Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Kontaktuppgifter hittas på www.friidrott.se


Inomhus - 2000


ESKILSTUNA 21.4
F14 60m: Mikaela Westerfalk 86 Huddinge 8.16.

NORRKÖPING 18.4
K Tresteg: Anita Norr-Ericson Tjalve 1022, Anna Palmerius Tjalve 1022.

VÄSTERÅS 1-2.4 (IDM mångkamp) - Till fullständiga resultat
D a g   1-2
M Sjukamp: 
Andreas Bonin 81 Alunda bröt (bl a 405).
P18 Sjukamp: Andreas Davitidis 82 Västerås 4.152 (bl a 405).
D a g   2
F16 Femkamp: 
Lisa Jansson 84 Västerås 3.233, Hanna Larsson 84 Katrineholm 3.164 (bl a 154 & 507)

SÄTRA 1.4 (Sista chansen)
F14 60m h1:
 Maria Teilman 86 Hammarby 8.17, F: M Teilman 8.09. 800m: Jenny Holmroos 86 Västerås 2:18.78.

HELSINGBORG 25.3 (Kretsmästerskap)
M 60m F:
 Daniel Olovsson 82 Ängelholm 7.0m. Längd: Johan Wissman 82 Helsingborg 640. Kula: Anders Wikander Helsingborg 1375.
K 60m: Erica Johansson 82 Ängelholm 7.7m. Kula: Maria Pettersson Helsingborg 1391, Karin Olsson Helsingborg 1266, Malin Svensson Helsingborg 1173, Anna Sedlin Klippan 1051.
F16 60m: Jessica Andersson 84 Kronan 7.8m.

ÖREBRO 25.3 (Marsspelen)
M 60m A: 
Patrik Lado 82 Stocksäter 7.24.
K 800m: Malin Andersson 85 Glanshammar 2:21.53. Längd: Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar 553.
F16 200m A: Jenny Olsson 85 Glanshammar 26.99

UMEÅ 19.3 (Nolia Cup 3)
M 3000m: 
Anders Hemmyr IFK Umeå 8:47.4m, Tony Berglund IFK Umeå 8:47.7m. Kula: Daniel Hedström Valbo 1294, Martin Öhman 81 Vingarna 1276.

FALUN/L 18-19.3 (Festisspelen)
D a g   2
F16 60m h1: 
Kim Andersson 84 Sundsvall 8.15, h2: Linn Malmo 84 Gefle 7.86, F: L Malmo 7.89, K Andersson 8.13, Joni Winter 84 Sundsvall 8.18. Höjd: Lisa Jansson 84 Västerås 155. Längd: K Andersson 514, Viktoria Gustafsson 84 Hässelby 513, Nuulu Ndiwabene 84 Hofors 507, L Jansson 501.
F15 60m s2: Lena Wendel 85 Falun 8.14, F: L Wendel 8.16. Höjd: Terese Lundqvist 85 Strand 160. Längd: Malin Marmbrandt 85 Enköping 551, Maria Dahlgren 85 Bollnäs 513, Paula Zethson 85 IF Göta 500.
F14 60m h2: Emma Björkman 86 IF Göta 8.14, Helena Norberg 86 Huddinge 8.19, s1: E Björkman 7.95, F: E Björkman 8.02, H Norberg 8.14. Höjd: Majken Lidén 86 IF Göta 157.

MALMÖ 18-19.3 (Götalands för 13/14-åringar) - Till fullständiga resultat
D a g   1
F14 60m h2:
 Evelina Hansson Cronberg 86 Ängelholm 7.92, h4: Siri Fagerlund 86 Orient 8.16, F: E Hansson Cronberg 7.93, Elin Svensson 86 Kristianstad 8.17, Malin Karlsson 86 Simrishamn 8.19. Höjd: Jonna Bramstedt 86 Kalmar 160, Johanna Ruul 86 Tjalve 157, Elisabeth Ottosson 86 Kronan 157, Rebecka Risberg 86 Klippan 154.
F13 60m A: Sofia Rahdevi 87 Finish 8.15. Stav: Louise Lundin 87 Göteborgs KIK 275.
D a g   2
F14 800m F:
 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen 2:18.42, Cecilia Holmbom 86 Mölndal 2:21.76. Stav: Christina Garametsos 86 Malmö 300, Sophie Larup 86 Malmö 255, Åsa Wilén 86 Kville 245.
F13 Höjd: Fredrika Jensen 87 Vittsjö 160, Rebecka Leidstedt 87 Lerum 155.

LULEÅ 18.3 (Arcuskampen)
M Höjd: 
Per Nordlund Upsala 203. Stav: Christian Bergmark 83 Skellefteå 400, Klas Rehnberg Upsala 390, Börje Almqvist Skellefteå 380.
K 60mH: Hanna Brännström 82 Luleå 9.30, Lisa Norlin 83 Riviera 9.37. Kula: H Brännström 10.42.

GÖTEBORG/FH 17-18.3
M Sjukamp: 
Lars Frison Ymer 3.738m (bl a 60mH 9.0m).

GÖTEBORG/FH 16.3
K Kula:
 Merja Moilanen 83 Mölndal 963.

VÄSTERÅS 11-12.3 (Inlagda Gurkspelen) - Till fullständiga resultat
D a g   2
M Längd: 
Patrik Melin Gefle 657. Kula: David Johansson Ludvika 1507, P Melin 1431.
P18 60m h2: Nasser Sebabi 82 Hofors 7.18, Björn Lundin 82 Gefle 7.25, F: B Lundin 6.9m, N Sebabi 6.9m. 200m A: Felipe Padilla 82 Ludvika 22.4m, B Lundin 22.6m, B: N Sebabi 22.8m. Höjd: David Fridell 83 Danderyds SK 187. Längd: Andreas Davitidis 82 Västerås 629.
K 60m: Sara Erixon 81 Västerås 8.09. 200m: Karin Funke Gefle 26.0m, S Erixon 26.6m. Längd: K Funke 568, Petra Johansson Västerås 533.
F18 200m A: Linda Wallerman 83 Gefle 26.5m. Höjd: Sofie Lundström 83 Västerås 159. Kula: S Lundström 1252.
F16 Längd: Gabriella Lundwall 85 Westmannia 510.

FALUN 11.3 (Svealands för P14/F14)
F14 60m A: 
Elin Lundqvist 86 IF Göta 8.10, Helena Norberg 86 Huddinge 8.13. 800m A: Jenny Holmroos 86 Västerås 2:19.98. Höjd: Cajsa Hedlund 86 Bore 163. Stav: Maria Ullberg 86 Danderyd Athl 251.

SÄTRA 9.3
M Stav:
 Christer Holger Huddinge 437, Patrik Sandberg Huddinge 437, Johan Papas 81 Solna X.

FALUN 8.3
M Stav:
 Daniel Hansson 83 Rånäs 360.

