund 160.
F18 Kula: Sofia Lundquist 81 Vännäs 1180.

BOLLNÄS 6.2 (Team Sportiaspelen)
M 60m h2: 
Nasser Sebabi 82 Hofors 7.26, F: N Sebabi 7.22. 400m A: Andreas Lund Östersund 51.70, Charles Svensson Brännan 52.12, B: Felipe Padilla 82 Ludvika 52.75. 800m: Conny Ekstrand Falun 1:55.68, Tomas Larsen Kvarnsveden 1:58.98. Längd: N Sebabi 634. Kula: Niklas Tannerstål Bollnäs 1456, Andreas Olsson Heby 1411.
K 60m: Kerstin Dalfors Dala-Floda 7.73, Lina Quick 80 Strand 7.84, Karin Söderkvist Mora 7.99, Josefin Näsman 81 Bollnäs 8.05. 400m: Frida Svensson Mölndal 56.35, J Näsman 60.01. 800m: Jenny Isberg Kvarnsveden 2:20.37. Kula: Annika Petersson Edsbyn 12.32.
F16 60m h1: Anna Sauhke 83 Kvarnsveden 8.09, F: Hanna Ledin 83 Sundsvall 7.98, A Sauhke 8.04. 200m A: H Ledin 26.96. Höjd: Jenny Magnusson 83 Järvsö 165. Längd: A Sauhke 512, Jennie Nilsson 84 Vingarna 511.

LUND 6.2 (Sprintträffen) - Till fullständiga resultat
M 60m h1: Martin Pålsson Heleneholm 7.27, h2: Gustav Lindström 81 Lund 7.19, h3: Paul Jung Malmö 7.21, Gunnar Blomé 80 Lund 7.25, F: G Lindström 7.12, P Jung 7.18, G Blomé 7.21, M Pålsson 7.27.
P18 60m h1: Linus Persson 82 Malmö 7.10, h2: Pontus Nilsson 82 Heleneholm 7.15, Daniel Persson 82 Malmö 7.22, G Lindström 7.22, F: L Persson 7.02, P Nilsson 7.15, G Lindström 7.17.
K 60m h1: Malin Jeppsson 81 Lund 8.03, h2: Karin Nilsson 81 Lund 7.93, Maria Schlyter 80 Malmö 8.12, Iréne Fagerberg Heleneholm 8.18, F: M Jeppsson 7.94, K Nilsson 7.94, M Schlyter 8.09, I Fagerberg 8.18.
F18 60m h1: M Jeppsson 7.91, K Nilsson 7.95, Ida Agering 81 Malmö 8.02, F: M Jeppsson 7.89, K Nilsson 7.90, I Agering 7.99. 60mH: Carolina Rijpma 82 Lund 9.55.

GÖTEBORG/FH 6.2 (RödBlå Vinter) - Till fullständiga resultat
M 60m h1: Christian Trajkovski DEN 6.95, Peter Ahl 80 Ullevi 6.97, Ulf Jonsson Ymer 7.17, Matt Fader 72 Ullevi 7.29, h2: Christofer Ohlsson Växjö 6.86, Robert Kronberg Kville 6.96, Per-Joan Lorentzon Orient 7.09, Anton Andersson 81 Halmstad 7.26, Barnaby Flores 81 Strömstad 7.26, h3: Benjamin Hecht DEN 6.88, Daniel Nunez Ullevi 7.05, Ming Le 81 Örgryte 7.15, Derek Whitehead DEN 7.29, h4: Conny Malm Ullevi 6.87, Frank Asamoah 81 Eslöv 7.17, Elvir Rakovic Ullevi 7.18, Klaus Haagensen DEN 7.21, Peter Wigren 80 Ullevi 7.23, Peter Johansson 81 Orient 7.29, h5: Peter Karlsson Alingsås 6.74, Johnie Dalliah Ullevi 7.06, Jonas Fermfelt 80 Ullevi 7.08, Patric Lindahl Heleneholm 7.25, Thomas Greiner Kville 7.26, A: P Karlsson 6.66, B Hecht 6.81, C Ohlsson 6.87, C Malm 6.91, C Trajkovski 6.93, R Kronberg 7.00, D Nunez 7.02, P Ahl 7.03, B: J Dalliah 7.04, J Fermfelt 7.08, P-J Lorentzon 7.14, F Asamoah 7.14, M Le 7.15, U Jonsson 7.16, E Rakovic 7.23, C: P Wigren 7.09, D Whitehead 7.21, B Flores 7.22, P Johansson 7.26. 200m A: Niklas Sjöstrand 21.66, B Hecht 21.84, Thomas Grönnemark DEN 21.86, B: K Haagensen 22.05, C Trajkovski 22.16, R Kronberg 22.75, C: Michael Eriksson Mölndal 22.42, Joakim Blaschke KA2 22.65, Brian Predstrup DEN 22.71, D: Olau Thomassen DEN 22.73, P-J Lorentzon 22.76, Peter Johansson 23.35, E: E Rakovic 22.82, D Whitehead 23.04, F: Rafael Askros 81 Ullevi 23.24. 400m A: Niklas Wallenlind Mölndal 48.32, T Grönnemark 48.99, Andreas Jungerup Malmö 49.61, B: Anders Andersson Orient 50.97, Carl-Gustav Mårtensson Malmö 51.00, Niclas Hesselgren 81 Stockaryd 51.32, Andreas Persson Lund 51.42, C: K Haagensen 49.90, Erik Johansson Hälle 50.91. 800m A: Torbjörn Johansson Malmö 1:51.56, Göran Olofsson Eslöv 1:52.43, Jacob Gliese DEN 1:52.60, Niklas Thorell Malmö 1:53.17, Peter Marklund Riviera 1:54.82, Johannes Alne NOR 2:00.00, B: Robert Samuelsson Kville 1:56.17, Rune Jensen DEN 1:57.20, Cristoffer Antonsen Hälle 1:58.78, Jon H Lindgren NOR 1:59.16, Lasse Brunowski NOR 1:59.65, Michael Christiansen DEN 1:59.98, C: Daniel Svensson Malmö 1:58.97, Philip Wilhelmsson Malmö 1:59.06, Kristian Dahlén 80 Kville 1:59.41, David Andersson 80 Hälle 2:01.31, D: Jesper Laursen DEN 2:00.91. 1500m A: Joel Johansson Malmö 3:51.45, Jonas Hagelin Mölndal 3:52.17, Tobias Lundvall Sävedalen 3:53.25, Johannes Alne 3:56.86, Jonas Alfredsson Hälle 3:57.50, Björn Ahlepil 80 Eksjö Södra 3:59.08, Peter Johansson Brittatorp 4:01.82, Mikael Larsson Sävedalen 4:06.03, Mikael Gren 80 Hälle 4:10.62, Stefan Johansson 80 Falköping 4:13.27, B: Thomas Johansson 81 Sävedalen 4:06.77, Claus Vestergaard DEN 4:15.03. 3000m: Henrik Ahnström 81 Brittatorp 8:37.12, Runar Höiom Alingsås 8:39.38, Johan Wettergren Kville 8:55.12, Benjamin Hailemariam Mölndal 9:09.42. 60mH h1: Patric Lindahl 8.14, J Blaschke 8.32, Carl-Johan Olsson 80 Mariestad 8.42, Olau Thomassen 8.56, h2: Anders Saekmose DEN 8.08, Peter Pipkorn Ullevi 8.72, Jakob Falkbring Mölndal 8.76, F: A Saekmose 8.15, P Lindahl 8.17, J Blaschke 8.19, C-J Olsson 8.25, P Pipkorn 8.63, O Thomassen 8.70. Höjd: Ola Carlsson Örgryte 217, Andreas Block Örgryte 211, Christian Olsson 80 Örgryet 208, Daniel Johansson Kville 208, Mattias Ekman Falköping 205, Niklas Lageson Ullevi 202, Henrik Nilsson Heleneholm & Yannick Tregaro Örgryte 202, Jan-Erik Wanhainen Hälle & Demola Rieke Lidingö 198, Jerker Porat Örebro & Mattias Grundberg Ullevi 194, Ronny Hansson Finish 194, Tobias Svensson Wärnamo 194, Erik Sikström 80 Lidingö 194, Erik Larsson 80 Vretstorp 185, bl a Martin Zuba Finish & Andreas L Nilsson Finish & Fredrik van Speyck Klippan X. Stav A: Martin Voss DEN 562, Patrik Kristiansson Örgryte 552, Stefan Jeppsson Vittsjö 532, Oscar Janson Ullevi 517, Ketil Rönneberg NOR 517, Viktor von Bothmer Malmö 517, Alexander Igelström Ullevi & Mikael Tapio Ullevi X, B: Henrik Hallenbo Lerum 512, Linus Lindroth Örgryet 502, Alhaji Jeng 81 Örgryte 502, A Igelström 487, Carl C Bohn DEN & Pawel Szczyrba 81 Malmö 472, Laust Lund DEN 472, Johan Rogö 80 Habo 457, Fredrik Lingsarve Växjö 457, Reine Eklund Örgryet & Johan Fritz 82 Malmö 442, Christian Gamerdinger Örgryte & Stein J Myrvang NOR 442, Kaj Eklund 82 Stocksäter 422, Thomas Offesen DEN 402. Längd: Mathias Lageskog Orient 743, Anton Andersson 734, Brian Predstrup 702, Magnus Åhlén IF Göta 697, Martin Glimsand Hälle 667, Reinhold Andersson 80 Klippan 648, Per Lindberg 77 Örebro 647. Tresteg: Kristian WeeTom Örgryte 1552, Lars Hedman Ullevi 1513, Haldur Rohtla Örgrye 1473, Pierre Andersson Kville 1450, Ousainou Mbye 80 Örgryte 1388, Johan Asplund 80 Kil 1366, Kristian Rönninsbakk NOR 1336, Anders Sjöström 83 Mölndal 1276. Vikt (35 pund): Tomas Sjöström IF Göta 2138, Per Karlsson Växjö 2055, Mikael Johansson Hälle 1998, Daniel Nornvall Ymer 1687, Fredric Folkeson Ullevi 1500, Mikael Holst Bottnaryd 1346.
K 60m h1: Malin Källgren 80 Ymer 7.64, Sigvor Melve NOR 7.76, Sille Söndergaard DEN 7.81, Beatrice Dahlgren Mölndal 7.95, Helena Olsson 80 Ymer 7.97, Sofie Toftgård 82 Halmstad 8.00, h2: Marit Birknes NOR 7.57, Sofia Larsson 83 Mölndal 7.76, Beatrice Hellgren 83 Örebro 7.97, Anja Ödman 82 Ullevi 8.09, Inger Törre NOR 8.12, Anne Mäntylä 81 Mölndal 8.17, h3: Annika Amundin Ullevi 7.51, Linda Storkull Mölndal 7.77, Sara Westman Ullevi 7.82, Lena Berntsson Ullevi 7.87, Charlotta Ceder-Wanhainen Hälle 8.00, Linda Fredriksson Rydö 8.03, A: A Amundin 7.46, M Birknes 7.48, M Källgren 7.59, S Larsson 7.70, L Storkull 7.74, S Södergaard 7.80, S Westman 7.81, S Melve 7.86, B: L Berntsson 7.81, B Hellgren 7.83, B Dahlgren 7.89, H Olsson 7.95, C Ceder-Wanhainen 7.96, L Fredriksson 7.97, S Toftgård 7.98, A Ödman 8.05. 200m A: Ann H Rinden NOR 24.78, B Dahlgren 24.97, S Melve diskv, B: Christina Schnohr DEN 24.89, Veronica Fransson Hälle 25.14, Helena Rönner 80 Ullevi 25.44, C: L Berntsson 25.58, Lisbeth Nielsen DEN 26.23, S Söndergaard 26.6, D: B Hellgren 26.16, Sofie Andersson 81 Kville 26.31, E: Anna Folino Kville 26.45, F: Madelaine Forsberg 83 Göteborgs KIK 26.83, G: Sofie Adelbrant 83 Wärnamo 26.93. 400m A: Åsa Hedström Hälle 56.02, Lena Melin Ullevi 57.40, Lisbeth Nielsen 57.94, B: Erica Mårtensson Växjö 56.41, Erika Christiansson Ullevi 59.07, Maria Svensson 83 Göteborgs KIK 61.77, C: Sara Mangs Angerd 61.14, Fia Eriksson 81 IFK Göteborg 61.92. 800m A: Johanna Nilsson 83 Högby 2:09.56, Birna Björnsdottir ISL 2:10.11, Jessica Gylfe 80 Växjö 2:11.51, Martina Johansson 83 Lagan 2:14.56, Caroline Hjelm Hälle 2:20.03, B: Anna Behn Kville 2:16.87, Andrea Lundqvist Hälle 2:17.24, Agneta Eiving Kvill 2:22.00. 3000m: Jenny Framme Hälle 9:35.68, Ida Nilsson 81 Högby 9:59.13, Maria Elofsson Hälle 10:04.35, Karin Schön Kville 10:23.58, Jessica Bolgerth Kville 10:45.07. 60mH: Lena Melin 8.94, Linda Fredriksson 8.95, Viktoria Cassersten Karlskoga 9.29, Sara Brankell 81 Mölndal 9.29, Jenny Magripli Norrköping 9.48, Anna Marberg 81 Trollhättans SK 9.49, Sofie Anefors Örgryte 9.64, X: V Cassersten 8.83, L Melin 8.87, L Fredriksson 9.03, Isabelle Österberg 80 Kville 9.24, J Magripli 9.26, A Marberg 9.28, S Anefors 9.37. Höjd: S Brankell 172, Jenny Kågebäck Ullevi 167, Malou Österberg 82 Kville 161, Linda Persson 81 Växjö 161, Johanna Olander Färjestaden 161, Sofia Ursby 82 Växjö 158. Stav: Thorey Elisdottir ISL 420, Marie B Rasmussen DEN 394, Vala Flosadottir Malmö 384, Maria Rendin 82 Heleneholm 369, Elin Dölör NOR 334, Simone Frandsen DEN 334, Linda Persson & Sandra Ribba Örgryte & Emma Josefsson 81 Kville & Annika Berntsson Ullevi 314, Therese Anefors 83 Örgryte 314, Anja Rozman 80 Örgryte 314, Cecilia Gagyi 85 Ullevi 314, Josefine Grahed 80 Malmö 314, Helena Ahxner 81 Mölndal 294, Charlotte Karlsson 82 Malmö X. Längd: Camilla Johansson Växjö 643, Veronica Fransson 581, Helena Rönner 570, Sofie Andersson 567, Anna Folino 558, Ann-Charlotte Söderbäck 81 Kil 537, Lisa Holmgren 81 Trollhättans SK 532, Kajsa Dahlöf 81 Ullevi 515, Anna Larsson Ullevi 512, bl a Johanna Sellman Gefle X. Tresteg: Charlotte Ekman 82 Falköping 1202, Helena Olsson 1189, Anna Wiberger 82 Mölndal 1178, Maria Berggren 82 Göteborgs KIK 1173, Desirée Carlberg Ullevi 1167, Jenny Mentzer 80 Istrum 1162, Elizabeth Franklin Växjö 1143, Lina Hagman 80 Istrum 1114, Doreen Nagawa 82 Ullevi 1068, Louise Pettersson 82 Göteborgs KIK 1064, Maria Rosén 81 IFK Göteborg 1044. Kula: Anna Söderberg Ullevi 1599, Maria Pettersson Heleneholm 1486, Cecilia Nilsson Ymer 1447, Catarina Andersson Heleneholm 1412, Kajsa Lindskog Ullevi 1312, Emma Johansson Tanum 1081. Vikt (20 pund): A Söderberg 1781, K Lindskog 1457.

SÄTRA 6.2 (Raka spåret) - Till fullständiga resultat
M 60m A: Lenny Martinez Huddinge 6.84, Niclas Broström IF Göta 6.92, Nipa Tran FIN 6.97, Mathias Krigh Spårvägen 6.98, Anders Boyacioglu Huddinge 7.03, Teemu Tapper FIN 7.10, Henrik Värendh Spårvägen 7.11, Fotios Makrostergios Spårvägen 7.13, B: Martin Holm IF Göta 7.08, Fredrik Eklund IF Göta 7.13, Carlos Amado 60 Hässelby 7.18, Per Bergman Tureberg 7.21, Ville Salmi FIN 7.26, X: L Martinez 6.83, N Broström 6.84, N Tran 6.93, M Krigh 6.98, A Boyacioglu 7.01, T Tapper 7.07, M Holm 7.11, H Värendh ej start, Y: F Eklund 7.11, F Makrostergios 7.12, P Bergman 7.20, C Amado 7.22, V Salmi 7.24. 200m A: Johan Engberg 81 Finspång 21.80, Fredrik Lindberg Östersund 21.94, Henrik Ögren Östersund 23.32, B: Tommi Hartonen FIN 21.86, Godfrey Ssonko Mälarhöjden 22.53, David Tainton Hässelby 23.03, C: Leif Johansson 80 Hässelby 23.06, D: Johan Ndure 81 Spårvägen 22.93, Anders Wistam Hellas 23.03, Daniel Lundvall Hässelby 23.07, E: Robert Sjödén 82 Västerås 23.10, Jonas Åström Solna 23.26, Alexander Ricciardelli 83 Norrköping 23.32. 400m A: Jacob Stafstedt IF Göta 49.45, Roger Asplund Södertälje IF 49.75, Peter Andersson Täby 50.15 (23.28), G Ssonko bröt, B: Andreas Rehnborg 80 Österhaninge 49.68, Jan Olszowy 82 Spårvägen 50.02, Thomas Nikitin 82 Spårvägen 50.24, Lars Gustafsson IF Göta 50.46, C: Christian Hofverberg Fredrikshof 51.50, Jonas Rönnberg Nyköping 52.50, Jan Kowalski Spårvägen 52.52, David Scott Lidingö 52.74, D: Mikael Jakobsson 81 Örebro 51.49, Henrik Karlsson 80 Hagen 52.09, E: John Roslund Västerås 52.23, Mateusz Stec Västerås 52.78, Andreas Mokdasi 84 Hässelby 53.60, F: Said Smahi Spårvägen 52.83. 800m A: Johan Klinteskog 81 Hammarby 1:53.86, Tobias Andersson Malmö 1:54.52, Håkan Jansson Rånäs 1:54.68, Mattias Norling Nord-Uppland 1:54.91, Martin Theander Hellas 1:56.33, Christian Fredriksson Tureberg 1:59.34, Midhat Sujoldzic Råby-Rekarne 2:00.71, B: Fredrik Holmén FIN 2:00.96, Cédric Schwartzler Studenterna 2:01.03, Fredrik Bäckström Tureberg 2:01.86. 1500m A: Niklas Österberg Rånäs 3:52.28, Stefan Lungström IF Göta 3:52.60, John Laselle Tureberg 3:56.76, Bill Krohn Flemingsberg 3:57.43, Arvid Levinsson Hässelby 4:02.78, Henrik Ståhlberg Tureberg 4:06.20, Fredrik Uhrbom Nyköping 4:16.62, Ronny Johannesson Hammarby bröt, B: Per Jacobsen IF Göta 4:01.23, Andreas Carlborg Spårvägen 4:01.89, Peter Öhman Spårvägen 4:04.13, Martin Rappe Hammarby 4:04.86, Olof Olsson Skövde 4:05.30, C: Clas Björling Dalregementet 4:06.35, David Bergman Rånäs 4:11.99. 60mH A: H Värendh 7.97, H Ögren 8.13, David Bergdahl Falun 8.18, Marko Ritola FIN 8.22, Fredrik Lindberg 8.27, Stefan Heinås Riviera 8.56, B: Anders Karlsson Spårvägen 8.36, Magnus Wallberg 8.38, Mikael Jakobsson 8.58, Paul Ragnvaldsson Strömsund 8.63. Höjd: Björn Lejon 82 Tureberg 190, Jimmy Nordwall 81 Hammarby 185, Tomas Weis 82 Upsala & Gustav Melén 82 Gotland 185. Stav: Martin Eriksson Hässelby 540, Marcus Lindh Hammarby 450, Anders Edvinsson Spårvägen 450, Alexander Eriksson Spårvägen & Bo Jacobsson Gotland 430, bl a Fredrik Skoglund 81 Lidingö X. Längd: Nebez Kurban Lidingö 717, Fotios Makrostergios Spårvägen 704. Tresteg: Kruffe Gustavsson Duvbo 1392, Håkan Eklund 80 Råby-Rekarne 1356, Erik Eriksson 80 Örbyhus 1331, Andreas Daun 82 Gotland 1285, Stefan Kozma 80 Kungsängen 1282, Nickolaus Daun 82 Gotland 1279. Kula: Henrik Wennberg Tureberg 1825, Sören Tallhem Spårvägen 1823, Manuel Brändeborn Råby-Rekarne 1622, Jerry Jönsson Nyköping 1557, Thomas Hirvonen 80 Tureberg 1409, Johan Persson 80 Falun 1403.
M22 60m A: Daniel Bergström Huddinge 7.11, Christian Broddner 80 Lidingö 7.14, Magnus Wallberg Hässelby 7.20, Leif Johansson 7.22, Dan Alfredsson Ludvika 7.23, Mattias Lindgren 80 Luleå 7.24, Paul Ragnvaldsson Strömsund 7.26, X: D Bergström 7.09, C Broddner 7.17, L Johansson 7.17, D Alfredsson 7.22, M Lindgren 7.28. Kula: Johan Persson 1389, Thomas Hirvonen 1385, David Johansson 80 Ludvika 1314.
P18 60m h2: Joakim Lundqvist 81 Gefle 7.14, h3: Johan Engberg 7.25, Johan Ndure 7.27, F: J Engberg 7.02, J Lundqvist 7.05, J Ndure 7.24, Thomas Nikitin 7.25, Jan Olszowy 7.26. 800m A: Jacob Cedertun 82 Eksjö Södra 1:57.90, Joakim Daun 82 Gotland 1:57.98, Albin Johansson 81 Hammarby 1:59.47, Axel Lönnqvist 81 Hässelby 1:59.81, David Lindberg 82 Hässelby 2:01.99.
K 60m A: Heidi Hannula FIN 7.54, Anna Westerberg 80 Tiwaz 7.58, Manuela Bosco FIN 7.66, Emma Rienas 82 Filipstad 7.75, Hanna Korell FIN 7.84, B: Anna Jägre Hässelby 7.82, Elena Åseby 80 IF Göta 7.92, Charlotte Nordh 82 IF Göta 7.95, Anna-Karin Byström 81 IF Göta 8.17, X: H Hannula 7.55, A Westerberg 7.60, E Rienas 7.76, C Nordh 7.94, A Jägre 7.95, M Bosco & H Korell & E Åseby ej start. 200m A: A Jägre 24.81, Marika Johansson Spårvägen 24.83, Sofi Hildenborg Råby-Rekarne 24.89, B: Anna Lilja 81 Nyköping 25.90, Jenny Ljungkvist 83 Hammarby 25.98, C: C Nordh 25.77, Kristina Blomstrand 82 Norrköping 25.90, Linn Malmo 84 Gefle 26.72. 400m A: Cecilia Hansson Gefle 55.92 (26.25), Ulrika Johansson 80 Söderhamn 56.34 (26.59), Jenni Gårdhage Västerås 58.21, B: Sara Liljegren 81 Hammarby 60.17, Anneli Mälström 81 Västerås 60.56, Sophie Fitinghoff 82 Hammarby 61.03, Carina Hortans 80 Huddinge 61.32, C: Jeanette Loftheim 80 Täby 61.04. 800m: Monica Lundgren Täby 2:05.70 (61.34), Linda Olsson Täby 2:07.93 (61.59), Therese Ahlepil Rånäs 2:11.70 (62.01), Lena Kullstam Råby-Rekarne 2:12.41, Flo Jonsson Ärla 2:25.00. 1500m: Susanna Wiström Sundbyberg 4:45.36, Marie Hedman Spårvägen 4:51.80, Görel Manners Fredrikshof 5:02.88. 60mH: Manuela Bosco 8.28 Finskt juniorrekord!, Maria Eriksson Hammerdal 8.52, Hanna Korell 8.59, Sara Gelin 80 Enköping 8.92, A-K Byström 9.00, Jana Cagin Tureberg 9.04, Sara Carlsson Huddinge 9.56, S Liljegren 9.58. Höjd: Marie Norrman 81 Råby-Rekarne 188, A Jägre 175, Stina Bohgard 82 Tureberg 166, Ida Sköld 80 Hässelby 163, Helena Redborg 83 Tureberg 160, Jeanette Wahtramäe 80 Tureberg 155. Stav: Åsa Pettersson 81 Tureberg 320, Anna Björkman 81 Lidingö 300, Sofie Lissäng 80 Hammarby 280. Tresteg: S Gelin 1179.
K22 60m: Karin Hellegren 80 Södertälje IF 7.77, Sofia Gustafsson 79 Råby-Rekarne 7.86, Anna Norgren 80 Söderhamn 7.94, S Gelin 8.13, X: K Hellegren 7.78, S Gustafsson 7.92, A Norgren 8.06, S Gelin 8.19.
F18 60m h1: Sara Börjesson 82 Högbo GIF 8.14, Sara Erixon 81 Västerås 8.16, Susanne Meckbach 81 Hammarby 8.17, Kristina Blomstrand 8.19, h2: Anna Lilja 7.98, F: A Lilja 7.93, S Erixon 8.02, K Blomstrand 8.12, S Meckbach 8.17, S Börjesson 8.19. 800m: Marie Nilsson 81 IF Göta 2:19.80, S Börjesson 2:22.60, Liselotte Norén 82 Kvarnsveden 2:22.79, Nastasha Smolka 81 Gotland 2:23.72, Carola Eriksson 81 Arlanda-Märsta 2:23.91.
F16 60m: Jenny Ljungkvist 8.06, X: J Ljungkvist 8.01. 800m: Hanna Bremler 83 Tyresö 2:22.84.
F15 60m: Malin Nordqvist 84 Hammarby 7.88, Linn Malmo 8.02, X: M Nordqvist 7.84, L Malmo 7.91.