SÄTRA 5.3 (Hammarbys Ungdomsspel) - Till fullständiga resultat
F16 200m A: Linn Malmo 84 Gefle 26.38, Linda Spetz 84 Södertälje IF 26.81. Höjd: Charlotte Schönbeck 84 Lidingö 155. Stav: Caroline Fougman 84 Gefle 240.
F15 200m A: Jessica Samuelsson 85 Boo 26.04. Höjd: Lina Skoglund 85 Tureberg 155. Tresteg: Miriam Namagala 85 Huddinge 1000,

MALMÖ/A 4-5.3 (Öppna Danska mästerskapen) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M 60m h1: 
1) Daniel Persson 82 Malmö 6.95, h2: 1) Linus Persson 82 Malmö 7.03, h3: 1) Assadullah Sadigi 81 Malmö 7.22, h4: 4) Frank Asamoah 81 Eslöv 7.25, A: 2) D Persson 6.93, 3) L Persson 6.97. 200m B: 1) Philip Nossmy 82 Malmö 22.02, 3) Olof Lindberg 81 Malmö 23.38, D: 2) Martin Hajdu 83 Malmö 22.72. 400m B: 3) Mark Andersson Malmö 52.44. 1500m: 8) Tommy Olofsson 76 Björnstorp 4:13.94. Stav: 1) Oscar Janson Ullevi 550, 3) Pawel Szczyrba 81 Malmö 530, 4) Alexander Igelström Ullevi 510, 5=) Viktor von Bothmer Ullevi 500, 8) Gustaf Hultgren 83 Kalmar 460, 9=) Daniel Hammer 83 Malmö & Johan Fritz 82 Malmö 440. Längd: 3) L Persson 687.
K 60m: 3) Jenny Ljunggren 84 Helsingborg 7.73. 200m B: 3) Ida Agering 81 Malmö 26.58. 400m B: 1) Anna Olofsson Eslöv 60.71. 1500m: 2) Carita Mårtensson Björnstorp 4:45.63, 4) Caroline Martinez Björnstorp 4:58.52. Höjd: 1) Åse Mohlin Malmö 161, 3) Cecilia Axelsson 84 Helsingborg 155. Längd: 3) Å Mohlin 549.
D a g   2
M Höjd: 
3) Ronny Hansson Finish 200, 5=) Martin Edefell Malmö 195, 7) Andreas L Nilsson Finish 195.
K 800m: 4) Anna Ohlsson 84 Eslöv 2:19.08, 5) Carita Mårtensson Björnstorp 2:19.57. 3000m: 2) Caroline Martinez Björnstorp 10:51.07. Stav: 2) Charlotte Karlsson 82 Malmö 360.

GÖTEBORG/FH 4-5.3 (RödGrön Röra) Till fullständiga resultat
D a g   1
M 60m h1: 
Daniel Nunez Ullevi 6.87, Per Joan Lorentzon Orient 7.11, Lars Gustavsson 81 Mölndal 7.23, h2: Robert Kronberg Kville 6.93, F: D Nunez 6.86, R Kronberg 6.89, P J Lorentzon 7.14, L Gustavsson 7.22. 400m A: Nilton Oliveira Alingsås 50.84, Mikael Rubinstein 82 Ullevi 52.99, B: Karl Borgö Ymer 52.20. 1500m: Erik Emilsson 82 Malmö 4:01.22. 3000m: Cristoffer Antonsen 83 Hälle 9:04.61, Hans Andersson Vårgårda 9:06.46. Höjd: Jan-Erik Wanhainen Hälle 200, Tobias Svensson Wärnamo 195. Stav: Henrik Weisbach IFK Göteborg 466, Deniz Mahshid Örgryte 446, Billy Tornström Lerum 426, Charlie Lund Petersen 81 Örgryte 406. Kula: Gunnar Axlid Ullevi 1498, Philip Åman Ullevi 1316. Vikt (35 pund): Mikael Johansson Hälle 1935, Fredric Folkeson Ullevi 1540, G Axlid 1464, Thomas Edvinsson Alingsås 1313.
P18 60m h2: Daniel Spalin 82 Alingsås 7.25, Juan Pettersson 84 Tibro 7.29, F: D Spalin 7.16. Höjd: Martin Eriksson 83 Örgryte 195, Faruk Ademovic 83 Örgryte 190, Joel Spolén 83 Örgryte 185, Alen Rakovic 82 Ullevi 185. Stav: Kaj Eklund 82 Stocksäter 426, Erik Hallenbo 83 Lerum 376, Nicklas Dackheden 82 Malmö 356. Tresteg: Anders Sjöström 83 Mölndal 1391, A Rakovic 1361, Christian Nygård 82 Örgryte 1339, Daniel Abrahamson 82 Sävedalen 1260, Rafael Askros 81 Ullevi (u t) 1259.
P16 60m F: J Pettersson 7.28. Höjd: Thomas Bipella 84 Örgryte 190, Johan Malm 84 Örgryte 185. Stav: Joakim Norman 84 Mölndal 366, Jesper Fritz 85 Malmö 356.
K 200m A: Frida Näsman Bollnäs 25.44, Tove Åkerblom 85 Malmö 25.96, Josefin Näsman 81 Bollnäs 26.27, B: Anna Jonasson Klippan 26.83. Längd: Sofie Anefors Örgryte 523.
F18 60mH: Sara Westman Ullevi (u t) 9.09, Hanna Kensfors 82 Göteborgs KIK 9.79, Johanna Rönner 82 Ullevi 9.97. Längd: Petronella Malmqvist 83 Tanum 532.
F16 Längd: Ulrika Nilsson 84 Orient 520, Isabell Friberg 84 Orient 514, Linda Rundahl 84 Orient 513.
F15 200m B: Emelie Adréen 85 Ullevi 26.97. Längd: Jessica Rydin 85 Tingberg 553, Zeituni Baraka 85 Göteborgs KIK 509, Jenny Baatz 85 Angered 503.
F14 800m: Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen 2:20.36.
D a g   2
M 200m A:
 Per Joan Lorentzon Orient 23.02, Patrik Hägg Hälle 23.18. 800m: Michael Nilsson 83 Angered 2:00.95. 50mH: Robert Kronberg Kville 6.54 Svenskt inomhusrekord, Rafael Askros 81 Ullevi 7.34, Jim Ekliden Brattås 7.53. Längd: Mats Johannesson Sunne 629.
P18 Längd: David Johansson 82 Ljungby 670, Anders Sjöström 83 Mölndal 631.
K 60m: Mfon Etim 85 Angered 7.74, Sara Westman Ullevi 7.91, Emma Salomonsson 84 Mölndal 8.03, Carina Karlsson Hälle 8.12, Anna Larsson Ullevi 8.13. 400m: Frida Näsman Bollnäs 58.76. 1500m: Magdalena Ottersten 85 Hälle 4:43.17, Charlotta Ottersten 85 Hälle 4:45.83, Pernilla Nyström 85 Hälle 4:46.27, Sara Ivarsson 84 Tingberg 5:00.52, Amanda Sanchez 84 IF Göta 5:08.27, Christin Rickardsson 84 Hälle 5:09.67. Höjd: Johanna Olander Färjestaden 166. Stav: Hanna-Mia Persson Kalmar 350, Veronika Fridén 83 Mölndal 325, Helena Ahxner 81 Mölndal 325, Louise Landqvist 83 Göteborgs KIK 305, Linnea Weding Holmgren Hälle 295. Tresteg: Annelie Ivarsson 81 Ullevi 1021.
F18 60m: Petronella Malmqvist 83 Tanum 8.02, Yamu Jagne 83 Angered 8.10. Tresteg: Johanna Rönner 82 Ullevi 1071, P Malmqvist 1034. Kula: Kajsa Fällström 82 Istrum 1235, Malin Andersson 82 Mölndal 1075.
F16 Höjd: Jessica Rydin 85 Tingberg 166, Veronica Gulldén 84 Lerum 163, Karin Rydh 85 Malmö 157, Malin Lövkvist 84 Trollhättans SK 157, Sandra Herlog 85 Falkenberg 154. Stav: Tracey Andersson 84 Trelleborg 265, Linda Rundahl 84 Orient 265. Tresteg: Ulrika Nilsson 84 Orient 1125, Tuni Baraka 85 Göteborgs KIK 1095, Johanna Jönsson 84 Orient 1079, Anna Otterstedt 85 Ullevi 1063, Camilla Rahm 85 Göteborgs KIK 1053, Jenny Baatz 85 Angered 1039.
F15 60m h1: Tove Åkerblom 85 Malmö 8.06, Annika Andersson 85 Trelleborg 8.17, h2: J Rydin 8.06, F: T Åkerblom 7.97, J Rydin 8.00, Idah Hellgren 85 Ullevi 8.16.
F14 Höjd: Andrea Åhlin 86 Strömstad 158. Stav: Louise Lundin 87 Göteborgs KIK 245.

KLINTEHAMN 4-5.3 (DM)
D a g   2
M Stav: 
Bo Jacobsson Gotland 400, Erik Larsson Gotland 390. Längd: E Larsson 700. Tresteg: Nicolaus Daun 82 Gotland 1275. Kula: E Larsson 1350.

ÖSTERSUND 4.3
M Kula: Jens Edler Östersund 1252.
F18 Kula: Elin Molander Gustavsson 83 Orrviken 1041.

KARLSTAD 4.3 (UDM)
F16 60m h1: 
Therese Gustafsson 85 Kil 8.16, F: T Gustafsson 8.12. Längd: T Gustafsson 535.
F14 60m F: Elin Lundqvist 86 IF Göta 8.17. Höjd: Cajsa Hedlund 86 Bore 158.

KARLSTAD 4.3
M 5000m (tider endast givna i sekunder!): Aleksei Saveljev EST 15:22, Steven Hale IF Göta 15:27, Mehmet Abbeholm Flemingsberg 15:38, Anders Nilsson IF Göta 15:46, Henrik Östling Sköldinge 15:57.

VÄXJÖ 4.3 (UDM)
P16 Höjd:
 Adam Peterson 85 Wärnamo 190. Längd: Björn Hartig 84 Växjö 627.
F16 60m h2: Emma Magnusson 85 Växjö 8.15, F: E Magnusson 8.10. 1500m: Elin Wiik 85 Sommen-Bygden 5:16.74, Linn Modin 84 Färjestaden 5:19.70. Höjd: Anna Nordström 84 Kalmar 159. Stav: Sofia Klüft 85 Växjö 278. Längd: A Nordström 526. Tresteg: A Nordström 1035, Anna Persson 84 Alvesta 1002.
F14 Höjd: Jonna Bramstedt 86 Kalmar 159.

MALMÖ/A 2.3
F16 Höjd: Sofie Lundgren 85 Pallas 157.

KARLSTAD 27.2 (Folksamspelen)
P16 Längd:
 Juan Pettersson 84 Tibro 661.
F16 60m h2: Therese Gustafsson 85 Kil 8.08, F: ??. Höjd: Madelen Olsson 85 IF Göta 163, Cecilia Olsson 84 IF Göta 155. Längd: T Gustafsson 552.
F14 60m h6: Emma Björkman 86 IF Göta 8.13, F: E Björkman 8.08. Höjd: E Björkman 155 (160 skilje), Zina Celhasic 87 Viking 155.

GÖTEBORG/FH 27.2 (UDM) - Till fullständiga resultat
P16 Höjd: Johan Malm 84 Örgryte 185, Adam Peterson 85 Wärnamo 185.
F18 60mH X: Johanna Rönner 82 Ullevi 9.84.
F16 60m h1: Mfon Etim 85 Angered 7.86, Emma Salomonsson 84 Mölndal 8.09, h2: Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK 8.13, F: M Etim 7.84, E Salomonsson 8.04. Höjd: Emma Green 84 Ullevi 166, Veronica Gulldén 84 Lerum 159. Tresteg: M Etim 1166, M Bernhardsson 1136, Ulrika Nilsson 84 Orient 1126, Zeituni Baraka 85 Göteborgs KIK 1125, Madelaine Forsberg 83 Göteborgs KIK (u t) 1090, Johanna Jönsson 84 Orient 1085, Isabell Friberg 84 Orient 1059, Sara Trané 85 Göteborgs KIK 1056, Anna Otterstedt 85 Ullevi 1046, Jenny Baatz 85 Angered 1032, Beatrice Fihn 82 Göteborgs KIK (u t) 1010.
F13 Stav: Louise Lundin 87 Göteborgs KIK 250.

SÄTRA 22.2 (Vinthundsvinter) - Till fullständiga resultat
M 60m A: Patric Storm Hässelby 7.13, Andreas Rehnborg Hässelby 7.19, Roger Molinder Hammarby 7.21, Jonathan Hallgren 81 Hammarby 7.27, X: P Storm 7.15, R Molinder 7.16, A Rehnborg 7.21. 400m A: Albin Johansson 81 Hammarby 49.77, Martin Theander Lidingö 50.13, Linus Hagstedt Hellas 50.59. 800m A: Mikael Larsson Sävedalen 1:57.79, Finnur Fenger 82 Hässelby 1:59.99, Martin Öhman 81 Hässelby 2:00.59, Axel Lönnqvist 81 Hässelby 2:00.99, B: Björn Gustafsson Hammarby 2:00.77. 3000m: Johan Lindberg Hagunda 8.56.58, Christian Bergh Enhörna 9:03.63. 60mH: J Hallgren 8.53. Längd: Jon Roos Östersund 669, Richard Petrini Hässelby 658, Jonas Arnsten Trångsviken 648.
K 400m A: Sara Liljegren 81 Hammarby 59.48, Carina Hortans Huddinge 60.90, Görel Manners Fredrikshof 62.62. 800m: Maria Lassus 82 Väsby 2:19.53, Sofie Eklund 84 Tumba 2:19.79, Charlotte Karlsson 84 Tumba 2:21.16. 3000m: Camilla Thuné Rånäs 10:39.15 (1500m 5:12.1m), Louise Johansson Rånäs 11:01.20 (5:19.9m), ... Anna Lindh Tureberg bröt (5:06.7m), Carina Jaxell Enhörna bröt (5:19.6m). 60mH: Sara Carlsson Huddinge 9.59. Längd: Ida Sjöling 81 Lidingö 529.
F16 60m: Malin Nordqvist 84 Hässelby 7.93, Hanna Larsson 84 Katrineholm 8.04, Jessica Samuelsson 85 Boo 8.17, X: M Nordqvist 8.02, J Samuelsson 8.09, H Larsson 8.18. Längd: Viktoria Gustafsson 84 Hässelby 519, Sara Wikström 84 Hässelby 505.

KALMAR 22.2
M Stav: 
Petrus Sundewall Kalmar 370.

KROKOM 20.2 (Hissmoforsspelen)
M Höjd:
 Lars Olsson 83 Östersund 187. Längd: Jonas Arnsten Trångsviken 658.

SÄTRA 20.2
M Stav:
 Bo Jacobsson Gotland 441, Marcus Lindh Hammarby X.
K Stav: Malin Ericsson Enköping 371, Alissa White Hässelby 361, Helena Gissle Spårvägen 341, Åsa Pettersson 81 Tureberg 321, Sofie Lissäng Hammarby 306, Anna Björkman 81 Lidingö 306.

PITEÅ 19-20.2 (Öppna UDM)
D a g   1
K 60m:
 Sandra Lagerskog Riviera 8.05, X: S Lagerskog 8.01.
F16 Höjd: Marlene Häggström 84 Nedre Soppero 155.
F14 60m: Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå 8.12.
K35 Höjd: Eva-Lena Nordlund Piteå 155.
D a g   2
M 60mH: 
Jens Lidström Riviera 8.69, X: J Lidström 8.87.
F18 Tresteg: Ida Dufva 82 Nedre Soppero 1138.
F16 Tresteg: M Häggström 1046, Annette Jaako 84 Nedre Soppero 1015.