SKELLEFTEÅ 6.2 (Öppna DM)
M 60m h3: 
David Hedström Skellefteå AIK 7.21, s1: D Hedström 7.21, F: D Hedström 7.13. 800m A: Anders Grahn Skellefteå AIK 1:55.22, Daniel Norberg Hammarby 1:57.09, Magnus Nilsson 83 Skellefteå AIK 1:57.84, Ola Fängmark 80 Ume FI 2:00.01. 3000m A: Gustav Berggren Skellefteå AIK 8:38.64, Peter Ljungholm Skellefteå AIK 8:42.78, Robert Renman IFK Umeå 8:49.40, Rikard Hedelin IFK Umeå 8:59.23. 60mH: Jens Lidström Riviera 8.88, Daniel Rosengren Gefle 8.98. Höjd: Tobias Norrfors 81 Skellefteå AIK 187. Stav: Jesper Andersson Luleå 400. Längd: D Rosengren 627. Kula: Mikael Snällfot 80 Nedre Soppero 1329.
K 60m h1: Sandra Lagerskog 80 Riviera 8.00, h2: Erica Karlsson 82 IFK Umeå 8.09, s1: S Lagerskog 8.00, s2: E Karlsson 8.03, F: E Karlsson 7.96, S Lagerskog 8.12. 200m h2: Lisa Lundqvist 83 Riviera 26.76, F: L Lundqvist 26.69, Lisa Norlin 83 Riviera 26.97. 800m: Jessica Öberg Skellefteå AIK 2:23.90. 3000m (mix?): Katarina Lindström FIK Umeå 10:08.57. Höjd: Sandra Asplund 85 IFK Umeå 160, Ida Dufva 82 Nedre Soppero 160. Stav: Angelica Isaksson 80 Luleå 280, Katja Gustavsson 84 Skellefteå AIK 280, Linnéa Eriksson Skellefteå 250. Längd: Maria Eklund 82 Sundsvall 536, Sofia Rehnstrand 82 Sundsvall 532Tresteg: M Eklund 1195, I Dufva 1137. Kula: Anneli Johansson Ume FI 1302, Sofia Lundquist 81 Vännäs 1168, Christel Häggström 80 Nedre Soppero 1084.

SKELLEFTEÅ 4.2 (PRK2)
K22 Stav:
 Linnea Eriksson Skellefteå AIK 270.
F16 Stav: Katja Gustavsson 84 Skellefteå AIK 250.

SÄTRA 3.2 (För-SM)
M 60m A:
 Mathias Krigh Spårvägen 6.94, Ali Sabouri Upsala 7.04, Anders Boyacioglu Huddinge 7.09, Johnie Dalliah Ullevi 7.13, Carlos Amado Hässelby 7.23, Godfrey Ssonko Mälarhöjden 7.25, Leif Johansson 80 Hässelby 7.25, B: Christian Broddner 80 Lidingö 7.16, Martin Skeppstedt 82 Hammarby 7.26, Johan Ndure 81 Spårvägen 7.28, X: M Krigh 6.89, A Boyacioglu 7.00, A Sabouri 7.03, J Dalliah 7.10, L Johansson 7.11, G Ssonko 7.20, C Amado 7.22, C Broddner 7.22. 200m A: Mattias Sunneborn Lidingö 21.86, G Ssonko 22.63, B: Thomas Nikitin 82 Spårvägen 22.55, David Hedström Skellefteå AIK 22.56, C Amado 22.90, C: Johan Klitneskog 81 Hammarby 23.07, Peter Andersson Täby 23.08, Jan Kowalski Spårvägen 23.30, D: Anders Wistam Hellas 23.26, Jonas Åström Solna 23.31. 400m A: Niclas Rudin Hässelby 49.47 (23.12 på 200m), Urban Johansson Ume FI 50.08, Andreas Rehnborg 80 Österhaninge 50.62, Konstantin Koutalas Spårvägen 50.76, B: Niclas Nygren-Johansson Ume FI 50.32, Roger Asplund Södertälje IF 50.48, David Scott Lidingö 51.74, Per Sandell Västerås 51.80, C: Albin Johansson 81 Hammarby 51.67, Mateusz Stec Västerås 52.22, John Roslund 80 Västerås 52.33. 800m A: Mattias Norling Nord-Uppland 1:56.15, Tobias Martinsson Malmö 1:56.16, Martin Theander Hellas 1:56.20, Jan Olszowy 82 Spårvägen 1:57.76, Stefan Malmqvist 82 Södertälje IF 2:00.20. 3000m: Niklas Österberg Rånäs 8:30.49, Martin Rappe Hammarby 8:48.61, Peter Öhman Spårvägen 8:50.54. Höjd: Demola Rieke Lidingö 208, Erik Sikström 80 Lidingö 201, Karl Josephson Spårvägen 196, Jimmy Nordwall 81 Hammarby 191, Björn Lejon 82 Tureberg 191, Tommy Fällman 81 Hässelby 186, Johan Redborg 81 Tureberg 186. Stav: Martin Eriksson Hässelby 530, Fredrik Skoglund 81 Lidingö 485, Michael Hoffer Lidingö 470, Andreas Wågberg Lidingö 470, Alexander Eriksson Spårvägen 450, Marcus Lindh Hammarby 450, Patrik Sandberg Huddinge 410. Längd: Fotios Makrostergios Spårvägen 724, Jonas Röjdmark Spårvägen 679, Thobias Karlsson 80 Gnesta 673, Johan Ndure 648. Anders Almgren 82 Vallentuna 645. Kula: Thomas Hirvonen 80 Tureberg 1407.
K 60m A: Maria Eriksson Hammerdal 7.76, Jessica Larsson Hässelby 7.92, Charlotte Åberg Linden 7.94, Malin Ericsson 80 Enköping 7.98, Malin Nordqvist 84 Hammarby 8.07, Linda Fernström 81 Hässelby 8.08, Sara Gelin 80 Enköping 8.17, B: Jana Cagin Tureberg 8.15, Sara Kiraly 82 Spårvägen 8.19, X: M Eriksson 7.83, C Åberg 7.89, M Ericsson 8.04, M Nordqvist 8.06. 200m A: Maria Eriksson 25.05, Anna Jägre Hässelby 25.17, B: Mirian Odum 81 Tyresö 26.09, C: J Cagin 26.57, Anna Seleznova 83 Huddinge 26.75. 400m A: Monica Lundgren Täby 55.33 (25.74), Marika Johansson Spårvägen 56.70 (25.61), Linda Olsson Täby 57.49, B: Ellinor Stuhrmann Tjalve 57.63 (26.89), Jenni Gårdhage Västerås 58.21, Nina Törnqvist 80 Hässelby 59.93, C: Sara Börjesson 82 Högbo GIF 59.54, Sara Liljegren 81 Hammarby 60.61, Marie Nilsson 81 IF Göta 61.95. 800m: Isabell Ahlström 81 Rånäs 2:14.26, Flo Jonsson Ärla 2:22.21, Carola Eriksson 81 Arlanda-Märsta 2:23.37. Höjd: Stina Bohgard 82 Tureberg 165, Helena Redborg 83 Tureberg 162. Stav: Liza Jörnung 81 Duvbo 360, Åsa Pettersson 81 Tureberg & Anna Björkman 81 Lidingö 300, Malin Ericsson 300, Annica Andersson 80 Vallentuna 280. Längd: Annica Sandström Lidingö 628 (607  613  623  627  627  628!), Jessica Larsson 589, S Gelin 546, Magdalena Widenbrant 80 Täby 530, Marie Eriksson 82 Katrineholm 515, S Kiraly 511. Kula: Linda-Marie Mårtensson Hässelby 1625, Maria Richtnér Spårvägen 1269, Marie Hilmersson 81 Hässelby 1180.

KARLSTAD 2.2
M 60m h1: 
Niclas Broström IF Göta 6.84, h2: Martin Holm IF Göta 7.11, h3: Fredrik Eklund IF Göta 7.13, h4: Magnus Åhlén IF Göta 7.22, h5: Jonas Asplund IF Göta 7.19, A: N Broström 6.85, M Holm 7.03, F Eklund 7.10, J Asplund 7.18, B: Andreas Liljemark 82 Österhaninge 7.26. 300m A: Jacob Stafstedt IF Göta 34.27, Lars Gustafsson IF Göta 35.49, Ken Pihlblad IF Göta 35.98. 60mH: Carl-Johan Olsson 80 Mariestad 8.54. Tresteg: David Frykholm 80 Bore 1448, Mathias Frykholm Bore 1408. Kula: Linus Bernhult IF Göta 1619, Patrik Bodén IF Göta 1561, Daniel Nornvall Ymer 1331, Anders Öberg IF Göta 1322, Rajne Svenssohn IF Göta 1314.
K 60m h1: Emma Rienas 82 Filipstad 7.87, Anna-Karin Byström 81 IF Göta 8.14, h2: Charlotte Nordh 82 IF Göta 8.00, Erika Persson Bore 8.07, Anneli Mälström 81 Västerås 8.17, F: E Rienas 7.77, C Nordh 7.98, E Persson 8.01, A-K Byström 8.14, A Mälström 8.14. 1500m: Erica Andersson IF Göta 4:41.35. 60mH: A-K Byström 9.05. Tresteg: Charlotta Ekman 81 Falköping 1203, Jenny Mentzer 80 Istrum 1150, Ann-Sofie Söderbäck 81 Kil 1121, Ann-Charlotte Söderbäck 81 Kil 1114, Viktoria Ganterud 81 IF Göta 1061. Kula: Cecilia Nilsson Ymer 1337, Karin Larsson 81 Garphyttan 1155.

SOLNA 2.2 (Solna Friidrottsspel)
M 60m A: 
Mattias Sunneborn Lidingö 7.01, Berhane Haile Tureberg 7.09, Carlos Amado Hässelby 7.22, Michael Hoffer Lidingö 7.23, Godfrey Ssonko Mälarhöjden 7.23, B: Martin Skeppstedt 82 Hammarby 7.23, X: M Sunneborn 6.98 (tangerat pers), B Haile 7.04, C Amado 7.17, M Hoffer 7.17, G Ssonko 7.23, M Skeppstedt 7.23. 60mH: Martin Kruse Enköping 8.23, Martin Mella Huddinge 8.56, Patrik Sandberg Huddinge 8.63, X: M Kruse 8.31. Tresteg: Stefan Kozma 80 Kungsängen 1253.
P18 Höjd: Jimmy Nordwall 81 Hammarby 190.
K 60m A: Maria Eriksson Hammerdal 7.80, Annica Sandström Lidingö 7.96, Malin Nordqvist 84 Hammarby 7.99, Jenny Ljungkvist 83 Hammarby 8.08, B: Sara Liljegren 81 Hammarby 8.11, X: M Eriksson 7.79, A Sandström 7.87, M Nordqvist 7.95, J Ljungkvist 8.08, S Liljegren 8.18. 60mH: M Eriksson 8.70, Jana Cagin Tureberg 9.16, Petra Lindh Tureberg 9.38, S Liljegren 9.64, Ida Sjöling 81 Lidingö 9.67, X: M Eriksson 8.65, J Cagin 9.12, P Lindh 9.45, I Sjöling 9.49, S Liljegren 9.56. Stav: Åsa Pettersson 81 Tureberg 304, Anna Björkman 81 Lidingö 304.
F16 Stav: Jenny Östlund 84 Hässelby 304, Maria Lundström 84 Hässelby 264.

SÄTRA 31.1
M Kula: 
Sören Tallhem Spårvägen 1864, Manuel Brändeborn Råby-Rekarne 1749, Thomas Hirvonen 80 Tureberg 1360, Henrik Wennberg Tureberg X.

SUNDSVALL 31.1
F14 Höjd:
 Sandra Asplund 85 IFK Umeå 153.