ESKILSTUNA 19-20.2 (Skogaholmsspelen) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M 200m A:
 Reynir Olafsson ISL 22.39, Bjarni Traustason ISL 22.86, B: Felipe Padilla 82 Ludvika 22.74. 800m: Abdirahman Abdi Dahir Sköldinge 2:00.53, Burkni Helgason ISL 2:01.27, Tino Skovlund IF Göta 2:01.63. 
Höjd: Jimmy Karlsson 83 Råby-Rekarne 193, Tomas Weis 82 Upsala 190.
P18 200m A: F Padilla 23.06.
P16 800m: Olle Walleräng 85 Råby-Rekarne 1:58.83, Albert Mollén 85 Söderköping 2:02.27. Längd: Juan Pettersson 84 Tibro 647, Joni Peltomaa 84 Tjalve 644, Andreas Stålberg 84 Kvarnsveden 631.
K 200m A: Silja Ulfarsdottir ISL 25.04, Paulina Orell 81 Norrköping 25.98, Karin Funke Gefle 26.27, Jessica Nyström 83 Råby-Rekarne 26.76. Längd: K Funke 548, Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne 537. Kula: Marie Hilmersson 81 Hässelby 1250, J Jansson 1128, Sofia Gustafsson Råby-Rekarne 990.
F18 200m A: Kristina Blomstrand 82 Norrköping 25.90, J Nyström 26.65. Kula: Sofie Lundström 83 Västerås 1185, Åsa Lundgren 82 Arboga 995.
F16 200m A: Johanna Danielsson 84 Filipstad 26.59, Linda Spetz 84 Södertälje IF 26.73, Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne 26.75. 800m: Lisa Nauclér 84 Järvsö 2:19.03. 
Höjd: Lisa Jansson 84 Västerås 155.
D a g   2
M 60m h1:
 R Olafsson 6.93, h2: Olafur Traustason 7.17, Andreas Hedström 81 Falun 7.26, h3: Rikard Sundelin 81 Södertälje IF 7.08, Stefan Storm FK013 7.14, Erik Söderberg 81 Falun 7.16, F: R Olafsson 6.95, R Sundelin 7.05, S Storm 7.11, E Söderberg 7.15, O Traustason 7.19. 1500m: Mikael Larsson Sävedalen 4:05.71. Längd: Carl Bergfeldt 82 IF Göta 663, Patrik Melin Gefle 635.
P18 
60m h1: Andreas Liljemark 82 Hässelby 7.22, F: A Liljemark 7.20, Felipe Padilla 82 Ludvika 7.24. 1500m (med M??): O Walleräng 4:07.89.
60m h1: Silja Ulfarsdottir ISL 7.96, Karin Funke Gefle 8.00, Sara Erixon 81 Västerås 8.18, h2: Sofi Hildenborg Råby-Rekarne 7.67, Sofia Gustafsson Råby-Rekarne 7.78, Paulina Orell 81 Norrköping 8.16, F: S Hildenborg 7.61, S Gustafsson 7.74, S Ulfarsdottir 7.85, K Funke 8.09, P Orell 8.14. 1500m: Petra Kindlund 85 Falun 4:52.17, Görel Manners 63 Fredrikshof 4:55.72, L Nauclér 4:56.25, Anna Stenbäck 82 Norrköping 5:01.34, Annsofie Pettersson 82 Karlskoga 5:05.85, Amanda Sanchez 84 IF Göta 5:08.22, Jenny Olsson 85 Glanshammar 5:13.81, Linda Strandenholm 84 Råby-Rekarne 5:16.01, Anna-Lena Larsson 85 IF Göta 5:19.23. Höjd: S Lundström 164, Sabine Pettersson 82 Råby-Rekarne 161, Lisa Hannula 83 Gefle 155, Linda Hagberg 83 Örebro 155.
F18 60m h1: Emma Rienas 82 Filipstad 7.61, Linda Svensson 83 Arvika 8.09, h2: Hanna Melin 83 Nora 8.11, Kristina Blomstrand 82 Norrköping 8.16, F: E Rienas 7.63, L Svensson 8.05, K Blomstrand 8.13, H Melin 8.15.
F16 60m F: Frida Mikaelsson 84 Södertälje IF 8.16. Längd: Frida Hilmersson 84 Glanshammar 525, S Sköldin 510.
F14 800m: Jenny Holmroos 86 Västerås 2:19.69. Höjd: Johanna Ruul 86 Tjalve 155.

GÖTEBORG 19-20.2 (DM) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M 60m h1:
 Hossein Asgari DEN 7.07, Ming Le 81 Ullevi 7.16, Erik Johansson Hälle 7.18, Peter Amundin Ulleviu 7.21, h2: Christofer Sandin Mölndal 6.91, Erik Kringeland NOR 7.02, Per Joan Lorentzon Orient 7.14, h3: Daniel Nunez Ullevi 6.93, ... 6) Christer Hagberg Ullevi 7.92, A: D Nunez 6.86, E Kringeland 6.89, C Sandin 6.89, H Asgari 6.98, P J Lorentzon 7.10, M Le 7.19, P Amundin 7.21, B: Rafael Askros 81 Ullevi 7.29. 400m A: Stefano Tomai Alingsås 51.19. 1500m: Tobias Lundvall Sävedalen 3:52.2m, Anders Thögersen DEN 3:57.6m, Johan Olehäll Hälle 3:57.8m, Cristoffer Antonsen 83 Hälle 4:03.4m, Ulf Nilsson 81 Hälle 4:04.7m, Anders Soovik Kongahälla 4:06.8m, Thomas Björklund 82 Hälle 4:09.1m, Bjarke Kobberö DEN 4:11.0m. Stav: Trond Barthel NOR 550, Pawel Szczyrba 81 Malmö 505, Henrik Weisbach IFK Göteborg 485, Alexander Igelström Ullevi 485, Viktor von Bothmer Ullevi 485, Deniz Mahshid Örgryte 445, Reine Eklund Örgryte 425, Elian Oancea 81 Örgryte 425, Yilmaz Mahshid Örgryte 405, Charlie Lund Petersen 81 Örgryte 405, Fredrik Wållgren Mölndal 385. Tresteg: Elvir Rakovic Ullevi 1476. Kula: C Hagberg 1685, Anders Axlid Ullevi 1649, Gunnar Axlid Ullevi 1462, Philip Åman Ullevi 1383, Christer Björkander 83 Lerun 1318, Magnus Lohse 84 Mölndal 1257, Bobbie Lohse Mölndal 1201.
P18 Stav: Gustaf Hultgren 83 Kalmar 445, Kaj Eklund 82 Stocksäter 425, Daniel Hammer 83 Malmö 405, Martin Wisnander 84 Malmö 385, Hans O Uldahl NOR 385, Joakim Norman 84 Mölndal 365, Erik Hallenbo 83 Lerum 365. Tresteg: H O Uldahl 1361, Christer Johansson 82 Örgryte 1303, Martin Eriksson 83 Örgryte 1302, Faruk Ademovic 83 Örgryte 1296, Joel Spolén 83 Örgryte 1288, Daniel Abrahamsson 82 Sävedalen 1286.
K 60m h1: Sille Söndergaard DEN 7.70, Sara Westman Ullevi 7.85, Sara Brankell 81 Mölndal 8.02, Emma Salomonsson 84 Mölndal 8.04, Annika Larsson Kil 8.11, h2: Malin Källgren Ymer 7.71, Frida Näsman Bollnäs 7.97, Sofie Andersson 81 Kville 8.03, Anja Ödman 82 Ullevi 8.15, h3: Charlotta Wanhainen Hälel 7.67, Nanna Sacko Nilsen 84 Göteborgs KIK 8.00, Carina Karlsson Hälle 8.13, A: S Söndergaard 7.57, C Wanhainen 7.63, M Källgren 7.66, S Westman 7.90, N Sacko Nilsen 7.95, F Näsman 7.98, S Brankell 8.09, S Andersson 8.10, B: E Salomonsson 8.00, A Larsson 8.14. 400m: Sara Trané 85 Göteborgs KIK 60.70, Magdalena Ottersten 85 Hälle 61.09, Sara Mangs Angered 62.62. 1500m: Petrine Holm DEN 4:37.75, Christin Johansson Kville 4:39.46, Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen 4:51.51, Linda Hjelm 83 Hälle 5:04.09, Christin Rickardsson 84 Hälle 5:12.35. Stav: Hanna-Mia Persson Kalmar 345, Annika Berntsson Ullevi 345, Anja Rozman Örgryte 330, Sandra Ribba Örgryte 315, Helena Ahxner 81 Mölndal 315, Linnea Weding Holmgren Hälle 300. Tresteg: Zeituni Baraka 85 Göteborgs KIK 1137, Susanne Pettersson 85 Göteborgs KIK 1112, Hanna Thedros 84 Göteborgs KIK 1109, Annelie Ivarsson 81 Ullevi 1025.
F18 Stav: Louise Landqvist 83 Göteborgs KIK 315, Karolina Syrén 82 Hovslätt 300, Veronika Fridén 83 Mölndal 300, Filiz Mahshid 82 IFK Göteborg 255. Tresteg: Johanna Rönner 82 Ullevi 1060, Amanda Kaså 83 Ullevi 1029. Kula: Malin Andersson 82 Mölndal 1122, Merja Moilanen 83 Mölndal 974.
D a g   2
M 200m A: 
Christian Birk DEN 21.69, Erik Kringeland NOR 21.84, Henrik Z Jensen DEN 22.58, B: Peter Amundin Ullevi 23.02, Lars Gustavsson 81 Mölndal 21.16, Patrik Hägg Hälle 23.24. 800m: Tobias Lundvall Sävedalen 1:54.40. 3000m: Ola Johansson Hälle 8:56.43, Anders Soovik Kongahälla 9:05.33. 60mH: Bo Saaek DEN 8.23, Rafael Askros 81 Ullevi 8.46, Dennis Acson 81 Örgryte 8.55, Jim Ekliden Brattås 8.85, X: B Saaek 8.31, R Askros 8.52, J Ekliden 8.77, D Acson 8.86. Höjd: Tobias Svensson Wärnamo 195. Stav X: Viktor von Bothmer Ullevi 486, Reine Eklund Örgryte 446, Erik Hallenbo 83 Lerum 376. Längd: Martin Glimsand Hälle 645, Aurelien Bader DEN 638.