MALMÖ 30-31.1 (Pallasspelen)
D a g   1
M 60m h1: 
Peter Karlsson Alingsås 6.75, Fotios Makrostergios Spårvägen 7.08, Klaus Haagensen DEN 7.08, Christian Gamerdinger Örgryte 7.17, Linus Ericsson Malmö 7.19, Anders Grosshennig 80 Helsingborg 7.25, h2: Peter Ahl 80 Ullevi 6.99, Johnie Dalliah Ullevi 7.13, Peter Wigren 80 Ullevi 7.21, Thomas Lorentzon KA2 7.28, h3: Benjamin Hecht DEN 6.91, Christofer Ohlsson Växjö 6.98, Anders Hansson Heleneholm 7.07, Patric Lindahl Heleneholm 7.28, h4: Niclas Broström IF Göta 6.86, Jonas Fermfelt 80 Ullevi 7.13, Elvir Rakovic Ullevi 7.15, h5: Lenny Martinez Huddinge 6.78, Niklas Sjöstrand Kville 6.91, Anders Boyacioglu Huddinge 7.11, h6: Christian Trajkovski DEN 6.90, Matias Ghansah Malmö 6.90, Christian Birk DEN 7.18, Henrik Balkander Lerum 7.25, h7: Henrik Dagård KA2 6.85, Conny Malm Ullevi 6.92, Daniel Nunez Ullevi 7.05, Henrik Värendh Spårvägen 7.07, Magnus Wallberg Hässelby 7.15, h8: Joakim Blaschke KA2 7.10, Andrus Klaar Spårvägen 7.24, Paul Jung Malmö 7.26, A: L Martinez 6.69, P Karlsson 6.70, M Ghansah 6.82, H Dagård 6.84, N Broström 6.85, N Sjöstrand 6.89, C Trajkovski 6.92, B Hecht 6.93, B: C Ohlsson 6.89, D Nunez 6.90, P Ahl 6.98, F Makrostergios 7.03, K Haagensen 7.07, H Värendh 7.09, A Hansson 7.09, C Malm ej start. 400m A: Jon Andersson 80 Falun 48.77, Andreas Jungerup Malmö 49.48, Göran Olofsson Eslöv 49.50, Olau Thomassen DEN 49.96, B: Magnus Norberg Huddinge 50.18, Fredrik Rohlén Falun 50.51, K Haagensen 51.16, C: Martin Ståhl Malmö 51.22, Andreas Persson Lund 51.35, Mikael Alfredsson IF Göta 51.37, Martin Pedersen DEN 51.39, D: Esben Bonde DEN 52.01, Pontus Nilsson 82 Heleneholm 52.56, Jacob Ek 80 Malmö 52.96, E: David Scott Lidingö 51.67. 1500m A: Patrik Johansson Spårvägen 3:45.57, Joakim Johansson Hälle 3:46.01, Michael Öhman Bollebygd 3:52.00, Niklas Thorell Malmö 3:54.71, Peter Marklund Riviera 4:02.40, Toni Rovina Malmö 4:07.86, ... bröt bl a Joel Johansson Malmö, B: Jonas Alfredsson Hälle 4:00.49, Björn Ahlepil 80 Eksjö Södra 4:01.10, Henrik Ahnström 81 Brittatorp 4:01.79, Rune Jensen DEN 4:03.48, Daniel Svensson Malmö 4:05.13, Mikael Gren 80 Hälle 4:05.74, Ulf Nilsson 81 Hälle 4:10.01, C: Martin Arnlid 82 Heleneholm 4:13.68. Höjd: Andreas Block Örgryte 214 (tidigare pers 208 för fyra år sedan!), Erik Sikström 80 Lidingö 205, Demola Rieke Lidingö 200, Andreas L Nilsson 80 Finish 200, Martin Zuba Finish 200, Henrik Nilsson Heleneholm 200, Ronny Hansson Finish 200, Anders Möller DEN & Jesper Isgren 81 Skurup 195, Martin Gaertner DEN 195, Per-Olof Malmqvist 80 KA2 195, Erik Svensson Heleneholm 190, Niklas Lageson Ullevi 190, Fredrik van Speyck Klippan 190. Stav: Oscar Janson Ullevi 535, Stefan Jeppsson Vittsjö 525, Viktor von Bothmer Malmö 515, Pawel Szczyrba 81 Malmö 505, H Dagård 505, Alexander Igelström Ullevi 495, Carl C Bohn DEN 475, Fredrik Lingsarve Växjö 455, bl a Mikael Tapio Ullevi & Linus Lindroth Örgryte X. Tresteg: Anton Andersson 81 Halmstad 1509, Christian Olsson 80 Örgryte 1483, Michael Nielsen DEN 1420, Daniel Norman Lund 1366, Mikael Larsen 81 Ullevi 1344, Reinhold Andersson 80 Klippan 1307.
P18 60m h2: Gustav Lindström 81 Lund 7.26, h3: Assadullah Sadigi 81 Malmö 7.07, Johan Engberg 81 Finspång 7.10, Linus Persson 82 Malmö 7.21, F: J Engberg 6.93, A Sadigi 7.07, L Persson 7.12, G Lindström 7.18, Daniel Persson 82 Malmö 7.18, Johan Wissman 82 Helsingborg 7.19. 200m A: J Engberg 21.74, Espen Gatzwiller DEN 22.22, B: J Wissman 22.24, Alexander Ljunggren 81 Helsingborg 22.24, G Lindström 22.57, C: L Persson 23.14. 800m: Erik Emilsson 82 Malmö 2:00.34.
P16 800m A: John Lindström 83 Härlvö 2:01.05. Tresteg: Christian Augustinsson 84 Udd 1270, Tobias Nilson 83 Heleneholm 1257.
K 60m h1: Annika Amundin Ullevi 7.50, Christina Schnohr DEN 7.63, Camilla Johansson Växjö 7.68, Veronica Fransson Hälle 7.73, Linda Storkull Mölndal 7.95, Anna Larsson Ullevi 8.02, h2: Lena Berntsson Ullevi 7.76, Carola Strenius KA2 7.77, Sara Westman Ullevi 7.86, Helena Rönner 80 Ullevi 8.04, Linda Fredriksson Rydö 8.09, Emma Frostensson Skruv 8.10, h3: Anna Westerberg 80 Tiwaz 7.61, Karin Jönsson Malmö 7.67, Lena Melin Ullevi 7.96, Linda Österling Finish 8.14, h4: Jenny Kallur 81 Falun 7.73, Jessica Larsson Hässelby 7.82, Metter Svarrer DEN 8.09, A: A Amundin 7.47, A Westerberg 7.59, J Kallur 7.63, C Schnohr 7.63, K Jönsson 7.66, C Johansson 7.68, V Fransson 7.77, L Berntsson 7.86, B: C Strenius 7.72, S Westman 7.80, L Storkull 7.88, L Melin 7.97, A Larsson 7.99, M Svarrer 8.02. 400m A: Nadja Petersen Huddinge 55.56, Frida Svensson Mölndal 55.65, Lisbeth Nielsen DEN 58.50, E Frostensson 58.61, B: Linda Olsson 81 Falun 57.14, Caroline Gyllenhammar Helsingborg 57.83, H Rönner 58.48, Erika Christiansson Ullevi 59.04, C: Petra Forsberg 80 Heby 59.47, Anna Olofsson 80 Eslöv 60.51. 1500m A: Åsa Hedström Hälle 4:26.78, Jessica Gylfe 80 Växjö 4:28.04, Jenny Framme Hälle 4:30.82, Kajsa Haglund 81 Heleneholm 4:32.53, Caroline Hjelm Hälle 4:36.43, Hanna Karlsson Lagan 4:37.33, Ann Bettner Malmö 4:37.78, Ida Nilsson 81 Högby 4:45.87, Mia Larsson 81 Lund 4:48.87, Camilla Dahlin 81 Rånäs 4:52.37, B: Johanna Nilsson 83 Högby 4:33.86, Maria Elofsson Hälle 4:42.97, Anna Behn Kville 4:45.95, Hanne Sörensen DEN 4:46.59, Trine Siersler DEN 4:49.16, Madeleine Mattsson 81 Hovslätt 4:59.70, Yvonne Shashoua DEN 5:02.37, Tove Ottosson Skruv 5:02.87. Stav: Vala Flosadottir Malmö 414, Thorey Elisdottir ISL 414, Marie B Rasmussen DEN 374, Charlotte Karlsson 82 Malmö 374, Liza Jörnung 81 Duvbo 364, Maria Rendin 82 Heleneholm 364, Sandra Ribba Örgryte & Linda Persson 81 Växjö 324, Simone Frandsen DEN 324, Weronica Andersson Hälle 284, Fevrounia Stafilidou 82 Skruv 284. Tresteg: Anna Andersson Malmö 1285, Anna Wiberger 82 Mölndal 1225, Elizabeth Franklin Växjö 1116, Doreen Nagawa 82 Ullevi 1074, Annelie Ivarsson 81 Ullevi 1034.
F18 60m h2: Malin Jeppsson 81 Lund 8.01, Karin Nilsson 81 Lund 8.09, Ida Agering 81 Malmö 8.11, F: I Agering 8.04, M Jeppsson 8.04, K Nilsson 8.06. 200m A: I Agering 26.18, M Jeppsson 26.73, B: Linda Sandberg 81 Finish 26.94.
F16 60m h4: Jenny Ljunggren 84 Helsingborg 8.11, F: J Ljunggren 7.99, Dajana Lööf 83 Heleneholm 8.12, Anne B Johannsen DEN 8.15, Paula Preisner 83 Ullevi 8.17. 200m A: J Ljunggren 26.42. Höjd: Angelica Johanson 83 Hälle 171, Emma Green 84 Ullevi 165, Kristina Svensson 84 Heleneholm 155, Cecilia Axelsson 84 Helsingborg 155. Stav: Therese Anefors 83 Örgryte 310, Desirée Dahlgren 84 Malmö 270, Louise Börjesson 84 Helsingborg 270, Linda Persson 84 Malmö 250. Tresteg: Catrin Abaji 83 Spiridon 1033.
F14 Höjd: Jenny Gunnarsson 85 Finish 157, Elin Hansson 85 Kristianstad 157. Stav: Cecilia Gagyi 85 Ullevi 320, Christina Garametsos 86 Malmö 240.
D a g   2
M 200m A: Niklas Eriksson Malmö 21.51, Henrik Värendh 22.18, Trond Lindanger NOR 22.27, B: Jimisola Laursen Malmö 21.70, Niklas Sjöstrand 21.79, Benjamin Hecht 21.92, C: Christian Birk 22.32, Elvir Rakovic 22.96, Jonas Rönnberg Nyköping 22.99, D: Magnus Wallberg 22.64, Olau Thomassen 23.03, E: Andreas Persson 22.92, Josip Milosevic DEN 22.99, F: Peter Ahl 22.52, Anders Boyacioglu 22.74, Tobias Andersson 80 Vittsjö 22.90, G: Preben Hansen DEN 22.85, Jonas Fermfelt 23.10, Peter Wigren 23.27, H: Paul Jung 23.03, Derek Whitehead DEN 23.33, M: Klaus Haagensen 22.08. 800m A: Rizak Dirshe Hälle 1:50.51, Jon Andersson 1:50.62, Göran Olofsson 1:52.30, Ken Pihlblad IF Göta 1:53.45, Tobias Andersson Malmö 1:53.80, Michael Öhman 1:53.84, Jacob J Gliese DEN 1:54.33, Joakim Johansson 1:55.65, B: Fredrik Rohlén 1:55.91, Peter Marklund 1:56.15, Nikolaj Sörensen DEN 1:56.51, Robert Samuelsson Kville 1:56.74, Jonas Alfredsson 1:57.79, C: Rune Jensen 1:59.35, Michael Christiansen DEN 1:59.59, Kristian Dahlén 80 Kville 2:01.00. 3000m A: Jeppe Thomsen DEN 8:54.97, Philip Wilhelmsson Malmö 8:55.86, Jesper Hansson Björnstorp 9:01.01, Fredrik Schriever-Abeln Heleneholm 9:01.35, Ulf Nilsson 9:05.38. 60mH h1: M Wallberg 8.36, Andrus Klaar 8.69, Henrik Baker DEN 8.76, O Thomassen 8.90, h2: H Värendh 8.07, Henrik Dagård 8.11, Magnus Lundgren 80 Finish 8.39, Carl-Johan Olsson 80 Mariestad 8.59, h3: Anders Saekmose DEN 8.05, Patric Lindahl 8.26, Joakim Blaschke 8.28, Henrik Balkander 8.66, David Reidhav Heleneholm 8.75, Peter Pipkorn Ullevi 8.85, F: H Värendh 7.98, H Dagård 8.05, A Saekmose 8.08, P Lindahl 8.18, J Blaschke 8.22, M Wallberg 8.26, M Lundgren 8.36, C-J Olsson 8.67. Längd: Fotios Makrostergios 731, Anton Andersson 717, C Birk 693, Reinhold Andersson 680, Fredrik van Speyck 657, Erik Svensson 650, M Lundgren 647, Tobias Persson Heleneholm 646, Thomas K Nielsen DEN 639, H Balkander 631. Kula: Jimmy Nordin Helsingborg 1828, Morten Zabel DEN 1487, Staffan Jönsson 81 Heleneholm 1469, Jonas Forsberg Heleneholm 1422, Anders Wikander Helsingborg 1410, Peter Rosenlöf Lund 1289, Gösta Castor Klippan 1267.
P18 Stav: Pawel Szczyrba 506, Johan Fritz 82 Malmö 450, Rickard Borgqvist 81 KA2 430, Kaj Eklund 82 Stocksäter 420, Henric Stodell 82 Skruv 400, David Abramczuk 82 Malmö 400. Längd: Linus Persson 664.
P16 Höjd: Faruk Ademovic 83 Örgryte 192, Gert Skals DEN 186, Martin Eriksson 83 Örgryte 186. Stav: Daniel Hammer 83 Malmö 435, Gustaf Hultgren 83 Kalmar 400.
K 200m A: Linda Hansson Malmö 24.17, Jenny Kallur 24.33, Anna Westerberg 24.40, B: Annika Amundin 24.51, Mette Svarrer 25.59, Louise Sörensen DEN 26.03, C: Lena Melin 25.29, Camilla Voigt DEN 25.72, D: Veronica Fransson 25.23, Lena Berntsson 25.59, Susanne Rasmusson Heleneholm 26.60, E: Lisbeth Nielsen 26.14, Maria Schlyter 80 Malmö 26.69, F: Anna Larsson 26.97. 800m A: Åsa Hedström 2:08.57, Johanna Nilsson 2:11.62, Jessica Gylfe 2:13.34, Kajsa Haglund 2:13.55, Petra Forsberg 2:14.16, Jenny Framme 2:15.15, Caroline Hjelm 2:15.68, Hanna Karlsson 2:18.05, Sandra Pode 81 Heleneholm 2:21.98, B: Anna Hellblom Lund 2:13.61, Anna Behn 2:17.47, Camilla Dahlin 2:18.41, Sara Kofoed DEN 2:18.60, Camilla Åström Trelleborg 2:20.81, C: Madeleine Mattsson 2:20.02, Mia Larsson 2:20.18, Faton Sonko 80 Trelleborg 2:21.73, Maria Elofsson 2:21.93. 60mH h1: L Melin 8.96, Christina Schnohr 9.01, Jenny Magripli Norrköping 9.33, h2: Pernilla Wigothsson 80 KA2 8.56, Karin Jönsson 8.61, Jenny Kallur 8.65, Linda Fredriksson 9.10, Anja Lindholm DEN 9.41, Jeanette Hansson Eslöv 9.64, F: P Wigothsson 8.50, J Kallur 8.62, L Melin 8.91, L Fredriksson 9.15, C Schnohr 9.16, J Magripli 9.21, A Lindholm 9.52, K Jönsson ej start. Höjd: Jenny Isgren 81 Skurup 180, Johanna Olander Färjestaden 170, Anne Christiansen DEN & Emma Lilja 82 Heleneholm & J Hansson 160, Anne M Barslev DEN 160, Amalie Brader DEN 160. Längd: Camilla Johansson 636, Jessica Larsson 578, C Schnohr 563, L Fredriksson 555, J Hansson 531, A Larsson 523, Malin Svensson Trelleborg 518, L Sörensen 514. Kula: Maria Pettersson Heleneholm 1430, Kajsa Lindskog Ullevi 1354, C Schnohr 1231, A Lindholm 1073.
F18 800m: Martina Johansson 83 Lagan 2:13.89, Silla Dürkop DEN 2:18.65, Ida Nilsson 2:19.71, Julia Schütz 81 Trelleborg 2:22.70. 60mH: A M Barslev 9.58, Carolina Rijpma 82 Lund 9.71. Längd: Kajsa Dahlöf 81 Ullevi 547, Anna Olsson 82 Ymer 546, Sara Isaksson 82 Helsingborg 532, C Rijpma 516.
F16 800m: Anna Olsson 84 Eslöv 2:23.75. Längd: Angelica Johansson 518.

HANDEN 30-31.1 (Haninge Open) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M Höjd:
 Michael Hoffer Lidingö 198, Ronnie Enander Gefle & Karl Josephson Spårvägen 195.
P18 Höjd: Jimmy Nordwall 81 Hammarby 195.
K Längd: Magdalena Widenbrant 80 Täby 546.
F15 Längd: Viktoria Gustafsson 84 Hässelby 537.
F14 Höjd: Camilla Westerlund 85 Huddinge 159.
D a g   2
M 60m h1:
 Mathias Krigh Spårvägen 7.04, Carlos Amado 60 Hässelby 7.20, h2: David Hedström Skellefteå AIK 7.15, Godfrey Ssonko Mälarhöjden 7.22, F: M Krigh 6.96, C Amado 7.15, D Hedström 7.20. Stav: Martin Eriksson Hässelby 545, Carl-Johan Alm Spårvägen 492, Fredrik Skoglund 81 Lidingö 482, Anders Edvinsson Spårvägen & Zbigniew Jakobschy Spårvägen 462, Christer Holger Huddinge & Marcus Lindh Hammarby 462, Bo Jacobsson Gotland 442, Patrik Sandberg Huddinge 422.
K Stav: Anna Björkman 81 Lidingö 310, Jenny Östlund 84 Hässelby 300, Maria Lundström 84 Hässelby 285.
F18 60m: Sara Liljegren 81 Hammarby 8.14.

ÖREBRO 30-31.1 (FC-mästerskap) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M 60m h1:
 Håkan Setthammar Västerås 7.11, Johan Rosén Glanshammar 7.20, h2: Christian Forsell Råby-Rekarne 7.11, h3: Mikael Storm 80 Linköping 7.11, Stefan Storm 80 Linköping 7.26, F: C Forsell 7.05, M Storm 7.06, H Setthammar 7.11, S Storm 7.17, J Rosén 7.27. 1500m: Philip Aagaard 82 Sprint 4:08.58, Henrik Nyström 82 Västerås 4:15.81. Höjd: Jerker Porat Örebro 196, Erik Larsson 80 Vretstorp 190. Tresteg: Magnus Claesson Kil 1396, Håkan Eklund 80 Råby-Rekarne 1387, Per Klofsten Linköping 1372, Johan Asplund 80 Kil 1321.
P18 60m h1: Fredrik Bergfors 81 IFK Södertälje 7.25, F: Mikael Jakobsson 81 Örebro 7.19, F Bergfors 7.25. Tresteg: Daniel Högback 81 Västerås 1264.
P16 Tresteg: Fredrik Holmér 83 Nyköping 1256.
K 200m: Emmlie Barenfeld 81 Glanshammar 25.89, Ellinor Stuhrmann Tjalve 26.21. 800m: Kristina Blomstrand 82 Norrköping 2:17.78, Flo Jonsson Ärla 2:18.68, Ebba Stenbäck 81 Sprint 2:19.98, Anna Stenbäck 82 Norrköping 2:23.63. 3000m: Helene Nilsson Start 10.35.62, Cecilia erling Start 10:48.62. 60mH: Carola Janson Kil 8.93, Karin Jansson 82 Kil 9.43, Alice Bergström Råby-Rekarne 9.59. Längd: Sofia Gustafsson Råby-Rekarne 552, Therese Adler Motala 511.
F18 Längd: Ann-Charlotte Söderbäck 81 Kil 524, K Blomstrand 522, Klara Ravald 81 Linköping 513.
F16 200m h5: Beatrice Hellgren 83 Örebro 26.23, A: B Hellgren 26.42. 800m: Sofie Hallkvist 83 Ärla 2:17.78. Längd: Anna Seleznova 83 Huddinge 535.
D a g   2
M 200m:
 Mikael Jakobsson 81 Örebro 23.05. 800m A: Anders Grahn Skellefteå AIK 1:59.76. 3000m: Jonas Jonsson Örebro 8:50.35, Anders Grönvall Örebro 9:10.76. 60mH: M Jakobsson 8.51, Björn Sund Garphyttan 9.06. Längd: Håkan Setthammar Västerås 690, Per Klofsten Linköping 671, Erik Henrysson Fjugesta 668, Anders Björk Gefle 658, Håkan Eklund 80 Råby-Rekarne 636.
K 60m: Sofia Gustafsson 79 Råby-Rekarne 7.86, Erika Jacobsson Linköping 7.92, Annika Larsson Kil 8.02, Carola Janson Kil 8.04. 400m A: Ellinor Stuhrmann Tjalve 57.97, Jenni Gårdhage Västerås 58.18. 1500m: Ebba Stenbäck 81 Sprint 4:39.76, Annsofie Pettersson 82 Karlskoga 4:44.34, Sofie Hallkvist 83 Ärla 4:52.60, Daniella Antberg 81 Malmslätt 4:54.27. Höjd: Marie Norrman 81 Råby-Rekarne 187, Alice Bergström Råby-Rekarne 163. Tresteg: Sandra Landström 80 Motala 1057. Kula: Sofie Lundström 83 Västerås 1178, Stina Lindblad Katrineholm 1097, A Bergström 1082, S Landström 1018.
F18 60m h1: Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar 7.89, Karin Jansson 82 Kil 8.12, Ann-Charlotte Söderbäck 81 Kil 8.15, h2: Anna Lilja 81 Nyköping 8.01, Sara Erixon 81 Västerås 8.11, Ann-Sofie Söderbäck 81 Kil 8.15, F: E Barenfeld 7.87, A Lilja 8.04, S Erixon 8.06, K Jansson 8.14, A-C Söderbäck 8.15. 400m: A Lilja 60.84. Höjd: Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne 166. Tresteg: Paulina Orell 81 Norrköping 1113, Kristina Blomstrand 82 Norrköping 1065. Kula: Karin Larsson 81 Garphyttan 1130, J Jansson 1081.
F16 60m h3: Beatrice Hellgren 83 Örebro 7.91, F: B Hellgren 7.85. 400m A: Jessica Nyström 83 Råby-Rekarne 61.34. Höjd: Ewelina Rutkowska 83 Finspång 160, S Lundström 157, Lisa Jansson 84 Västerås 157, Lina Tjulin 85 Råby-Rekarne 154. Tresteg: Anna Seleznova 83 Huddinge 1167, Linda Pettersson 83 Garphyttan 1063, Susanna Diallo 84 Råby-Rekarne 1042.

SUNDSVALL 30.1 (PP-open) /överlång bana/ - Till fullständiga resultat
M 60m h1: Fredrik Lindberg Östersund 7.06, Robert Fält Gefle 7.12, h2: Torbjörn Eriksson Sundsvall 6.85, Henrik Ögren Östersund 6.96 (tvivelaktig start)A: T Eriksson 6.81, H Ögren 7.06, F Lindberg 7.10, Thomas Persson Gefle 7.26. 300m: Charles Svensson Brännan 36.42. 400m: Joachim Ögren 81 Östersund 49.42, Andreas Lundh Östersund 51.14. 800m: Ola Fängmark 80 Ume FI 2:00.21. 3000m: Peder Svensson Forsmo 8:41.43, Håkan Mårtensson Vingarna 9:02.92. 60mH h1: F Lindberg 8.04, David Bergdahl Falun 8.20, Paul Ragnvaldsson Strömsund 8.51, h2: H Ögren 8.18, Stefan Heinås Riviera 8.21, Patrik Melin Gefle 8.49, F: F Lindberg 7.91, H Ögren 7.97, S Heinås 8.03, D Bergdahl 8.13, P Melin 8.46. Längd: R Fält 703, Håkan Johansson Sollefteå 659, Jonas Arnsten 80 Trångsviken 655, P Melin 654.
P18 60m h1: Joakim Lundqvist 81 Gefle 7.12, h2: Björn Lundin 82 Gefle 7.25, F: J Lundqvist 7.06, B Lundin 7.18.
K 60m h1: Maria Eriksson Hammerdal 7.71, Josefin Näsman 81 Bollnäs 8.06, Erica Karlsson 82 IFK Umeå 8.06, Sandra Lagerskog 80 Riviera 8.15, h2 (tvivelaktig start): Ulrika Johansson 80 Söderhamn 7.87, Lina Quick 80 Strand 7.92, Anna Norgren 80 Söderhamn 8.11, Karin Funke Gefle 8.11, A: M Eriksson 7.60, U Johansson 7.77, L Quick 7.95, E Karlsson 8.09, J Näsman 8.11, A Norgren 8.18, B: K Funke 8.07. 300m (okänd heatindelning): U Johansson 39.54, M Eriksson 39.92, Frida Näsman Bollnäs 41.08, J Näsman 41.74. 3000m: Eva-Britt Karlsson Sundsvall 9:37.11, Ulrika Mähler Brännan 9:57.81, Jennie Nordvall Strategen 10:41.19. 60mH: M Eriksson 8.62, L Quick 8.86, K Funke 9.21. Längd: L Quick 587, Maria Eklund 82 Sundsvall 555, K Funke 552, Sofia Rehnstrand 82 Sundsvall 519. Tresteg: M Eklund 1183, Malin Wiik 83 Sundsvall 1047. Kula: K Åkerstedt Ragunda 1141, Marlene Forslund 82 Kovland 1137, Sofia Lundquist 81 Vännäs 1109, Sofia Renman 83 Östersund 1095.
F16 60m h1: Jennie Nilsson 84 Vingarna 8.08, F: J Nilsson 8.10, Hanna Ledin 83 Sundsvall 8.14. Längd: J Nilsson 542.