P18 800m: Michael Nilsson 83 Angered 2:01.54. Höjd: Joel Spolén 83 Örgryte 195, Andreas A Viken 190, Martin Eriksson 83 Örgryte 190, Daniel Malmström 83 Lerum 185. Längd: Hans O Utdal NOR 648.
P16 Stav: Joakim Norman 84 Mölndal 366. Längd: Alexander Arlbrant 84 Ullevi 627.
K 200m: Frida Näsman Bollnäs 25.28, Charlotta Wanhainen Hälle 25.69, Anna Folino Kville 26.71, Madelaine Forsberg 83 Göteborgs KIK 26.79. 800m A: Caroline Hjelm Hälle 2:13.77, Jofrid Risa NOR 2:14.79, Pernilla Nyström 85 Hälle 2:15.30, Magdalena Ottersten 85 Hälle 2:17.94, Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen 2:20.40. 3000m: Charlotta Ottersten 85 Hälle 10:32.66, Karin Schön Kville 10:32.69. 60mH: Joanna Buciarska DEN 8.64, Anna Pettersson Ymer 8.66, Sofie Anefors Örgryte 9.42, Sara Brankell 81 Mölndal 9.74, Sara Westman Ullevi 9.83, X: J Buciarska 8.63, A Pettersson 8.66, S Anefors 9.32, S Westman 9.42, Paula Preisner 83 Ullevi 9.67, Amanda Kaså 83 Ullevi 9.79. Höjd: Johanna Olander Färjestaden 165. Längd: Sofie Andersson 81 Kville 569, Kajsa Dahlöf 81 Ullevi 510, Zeituni Baraka 85 Göteborgs KIK 510, S Anefors 502.
F18 60mH: P Preisner 9.58, M Forsberg 9.67, A Kaså 9.80, Johanna Rönner 82 Ullevi 9.81. Längd: Anja Ödman 82 Ullevi 545.
F16 200m A: Emma Green 84 Ullevi 26.02, Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK 26.60, B: Emma Salomonsson 84 Mölndal 26.78. Stav: Sara Josefsson 84 Kville 276. Längd: M Bernhardsson 522.

SÄTRA 19-20.2 (UDM Stockholm & Uppland)
D a g   1
P18 60m h2: 
Aristide Bamane 82 Spårvägen 7.22, F: A Bamane 7.21. 1500m: David Lindberg 82 Spårvägen 4:15.15. Tresteg: Martin Olsson 82 Katrineholm 1308, Daniel Hansson 83 Rånäs 1273.
P16 200m A: Rasmus Olofsson 84 Hässelby 23.12.
F18 400m A: Jenny Ljungkvist 38 Hammarby 56.43 (200m 26.94), Sophie Fitinghoff 82 Hammarby 58.69, Linda Ruud 82 Hagunda 60.70. 60mH: S Fitinghoff 9.75, Ellen Valgeborg 83 Enköping 9.94. Höjd: Helene Redborg 83 Tureberg 164.
F16 60m h1: Malin Nordqvist 84 Hässelby 8.00, F: M Nordqvist 7.86 (tvivelaktig start?), B: Emma Agerbjer 85 Söderhamn 8.07. 1500m: Sofie Eklund 84 Tumba 4:58.69, Charlotte Karlsson 84 Tumba 4:58.84, Pamela Brown 84 Tumba 4:59.31, Malin Sundén 84 Tumba 5:01.73, Anna Naukkarinen 85 Gimo 5:13.91. Höjd: Charlotte Schönbeck 84 Lidingö 156. Tresteg: Viktoria Gustafsson 84 Hässelby 1056, Malin Marmbrandt 85 Enköping 1055.
F15 60m F: Jessica Samuelsson 85 Boo 8.14. 1500m: Ann Johansson 85 Söderhamn 5:03.40. Höjd: Anu Lehtinen FIN 160, Camilla Westerlund 85 Huddinge 160. Tresteg: Marie Brorell 85 Hässelby 1020, Miriam Namagala 85 Huddinge 1010, Lina Skoglund 85 Tureberg 1002.
F14 60m A: Helena Norberg 86 Huddinge 8.16, Maria Teilman 86 Hammarby 8.17.
D a g   2

P18 400m A: Anders Leinås 83 Täby 51.79. Höjd: Daniel Fridell 83 Danderyds SK 191, Tomas Weis 82 Upsala 189.
P16 Tresteg: Rasmus Olofsson 84 Hässelby 1297.
F18 1500m: Hanna Bremler 83 Tyresö 4:56.77, Petra Kjellson 82 Spårvägen 4:56.83, Maria Lassus 82 Väsby 5:00.85, Pauline Hyttner 82 Fredrikshof 5:18.56. Stav: Marie Wasserman 82 Hammarby 288. Kula: Gunilla Olovsson 82 Märsta 1090, Katrin Ahlford 83 Hässelby 1042.
F16 200m A: Malin Nordqvist 84 Hässelby 26.27, Mikaela Gahnberg 84 Tureberg 26.58. Stav: Jenny Östlund 84 Hässelby 320. Längd: Madelen Nylander 84 Örbyhus 545, M Gahnberg 534, Viktoria Gustafsson 84 Hässelby 516, Malin Marmbrandt 85 Enköping 515, Sara Wikström 84 Hässelby 507.
F15 200m A: Emma Agerbjer 85 Söderhamn 26.19, Jessica Samuelsson 85 Boo 26.22.
F14 Höjd: Camilla Silander 86 Danderyd Athl 157.