LILLA EDET 30.1 (Fuxerna Open)
F14 Höjd:
 Jessica Rydin 85 Tingberg 160.

NYKÖPING 29.1
M Kula:
 Jerry Jönsson Nyköping 1612.

ESKILSTUNA 27.1
M 200m: 
Christian Dimitrijevic 82 Råby-Rekarne 23.28. Tresteg: Håkan Eklund 80 Råby-Rekarne 1388.
K 200m A: Sofia Gustafsson Råby-Rekarne 25.81, Alice Bergström Råby-Rekarne 26.50, Jessica Nyström 83 Råby-Rekarne 26.61. 3000m (mix): Ursula Turtinen Råby-Rekarne 11:15.7m.

SÄTRA 27.1 (Sätra Games)
M 60m A:
 Mathias Krigh Spårävgen 6.95, Mattias Sunneborn Lidingö 7.02, Joakim Öhman Lidingö 7.05, Joakim Lundqvist 81 Gefle 7.07, Christer Holger Huddinge 7.08, Berhane Haile Tureberg 7.09, David Hedström Skellefteå AIK 7.12, B: Godfrey Ssonko Mälarhöjden 7.12, Carlos Amado Hässelby 7.23, Christian Broddner 80 Lidingö 7.26, C: Andreas Larsson Tranås 7.26, X: M Krigh 6.96, M Sunneborn 6.98, J Lundqvist 7.06, B Haile 7.08, D Hedström 7.17, G Ssonko 7.21, C Amado 7.21, A Larsson 7.27. 400m A: Niclas Rudin Hässelby 50.17, Peter Andersson Täby 50.23, Johan Klinteskog 81 Hammarby 50.29, Konstantin Koutalas Spårvägen 50.81, B: Tobias Andersson Malmö 50.82, Jonas Sjöström Falun 50.97, C: Henrik Karlsson 80 Hagen 52.36, John Roslund 80 Västerås 52.54, Mateusz Stec Västerås 52.58. 1500m A: Ronny Johannesson Hammarby 3:54.35, Niklas Österberg Rånäs 3:55.40, Conny Ekstrand Falun 4:01.80, Jacob Cedertun 82 Eksjö Södra 4:04.55, Samad Masrour Spårvägen 4:05.40, Ola Hultin Rånäs 4:13.11, Olof Olsson 80 Skövde 4:13.45, B: Stefan Malmqvist 82 Södertälje IF 4:10.98, David Lindberg 82 Spårvägen 4:13.99. 60mH: C Holger 8.26, Anders Karlsson Spårvägen 8.40, Patrik Sandberg Huddinge 8.70, Andreas Wågberg Lidingö 9.09. Tresteg: Kruffe Gustavsson Duvbo 1381. Kula: Thomas Hirvonen 80 Tureberg 1385.
P18 60m: Martin Skeppstedt 82 Hammarby 7.23, Björn Lundin 82 Gefle 7.24, X: M Skeppstedt 7.22, Johan Ndure 81 Spårvägen 7.25. 400m A: Jan Olszowy 82 Spårvägen 50.17, Thomas Nikitin 82 Spårvägen 50.39, Albin Johansson 81 Hammarby 51.68, Andreas Söderling 81 Hammarby 52.62, ... C: Abdi Kani Mohamed 84 Spårvägen 54.17.
K 60m A: Jessica Larsson Hässelby 7.80, Anna Jägre Hässelby 7.82, Sofi Hildenborg Råby-Rekarne 7.88, Marika Johansson Spårvägen 7.92, Annica Sandström Lidingö 8.04, Sara Gelin 80 Enköping 8.09, Karin Söderkvist Mora 8.17, B: Stina Palosaari 80 Hässelby 8.13, X: A Jägre 7.80. 400m A: Linda Olsson Täby 57.33, Ellinor Stuhrmann Tjalve 57.70, Jenni Gårdhage Västerås 57.79, Ida Sköld 80 Hässelby 59.65, B: Nina Törnqvist 80 Hässelby 60.27, Carina Hortans 80 Huddinge 61.11, Louise Wenngren Spårvägen 61.32, Jeanette Loftheim 80 Täby 61.54, C: Annika Gerner Upsala 61.41, Görel Manners Fredrikshof 62.72. 1500m: Isabell Ahlström 81 Rånäs 4:29.33, Ingrid Ahnlund Ånge 4:42.66, Susanna Wiström Sundbyberg 4:45.15, Carola Eriksson 81 Arlanda-Märsta 5:01.84, Sofie Eklund 84 Tumba 5:08.76. 60mH: Maria Richtnér Spårvägen 8.91, Jana Cagin Tureberg 8.92, S Gelin 9.13, K Söderkvist 9.33, S Palosaari 9.33, Maria Löfroth Upsala 9.54, B: Stina Bohgard 82 Tureberg 9.43, Lina Ericsson Växjö 9.53, Ida Sjöling 81 Lidingö 9.58. Tresteg: A Sandström 1247, Anna Göransdotter Nilsson Vännäs 12.09, S Gelin 1161, L Ericsson 1088. Kula: M Richtnér 1261.
F18 60m: Susanne Meckbach 81 Hammarby 8.12, Mirian Odum 81 Tyresö 8.15. 400m A: Sara Börjesson 82 Högbo GIF 60.22, Sara Liljegren 81 Hammarby 60.44, Linn Göransson 83 Täby 61.07. Tresteg: Sara Kiraly 82 Spårvägen 1104.
F16 60m A: Linn Malmo 84 Gefle 7.95, Malin Nordqvist 84 Hammarby 8.03, Jenny Ljungkvist 83 Hammarby 8.09, X: L Malmo 7.94, J Ljungkvist 8.02, M Nordqvist 8.18. 200m A: J Ljungkvist 26.10.

MALMÖ/A 26.1
K Kula: 
Catarina Andersson Heleneholm 1435, Susanna Nilsson Heleneholm 1239.
F18 Stav: Lisa Sjöstrand 82 Heleneholm 280.

VÄXJÖ 24.1 (DM)  /överlång bana/
M 60m h6: Steven Jones Växjö 7.29, s1: S Jones 7.27, F: S Jones 7.25. 800m: Martin Svensson 81 Glasriket 2:00.15. 3000m: Christer Ryman Skillingaryd 9:03.22, Toni Apell Sörängen 9:03.73. 60mH: Fredrik Hallin Kalmar 8.94. Höjd: Tobias Svensson Wärnamo 196, Daniel Carlsson 81 Tranås 193. Stav: Johan Rogö 80 Habo 451, Fredrik Ask 81 Skruv 411, Henric Stodell 82 Skruv 411, Gustaf Hultgren 83 Kalmar 401. Längd: Martin Joabsson Skruv 654. Tresteg: Peter Fredriksson 83 Wärnamo 1313. Kula: Stefan Fredriksson Södra Vi 1302.
K 60m F: Marie Dagerhem 83 Kalmar 8.19, Theresia Jonsson 82 Kalmar 8.19. 800m: Johanna Nilsson 83 Högby 2:13.86, Emma Frostensson Skruv 2:18.90, Ida Nilsson 81 Högby 2:21.77, Madeleine Mattsson 81 Hovslätt 2:23.59. 3000m: Maria Pettersson Njudung 10:34.52, Katarina Nilsson Högby 11:12.57. 60mH h1: Kristin Lock-Johansson 82 Kalmar 9.30, Lina Ericsson Växjö 9.41, h2: Sofia Johansson 82 Hinden 9.42, Linda Persson 81 Växjö 9.66, F: K Lock-Johansson 9.22, S Johansson 9.46, L Ericsson 9.51, L Persson 9.66. Höjd: Johanna Olander Färjestaden 160, L Ericsson & L Persson 155, S Johansson 155. Stav: Fevrounia Stafilidou 82 Skruv 326, L Persson 311, Christina Franklin 82 Växjö 281, Karolina Syrén 82 Hovslätt 251. Längd: Camilla Johansson Växjö 625, L Ericsson 540, Isabelle Ericsson 83 Wärnamo 513. Tresteg: C Franklin 1151, S Johansson 1119, Elizabeth Franklin Växjö 1116, Kajsa Levin 83 Tranås 1107, I Ericsson 1084, Linda Bergqvist Växjö 1079, Frida Syrén 83 Hovslätt 1056. Kula: Rebecka Kvist 83 Alvesta 1246, Maria Turunen 80 Skruv 1212, Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden 1200, Pia Gustavsson 82 Färjestaden 1053, Martina Klüft 80 Växjö 1044, Tove Genchel 80 Kalmar 1039.

ESKILSTUNA 24.1 (JDM22)
M22 60m:
 Christian Forsell Råby-Rekarne 7.09. 400m: Christian Dimitrijevic 82 Råby-Rekarne 51.70, Christian Blomberg 82 Katrineholm 52.23. Längd: C Forsell 648, Håkan Eklund 80 Råby-Rekarne 631. Tresteg: H Eklund 1368. Kula: Vittorio Gabrielli Råby-Rekarne 1495.
K22 60m: Anna Lilja 81 Nyköping 8.10. 1500m: Sofie Hallkvist 83 Ärla 4:52.46, Lena-Marie Adèrn 83 Råby-Rekarne 5:11.51. 60mH: Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne 9.28, Alice Bergström Råby-Rekarne 9.36. Höjd: A Bergström 160. Stav: Therese Axelsson 83 Katrineholm 250. Längd: Sofia Gustafsson Råby-Rekarne 563, J Jansson 551. Tresteg: Karolina Lindell 83 Katrineholm 1037. Kula: Åsa Lundgren 82 Arboga 1013.

MALMÖ/A 23-24.1 (Heleneholms inomhustävling) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M 60m h1: Matias Ghansah Malmö 6.88, Jimisola Laursen Malmö 6.98, Christer Persson Vittsjö 7.25, h2: Tobias Karlsson KA2 6.87, Derek Whitehead DEN 7.17, Anders Grosshennig 80 Helsingborg 7.23, h3: Benjamin Hecht DEN 6.84, Steven Jones Växjö 7.25, h4: Anders Hansson Heleneholm 6.96, Christian Trajkovski DEN 6.97, h5: Andreas Jungerup Malmö 7.11, Hossien Asgari DEN 7.11, Joakim Blaschke KA2 7.26, A: B Hecht 6.77, M Ghansah 6.77, T Karlsson 6.82, C Trajkovski 6.93, J Laursen 6.98, A Hansson 6.98, H Asgari 7.03, A Jungerup 7.13, B: J Blaschke 7.14, D Whitehead 7.15, A Grosshennig 7.22, S Jones 7.23, Paul Jung Malmö 7.28, Gunnar Blomé 80 Lund 7.29, C: Thomas Lorentzon KA2 7.28. 400m A: A Jungerup 49.47, Göran Olofsson Eslöv 49.48 Johan Helsmo Helsingborg 50.64, B: Carl-Gustav Mårtensson Malmö 50.76, Martin Ståhl Malmö 51.05, Jonas Boijertz Malmö 51.63. 1500m A: Stefan Petersén Heleneholm 4:02.51, Philip Wilhelmsson Malmö 4:06.91, Daniel Svensson Malmö 4:09.52, Kim Persson Malmö 4:13.16, Johan Nilsson Helsingborg 4:13.50, Jesper Hansson Björnstorp 4:14.72. Stav: Laust Lund DEN 450, Johan Fritz 82 Malmö 440. Längd: Brian Predstrup DEN 687, Reinhold Andersson 80 Klippan 684, Magnus Lundgren 80 Finish 675, Christer Persson 655, Tobias Persson Heleneholm 638. Kula: Jimmy Nordin Helsingborg 1869, Staffan Jönsson 81 Heleneholm 1504, Robert Wärff Heleneholm 1481, Jonas Forsberg Heleneholm 1440, Anders Wikander Helsingborg 1400, Glenn Håkansson Heleneholm 1308, Peter Rosenlöf Lund 1288, Peter Andersson Gnistan 1283.
P18 60m h1: Assadullah Sadigi 81 Malmö 7.15, Alexander Ljunggren 81 Helsingborg 7.24, Philip Nossmy 82 Malmö 7.25, h2: Frank Asamoah 81 Eslöv 7.18, Espen Gatzwiller DEN 7.18, Pontus Nilsson 82 Heleneholm 7.26, h3: Linus Persson 82 Malmö 7.16, Gustav Lindström 81 Lund 7.22, Johan Wissman 82 Helsingborg 7.29, F: F Asamoah 7.03, P Nossmy 7.12, A Sadigi 7.13, L Persson 7.14, A Ljunggren 7.16, E Gatzwiller 7.23, G Lindström 7.28. 1500m: Erik Emilsson 82 Malmö 4:10.67, John Lindström 83 Härlövs 4:15.95. Stav: Pawel Szczyrba 81 Malmö 501, Johan Fritz 430, Kaj Eklund 82 Stocksäter & David Abramczuk 82 Malmö 410. Längd: Linus Persson 660, Andreas Davitidis 82 Malmö 639, Andreas Askfelt 81 Södra Sandby 631, Gustav Svensson 82 Simrishamn 628.
P16 Stav: Daniel Hammer 83 Malmö 400.
K 60m h1: Carola Strenius KA2 7.90, Linda Österling Finish 7.95, Irene Fagerberg Heleneholm 8.12, Susanne Sjökvist 80 Rydö 8.19, h2: Karin Jönsson Malmö 7.77, Linda Mårtensson Malmö 7.89, Ida Agering 81 Malmö 8.01, F: K Jönsson 7.74, C Strenius 7.85, L Mårtensson 7.86, L Österling 8.07, I Agering 8.11. 400m A: Caroline Gyllenhammar Helsingborg 57.39, Erica Mårtensson Växjö 57.47, Lisbeth Nielsen DEN 58.33, B: Sandra Pode 81 Heleneholm 60.23, Anna Olofsson 80 Eslöv 60.88. 1500m: Jessica Gylfe 80 Växjö 4:33.46, Anna Hellblom Lund 4:35.04, Kajsa Haglund 81 Heleneholm 4:35.54, Ann Bettner Malmö 4:40.10, Hanna Karlsson Lagan 4:46.65, Mia Larsson 81 Lund 4:48.25, Camilla Åström Trelleborg 4:48.95, Julia Schütz 81 Trelleborg 5:01.14. Kula: Catarina Andersson Heleneholm 1407, Susanna Nilsson Heleneholm 1219, Kristina Wärff Heleneholm 1105.
F18 60m: Malin Jeppsson 81 Lund 7.95, Karin Nilsson 81 Lund 7.97. Höjd: Jenny Isgren 81 Skurup 182. Längd: Carolina Rijpma 82 Lund 525, Sara Isaksson 82 Helsingborg 513, Jenny Madsen 81 Finish 510.
F16 60m h1: Sille Söndergaard DEN 7.93, h2: Jenny Ljunggren 84 Helsingborg 8.00, Anna Berg 83 Ystad 8.16, h3: Daniela Lincoln 84 Heleneholm 8.10, Dajana Lööf 83 Heleneholm 8.18, F: J Ljungren 7.80, S Södergaard 7.83, D Lincola 8.10, D Lööf 8.18. 1500m: Anna Olsson 84 Eslöv 5:03.87, Annika Sandberg 84 Trelleborg 5:07.03. Höjd: Cecilia Axelsson Helsingborg 154. Längd: D Lööf 510.
F14 60m A: Tove Åkerblom 85 Malmö 8.12, Evelina Hansson-Cronberg 86 Ängelholm 8.18. Höjd: Jenny Gunnarsson 85 Finish 158.
D a g   2
M 200m A:
 Niklas Eriksson 21.59, Jimisola Laursen 21.70, Benjamin Hecht 22.14, B: Brian Predstrup 22.46, Hossein Asgari 22.83, C: Josip Milosevic DEN 23.17, Anders Grosshennig 23.28, D: Paul Jung 23.00, Jonas Rönnberg Nyköping 23.02, Joakim Lindstrup Helsingborg 23.03, E: Carl-Gustav Mårtensson 23.12, F: Göran Olofsson 23.06. 800m A: Alexander Johansson Malmö 1:59.20. 60mH h1: Anders Sakemose DEN 8.18, Thomas Lorentzon 8.31, Joakim Blaschke 8.64, Christian Nickelsen DEN 8.90, Jacob Rasmussen DEN 9.13, h2: Patric Lindahl Heleneholm 8.32, Bo Saaek DEN 8.45, Magnus Lundgren 8.49, David Reidhav Heleneholm 9.02, F: A Saekmose 8.18, P Lindahl 8.24, J Balschke 8.26, T Lorentzon 8.38, M Lundgren 8.39, B Saaek 8.53, C Nickelsen 8.76, D Reidhav 8.91. Höjd: Henrik Nilsson Heleneholm 203, Andreas L Nilsson 80 Finish 203, Ronny Hansson Finish 200, Martin Zuba Finish 200, Per-Olof Malmqvist 80 KA2 197, Martin Gaertner DEN 197, Fredrik van Specyk Klippan 191, Reinhold Andersson 188. Tresteg: Daniel Norman Lund 1422, Conny Håkansson Heleneholm 1403, M Lundgren 1399, R Andersson 1386.
P18 200m A: Alexander Ljunggren 22.16, Espen Gatzwiller 22.38, Gustav Lindström 22.91, Frank Asamoah 23.06, B: Johan Wissman 22.24, Pontus Nilsson 22.93. Höjd: Jesper Isgren 81 Skurup 200, Kevin Mijdema 82 Lund 197, Daniel Jönsson 81 KA2 188, Max Lundin 82 Heleneholm 188.
K 200m A: Linda Hansson Malmö 24.20, Caroline Gyllenhammar 25.79, Lisbeth Nielsen DEN 26.24, B: Ida Agering 26.11, Karin Nilsson 26.28, Louise Höjland DEN 26.38, C: Linda Fredriksson 26.50, Maria Schlyter 80 Malmö 26.53, D: Malin Jeppsson 81 Lund 26.42, Linda Sandberg 81 Finish 26.70, Emma Lilja 82 Heleneholm 26.83. 800m: Hanne Sörensen DEN 2:20.64. 60mH: Pernilla Wigothsson 80 KA2 8.59, Karin Jönsson 8.65, L Fredriksson 9.09, Carolina Rijpma 9.75, Jeanette Hansson Eslöv 9.79. Stav: Simone Frandsen DEN 314, Josefine Grahed 80 Malmö 304, Weronica Andersson Hälle 294. Tresteg: Anna Andersson Malmö 1245, Cecilia Larsson 80 Malmö 1149.
F18 800m: Mia Larsson 2:21.88. Stav: Maria Rendin 82 Heleneholm 374, Lisa Sjöstrand 82 Heleneholm 264.
F16 200m A: Jenny Ljunggren 26.07, Karina Johansen DEN 26.87. 800m: Martina Johansson 83 Lagan 2:16.83. Stav: Louise Börjesson 84 Helsingborg 274, Desirée Dahlgren 84 Malmö 264, Christina Garametsos 86 Malmö 244, Linda Persson 84 Malmö 244.

GÖTEBORG/FH 23-24.1 (Göteborgs Inomhus) - Till fullständiga resultat (finns även här!)
D a g   1

M 60m h1: Lenny Martinez Huddinge 6.78, Niklas Sjöstrand Kville 6.84, Jonas Fermfelt 80 Ullevi 7.13, Christian Gamerdinger Örgryte 7.16, h2: Christofer Ohlsson Växjö 6.89, Peter Häggström Ymer 6.95, Carl-M Fröjd NOR 7.01, Anders Andersson Orient 7.22, h3: Peter Ahl 80 Ullevi 6.94, Daniel Nunez Ullevi 7.04, Per-Joan Lorentzon Orient 7.14, Peter Wigren 80 Ullevi 7.18, Thomas Greiner Kville 7.28, h4: Paul Henderson AUS 6.77, Ulf Jonsson Ymer 7.12, Barnaby Flores 81 Strömstad 7.14, A: L Martinez 6.75, N Sjöstrand 6.78, P Henderson 6.78, C Ohlsson 6.93, P Häggström 6.95, P Ahl 6.97, D Nunez 7.00, B: J Fermfelt 7.03, U Jonsson 7.12, P-J Lorentzon 7.17. A Andersson 7.20, P Wigren 7.20, C Gamerdinger 7.23. 200m A: N Sjöstrand 21.60, Michael Eriksson Mölndal 22.60, Magnus Björk Mölndal 22.89, B: Niklas Wallenlind Mölndal 22.59, A Andersson 22.94, Espen Engebrethsen NOR 23.10. 400m A: Jacob Stafstedt IF Göta 48.68, Fredrik Wållgren Mölndal 49.32, Rizak Dirshe Hälle 49.51, B: Lars Gustafsson IF Göta 50.17, E Engebrethsen 51.43, C: Stefano Tomai Alingsås 51.74. 800m A: Ken Pihlblad IF Göta 1:55.11, Jonas Alfredsson Hälle 1:55.48, Mikael Gren 80 Hälle 1:58.86, Robert Samuelsson Kville 1:59.24, B: David Andersson 80 Hälle 2:01.31. 1500m: Johan Wettergren Kville 4:08.02. 3000m: Tobias Lundvall Sävedalen 8:38.07, Runar Höiom Alingsås 8:42.36, Erik Petersson 80 Mölndal 8:51.85. 5000m: Jonas Hagelin Mölndal 14:36.55, Benjamin Hailemariam Mölndal (15:19.28 på 4800m), Fernadi Dinis Mölndal (15:28.27 på 4800m). 60mH h1: Jakob Falkbring Mölndal 8.33, Carl-Johan Olsson 80 Mariestad 8.71, Peter Pipkorn Ullevi 8.90, Gustav Andhill 79 ALingsås 9.09, h2: Henrik Balkander Lerum 8.49, Jim Ekliden 80 Brattås 8.55, Herman Thorell Ymer 8.58, Niclas Hansén Växjö 8.63, Magnus Lönqvist 80 Habo 8.65, F: J Falkbring 8.32, J Ekliden 8.44, H Thorell 8.50, N Hansén 8.55, C-J Olsson 8.55, M Lönqvist 8.61, H Balkander 8.63, P Pipkorn 8.77. Höjd: Daniel Johansson Kville 215, Christian Olsson 80 Örgryte 207, Yannick Tregaro Örgryte 207, Andreas Block Örgryte 201, Niklas Lageson Ullevi 198, Mattias Grundberg Ullevi 195, Tobias Svensson Wärnamo 195, Jan-Erik Wanhainen Hälle X. Stav: Stefan Jeppsson Vittsjö 525, Linus Lindroth Örgryte 490, Fredrik Skoglund 81 Lidingö 490, Mikael Tapio Ullevi & Viktor von Bothmer Malmö 490, Henrik Hallenbo Lerum 490, Alhaji Jeng 81 Örgrye 475, Tor Taraldsrud NOR 460, Marcus Lindh Hammarby & Reine Eklund Örgryte 440, Christian Gamerdinger Örgryte & Johan Olsson Lerum 420, Hans Ekdahl Ullevi & Henrik Weisbach IFK Göteborg 420, Emil Guldbrandsen Lerum & Geir O Rasmussen NOR & Deniz Mahshid 80 Örgryte 420, Niklas Lagerqvist Örgryte 400. Längd: Mathias Lageskog Orient 712, Anton Andersson 81 Halmstad 709, Magnus Åhlén IF Göta 700, David Frykholm 80 Bore 693, N Hansén 673, Martin Glimsand Hälle 662. Tresteg: Kristian WeeTom Örgryte 1531, Pierre Andersson Kville 1528, D Frykholm 1457, Haldur Rohtla Örgryte 1453, J Ekliden 1421, Ousainou Mbye 80 Örgryte 1403, Elvir Rakovic Ullevi 1393, Fredrik Sigte Bore 1357. Kula: Andreas Gustafsson Hagen 1735, Manuel Brändeborn Råby-Rekarne 1719, Jan Öhrn Trollhätatns SK 1328. Vikt (35 pund): Tomas Sjöström IF Göta 2183, Mikael Johansson Hälle 1939, Jim Olsson IF Göta 1826, M Brändeborn 1541, Viktor Isidorsson 81 Hälle 1449.
P18 60m h1: Ming Le 81 Örgryte 7.16, h2: Barnaby Flores 81 Strömstad 71.5, Daniel Spalin 82 Alingsås 7.26, F: B Flores 7.14, M Le 7.15, D Spalin 7.23, D Acson 81 Örgryte 7.28, Pär Lindén 81 Bore 7.28. 1500m: Cristoffer Antonsen 83 Hälle 4:08.55, Thomas Johansson 81 Sävedalen 4:10.54, Ulf Nilsson 81 Hälle 4:14.15. Höjd: Andreas Viken NOR 195, Tomas Hilmarsson 81 Sävedalen 190. Stav: C Gamerdinger (u t) 405. Tresteg: Morgan Persson 81 Halmstad 1277, Christian Nygård 82 Örgryte 1267.
P16 Höjd: Faruk Ademovic 83 Örgryte 194, Martin Eriksson 83 Örgryte 191. Tresteg: M Eriksson 1291, F Ademovic 1262.
K 60m h1: Marit Nyberg Birknes NOR 7.59, Malin Källgren 80 Ymer 7.60, Sofia Larsson 83 Mölndal 7.76, Lena Berntsson Ullevi 7.88, Anna Larsson Ullevi 8.07, h2: Annika Amundin Ullevi 7.58, Linda Storkull Mölndal 7.87, Sara Westman Ullevi 7.92, Helen Nilsson 80 Halmstad 8.14, F: A Amundin 7.53, M Källgren 7.57, M Nyberg Birknes 7.58, S Larsson 7.70, S Westman 7.87, A Larsson 8.09. 200m A: Sigvor Melve NOR 24.82, M Nyberg Birknes 24.89, Ann H Rinden NOR 25.09, B: M Källgren 25.19, Helena Rönner 80 Ullevi 25.33, L Berntsson 25.56. C: Frida Svensson Mölndal 25.80, Anna Folino Kville 26.56. 400m A: A H Rinden 57.31, Beatrice Dahlgren Mölndal 57.63, S Melve 57.73, Lena Melin Ullevi 57.90, B: Sofie Anefors Örgryte 59.60, Anneli Mälström 81 Västerås 61.11. 800m: Erica Andersson IF Göta 2:15.38, Caroline Hjelm Hälle 2:17.58, Anna Behn Kville 2:19.17, Agneta Eiving Kville 2:23.01. 1500m: Åsa Hedström Hälle 4:28.81, Andrea Lundqvist Hälle 4:39.31, Katarina Lindström IFK Umeå 4:42.33. 3000m: Jenny Framme Hälle 9:39.65, Maria Elofsson Hälle 10:14.63, Karin Lindberg IF Göta 10.16.36. 60mH: L Melin 8.78, Linda Fredriksson Rydö 9.14, Isabelle Österberg 80 Kville 9.39, S Anefors 9.43, Laine Rohtla Örgryte 9.88. Höjd: Jenny Kågebäck Ullevi 166, Hanna-Mia Persson Kalmar 154. Stav: Sandra Ribba Örgryte 325, Anja Rozman 80 Örgryte 315, Linnea Weding-Holmgren 80 Hälle 275. Längd: Erica Johansson Mölndal 657, Camilla Johansson Växjö 619, H Rönner 582, L Fredriksson 565, A Folino 546, Anna Larsson Ullevi 520. Tresteg: Anna Göransdotter Nilsson Vännäs 1233. Kula: Anna Söderberg Ullevi 1513, Kajsa Lindskog Ullevi 1325. Vikt (20 pund): A Söderberg 1703, K Lindskog 1521.
F18 60m h1: Sofie Andersson 81 Kville 8.04, Anna Marberg 81 Trollhättans SK 8.08, h2: Sofie Toftgård 82 Halmstad 8.08, h3: Anna-Karin Byström 81 IF Göta 8.04, F: S Andersson 7.98, A-K Byström 8.01, A Marberg 8.02, S Toftgård 8.02. 200m A: S Toftgård 26.78. 60mH: A-K Byström 8.95, A Marberg 9.20. Höjd: Sara Brankell 81 Mölndal 169. Stav: Emma Josefsson 81 Kville 335, Veronika Rönneberg NOR 305, Helena Ahxner 81 Mölndal 290, Karolina Syrén 82 Hovslätts 260. Längd: S Andersson 545, Anna Wiberger 82 Mölndal 544, Kajsa Dahlöf 81 Ullevi 510. Tresteg: Maria Berggren 82 Göteborgs KIK 1209, Lotta Ekman 81 Falköping 1137, Maria Rosén 81 Göteborgs KIK 1072, Annelie Ivarsson 81 Ullevi 1065, Doreen Nagawa 82 Ullevi 1057. Kula: Kajsa Fällström 81 Istrum 1131, Sara Lidman 81 Kongahälla 1045.
F16 60m h2: Ann C Bakken NOR 7.92, Paula Preisner 83 Ullevi 8.19, F: A C Bakken 7.75. 200m A: A C Bakken 25.49. 1500m: Maria Svensson 83 Göteborgs KIK 5:04.61, Sara Bernestål 83 Sävedalen 5:07.09. Stav: Monica Grimsrud NOR 305, Therese Anefors 83 Örgryte 305, Veronika Fridén 83 Mölndal 260, Sara Josefsson 84 Kville 260. Tresteg: Jenny Mentzer 80 Istrum (u t) 1149. Madelaine Forsberg 83 Göteborgs KIK 1055, Frida Syrén 83 Hovslätt 1040.
F15 60m F: Nanna Sacko Nilsen 84 Göteborgs KIK 8.14. 1500m: Sara Ivarsson 84 Tingberg 5:07.12, Frida Karlsson 84 Kinna 5:14.22. Höjd: Emma Green 84 Ullevi 160.
D a g   2
M Stav: Gustav Andhill Alingsås 400.
F14 800m A: Sara Trané 85 Sävedalen 2:24.06. Stav: Cecilia Gagyi 85 Ullevi 315.

SÄTRA 23-24.1 (DM)
D a g   1
M 60m h1: 
Mathias Krigh Spårvägen 7.12, Stefan Storm 80 Linköping 7.25, Andreas Rehnborg 80 Österhaninge 7.25, h2: Fotios Makrostergios Spårvägen 7.09, Michael Hoffer Lidingö 7.16, h3: Berhane Haile Tureberg 7.05, Christer Holger Huddinge 7.17, Daniel Bergström Huddinge 7.18, h4: Ali Sabouri Upsala 7.16, h5: Henrik Värendh Spårvägen 7.07, Mikael Storm 80 Linköping 7.13, h6: Christian Broddner 80 Lidingö 7.28, Carlos Amado 60 Hässelby 7.29, h7: Mattias Sunneborn Lidingö 7.05, Magnus Wallberg Hässelby 7.16, Leif Johansson 80 Hässelby 7.22, h8: Anders Boyacioglu Huddinge 7.11, Johan Ndure 81 Spårvägen 7.23, Martin Kruse Enköping 7.26, S: B Haile 6.99, M Sunneborn 7.00, M Krigh 7.01, H Värendh 7.10, F Makrostergios 7.13, A Boyacioglu 7.13, M Hoffer 7.22, M Wallberg 7.24, U: A Sabouri 7.09, M Kruse 7.28, K Dennerbring 83 Enköping 7.30, X: M Storm 7.09, C Holger 7.13, D Bergström 7.17, S Storm 7.24, J Ndure 7.25, C Broddner 7.29. 400m A: Johan Klinteskog 81 Hammarby 49.53 (23.62), Jan Olszowy 82 Spårvägen 50.63 (23.48), Christian Liljequist 80 Tureberg 51.08 (23.62), Peter Andersson Täby bröt (föll, 23.60), B: Roger Asplund Södertälje IF 51.30, Daniel Lundvall Hässelby 51.63, Jan Kowalski Spårvägen 51.91, Daniel Norberg Hammarby 51.95, C: Albin Johansson 81 Hammarby 51.68, Andreas Söderling 81 Hammarby 51.99. 1500m A: Niklas Österberg Rånäs 3:54.50, Ronny Johannesson Hammarby 3:56.92, Bill Krohn 58! Flemingsberg 3:57.28, Peter Marklund Riviera 4:02.40, Axel Lönnqvist 81 Hässelby 4:07.43, Martin Öhman 81 Hässelby 4:11.46, Ola Hultin Rånäs 4:11.67, David Bergman Rånäs 4:15.52, B: ... 3) Magnus Theorell 84 Solna 4:18.59. Stav: Martin Eriksson Hässelby 551, Anders Edvinsson Spårvägen 486, Nikos Efstathiadis Tureberg 478, M Hoffer & C Holger 468, Zbigniew Jakobschy Spårvägen 458, Andreas Bonin 81 Alunda 428, Patrik Sandberg Huddinge 408, Johan Papas 81 Solna 408. Tresteg: Kruffe Gustavsson Duvbo 1422, Lars Häggberg Huddinge 1402, Sebastian Hukari Tureberg 1396, Erik Eriksson 80 Örbyhus 1337, Stefan Kozma 80 Kungsängen 1321, Lasse Ohtamaa 80 Tullinge-Tumba 1264. Kula: Sören Tallhem Spårvägen 1793, Johan Persson 80 Falun 1419, Thomas Hirvonen 80 Tureberg 14.02, Teddy Jonasson Rånäs 1347.
K 60m h1: Pernilla Allvin Falun 7.86, Jessica Larsson Hässelby 7.94, Malin Ericsson 80 Enköping 7.96, Susanne Meckbach 82 Hammarby 8.10, h2: Linda Fernström 81 Hässelby 7.90, Stina Smibacker 83 Enköping 7.97, h3: Jenny Kallur 81 Falun 7.64, Annica Sandström Lidingö 7.95, Mirian Odum 81 Tyresö 8.02, S: J Larsson 7.85, L Fernström 7.91, M Odum 8.00, S Meckbach 8.11, X: J Kallur 7.67, P Allvin 7.85, M Ericsson 7.94, S Smibacker 7.98, Therese Hammarlund Falun 8.14. 400m A: Marika Johansson Spårvägen 54.99 (26.13), Anna Jägre Hässelby 55.14 (26.46), Nadja Petersen Huddinge 55.49 (26.57), Cecilia Hansson Gefle 56.63B: Kristina Blomstrand Norrköping 58.33, Maria Åhr 80 Danderyd Ath 58.71, Petra Forsberg 80 Heby 59.17, Nina Törnqvist 80 Hässelby 59.94, C: Ida Sköld 80 Hässelby 59.44, Sara Liljegren 81 Hammarby 60.27, Louise Wenngren Spårvägen 61.01, D: Carina Hortans 80 Huddinge 60.97, Cecilia Lundberg Österhaninge 62.66. 1500m: Isabell Ahlström 81 Rånäs 4:35.51, Susanna Wiström Sundbyberg 4:47.22, Camilla Dahlin 81 Rånäs 4:59.72, Martin Högberg 81 Täby 5:14.50. Stav: Liza Jörnung 81 Duvbo 383 Svenskt inomhusrekord, Helena Gissle Spårvägen 325, Anna Björkman 81 Lidingö 313, Jenny Östlund 84 Hässelby 313, Åsa Pettersson 81 Tureberg 301, Malin Ericsson 80 Enköping 301, Maria Lundström 84 Hässelby 251, Charlotte Karlsson 82 Malmö X.  Tresteg: Annica Sandström Lidingö 1266, Anna Seleznova 83 Huddinge 1171, Sara Kiraly 82 Spårvägen 1085, Rebecca Orbert 82 Tureberg 1025. Kula: Linda-Marie Mårtensson Hässelby 1640, Maria Richtnér Spårvägen 1234, Marie Hilmersson 81 Hässelby 1210, Sara Carlsson Huddinge 1087, Anna Bergö Lidingö 1021.
D a g   2
M 200m h1: 
Anders Boyacioglu Huddinge 22.60, h2: Berhane Haile Tureberg 22.33, Jan Olszowy 82 Spårvägen 23.08, h3: Mattias Sunneborn Lidingö 22.14, Johan Klinteskog 81 Hammarby 23.07, h4: Christian Liljequist 80 Tureberg 22.85, Peter Andersson Täby 23.21, h5: Thomas Nikitin 82 Spårvägen 22.86, Daniel Lundvall Hässelby 23.31, h7: Niclas Rudin Hässelby 22.46, Jonas Åström Solna 23.32, h9: Andreas Rehnborg 80 Österhaninge 22.72, Konstantin Koutalas Spårvägen 23.05, A: M Sunneborn 22.25, A Boyacioglu 22.62, N Rudin 22.77, B: J Olszowy 22.97, K Koutalas 23.00, P Andersson 23.32, A Rehnborg 33.60, C: Magnus Wallberg Hässelby 22.54, Leif Johansson 80 Hässelby 23.08. 800m A: Jon Andersson 80 Falun 1:54.19, Håkan Jansson Rånäs 1:55.85, Tobias Martinsson Malmö 1:56.53, Niklas Österberg Rånäs 1:57.07, Anders Grahn Skellefteå AIK 1:57.84, Peter Marklund Riviera 1:59.60, B: Fredrik Rohlén Falun 1:56.78, Albin Johansson 81 Hammarby 1:58.25, Hassan Bile Sundbyberg 1:58.45, Jonas Sjöström Falun 1:59.24, Tobias Sjöström Rånäs 1:59.95. 3000m: Erik Sjövist Enhörna 8:29.49 (mellantider: 4:09.7m & 5:35.02), Johan Lindberg 80 Hagunda 9:06.80. 60mH h1: Henrik Värendh Spårvägen 8.11, Anders Karlsson Spårvägen 8.39, Patrik Melin Gefle 8.52, Martin Mella Huddinge 8.55, Per Bergman Tureberg 8.71, h2: Michael Hoffer Lidingö 8.21, Christer Holger Huddinge 8.34, Martin Kruse Enköping 8.36, Patrik Sandberg Huddinge 8.88, F: H Värendh 8.03, M Hoffer 8.16, M Kruse 8.27, C Holger 8.33, A Karlsson 8.44, M Mella 8.48, P Bergman 8.57, P Sandberg 8.72. Höjd: Erik Sikström 80 Lidingö 205, Karl Josephson Spårvägen 203, Demola Rieke Lidingö (ej DM) 203, Johan Redborg 81 Tureberg 195, Tomas Weis 82 Upsala 187. Längd: M Hoffer 726, Richard Petrini 80 Hässelby 677, Sebastian Hukari Tureberg 657, Fotios Makrostergios Spårvägen 657, Johan Blidberg 81 Hässelby 639, Johan Ndure 81 Spårävägen 638, Björn Ambrén 80 Lidingö 634.

K 200m h1: Linda Fernström 81 Hässelby 25.63, Mirian Odum 81 Tyresö 26.15, h2: Anna Westerberg 80 Tiwaz 24.52, Caroline Öhman 81 Hässelby 26.72, h3: Nadja Petersen Huddinge 25.19, Nina Törnqvist 80 Hässelby 26.82, h4: Jenny Kallur 81 Falun 24.34, h5: Stina Smibacker 83 Enköping 26.31, S: N Peetersen 25.24, M Odum 26.23, C Öhman 26.76, X: J Kallur 24.31, A Westerberg 24.35, S Smibacker 26.25, N Törnqvist 26.60. 800m: Maria Åhr 80 Danderyd 2:13.18, Petra Forsberg 80 Heby 2:13.46, Isabell Ahlström 81 2:14.56, Camilla Dahlin 81 Rånäs 2:21.77. 3000m: Camilla Thuné Rånäs 10:38.11, Susanne Wahlqvist Rånäs 10:49.77, Louise Johansson Roslagsbro 11:24.19. 60mH h1: Maria Richtnér Spårvägen 8.90, Malin Ericsson 80 Enköping 9.15, Stina Paolosaari 80 Hässelby9.29, Sara Gelin 80 Enköping 9.29, Jannike Nordström Rånäs 9.55, Maria Löfroth Upsala 9.64, h2: Jana Cagin Tureberg 9.01, Karin Funke Gefle 9.01, Sara Carlsson Huddinge 9.43, Stina Bohgard 82 Tureberg 9.48, F: M Richtnér 8.85, J Cagin 8.96, S Gelin 916, K Funke 9.24, S Palosaari 9.28, S Carlsson 9.39, S Bohgard 9.61. Höjd: Lena Johansson Hässelby 172, S Bohgard 170, Madelene Nylander 84 Örbyhus 162, Helena Redborg 83 Tureberg 158, M Richtnér 158, Jeanette Wahtramäe 80 Tureberg 158, M Ericsson 158, Rebecca Orbert 82 Tureberg 154. Längd: K Funke 569, Jessica Larsson Hässelby 563, S Gelin 554, Anna Seleznova 83 Huddinge 549, Magdalena Widenbrant 80 Täby 549, M Richtnér 542, M Nylander 521, Ida Sköld 80 Hässelby 518, Jennie Boström 82 Heby 514.

KARLSTAD 23.1 (Milko-spelen) - Till fullständiga resultat
M 60m: Fredrik Eklund IF Göta 7.13. 3000m: Claes Nyberg IF Göta 8.05.96, Joakim Johansson Hälle 8:07.21, Stefan Wagnsson Rånäs 8:19.68, Stefan Lungström IF Göta 8.23.07. 60mH: Rajne Svenssohn IF Göta 8.57. Stav: R Svenssohn 420.

P18 60m h1: Matar Jarju 81 Hofors 7.28, F: M Jarju 7.23.
K 200m A: Elena Åseby 80 IF Göta 25.66, Charlotte Nordh 82 IF Göta 25.70. 60mH: Carola Janson Kil 9.08.
F18 60m h1: Emma Rienas 82 Filipstad 7.71, Karin Jansson 82 Kil 8.15, h2: C Nordh 7.88, E Åseby (u t) 7.91, F: E Rienas 7.66, C Nordh 7.89, K Jansson 8.08, Fanny Svensson 81 Arvika 8.14, Ann-Sofie Söderbäck 81 Kil 8.19. 800m: Marie Nilsson 81 IF Göta 2:17.67, Caroline Huldén 81 IF Göta 2:24.35, Emma Sjögren 81 IF Göta 2:24.52. 60mH: K Jansson 9.25, A-S Söderbäck 9.53. Längd: Ann-Charlotte Söderbäck 81 Kil 536, E Rienas 515. Kula: Karin Larsson 81 Garphyttan 12.01, Anna Pihlgren 82 Arvika 1133.
F16 60m h2: Helén Holmgren 83 Arvika 8.07, L inda Svensson 83 Arvika 8.09, F: H Holmgren 7.95, L Svensson 8.13.