KALMAR 19.2
K Kula:
 Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden 1274, Rebecka Kvist 83 Alvesta 1166, Charlotte Åberg 83 Färjestaden 1014, Jennie Niesel Färjestaden 969.
F16 Höjd: Anna Nordström 84 Kalmar 160.

STOCKHOLM/G 17.2 (Globen Galan) - Se Galatävlingar!

SKELLEFTEÅ 17.2 (IPRK3)
M 400m: 
David Bergdahl Falun 50.72.
K 400m: Therese Söderlund 82 Kovland 60.87, Signe Carlsson 83 Skellefteå 61.67.
F18 Höjd: Jenny Magnusson 83 Järvsö 164.

ESKILSTUNA 16.2
K Höjd:
 Sabine Pettersson 82 Råby-Rekarne 162.

VÄXJÖ 15.2
M Stav: 
Erik Svensson Vittsjö 460.
K Stav: Linda Persson 81 Växjö 350, Karolina Syrén 82 Hovslätt 300, Ida Glemne 84 Växjö 290. Längd: Isabelle Eriksson 83 Wärnamo 506. Tresteg: Sofia Johansson 82 Hinden 1133, Klara Grahnström 84 Växjö 1046.

KARLSTAD 15.2
M 60m A:
 Johan Engberg 81 Finspång 7.00, Magnus Åhlén IF Göta 7.01, Andreas Liljemark 82 Hässelby 7.28, X: A Liljemark 7.11. 200m: J Engberg 21.43, Carl Bergfeldt 82 IF Göta 23.18. Höjd: Mattias Ekman Falköping 203, Mattias Lalin IF Göta 197. Stav: Nils Pettersson 81 Boden 400, Johan Andreasson 82 IF Göta 360. Längd: C Bergfeldt 663, Robin Janson 83 Kil 643, Kalle Saarvanto 82 Norrköping 630, Mats Johannesson Sunne 628. Kula: N Pettersson 1280.
K 60m h1: Therese Gustafsson 85 Kil 8.15, Helén Holmgren 83 Arvika 8.18, h2: Jessica Palm 82 IF Göta 7.73, Carola Janson Kil 8.05, Annika Larsson Kil 8.06, F: J Palm 7.65, C Janson 8.03, A Larsson 8.12, T Gustafsson 8.18. 200m: Emma Rienas 82 Filipstad 25.42, H Holmgren 26.58, Johanna Danielsson 84 Filipstad 26.89. 300m A: Karin Jansson 82 Kil 42.10, B: Caroline Huldén 81 IF Göta 41.98. 60mH: J Palm 8.83, C Janson 8.90, Linda Svensson 83 Arvika 9.30. Höjd: Madelen Olsson 85 IF Göta 165, Sofie Lundström 83 Västerås 155. Stav: Eline Lind 82 IF Göta 300. Längd: Ann-Charlotte Söderbäck 81 Kil 540, L Svensson 522, Ann-Sofie Söderbäck 81 Kil 507, Emma Björkman 86 IF Göta 503. Kula: Karin Larsson 81 Garphyttan 1211.
F18 Kula: Izabel Savic 83 IF Göta 1208.

KARLSTAD 15.2 (Karlstadmästerskapen - Skoltävling)
F Åk8 Höjd:
 Madelen Olsson 85 IF Göta 166.
F Åk7 60m h2: Emma Björkman 86 IF Göta 7.8m, F: E Björkman 7.8m

ESKILSTUNA 15.2
K 200m:
 Jessica Nyström 83 Råby-Rekarne 26.59. Längd: Sofi Hildenborg Råby-Rekarne 544.

MALMÖ 13.2 (UDM) - Till fullständiga resultat
F14 60m h1: Evelina Hansson Cronberg 86 Ängelholm 8.01, F: E Hansson Cronberg 8.04. Höjd: Rebecca Risberg 86 Klippan 156, Camilla Kerrén 86 Lund 156, Elisabeth Ottosson 86 Kronan 156. Stav: Christina Garametsos 86 Malmö 255.

UMEÅ 13.2 (Noliacupen 2)
M22 60m:
 Per Bergman Tureberg 7.16, Paul Ragnvaldsson Strömsund 7.28, Daniel Öhlén Vingarna 7.29.
K22 Kula: Karin Åkerstedt Ragunda 1076.

SÄTRA 13.2 (Sätra Games) Till fullständiga resultat
M 60m h1: Berhane Haile Tureberg 6.94, Dan Alfredsson Hässelby 7.25, Roger Molinder Hammarby 7.25, h2: Rikard Sundelin 81 Södertälje IF 7.10, Ali Sabouri Upsala 7.11, F: B Haile 6.91, R Sundelin 7.05, A Sabouri 7.10, D Alfredsson 7.22, R Molinder 7.25. 1000m: Mounir El Guerouaoui Tureberg 2:27.11 (800m 1:57.23). Tresteg: Johan Redborg 81 Tureberg 1350, Erik Eriksson Örbyhus 1318, Andreas Daun 80 Gotland 1317.
P18 60m F: Martin Skeppstedt 82 Hammarby 7.27. Tresteg: Nicolaus Daun 82 Gotland 1324, Sebastian Lindén 83 Falun 1313, Martin Olsson 82 Katrineholm 1270, Andreas Davitidis 82 Västerås 1260.
K 60m h2: Susanne Meckbach 81 Hammarby 7.98, Malin Nordquist 84 Hässelby 8.03, Sara Erixon 81 Västerås 8.13, F: S Meckbach 7.90, M Nordquist 8.00. 1000m: Lena Kullstam Råby-Rekarne 2:54.16 (800m 2:19.01), Ida Nilsson 84 Sundsvall 3:05.15. 60mH: Stina Bohgard 82 Tureberg 9.25. Tresteg: Marie Åhlander Spårvägen 1249, Annica Sandström Lidingö 1218, Anna Andersson KA2 1218, Malin Larsson Heby 1082, Caroline Lundgren 81 Duvbo 1014.
F18 Tresteg: Moa Bergsten 83 Hammarby IF 1031. Kula: Katrin Ahlford 83 Hässelby 1053.
F16 Tresteg: Lisa Jansson 84 Västerås 1090, Viktoria Gustafsson 84 Hässelby 1075, Marie Brorell 85 Hässelby 1017.
F14 60m h1: Maria Teilman 86 Hammarby 8.19, F: Helena Norberg 86 Huddinge 8.13.

SÄTRA 12.2 (Raka Spåret) - Till fullständiga resultat
M 60m A: Berhane Haile Tureberg 6.94, Anders Boyacioglu Huddinge 6.99, Rikard Sundelin 81 Södertälje IF 7.01, Joakim Lundqvist 81 Gefle 7.06, Stefan Storn FK013 7.20, Andreas Hedström 81 Falun 7.20, Roger Molinder Hammarby 7.30, B: Thomas Byrberg Tureberg 7.31, X: B Haile 6.88, A Boyacioglu 6.95, R Sundelin 6.97, J Lundqvist 7.03, S Storm 7.18, A Hedström 7.22. 200m A: Aristide Bamane 82 Spårvägen 22.93, Andreas Mokdasi 84 Hässelby 23.21, Daniel Sjans 83 Kvarnsveden 23.27. 400m A: Thomas Nikitin 82 Spårvägen 49.58, Albin Johansson 81 Hammarby 49.66, Magnus Wallberg Hässelby 50.40, Anders Wistam Hellas 50.46, B: Carlos Amado 60! Hässelby 50.45, Linus Hagstedt Hellas 50.92, Joakim Lagergren 81 Södertälje IF 51.70, C: Felipe Padilla 82 Ludvika 51.50, Daniel Berg 82 Upsala 52.33. 800m A: Jon Andersson Falun 1:51.57, Fredrik Kjellberg Tureberg 1.52.20, T Byrberg 1:53.62, Martin Theander Lidingö 1:56.21, Martin Hagberg Tureberg bröt (hare), B: Per Henrik Sundell Hammerdal 1:57.24, Tobias Sjöström Rånäs 1:58.69, Patrik Söderkvist Falun 2:00.08, Anton Karlsson 81 Gimo 2:01.15. 1500m A: Mattias Norling Tureberg 3:48.59, Mounir El Guerouaoui Tureberg 3:48.93, Kent Claesson Skillingaryd 3:49.89, Jörgen Johansson Eksjö Södra 4:04.24, Johan Näsman Söderköping 4:06.31, Mikael Larsson Sävedalen 4:06.87, Joakim Daun 82 Gotland 4:08.25, Axel Lönnqvist 81 Hässelby 4:08.26, Henrik Nyström 82 Västerås 4:08.37, B: Björn Axelsson Hammarby 4:09.00, David Lindberg 82 Spårvägen 4:09.86, Christian Ahlsén Hässelby 4:15.45. 60mH: Stefan Heinås Riviera 8.10, Henrik Värendh Spårvägen 8.11, Martin Kruse Enköping 8.26, J Lundqvist 8.40. Höjd: Erik Sikström Lidingö 204, Stefan Karlsson 58! Bellevue & Johan Redborg 81 Tureber 202, Oskar Jonsson 81 Råby-Rekarne 197, David Frykholm IF Göta 197, Markus Widarsson 81 Österhaninge 197, Jimmy Karlsson 83 Råby-Rekarne & Peter Blom Lidingö 194, Jan Hargell 61! Österhaninge 191, David Fridell 83 Danderyds SK 187. Stav: Anders Edvinsson Spårvägen 472, Bo Jacobsson Gotland 422, Klas Persson Nyköping 402, Rickard Nygårds Gefle & Marcus Lindh Hammarby X. Längd: Mattias Sunneborn Lidingö 758. Kula: Sören Tallhem Spårvägen 1916, Henrik Wennberg Tureberg 1775, David Johansson Ludvika 1441.
M22 Längd: Jonathan Hallgren 81 Hammarby 711, D Frykholm 705, Mathias Frykholm IF Göta 682, Jon Roos Östersund 671, Christer Göransson Ragunda 659, Johan Blidberg 81 Hässelby 651, Richard Petrini Hässelby 637, Johan Ndure 81 Spårvägen 633. Kula: D Johansson 1449.
P18 60m h1: Björn Lundin 82 Gefle 7.18, h2: Nasser Sebabi 82 Hofors 7.24, F: B Lundin 7.06, N Sebabi 7.19, D Sjans 7.22. 800m A: Johan Svanström 83 Tiwaz 2:01.63.
K 60m A: Sofi Hildenborg Råby-Rekarne 7.74, Pernilla Allvin Falun 7.74, Sofia Gustafsson Råby-Rekarne 7.83, Annica Sandström 7.90, Helene Nordquist Täby 7.98, B: Karin Hellegren Södertälje IF 7.85, Linda Olsson 81 Falun 8.02, Sara Erixon 81 Västerås 8.08, X: P Allvin 7.71, S Gustafsson 7.75, K Hellegren 7.84, H Nordquist 7.92, L Olsson 8.00, S Erixon 8.06. 200m A: H Nordquist 24.59, L Olsson 25.61, Jenny Ljungkvist 83 Hammarby 25.71, B: Linn Malmo 84 Gefle 26.21, Stina Smibacker 83 Enköping 26.62, Joni Winter 84 Sundsvall 26.74, C: Sara Liljegren 81 Hammarby 26.29, Emma Agerbjer 85 Söderhamn 26.41, Jessica Samuelsson 85 Boo 26.73, Linda Wallerman 83 Gefle 26.85, E: Sophie Fitinghoff 82 Hammarby 26.26, Linda Spetz 84 Södertälje IF 26.61. 400m A: Ulrika Johansson Söderhamn 57.44, Paulina Orell 81 Norrköping 58.29, Louise Wenngren Spårvägen 58.91, Jenni Gårdhage Västerås 59.31, B: Carina Hortans Huddigne 60.25, Anna Wiik Västerås 60.62, Linda Ruud 82 Hagunda 61.51. 800m: Jenny Isberg Falun 2:15.42, Linda Sjöström Falun 2:16.56. 1500m: Kristin Ahlepil Rånäs 4:35.07, Therese Ahlepil Rånäs 4:39.45, Flo Jonsson Ärla 4:50.51, Ida Nilsson 84 Sundsvall 4:51.75, Görel Manners Fredrikshof 4:55.75, Hanna Ahlin 84 Gefle 4:55.85, Martina Högberg 81 Täby 5:01.89. 60mH: Jasmina Glad 78 Spårvägen 9.55. Höjd: Stina Bohgard 82 Tureberg 170, Helena Redborg 81 Tureberg 160, Linda Hagberg 83 Örebro 160, Lina Skoglund 85 Tureberg 155. Stav: Alissa White Hässelby 365, Helena Gissle Spårväen 355, Malin Ericsson Enköping 355, Sofie Lissäng Hammarby 325, Åsa Pettersson 81 Tureberg 325, Marie Wasserman 82 Hammarby & Anna Björkman 81 Lidingö 305, Caroline Fougman 84 Gefle 285, Jessika Andersson 84 Gefle 265, Marie Liljegren 84 Gotland 245. Längd: A Sandström 620 (604-610-615-620-610-610!), Lina Quick Strand 600.
F18 60m: S Smibacker 8.05, X: S Smibacker 8.04, L Wallerman 8.18. Längd: Caroline Larsson 83 Norrköping 536.
F16 60m h1: Malin Nordqvist 84 Hässelby 7.99, h2: L Malmo  7.85, Frida Mikaelsson Södertälje IF 8.18, F: L Malmo 7.81, M Nordqvist 8.00, F Mikaelsson 8.18, Kim Andersson 84 Sundsvall 8.19. 800m: Sofie Eklund 84 Tumba 2:20.85, Pamela Brown 84 Tumba 2:21.15. Längd: Nuulu Ndiwabene 84 Hofors 516.
F15 60m: E Agerbjer 8.09, J Samuelsson 8.18, X: E Agerbjer 8.09, J Samuelsson 8.15.