HAPARANDA 23.1 (arrangerad av finländsk förening, bara svenska resultat redovisas)
M 60m h (heatindelning okänd): Stefan Heinås Riviera 7.19, Mattias Lindgren 80 Luleå 7.24, David Bergdahl Falun 7.27, A: 3) M Lindgren 7.26, 4) D Bergdahl 7.29, -) S Heinås ej start. 60mH: 1) Stefan Heinås Riviera 8.11, 2) D Bergdahl 8.22, 5) Jens Lidström Riviera 8.73. Längd: 2) M Lindgren 668
K 60m h (heatindelning okänd): Sandra Lagerskog 80 Riviera 8.09, Hanna Brännström 82 Luleå 8.15, A: 6) S Lagerskog 8.08, B: 4) H Brännström 8.17. 60mH: 2) H Brännström 9.25. Längd: 2) H Brännström 555, 3) Sara Palo 83 Haparanda SKT 525.
F17 Höjd: 1) H Brännström 155.

SKELLEFTEÅ 21.1 (PRK)
M 60m A:
 David Hedström Skellefteå AIK 7.11, X: D Hedström 7.18.
K 60m A: Erika Karlsson 82 IFK Umeå 8.01. 1500m (mix): Katarina Lindström IFK Umeå 4:43.4m

SOLNA 19.1 (Solna Friidrottsspel)
M 60m h1:
 Daniel Bergström Huddinge 7.18, h2: Godfrey Ssonko Mälarhöjden 7.17, Leif Johansson 80 Hässelby 7.21, h3: Anders Boyacioglu Huddinge 7.14, h4: Ali Sabouri Upsala 7.10, Christer Holger Huddinge 7.18, Martin Skeppstedt Hammarby 7.28, h5: Lenny Martinez Huddinge 6.85, h6: Fotios Makrostergios Spårvägen 7.09, Carlos Amado 60! Hässelby 7.22, A: L Martinez 6.84, A Boyacioglu 7.05, F Makrostergios 7.10, A Sabouri 7.15, G Ssonko 7.16, D Bergström 7.21, B: L Johansson 7.15, C Amado 7.19, C Holger 7.20, Richard Petrini 80 Hässelby 7.27. Stav: Zbigniew Jakobschy Spårvägen 450, Andreas Wågberg Lidingö 440, Johan Papas 81 Solna 400. Längd: R Petrini 637, ... F Makrostergios X.
K 60m h1: Jenny Ljungkvist 83 Hammarby 8.14, h2: Sara Liljegren 81 Hammarby 8.12, Mirian Odum 81 Tyresö 8.12, h3: Pernilla Allvin Falun 7.92, Susanne Meckbach 81 Hammarby 8.12, A: P Allvin 7.82, J Ljungkvist 8.08, S Meckbach 8.10, M Odum 8.13, S Liljegren 8.18. Stav: Anna Björkman 81 Lidingö 310, Åsa Pettersson 81 Tureberg 300. Längd: Magdalena Widenbrant 80 Täby 525.

SÄTRA 17.1
M Stav:
 Martin Eriksson Hässelby 545, Fredrik Skoglund 81 Lidingö & Rickard Nygårds Gefle 480, Zbigniew Jakobschy Spårvägen & Marcus Lindh Hammarby & Michael Hoffer Lidingö 460, Alexander Eriksson Spårvägen 460, Anders Edvinsson Spårvägen & Carl-Johan Alm Spårvägen & Bo Jacobsson Gotland X.
K Stav: Caroline Risberg Solna 280.

UMEÅ/Friidrottshallen (Nolia) 17.1 (Nolia Cup 1)
F18 Längd: Maria Eklund 82 Sundsvall 553, Sofia Rehnstrand 82 Sundsvall 519.
F16 Längd: Cecilia Staaf 84 Vingarna 510.

MALMÖ/A 16-17.1 (MAI-spelen)
D a g   1
M 60m h1: 
Niklas Eriksson Malmö 6.97, Per-Joan Lorentzon Orient 7.19, h2: Paul Henderson AUS 6.81, Jonas Fermfelt 80 Ullevi 7.08, Klaus Haagensen DEN 7.12, Paul Jung Malmö 7.28, h3: Johan Hed 80 Mölndal 7.05, Andreas Jungerup Malmö 7.11, Johnie Dalliah Ullevi 7.15, Anders Grosshennig 80 Helsingborg 7.24, h4: Henrik Dagård KA2 6.85, Torbjörn Mårtensson Malmö 6.86, Hassien Asgardi DEN 7.07, Peter Pipkorn 79 Ullevi 7.28, Joakim Lindstrup Helsingborg 7.29, h5: Matias Ghansah Malmö 6.87, Peter Ahl 80 Ullevi 7.00, Thomas Greiner Kville 7.27, h6: Patric Storm Hässelby 7.00, Brian Predstrup DEN 7.08, Christian Gamerdinger Örgryte 7.25, Anders Andersson Orient 7.26, A: P Henderson 6.81, M Ghansah 6.83, H Dagård 6.85, P Ahl 6.93, N Eriksson 6.94, P Storm 7.06, T Mårtensson & J Hed ej start, B: J Fermfelt 7.04, H Asgardi 7.06, A Jungerup 7.08, B Predstrup 7.10, J Dalliah 7.11, K Haagensen 7.13, P J Lorentzon 7.14. 400m A: Tobias Andersson Malmö 50.35, Andrus Klaar Spårvägen 50.50, Carl-Gustav Mårtensson Malmö 51.21, B: K Haagensen 50.91, Johan Wissman 82 Helsingborg 51.43. 1500m A: Joakim Johansson Hälle 3:51.54, Michael Öhman Bollebygd 3:52.80, Niklas Thorell Malmö 3:58.59, Philip Wilhelmsson Malmö 4:01.00, Tobias Lundvall Sävedalen 4:04.28, B: Johan Nilsson 80 Helsingborg 4:12.09. Höjd: Christian Olsson 80 Örgryte 206, Jan-Erik Wanhainen Hälle 203, Henrik Nilsson Heleneholm & Niklas Lageson Ullevi 203, Martin Zuba Finish 200, Per-Ola Andersson 80 Gnistan 195, Andreas L Nilsson Finish 190, Daniel Jarl Lund 190. Stav: Patrik Kristiansson Örgryte 540, Trond Barthel NOR 520, Stefan Jeppson Vittsjö 520, Oscar Janson Ullevi 510, Alexander Igelström Ullevi & Henrik Dagård 500, Mikael Tapio Ullevi & Linus Lindroth Örgryte 480, Fredrik Lingsarve Växjö 460, Henrik Weisbach IFK Göteborg 460, Laust Lund DEN 450, Erik Svensson Heleneholm 450, Emil Guldbrandsen 80 Lerum 450, Johan Rogö 80 Habo & Martin Persson 80 Örgryte 440, Deniz Mahshid 80 Örgryte 440, Igor Potapovitch KA2 & Viktor von Bothmer Malmö X. Tresteg: Haldur Rohtla Örgryte 1491, Anton Andersson 81 Halmstad 1479, Elvir Rakovic Ullevi 1397. Kula: Anders Wikander Helsingborg 1472, Erik Svensson 1350.
P18 60m h1: Assadullah Sadigi 81 Malmö 7.22, Pontus Nilsson 82 Heleneholm 7.24, h2: Barnaby Flores 81 Strömstad 7.15, Philip Nossmy 82 Malmö 7.19, h3: Frank Asamoah 81 Eslöv 7.17, Linus Persson 82 Malmö 7.22, Gustav Lindström 81 Lund 7.28, A: F Asamoah 7.06, B Flores 7.13, L Persson 7.16, P Nossmy 7.21, A Sadigi 7.22, G Lindström 7.24, P Nilsson 7.29. Stav: Alhaji Jeng 81 Örgryte 500, Pawel Szczyrba 81 Malmö 500, Johan Fritz 82 Malmö 420.
P16 Höjd: Joel Spolén 83 Strömstad 193.
K 60m h1: Karin Jönsson Malmö 7.71, Pernilla Wigothsson 80 KA2 7.83, Lena Berntsson 78 Ullevi 7.84, Linda Mårtensson Malmö 7.94, Caroline Gyllenhammar Helsingborg 8.04, h2: Veronica Fransson Hälle 7.77, Sara Westman Ullevi 7.87, Linda Österling Finish 7.97, Petra Mårtensson 80 Heleneholm 7.98, Susanne Sjökvist 80 Rydö 8.13, h3: Linda Hansson Malmö 7.64, Linda Storkull Mölndal 7.86, Lena Melin Ullevi 7.92, Helena Rönner 80 Ullevi 7.98, Anna Folino Kville 8.13, A: L Hansson 7.62, K Jönsson 7.70, L Berntsson 7.81, V Fransson 7.82, Pernilla Wigothsson & S Westman 7.89, L Melin 7.94, L Storkull 7.95, B: L Mårtensson 7.86, C Gyllenhammar 7.88, P Mårtensson 7.95, L Österling 7.96, H Rönner 7.96, S Sjökvist 8.16. 400m: Marika Johansson Spårvägen 56.08, Sofie Anefors Örgryte 61.09. 1500m: Mia Larsson 81 Lund 4:48.30, Hanne Sörensen DEN 4:48.85, Faton Sonko 80 Trelleborg 4:58.00. Längd: Camilla Johansson Växjö 634, Linda Fredriksson Rydö 570, V Fransson 563, Laine Rohtla Örgryte 557, Cecilia Larsson 80 Malmö 531, Petra Mårtensson 520, Anna Folino 523.
F18 60m h1: Ida Agering 81 Malmö 8.02, h2: Malin Jeppsson 81 Lund 7.95, Sofie Andersson 81 Kville 7.98, Karin Nilsson 81 Lund 8.00, A: M Jeppsson 7.96, K Nilsson 8.02, I Agering 8.02, S Andersson 8.11. Höjd: Emma Lilja 82 Heleneholm 171, Sara Brankell 81 Mölndal 168. Längd: Sofie Andersson 561, Carolina Rijpma 82 Lund 518.
F16 60m h3: Sille Söndergaard DEN 7.97, h4: Jenny Ljunggren 84 Helsingborg 8.05, A: S Söndergaard 7.87, J Ljunggren 7.91, Anna B Johansen DEN 8.19. Höjd: Linn Modin 84 Färjestaden 155.
F14 Höjd: Lotta Dykes 85 Södra Sandby 157, Elin Hansson 85 Kristianstad 154.
F13 60m A: Evelina Hansson-Cronberg 86 Ängelholm 8.20.
D a g   2
M 200m A: Patric Storm 22.41, Andreas Jungerup 22.74, B: Klaus Haagensen 22.15, Michael Eriksson Mölndal 22.60, Frank Asamoah 22.81, C: Hassien Asgardi 22.50, Linus Malmborg Heleneholm 23.02, Jonas Boijertz Malmö 23.22, D: Magnus Björk Mölndal 22.96, Martin Ståhl Malmö 23.14, E: Carl-Gustav Mårtensson 23.02, Per-Joan Lorentzon 23.11, F: Anders Andersson 23.09, Pontus Nilsson 23.22, G: Paul Jung 23.14. 800m A: Torbjörn Johansson Malmö 1:50.15, Göran Olofsson Eslöv 1:52.89, Daniel Norberg Hammarby 1:53.85, Michael Öhman 1:54.81, Ronny Johannesson Hammarby 1:55.37, B: Alexander Johansson Malmö 1:58.34, Robert Samuelsson Kville 1:58.51. 60mH h1: Henrik Dagård 8.24, Erik Svensson 8.32, Jacob W Hansen DEN 8.60, Magnus Lönqvist 80 Habo 8.67, Fredrik van Speyck Klippan 9.02, h2: Anders Saekmose DEN 8.26, Joakim Blaschke KA2 8.39, Bo Saack DEN 8.48, Magnus Lundgren 80 Finish 8.51, F: H Dagård 8.10, A Saekmose 8.10, J Blaschke 8.30, E Svensson 8.36, M Lundgren 8.48, J W Hansen 8.54, B Saack 8.57, M Lönqvist 8.58. Längd: Mathias Lageskog Orient 723, Brian Predstrup 699, Reinhold Andersson 80 Klippan 689, M Lundgren 664, Tobias Persson Heleneholm 648.
P18 800m: Erik Emilsson 82 Malmö 2:00.27. Höjd: Jesper Isgren 81 Skurup 201, Martin Arnemar 82 Udd 198, Kevin Mijdema 82 Lund 198. Längd: Anton Andersson 703, Linus Persson 659, Andreas Davitidis 82 Malmö 643, Marko Kiviniemi 81 Heleneholm 640, Andreas Askfelt 81 Södra Sandby 637.
P16 800m: John Lindström 83 Härlöv 2:02.68.
K 200m A: Linda Hansson 24.53, Beatrice Dahlgren Mölndal 24.72, Lena Melin 25.25, B: Caroline Gyllenhammar 25.83, Emma Frostensson Skruv 26.16, Sara Westman 26.19, C: Sofie Anefors 26.63, Malin Svensson Trelleborg 26.88, D: Ida Agering 26.32, Anna Jonasson 80 Klippan 26.86, E: Laine Rohtla 26.48, F: Karin Nilsson 26.47. 800m: Heide Jensen DEN 2:09.24, Malin Kemi Malmö 2:14.40, Anna Hellblom Lund 2:18.56, Camilla Dahlin 81 Rånäs 2:21.04, Trine Serslev DEN 2:22.59, Anna Olofsson Eslöv 2:24.05. 60mH: Pernilla Wigothsson 8.72, Karin Jönsson 8.76, Lena Melin 8.96, Karin Olsson Helsingborg 8.99, Linda Fredriksson 9.20, Sofie Anefors 9.58, Malin Svensson 9.72. Höjd: Jenny Isgren 81 Skurup 171, Johanna Olander Färjestaden 168, Jenny Kågebäck Ullevi 165, Janne M Barslev DEN 160, Amalie Brader DEN & Jeanette Hansson Eslöv 155. Stav: Vala Flosadottir Malmö 402, Thorey E Elisdottir ISL 402, Charlotte Karlsson 82 Malmö 382 Svenskt inomhusrekordSimone Frandsen DEN & Sandra Ribba Örgryte 342, Josefine Grahed 80 Malmö 322. Tresteg: Anna Andersson Malmö 1247, Anna Göransdotter Nilsson Vännäs 1241, Anna Wiberger 82 Malmö 1229, Desirée Carlberg Ullevi 1157, Cecilia Larsson 1134, Jenny Madsen 81 Finish 1109, Christina Franklin 82 Växjö 1108, Lina Hagman 80 Istrum 1103. Kula: Catarina Andersson Heleneholm 1432, Malin Svensson 1151.
F18 60mH: Janne M Barslev DEN 9.59, Linda Persson 81 Växjö 9.74. Stav: Maria Rendin 82 Heleneholm 381 Svenskt inomhusrekord (OBS: Denna tävling gick före seniorernas!), Charlotte Karlsson 360, Emma Josefsson 81 Kville 340, Linda Persson 330, Helena Ahxner 81 Mölndal 320, Lisa Sjöstrand 82 Heleneholm 260. Kula: Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden 1242, Pia Gustavsson 82 Färjestaden 1075.
F16 800m: Martina Johansson 83 Lagan 2:14.97, Linn Modin 2:24.03. Stav: Therese Anefors 83 Örgryte 310, Veronica Fridén 83 Mölndal 300, Desirée Dahlgren 84 Malmö 280, Christina Garametsos 86 Malmö & Louise Börjesson 84 Helsingborg 240, Linda Persson 84 Malmö & Karin Hansson 83 Heleneholm 240.

SÄTRA 16-17.1 (DM-JDM-UDM mångkamp)
M Sjukamp
: Urban Gustafsson Upsala 5.415 (7.06  687   1298  206  8.29  416  2:58.96), ... Martin Mella Huddinge bröt (7.32  659  1339  182), Sebastian Hukari Tureberg bröt (7.31  632  1163  182).
P18 Sjukamp: Andreas Bonin 81 Alunda 4.520 (bl a 426 och 187), ... 6) Tomas Weis 82 Upsala 3.595 (bl a 190).
P16 Sjukamp: Daniel Hansson 83 Rånäs 4.795 (bl a 192).
K Femkamp: Ida Sköld 80 Hässelby 3.472 (9.58  163  978   527  2:24.78), Malin Ericsson 80 Enköping 2.746 (9.24  154  918   528  3:35.33), Maria Richtnér Spårvägen bröt (8.97  151  1157), Anna-Karin Westerlund 80 Gimo bröt (X  169).

F18 Femkamp: Stina Bohgard 82 Tureberg 3.041 (9.45  166   856  514  2:58.08), Rebecca Orbert 82 Tureberg 2.584 (bl a 157).

BOLLNÄS 16-17.1 (DM-JDM-UDM)
D a g   1
M Höjd:
 Ronnie Enander Gefle 202. Längd: Robert Fält Gefle 685. Kula: Anders Eriksson Malung 1696, Andreas Olsson Heby 1440, Niklas Tannerstål Bollnäs 1414, Carl Fack Järvsö 1397.
K 60m h1: Josefin Näsman 81 Bollnäs 7.96, Lina Quick 80 Strand 7.96, Anna Norgren 80 Söderhamn 8.15, h2: Ulrika Johansson 80 Söderhamn 7.87, F: U Johansson 7.80, L Quick 7.86, J Näsman 7.94, A Norgren 8.12. 400m A: Nadja Petersen Huddinge 55.36, Kristina Blomstrand 82 Norrköping 58.10, Paulina Orell 81 Norrköping 59.91. 3000m: Ulrika Mähler Brännan 10:05.88. Höjd: Jenny Magnusson 83 Järvsö 160, L Quick 153. Längd: L Quick 564. Kula: Annika Petersson Edsbyn 1190, L Quick 1036.
D a g   2
M 200m h1:
 Joakim Lundqvist 81 Gefle 22.60, h2: Alexander Ljunggren 81 Helsingborg 23.03, X: J Lundqvist 22.28, A Ljunggren 22.87.
K 200m h1: Nadja Petersen 25.22, Josefin Näsman 26.46, Kristina Blomstrand 26.60, h2: Maria Eriksson Hammerdal 25.16, h3: Frida Näsman Bollnäs 26.31, h4: Ulrika Johansson 25.55, Charlotte Thuné Östersund 25.77, F (=DM): U Johansson 25.47, F Näsman 26.06, J Näsman 26.35, X: M Eriksson 24.91, N Petersen 25.04, C Thuné 25.87, K Blomstrand 26.59. 60mH: M Eriksson 8.63, Lina Quick 8.88. Tresteg: Malin Wiik 83 Sundsvall 1040.
F16 60m h2: Jennie Nilsson 84 Vingarna 8.14. Höjd: Jenny Magnusson 165.

KARLSTAD 16.1
M Kula:
 Linus Bernhult IF Göta 1584, Daniel Nornvall Ymer 1356.

NYKÖPING 16.1
M Kula:
 Jerry Jönsson Nyköping 1558.
F18 Höjd: Maria Warensjö 83 Nyköping 153.

ESKILSTUNA 16.1 (Rekarnespelen) - Till fullständiga resultat
M 60m h1: Niclas Broström IF Göta 6.96, Mikael Storm 80 Linköping 7.25, Thomas Persson Gefle 7.28, Magnus Åhlén IF Göta 7.29, h2: Lenny Martinez Huddinge 6.84, Godfrey Ssonko Mälarhöjden 7.15, h3: Anders Boyacioglu Huddinge 7.06, Ulf Hedberg 80 Gefle 7.10, h4: Johan Engberg 81 Finspång 7.10, Henrik Värendh Spårvägen 7.13, Christian Forsell Råby-Rekarne 7.21, A: L Martinez 6.80, N Broström 6.90, J Engberg 7.03, H Värendh 7.10, A Boyacioglu 7.11, U Hedberg 7.16, B: G Ssonko 7.15, M Storm 7.17, C Forsell 7.19, T Persson 7.27. 200m A: Niclas Rudin Hässelby 22.53, Lars Gustafsson IF Göta 23.09, B: G Ssonko 22.75. 800m: Ken Pihlblad IF Göta 1:55.61, Midhat Sujoldzic Råby-Rekarne 1:56.70, Anders Grahn Skellefteå AIK 1:58.37, Hassan Bile Sundbyberg 1:58.92, Michael Björklund Filipstad 1:59.40. 60mH: H Värendh 8.17, Magnus Wallberg Hässelby 8.34, Anders Karlsson Spårvägen 8.42, Patrik Melin Gefle 8.58, Carl-Johan Olsson 80 Mariestad 8.60. Tresteg: Fredrik Sigte Bore 13.98, Håkan Eklund 80 Råby-Rekarne 13.91, Andreas Daun 80 Fotland 1286, Johan Asplund 80 Kil 1275. Kula: Vittorio Gabrielli Råby-Rekarne 1552, Johan Persson 80 Falun 1488, Thomas Hirvonen 80 Tureberg 1399, David Johansson 80 Ludvika 1344, Jerry Jönsson Nyköping & Manuel Brändeborn Råby-Rekarne X.
P18 60m h1: Fredrik Bergfors 81 IFK Södertälje 7.20, F: F Bergfors 7.22. 200m A: J Engberg 21.97, Robert Sjödén 82 Västerås 23.15. 800m A: Johan Klinteskog 81 Hammarby 1:54.81, Joakim Daun 82 Gotland 1:57.90. Höjd: Johan Redborg 81 Tureberg 200, Oscar Jonsson 81 Råby-Rekarne 194, Jimmy Nordwall 81 Hammarby 191. Längd: Rickard Lemming 80 (u.t.) Mariestad 643, Johan Blidberg 81 Hässelby 630.
P16 Höjd: Jimmy Karlsson 83 Katrineholm 188.
K 60m h1: Anna Westerberg 80 Tiwaz 7.73, Erika Persson 79 Bore 8.05, h2: Emma Rienas 82 Filipstad 7.75, Karin Hellegren 80 Södertälje IF 7.88, Karin Funke Gefle 7.99, h3: Charlotte Nordh 82 IF Göta 7.99, Carola Janson 78 Kil 8.08, Annika Larsson Kil 8.12, F: E Rienas 7.63, A Westerberg 7.63, K Hellegren 7.83, K Funke 7.95, E Persson 7.97, C Nordh 8.03. 200m A: A Westerberg 24.75, Sofi Hildenborg Råby-Rekarne 25.08, Jenni Gårdhage Västerås 25.99, B: Helene Nordquist 80 Södertälje IF 26.00. 800m: Lena Kullstam Råby-Rekarne 2:13.08, Erica Andersson IF Göta 2:13.61, Görel Manners Fredrikshof 2:22.91. 60mH: K Funke 9.03, C Janson 9.22, Alice Bergström Råby-Rekarne 9.51, Lina Ericsson Växjö 9.52. Höjd: Marie Norrman 81 Råby-Rekarne 190, Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne 169, Sofie Nilsson 82 Falun 166. Längd: K Funke 586, E Persson 558, Ann-Charlotte Söderbäck 81 Kil 540, A Bergström 531, Sara Gelin 80 Enköping 523, Karin Lindh Gillberga-Lista 515. Tresteg: S Gelin 1146. Kula: A Bergström 1053.
F18 60m h1: Sara Liljegren 81 Hammarby 8.06, h2: Mirian Odum 81 Tyresö 8.09, Karin Jansson 82 Kil 8.10, F: M Odum 8.01, K Jansson 8.09, S Liljegren 8.09, Sara Erixon 81 Västerås 8.14. 200m A: C Nordh 25.99, M Odum 26.25, Anneli Mälström 81 Västerås 26.59, C: Malin Nordqvist 84 Hammarby 27.03. 60mH: Anna-Karin Byström 81 IF Göta 9.15, K Jansson 9.63. Kula: Karin Larsson 81 Garphyttan 1124.
F16 60m h1: M Nordqvist 8.09, h2: Linn Malmo 84 Gefle 8.17, h4: Beatrice Hellgren 83 Örebro 7.97, Hanna Melin 83 Nora 8.07, A: B Hellgren 7.87, L Malmo 7.95, M Nordqvist 8.03, H Melin 8.18. 200m A: B Hellgren 26.32, L Malmo 26.62.
F14 Höjd: Lina Tjulin 85 Råby-Rekarne 154.

ÖSTERSUND 16.1 (DM)
M 60m h1: 
Joachim Ögren 81 Östersund 6.9m, h2: Fredrik Lindberg Östersund 6.8m, h3: Paul Ragnvaldsson Strömsund 6.9m, h4: Henrik Ögren Östersund 6.9m, s1: F Lindberg 6.7m, P Ragnvaldsson 6.9m, s2: H Ögren 6.8m, J Ögren 6.9m, F: F Lindberg 6.5m, H Ögren 6.5m, J Ögren 6.9m. 60mH h1: F Lindberg 7.5m, Christer Göransson Ragunda 8.2m, h2: H Ögren 7.8m, P Ragnvaldsson 8.0m, F: F Lindberg 7.6m, H Ögren 7.8m, P Ragnvaldsson 8.0m. Höjd: H Ögren 207. Längd: Jon Roos 80 Östersund 687, Jonas Arnsten 80 Trångsviken 680, H Ögren 678. Kula: Daniel Ragnvaldsson Strömsund 1385.
K 60m h1: Charlotte Thuné Östersund 7.7m, h2: Maria Eriksson Hammerdal 7.4m, F: M Eriksson 7.2m, C Thuné 7.6m. 60mH: M Eriksson 8.2m. Kula: Sofia Renman 83 Östersund 1158.

FALUN/F 16.1 (Tolvslaget II)
M 200m A: 
Jon Andersson 80 Falun 22.90. 400m A: Jonas Sjöström Falun 51.91, B: Tomas Larsen Kvarnsveden 51.75.
K 400m: Linda Olsson 81 Falun 57.50, Petra Forsberg 80 Heby 58.73.

ÖREBRO 16.1 (Vinterpokalen) - Till fullständiga resultat
M 60m: Christofer Ohlsson Växjö 6.96.
K 60m: Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar 7.97, Sofia Johnson Glanshammar 8.12.
F14 Höjd: Annika Lindblom 85 Västerås 156.

SÄTRA 15.1 (UDM mångkamp)
F14 Höjd 
(i mångkamp): Lina Skoglund 85 Lidingö 156.

ESKILSTUNA 11.1
K 1500m (mix):
 Lena Kullstam Råby-Rekarne 4:37.38.

HELSINGBORG 10.1
M Kula:
 Jimmy Nordin Helsingborg 1850 (X  X  17.73  X   X  18.50).

UMEÅ/Nya Noliahallen 10.1 (Invigningstävling)
M Höjd:
 Stefan Holm Kil 227, Christian Andersson Kil 195, Daniel Rosengren Gefle 190, Mats Fors IFK Umeå 190.
K 200m: Frida Näsman Bollnäs 26.16, Therése Engström FIN 26.80. Tresteg: Anna Andersson Malmö 1277, Anna Göransdotter-Nilsson Vännäs 1262, Johanna Sellman Gefle 1225, Maria Eklund 82 Sundsvall 1186.

KARLSTAD 10.1 (Distriktsmatch ungdom) - Till fullständiga resultat
P16 800m: Cristoffer Antonsen 83 Hälle 2:00.56. Höjd: Joel Spolén 83 Strömstad 190.
F16 60m A: Mari Gundersen NOR 7.89, Linda Svensson 83 Arvika 8.16, B: Helén Holmgren 83 Arvika 8.12. Höjd: Angelica Johansson 83 Hälle 173, Tahle Kastad-Glomsröd NOR 155. Stav: Nina Thomassen NOR 240. Längd: Ingrid Folland NOR 549, L Svensson 515.

VÄXJÖ 10.1 (Växjöspelen) /överlång bana/ - Till fullständiga resultat
M 60m: Henrik Dagård KA2 6.92, Joakim Blaschke KA2 7.20, Steven Jones Växjö 7.27. 800m: Björn Ahlepil 80 Eksjö Södra 1:59.35. 60mH: J Blaschke 8.32, Thomas Lorentzon KA2 8.35. Höjd: Tobias Svensson Wärnamo 196, Per-Ola Andersson 80 Gnistan 192. Stav: H Dagård 468, Fredrik Lingsarve Växjö 458. Kula: Peter Anderson Gnistan 1329.
P18 800m: Niclas Hesselgren 81 Stockaryd 1:59.76. Höjd: Martin Arnemar 82 Udd 192. Stav: Rickard Borgqvist 81 KA2 468, Håkan Jedhammar 81 Gnistan 418. Tresteg: Henric Stodell 82 Skruv 1264.
P16 60m h2: John Lundvik 83 Växjö 7.24, F: J Lundvik 7.26.
K 60m: Veronica Fransson Hälle 7.75, Carola Strenius KA2 7.98, Emma Frostensson Skurv 8.06, Susanne Sjökvist Rydö 8.13, Linda Fredriksson Rydö 8.14. 800m: Jessica Gylfe 80 Växjö 2:15.73. 60mH: L Fredriksson 9.13. Höjd: Johanna Olander Färjestaden 169. Längd: V Fransson 586. Tresteg: Elizabeth Franklin Växjö 1100. Kula: Lilian Pyka 79 Gnistan 1114.
F18 60m: Theresia Jonsson 82 Kalmar 8.17. 60mH: Kristin Lock-Johansson 82 Kalmar 9.35, Sofia Johansson 82 Hinden 9.43. Höjd: Linda Persson 81 Växjö 164, K Lock-Johansson 155. Stav: L Persson 328, Fevrounia Stafilidou 82 Skruv 308, Christina Franklin 82 Växjö 258, Karolina Syrén 82 Hovslätt 248. Tresteg: S Johansson 1125, C Franklin 1103.
F16 60m: Emma Storm 83 Eksjö Södra 8.19. Stav: Ida Glemne 84 Växjö 268. Tresteg: Kajsa Levin 83 Tranås 1121, I Glemne 1103.

GÖTEBORG/FH 10.1
M Stav A: 
Alhaji Jeng 81 Örgryte 491, Henrik Weisbach IFK Göteborg 436, Deniz Mahshid 80 Örgryte 436, Martin Persson 80 Örgryte 436, Johan Olsson Lerum 421, Reine Eklund Örgryte 421.
K Stav: Emma Josefsson 81 Kville 321, Helena Ahxner 81 Mölndal 311, Therese Anefors 83 Örgryte 301, Anja Rozman 80 Örgryte 301, Cecilia Gagyi 85 Ullevi 301, Sara Josefsson 84 Kville 291, Linnea Weding-Holmgren 80 Hälle 271.

LULEÅ 9-10.1 (Arcusspelen)  /överlång bana/
D a g   1
M 60m h1: David Hedström Skellefteå AIK 7.16, Charly Svärd 80 Boden 7.29, h2: Mattias Lindgren 80 Luleå 7.21, Stefan Heinås Riviera 7.21, F: S Heinås 7.13, D Hedström 7.16, C Svärd 7.20, M Lindgren 7.26, Björn Markström Luleå 7.28. Längd: M Lindgren 642.
K 60m: Sandra Lagerskog 80 Riviera 7.88, Hanna Brännström 82 Luleå 8.07. Längd: H Brännström 538. Tresteg: Ida Dufva 82 Nedre Soppero 1103.
F16 Stav: Katja Gustavsson 84 Skellefteå AIK 255.
D a g   2
M 60mH: 
Stefan Heinås 8.25, Jens Lidström Riviera 8.88. Stav: Elias Palo 81 Haparanda SKT 450. Kula: Mikael Snällfot 80 Nedre Soppero 1351.
K 200m: Hanna Brännström 26.43. 60mH: H Brännström 9.11. Höjd: H Brännström 165, Leena Huhta FIN 160, Ida Dufva 160. Kula: H Brännström 1063, Christel Häggström 80 Nedre Soppero 1052.
F16 Höjd: Marlene Häggström 84 Nedre Soppero 160.

SÄTRA 9-10.1 (Scandic Indoor Games) - Till Topp-8 resultat
D a g   1
M 60m h1: Fotios Makrostergios Spårvägen 7.12, Oscar Tidblom Tiwaz 7.12, Niclas Rudin Hässelby 7.17, h2: Håkan Setthammar Västerås 7.07, Ulf Hedberg 80 Gefle 7.08, Christer Holger Huddinge 7.12, h3: Mathias Krigh Spårvägen 7.13, Daniel Bergström Huddinge 7.23, James Whitmore Lidingö 7.28, h4: Per Bergman Tureberg 7.14, Leif Johansson 80 Hässelby 7.28, h5: Urban Gustafsson Upsala 7.12, Anders Boyacioglu Huddinge 7.17, h6: Henrik Ögren Östersund 7.09, Mikael Storm 80 Linköping 7.27, h7: Henrik Värendh Spårvägen 7.12, Ali Sabouri Upsala 7.17, Godfrey Ssonko Mälarhöjden 7.20, A: H Ögren 6.97, H Värendh 7.04, H Setthammar 7.07, C Holger 7.10, O Tidblom 7.10, U Hedberg 7.11, F Makrostergios 7.11, B: A Sabouri 7.06, U Gustafsson 7.08, A Boyacioglu 7.09, M Krigh 7.10, P Bergman 7.13, G Ssonko 7.16, D Bergström 7.22, N Rudin 7.23. 400m A: Ruben Norlin Riviera 49.50, Khaled Azerkan Tiwaz 49.78, Peter Andersson Täby 50.52, B: Niclas Rudin 50.02, Niclas Andersson Tumba 50.21, Andreas Persson Lund 51.02, C: Joachim Ögren 81 Östersund 50.55, Lars Gustafsson IF Göta 51.13, Roger Asplund Södertälje IF 51.52, Daniel Lundvall Hässelby 51.86. 3000m: Henrik Ahnström 81 Brittatorp 8:39.40, Fredrik Uhrbom Nyköping 8:40.13, Bill Krohn 58 Flemingsberg 8:41.72, Staffan Johansson Enhörna 8:44.01. Höjd: Karl Josephson Spårvägen 202, Erik Sikström 80 Lidingö 202, Martin Mella Huddinge 197, Jan Hargell 61! Österhaninge 192. Tresteg: Lars Häggberg Huddinge 1409, Kruffe Gustavsson Duvbo 1406, Erik Eriksson 80 Örbyhus 1382, Daniel Bergin Upsala 1340, Lasse Ohtamaa 80 Tullinge-Tumba 1270, Stefan Kozma 80 Kungsängen 1261. Kula: Henrik Wennberg Tureberg 1774, Vittorio Gabrielli Råby-Rekarne 1512, Jerry Jönsson Nyköping 1511, Thomas Hirvonen 80 Tureberg 1381, Urban Gustafsson 1258, ... Sören Tallhem Spårvägen X..
P18 60m h1: Fredrik Bergfors 81 IFK Södertälje 7.23, Johan Ndure 81 Spårvägen 7.28, h2: Björn Lundin 82 Gefle 7.24, h4: Joakim Lundqvist 81 Gefle 7.10, A: J Lundqvist 7.02, F Bergfors 7.25, J Ögren 7.26. 1500m: David Lindberg 82 Spårvägen 4:11.96.
P16 1500m: ... 2) Olle Walleräng 85 Råby-Rekarne 4:31.80.
K 60m h1: Pernilla Allvin Falun 7.85, Sofi Hildenborg Råby-Rekarne 7.92, h2: Anna Westerberg 80 Tiwaz 7.74, Karin Hellegren 80 Södertälje IF 7.97, Lina Quick 80 Strand 8.02, F: A Westerberg 7.64, P Allvin 7.78, S Hildenborg 7.88, K Hellegren 7.89, L Quick 7.90, Sara Gelin 80 Enköping 8.09. 400m A: Carolina Nylén Fredrikshof 58.02, Kristina Blomstrand 82 Norrköping 58.32, Jenni Gårdhage Västerås 58.43, Maria Åhr 80 Danderyd Athl 58.87, B: Paulina Orell 81 Norrköping 61.79. Höjd: Marie Norrman 81 Råby-Rekarne 185, Anna-Karin Westerlund 80 Gimo 167. Tresteg: S Gelin 1172.

F18 60m h1: Anna Lilja 81 Nyköping 7.98, h2: Mirian Odum 81 Tyresö 8.06, Susanne Meckbach 81 Hammarby 8.08, Sara Liljegren 81 Hammarby 8.14, F: A Lilja 7.94, M Odum 8.00, S Meckbach 8.10, Sara Erixon 81 Västerås 8.18. 1500m: Anna Stenbäck 82 Norrköping 5:08.84. Tresteg: Sara Kiraly 82 Spårvägen 1114, Susanna Diallo 84 Råby-Rekarne 1042.
F16 60m: Stina Smibacker 83 Enköping 8.10. 1500m: Hanna Bremler 83 Tyresö 5:04.49.
F15 60m h1: Linn Malmo 84 Gefle 8.10, h2: Malin Nordqvist 84 Hammarby 8.10, F: L Malmo 8.03, M Nordqvist 8.10. Stav: Jenny Östlund 84 Hässelby 302, Maria Lundström 84 Hässelby 270.
F14 Höjd: Lina Skoglund 85 Lidingö 158, Lina Tjulin 85 Råby-Rekarne 153.
D a g   2
M 200m A: 
Henrik Ögren Östersund 22.13, Klas Ringdahl Huddinge 22.46, Henrik Värendh Spårvägen 22.63, B: Anders Boyacioglu Huddinge 22.58, Christian Liljequist Tureberg 22.58, Ruben Norlin Riviera 23.06, C: Thomas Nikitin 82 Spårvägen 22.69, Joachim Ögren 81 Östersund 22.81, David Tainton Hässelby 22.94, D: Håkan Setthammar Västerås 22.92, Peter Andersson Täby 23.14, Jan Olszowy 82 Spårvägen 23.17, E: Magnus Wallberg Hässelby 22.56, Johan Ndure 81 Spårvägen 23.16, X: H Ögren 22.24, A Boyacioglu 22.69, C Liljequist 22.70, T Nikitin 22.78, Y: J Ögren 22.77, D Tainton 22.78, P Andersson 23.17. 800m A: Daniel Norberg Hammarby 1:55.54, Ronny Johannesson Hammarby 1:57.43, Niclas Andersson Tumba 1:58.29. 60mH A: H Värendh 8.12, H Ögren 8.13, M Wallberg 8.30, Martin Kruse Enköping 8.35, Anders Karlsson Spårvägen 8.43, B: Christer Holger Huddinge 8.36, Carl-Johan Olsson 80 Mariestad 8.47, Martin Mella Huddinge 8.58, Patrik Sandberg Huddinge 8.86. Stav A: Igor Potapovitich KA2 549, Patrik Kristiansson Örgryte 539, Martin Eriksson Hässelby 534, Oscar Janson Ullevi & Stefan Jeppsson Vittsjö 514, Mikael Tapio Ullevi & Anders Edvinsson Spårvägen & Linus Lindroth Örgryte 477, Viktor von Bothmer Malmö & Alexander Igelström Ullevi X, B: Rickard Nygårds Gefle 482, Fredrik Skoglund 81 Lidingö 472, Zbigniew Jakoschy Spårvägen 460, C Holger 460, Marcus Lindh Hammarby 448, Andreas Wågberg Lidingö 433. Längd: Jon Roos 80 Östersund 686, Fotios Makrostergios Spårvägen 684, H Setthammar 683, Richard Petrini 80 Hässelby 674
P18 400m A: Johan Klinteskog 81 Hammarby 50.22, Albin Johansson 81 Hammarby 51.96. Höjd: Jimmy Nordwall 81 Hammarby 195. Längd: Johan Blidberg 81 Hässelby 652
K 200m A: Anna Westerberg 80 Tiwaz 24.83, Maria Eriksson Hammerdal 25.32, Charlotte Thuné Östersund 25.85, B: Mirian Odum 81 Tyresö 26.23, Anna Lilja 81 Nyköping 26.34, Paulina Orell 81 Norrköping 26.94. 800m: Maria Åhr 80 Danderyd Athl 2:15.06. 60mH: M Eriksson 8.65, Lina Quick 80 Strand 8.95, Jenni Magripli Norrköping 9.27, Sara Gelin 80 Enköping 9.48. Stav: Helena Gissle Spårvägen 313, Sandra Ribba Örgryte 313, Sara Wäsström 82 Spårvägen 293. Längd: L Quick 5.88, Sofia Gustafsson Råby-Rekarne 561, S Gelin 538, Magdalena Widenbrant 80 Täby 525.
F18 400m A: Sara Liljegren 81 Hammarby 61.80, Marie Nilsson 81 IF Göta 61.88, B: Sophie Fitinghoff 82 Hammarby 60.92. Höjd: Stina Bohgard 82 Tureberg 167. Längd: Sara Kiraly 82 Spårvägen 516, Angelica Ström 81 Tierp 515, S Bohgard 510.
F16 200m A: Stina Smibacker 83 Enköping 26.70. Höjd: Lisa Hannula 83 Gefle 162. Längd: Anna Seleznova 83 Huddinge 524.
F15 200m A: Linn Malmo 84 Gefle 26.81. Höjd: Madelene Nylander 84 Örbyhus 157. Längd: M Nylander 527.

FALUN 9.1 (Bil & Busspelen)
M 60m h1: 
Niclas Broström IF Göta 7.01, Stefan Eriksson Stål 7.20, Andreas Nordström 80 Heby 7.29, h2: Johan Engberg 81 Finspång 7.13, Erik Johansson Hälle 7.21, h3: Dan Alfredsson Ludvika 7.14, Martin Holm IF Göta 7.15, F: N Broström 6.95, J Engberg 7.00, D Alfredsson 7.120, S Eriksson 7.17, E Johansson 7.25. 800m: Jon Andersson 80 Falun 1:53.07, Fredrik Rohlén Falun 1:56.69, Tomas Larsen Kvarnsveden 1:57.29, Jonas Sjöström Falun 1:59.23, Joakim Skoog Falun 1:59.75. 60mH: Patrik Melin Gefle 8.51, Johannes Andersson Heros 8.59. Stav: Hans Lagerqvist 40! Duvbo 373. Längd: E Johansson 645, Martin Glimsand Hälle 644. Tresteg: Magnus Claesson Kil 1384, Johan Asplund 80 Kil 1365. Kula: Anders Eriksson Malung 1705, Johan Persson 80 Falun 1411, David Johansson 80 Ludvika 1332, Rajne Svenssohn IF Göta 1291.
P18 60m h2: Matar Jarju 81 Hofors 7.28, F: M Jarju 7.24.
K 60m h1: Jenny Kallur 81 Falun 7.69, Elena Åseby 80 IF Göta 7.91, Charlotte Thuné Östersund 7.99, Karin Funke Gefle 8.02, h2: Susanna Kallur 81 Falun 7.79, Ulrika Johansson 80 Söderhamn 7.93, h3: Maria Eriksson Hammerdal 7.68, Emma Rienas 82 Filipstad 7.72, Linda Olsson 81 Falun 7.97, Annika Larsson Kil 8.08, h4: Charlotte Nordh 82 IF Göta 8.05, Anna Norgren 80 Söderhamn 8.08, F: J Kallur 7.54, E Rienas 7.66, M Eriksson 7.68, S Kallur 7.72, U Johansson 7.87. 800m: L Olsson 2:11.97, Petra Forsberg 80 Heby 2:15.28. 60mH A: S Kallur 8.50, M Eriksson 8.59, K Funke 9.03, B: J Kallur 8.65, Karin Söderkvist Mora 9.36. Höjd: Sofie Nilsson 82 Falun 170, S Kallur 165, Jenny Magnusson 83 Järvsö 165. Stav: Liza Jörnung 380 Svenskt inomhusrekord, Kirsten Belin 81 Kvarnsveden 280 (1:a stavtävlingen!), S Kallur X. Längd: K Funke 581, Ann-Charlotte Söderbäck 81 Kil 549, Angelica Johansson 83 Hälle 537, Anna Sauhke 83 Kvarnsveden 515, Sara Arnljung 83 Hälle 515. Kula: Marie Hilmersson 81 Hässelby 1238.
F16 60m: A Sauhke 8.14.

GÄVLE 6.1
M Längd:
 Robert Fält Gefle 701, Patrik Melin Gefle 662, Fotios Makrostergios Spårvägen 316.
K Längd: Johanna Sellman Gefle 578, Karin Funke Gefle 551.

NYBRO 6.1 (Trettondagsträffen) - Till fullständiga resultat
K Kula: Rebecka Kvist 83 Alvesta 1210.
F18 Kula: Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden 1247.

ESKILSTUNA/M 6.1 (Ärlaspelen) - Till fullständiga resultat
M 60m h2: Magnus Wallberg Hässelby 7.19, F: Dan Alfredsson Ludvika 7.14, Christian Forsell Råby-Rekarne 7.17, M Wallberg 7.20. 200m A: Håkan Setthammar Västerås 23.02. 3000m: Erik Sjökvist 72 Enhörna 8:20.65 (1:a banloppet någonsin, började med terräng/landsvägslöpning sent i höstas!), Bjarne Thysell Ärla 8:26.49. 60mH: M Wallberg 8.55, Johannes Andersson 79 Heros 8.65. Längd: C Forsell 663, Erik Henrysson Fjugesta 658. Kula: Jerry Jönsson Nyköping 1510, Thomas Hirvonen 80 Tureberg 1403.
P18 60m h2: Fredrik Bergfors 81 IFK Södertälje 7.23.
K 60m h1: Sofi Hildenborg Råby-Rekarne 7.82, Ellinor Stuhrmann Tjalve 7.96, Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar 8.11, h2: Sofia Gustafsson Råby-Rekarne 7.95, h3: Anna Lilja 81 Nyköping 8.11, F: S Gustafsson 7.88, E Stuhrmann 7.93, A Lilja 8.06, E Barenfeld 8.14, ... S Hildenborg ej start. 200m A: E Stuhrmann 25.67, Jenni Gårdhage Västerås 25.70, Jenny Ljungkvist 83 Hammarby 26.25, Kristina Blomstrand 82 Norrköping 26.45, B: A Lilja 26.17, Paulina Orell 81 Norrköping 26.83. 800m: Maria Åhr 80 Danderyd Athl 2:12.75, Sofie Hallkvist 83 Ärla 2:15.85. Längd: S Gustafsson 570, Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne 527. Kula: Marie Hilmersson 81 Hässelby 1172.
F16 60m h1: J Ljungkvist 8.12, F: J Ljungkvist 8.10.

VÄXJÖ 4-5.1 /överlång bana/
M Stav: Fredrik Lingsarve Växjö 442, Johan Rogö 80 Habo 427. Sjukamp: Fredrik Rogö Habo 4.652 (7.23  641  1140  179  8.87  382   3:02.38), Henrik Hamnebo Kville 4.520 (7.68  615  1151  179   9.36  412  2:53.39), Gustav Andhill Alingsås 4.048 (bl a 427 i stav), Niclas Hansén Växjö 4.035 (7.22  651  1110  161  8.64  X   2:58.63).
P18 Sjukamp: Håkan Jedhammar 81 Gnistan 4.994 (7.24  675   ... 185 ... 442  2:57.41).
K Höjd: Johanna Olander Färjestaden 164. Längd: Veronica Fransson Hälle 526. Femkamp: Lina Ericsson 3.273 (9.46  152   943  529  2:30.94).
F18 Femkamp: Kristin Lock-Johansson 82 Kalmar 2.595.
F16 Femkamp: Carolina Klüft 83 Växjö 3.893 (... 170  ...   543 ...), ... 3) Linn Modin 84 Färjestaden 3.376 (bl a 158).

SÄTRA 31.12 (The End)
M Längd:
 Fotios Makrostergios Spårvägen 727, Michael Hoffer Lidingö 719, Christer Holger Huddinge 673, Martin Mella Huddinge 664, Patrik Sandberg Huddinge 662. Kula A: Sören Tallhem Spårvägen 1837, Henrik Wennberg Tureberg 1739, B: M Hoffer 1402, P Sandberg 1398, M Mella 1327, C Holger 1281.
P18 Längd: Johan Blidberg 81 Hässelby 658.
F16 Längd: Madelene Nylander 84 Örbyhus 550.

MALMÖ/A 30.12
K Kula: 
Catarina Andersson Heleneholm 1417.

HAPARANDA 30.12 (Aspen Meeting II)
M 200m:
 Ruben Norlin Riviera 23.06. 60mH: Stefan Heinås Riviera 8.23, Jens Lidström 79 Riviera 8.86.

MALMÖ/A 22.12
M Stav: 
Christian Hulteberg 79 Heleneholm 420, Erik Svensson 79 Heleneholm 410.

UMEÅ/Nya Noliahallen 19.12 (Jultävlingen) - Till fullständiga resultat
M 60m h2: David Hedström 79 Skellefteå AIK 7.18, F: D Hedström 7.16. 200m: D Hedström 22.71, Ruben Norlin Riviera 22.93. Kula: Johan Åsberg Ume FI 1469, Daniel Ragnvaldsson Strömsund 1327.
K 60m h1: Sandra Lagerskog 80 Riviera 8.13, h2: Nina Frölander Bollnäs 8.08, F: N Frölander 8.07, S Lagerskog 8.12. 800m: Katarina Lindström IFK Umeå 2:20.?. Längd: Anna Göransdotter-Nilsson Vännäs 552. Tresteg: Maria Eklund 82 Sundsvall 1192, Anna Nyström Vännäs 1047. Kula: Helena Engman Riviera 1382, Sofia Lundquist 81 Vännäs 1183.
F16 60m h1: Erica Karlsson 82 IFK Umeå 8.06, Hanna Brännström 82 Luleå 8.09, F: H Brännström 8.07, E Karlsson 8.08. 200m A: H Brännström 26.62, C: J Nilsson 26.77. Höjd: H Brännström 161, Sandra Asplund 85 IFK Umeå 155. Längd: H Brännström 552.
F14 60m h2: Jennie Nilsson 84 Vingarna 8.05, F: J Nilsson 7.96.

HAPARANDA 16.12 (Aspen Meeting I)
M Stav:
 Elias Palo 81 Haparanda SKT 447.

SÄTRA 12-13.12 (Löplabbet Games) - Topp-8-resultat!
D a g   1
M22 60m A: 
Lenny Martinez Huddinge 6.91, B: James Whitmore 79 Lidingö 7.20. 400m A: Johan Klinteskog 81 Hammarby 50.03, Roger Asplund 79 Södertälje IF 50.91, Daniel Almgren 79 Vallentuna 51.08. Stav: Alexander Eriksson 79 Spårvägen 450. Längd: Thobias Karlsson 80 Gnesta 670.
P18 60m A: Barnaby Flores 81 Strömstad 7.22. Stav: Fredrik Skoglund 81 Lidingö 440. Längd: Johan Blidberg 81 Hässelby 659, Linus Persson 82 Malmö 656.
P16 60m: Kim Dennerbring 83 Enköping 7.30. 800m: Abdi Kani Mohamed 84 Spårvägen 2:04.70.
K22 60m: Karin Hellegren 80 Södertälje IF 7.84, Stina Palosaari 80 Hässelby 8.07. 400m: Sara Liljegren 81 Hammarby 60.43. 800m: Petra Forsberg 80 Heby 2:18.12.
F18 60m A: Linda Fernström 81 Hässelby 7.84, B: Hanna Brännström 82 Luleå 8.11. Höjd: Stina Bohgard 82 Tureberg 167. Längd: H Brännström 549, Angelica Ström 81 Tierp 525. Kula: Marie Hilmersson 81 Hässelby 1155.
F16 60m: Stina Smibacker 83 Enköping 7.96, Linn Malmo 84 Gefle 7.97. Höjd: Jennie Nilsson 84 Vingarna 160.
D a g   2
M22 200m A: 
Godfrey Ssonko 79 Mälarhöjden 23.17, B: Christian Hofverberg Fredrikshof 22.96, Roger Asplund 79 Södertälje IF 23.08. Höjd: Demola Rieke 78 Lidingö 207, Erik Sikström 80 Lidingö 197.
P18 200m A: Thomas Nikitin 82 Spårvägen 22.81, Jan Olszowy 82 Spårvägen 23.15, B: Fredrik Bergfors 81 IFK Södertälje 22.76. Höjd: Johan Redborg 81 Tureberg 195, Jimmy Nordwall 81 Hammarby 191.
K22 200m A: Stina Palosaari 80 Hässelby 26.12. 1500m: Sara Talia 79 Fredrikshof 4:47.37, Carolina Nylén 79 Fredrikshof 4:51.92.
F18 200m: Linda Fernström 81 Hässelby 25.23, Sara Börjesson 82 Högbo GIF 26.72. 60mH: Hanna Brännström 82 Luleå 9.35. Stav: Liza Jörnung 81 Duvbo 350, Sara Wäsström 82 Spårvägen 305.
F16 200m A: Stina Smibacker 83 Enköping 26.34, Jennie Nilsson 84 Vingarna 26.99. 1500m: Hanna Bremler 83 Tyresö 4:56.57. Stav: Jenny Östlund 84 Hässelby 295, Maria Lundström 84 Hässelby 275, Therese Axelsson 83 Katrineholm 255. Längd: Madelene Nylander 84 Örbyhus 545, Anna Seleznova 83 Huddinge 540, J Nilsson 534, Viktoria Gustafsson 84 Hässelby 520.
F14 300m A: Malin Marmbrandt 85 Enköping 43.35.

KARLSTAD/V 12.12 (UDM99) - Till fullständiga resultat
F18 60mH: Anna-Karin Byström 81 IF Göta 9.16
F16 60m: Linda Svensson 83 Arvika 8.01.
F14 Höjd: Madelen Olsson 85 IF Göta 158.

FALUN/Nya hallen 12.12 (Tolvslaget)
M 400m A: 
Jon Andersson 80 Falun 49.72.
K 400m: Linda Olsson 81 Falun 57.77, Jenny Sjöström 78 Falun 59.53.

VÄXJÖ 12.12 (Luciasprinten)
M 60mH:
 Fredrik Rogö Habo 9.01.
K 60m h1: Veronica Fransson 79 Hälle 7.81, F: V Fransson 7.80, Emma Frostensson 79 Skruv 8.02, Carolina Klüft 83 Växjö 8.08.

SOLNA 9.12
P18 Längd:
 Johan Blidberg 81 Hässelby 658.
F16 Stav: Jenny Östlund 84 Hässelby 250.

GÖTEBORG/FH 5-6.12 (Julklappsjakten) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M Stav: 
Emil Guldbrandsen 80 Lerum 440, Geir O Rasmussen NOR 430. Tresteg: Per Klofsten Linköping 1334. Kula: Joachim B Olsen DEN 1750, Manuel Brändeborn Råby-Rekarne 1688, Jan Öhrn Trollhättans SK 1362.
P18 60m h2: Johan Engberg 81 Finspång 7.09, Ming Le 81 Örgryte 7.09, Barnaby Flores 81 Strömstad 7.10, F: J Engberg 6.98, B Flores 7.09. Tresteg: Anton Andersson 81 Halmstad 1483.
P16 60m: John Lundvik 83 Växjö 7.18, Alexander Ricciardelli 83 Norrköping 7.34. Tresteg: Martin Eriksson 83 Örgryte 1319.
P15 60m: Juan Pettersson 84 Tibro 7.40. 1500m: Magnus Theorell 84 Solna 4:22.39.
K 200m: Sofie Anefors 79 Ullevi 26.58. 800m: Anna Hellblom Lund 2:17.81, Hanna Karlsson 79 Lagan 2:19.68. Höjd: Johanna Olander 79 Färjestaden 168, Jenny Kågebäck 79 Ullevi 160.
F18 200m A: Kristina Blomstrand 82 Norrköping 26.20, B: Sofie Toftgård 82 Halmstad 26.54. 60mH: Anna Marberg 81 Trollhättans SK 9.23. Längd: Sofie Andersson 81 Kville 530, Sara Brankell 81 Mölndal 512.
F16 200m A: Carolina Klüft 83 Växjö 26.34. 800m A: Johanna Nilsson 83 Högby 2:15.91, B: Martina Johansson 83 Lagan 2:18.14. Höjd: C Klüft 176. Längd: C Klüft 537, Angelica Johansson 83 Hälle 522.
F15 200m A: Therese Gustafsson 85 Kil 26.97, D: Malin Nordqvist 84 Hammarby 26.50. Höjd: Ida Glemne 84 Växjö 158, Christin Rickardsson 84 Tjörn-Nösnäs 158. Längd: Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK 517.
F14 Höjd: Jessica Rydin 85 Tingberg 155.
D a g   2
M 800m:
 Michael Öhman 79 Bollebygd 1:54.20, Robert Samuelsson Kville 1:55.83, Kristian Dahlén 80 Kville 1:58.65. 60mH: Alexander Igelström Ullevi 8.69, Niclas Hansén Växjö 8.70, Jim Ekliden 80 Brattås 8.72. Höjd: Mattias Ekman 79 Falköping 207, Christian Olsson 80 Örgryte 200, Tobias Svensson Wärnamo 190.

P18 200m A: Johan Engberg 22.01. Längd: Anton Andersson 679.
P16 200m B: Alexander Ricciardelli 23.65, John Lundvik 23.92. Höjd: Faruk Ademovic 83 Örgryte 190.
P15 200m A: Björn Johansson 84 Trollhättans SK 23.93.
K 60m: Erika Jakobsson 79 Linköping 7.99. 400m: Sofie Anefors 60.66. 1500m: Anna Behn 79 Kville 4:54.43. Stav: Weronica Andersson Hälle 290. Kula: Kajsa Lindskog Ullevi 1262, Emma Johansson 79 Tanum 1085.
F18 60m h1: Emma Rienas 82 Filipstad 7.76, Jessica Palm 82 IF Göta 7.94, F: E Rienas 7.67, J Palm 7.99, Anja Ödman 82 Ullevi 8.08. 400m A: Kristina Blomstrand 60.19. 1500m: Ida Nilsson 81 Högby 4:38.36, Mia Larsson 81 Lund 4:47.63. Tresteg: Anna Wiberger 82 Mölndal 1216, Maria Berggren 82 Göteborgs KIK 1197, Christina Franklin 82 Växjö 1109, Louise Pettersson 82 Göteborgs KIK 1102, Susanna Eggertsen 81 Orient 1102, Doreen Nagawa 82 Ullevi 1082. Kula: Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden 1232, Pia Gustavsson 82 Färjestaden 1086, Sara Lidman 81 Kongahälla 1066.
F16 1500m: Johanna Nilsson 4:41.82. Stav: Sara Josefsson 84 Kville 290, Ida Glemne 280. Tresteg: Carolina Klüft 1199, Petronella Malmqvist 83 Tanum 1053. Kula (3.0 kg): Rebecka Kvist 83 Alvesta 1341.
F15 60m h3: Malin Nordqvist 8.05, F: M Nordqvist 7.97. Tresteg: Mikaela Bernhardsson 1145, I Glemne 1085, Johanna Jönsson 84 Orient 1054.
F14 Stav: Cecilia Gagyi 85 Ullevi 300.

MALMÖ/A 5.12 (Sista Chansen)
P14 Höjd: 
Freddie Holmgren 84 Båstad 182.
F16 60m: Dajana Lööf 83 Heleneholm 8.01.
F14 60m h1: Daniela Lincoln-Saavedra 84 Heleneholm 7.97.

HAPARANDA 4-6.12 (Aspen Athletic Games)
M 60m:
 Antti Sillanpää FIN 7.27. 60mH: Stefan Heinås Riviera 8.21, Jens Lidström 8.76. Höjd: Jani Suhonen Haparanda SKT 190. Stav: Elias Palo 81 Haparanda SKT 430, Pasi Tryyki FIN 430.
K Stav: Sara Palo 83 Haparanda SKT 264.
F16 60m: Hanna Brännström 82 Luleå 8.11, Leena Huhta 82 FIN 8.15. Höjd: H Brännström 157. Längd: H Brännström 541, L Huhta 517.

SOLNA 3.12 (Sprintcupen)
P18 Höjd:
 Johan Redborg 81 Tureberg 190.
P16 60m: Kim Dennerbring 83 Enköping 7.30.
F16 60m: Stina Smibacker 83 Enköping 8.04.
F14 Stav: Jenny Östlund 84 Hässelby 264.

ÖREBRO 29.11 (Vinterspelen) - Till fullständiga resultat
K 60m: Sofia Johnson Glanshammar 8.06, Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar 8.08, Beatrice Hellgren 83 Spartacus 8.15. 200m A: B Hellgren 26.88, E Barenfeld 26.93.

GÖTEBORG/FH 28-29.11 (Göteborgs Adventsspel)
F16 Höjd:
 Emma Green 84 Ullevi 166 (debut!). Stav: Sara Josefsson 84 Kville 280.
F14 Stav: Cecilia Gagyi 85 Ullevi 320.

ESKILSTUNA 28.11 (Julklappsspelen)
P16 800m:
 Olle Walleräng 85 Råby-Rekarne 2:10.54. Höjd: Antti Kinnunen FIN 190.
F16 Höjd: Heli Hietanen FIN 160, Tessa Heino FIN 160. Längd: H Hietanen 525.
F14 Längd (zon): Madelene Nylander 84 Örbyhus 562.

FALUN/Nya hallen 28.11 (DD-spelen)
M 60m h2:
 Joakim Lundqvist 81 Gefle 7.07. 800m A: Jon Andersson 80 Falun 1:52.04, Conny Ekstrand Falun 1:55.79, Fredrik Rohlén Falun 1:56.40, Jonas Sjöström Falun 1:58.49. Höjd: Erik Sikström 80 Lidingö 200. Kula: Niklas Tannerstål Bollnäs 1451, Johan Persson 80 Falun 1374, David Johansson 80 Ludvika 1372, Anders Olsson Heby 1366.
K 60m: Jenny Kallur 81 Falun 7.63, Susanna Kallur 81 Falun 7.69, Linda Olsson 81 Falun 8.04. 800m: L Olsson 2:14.52, Petra Forsberg 80 Heby 2:16.21. Höjd: Sofie Nilsson 82 Falun 165. Stav: Liza Jörnung 81 Duvbo 371 Svenskt inomhusrekord, Susanna Kallur 300, Jenny Kallur 220. Kula: Linda-Marie Mårtensson Hässelby 1699 Svenskt inomhusrekord (dock bara 2 startande, jmfr kap R 2.1.3), Marie Hilmersson 81 Wedevåg 1229.
F16 60m: Linn Malmo 84 Gefle 8.06.

SOLNA 26.11 (Sprintcupen)
F16 60m: 
Stina Smibacker 83 Enköping 8.01.

SOLNA 18.11 (Sprintcupen)
F16 60m: 
Stina Smibacker 83 Enköping 8.07.
F14 Stav: Jenny Östlund 84 Hässelby 284, Maria Lundström 84 Hässelby 264.

MALMÖ/A 14.11
K Kula: 
Catarina Andersson Heleneholm 1411.