GÖTEBORG 12.2 (RödBlå Vinter) - Till fullständiga resultat
M 60m h1: Daniel Nunez Ullevi 6.95, Jonas Fermfelt Ullevi 7.15, Ming Le 81 Ullevi 7.17, h2: Christian Trajkovski DEN 6.91, Tobias Karlsson KA2 7.06, Per Joan Lorentzon Orient 7.11, Morten Jensen DEN 7.18, h3: Patrik Strenius KA2 6.89, Peter Ahl Ullevi 6.98, Gustav Lindström 81 Lund 7.08, Daniel Spalin 82 Alingsås 7.23, h4: Peter Häggström Ymer 6.81, Erik Kringeland NOR 6.96, Henrik Z Jensen DEN 7.19, Fredrik Rogö Hälle 7.26, Martin Hajdu 83 Malmö 7.27, h5: Mikael Ahl Ullevi 6.83, Daniel Persson 82 Malmö 6.96, Assadullah Sadigi 81 Malmö 7.18, h6: John Ertzgaard NOR 6.78, Thomas Lunell NOR 7.03, Trond Lindanger NOR 7.16, Andreas Liljemark 82 Hässelby 7.20, Daniel Olesen DEN 7.27, A: J Ertzgaard 6.71, M Ahl 6.73, P Häggström 6.74, P Strenius 6.85, D Nunez 6.90, C Trajkovski 6.91, E Kringeland 6.97, D Persson 6.97, B: P Ahl 6.97, T Lunell 7.02, J Fermfelt 7.08, M Le 7.10, G Lindström 7.14, P-J Lorentzon 7.16, T Lindanger bröt, T Karlsson ej start, C: M Jensen 7.13, A Liljemark 7.14, H Z Jensen 7.14, A Sadigi 7.18, D Spalin 7.20, D Olesen 7.29. 200m A: J Ertzgaard 21.08, E Kringeland 21.97, T Lindanger diskv, B: Fredrik Lindberg Östersund 21.64, Klaus Haagensen DEN 22.71, Yngve Sundsfjord NOR 23.06, C: G Lindström 22.04, C Trajkovski 22.35, D: Christofer Sandin Mölndal 21.92, Peter Fredriksson Mölndal 22.35, Jon A Sundland NOR 22.99, E: H Z Jensen 22.59, M Hajdu 22.92, Andreas Persson Lund 22.98, F: Erik Johansson Hälle 22.84, P J Lorentzon 22.89, D Olesen 23.29, G: Peter Amundin Ullevi 23.00, Anders Bache DEN 23.08, H: Lars Gustavsson 81 Mölndal 23.04, Björn Johansson 84 Trollhättans SK 23.23, Andreas Sigurdsson 81 IFK Göteborg 23.38. 400m A: Christian Birk DEN 48.34, J A Sundland 49.47, Martin Svensson 81 Högby 49.60, B: Nilton Oliveira Alingsås 50.78, Örjan Vie NOR 51.47, K Haagensen 52.68, C: Patrik Hägg Hälle 50.75, A Persson 50.86, Johan Nykvist 81 Heleneholm 52.15, D: Gabi Safi 81 Malmö 51.94. 800m: Kjetil Hodnekvam NOR 1:52.55, Mikael Gren Hälle 1:55.17, Nicolaj Sörensen DEN 1:55.20, Mikkel H Jensen DEN 1:55.59. 1500m A: Johan Olehäll Hälle 3:58.67, Erik Emilsson 82 Malmö 3:59.68, Jonas Alfredsson Hälle 4:00.56, Johan Thornberg Helsingborg 4:07.32, Karl Borgö Ymer 4:07.78, Henrik Bernkull Malmö 4:14.13. 3000m: Tobias Lundvall Sävedalen 8:29.66, Roger Svensson 83 Falkenberg 8:48.20, Ulf Nilsson 81 Hälle 8:52.99, Anders Soovik Kongahälla 9:02.46. 60mH: F Lindberg 7.84, Bo V Saaek DEN 8.26, Rafael Askros 81 Ullevi 8.42, Dennis Acson 81 Örgryte 8.71, Jim Ekliden Brattås 8.73, X: F Lindberg 7.80, B V Saaek 8.36, R Askros 8.50, D Acson 8.64, J Ekliden 8.80. Höjd: Christian Olsson Örgryte 215, Jan-Erik Wanhainen Hälle 208, Anders Falkum NOR 205, Yannick Tregaro Örgryte 202, Joel Spolén 83 Örgryte 198, Christer Johansson 82 Örgryte 194, Martin Eriksson 83 Örgryte 194, Faruk Ademovic 83 Örgryte 190. Stav A: Ketil Rönneberg NOR 533, Oscar Janson Ullevi 533, Martin Voss DEN 518, Pawel Szczyrba 81 Malmö 518, Viktor von Bothmer Ullevi 488, Tor Taraldsrud NOR 473, Alexander Igelström Ullevi X, B: Henrik Weisbach IFK Göteborg 488, A Igelström 473, Kaj Eklund 82 Stocksäter 428, Gustaf Hultgren 83 Kalmar 428, Deniz Mahshid Örgryte & Johan Olsson Lerum & Ole Bjerregaard DEN 428, Elian Oancea 81 Örgryte & Thomas Offersen DEN 408, Yilmaz Mahshid Örgryte & Charlie Lund Petersen 81 Örgryte X. Längd: Ronny Skaardal NOR 721, Arjan Bos NOR 716, John Steffen DEN 716, Finn T Johnsen NOR 713, Håvard Skjerven NOR 698, M Jensen 697, Carl Bergenfelt 82 IF Göta 654, Robin Janson 83 Kil 642, Stefan Ullberg 81 Mariestad 628. Tresteg: Anton Andersson 81 Halmstad 1563, R Skaardal 1489, H Skjerven 1483, Elvir Rakovic Ullevi 1471, Anders Sjöström 83 Mölndal 1399, Christian Nygård 82 Örgryte 1380, Alen Rakovic 82 Ullevi 1343, J Ekliden 1318, Charlie Sundin 83 Ullevi 1294, Kalle Saarvanto 82 Norrköping 1272. Kula: Philip Åman Ullevi 1364, Christer Björkander 83 Lerum 1333, Magnus Lohse 84 Mölndal 1311, Jan Öhrn Trollhättans SK 1282.
K 60m h1: Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar 7.71, Malin Källgren Ymer 7.73, Linda Wijkander 83 Klippan 8.06, Anna Larsson Ullevi 8.08, Frida Näsman Bollnäs 8.13, Maria Schlyter Malmö 8.13, h2: Lena Berntsson Ullevi 7.54, Emma Rienas 82 Filipstad 7.60, Mfon Etim 85 Angered 7.89, Louise Sörensen DEN 8.03, Anja Ödman 82 Ullevi 8.05, Emma Salomonsson 84 Mölndal 8.08, h3: Christina Schnohr DEN 7.55, Sille Söndergaard DEN 7.66, Camilla Isaksen NOR 7.94, Karin Nilsson 81 Lund 7.96, Lina Sandberg 83 Hovslätt 8.09, Rikke Sörensen DEN 8.12, h4: Annika Amundin Ullevi 7.46, Charlotta Wanhainen Hälle 7.62, Malin Jeppsson 81 Lund 7.92, Nanna Sacko Nilsen 84 Göteborgs KIK 7.96, Annika Larsson Kil 8.18, Helén Holmgren 83 Arvika 8.18, A: A Amundin 7.42, L Berntsson 7.44, C Schnohr 7.50, S Söndergaard 7.59, E Rienas 7.62, C Wanhainen 7.65, E Barenfeld 7.70, M Källgren 7.80, B: M Etim 7.79, M Jeppsson 7.84, N Sacko Nilsen 7.91, K Nilsson 7.92, C Isaksen 7.95, L Sörensen 7.97, L Wijkander 8.05, A Ödman 8.11. 200m A: Veronica Fransson Hälle 24.71, E Rienas 25.23, L Sörensen 25.45, B: Mette Svarrer DEN 25.20, K Nilsson 25.69, C Isaksen 25.71, C: F Näsman 25.47, M Schlyter 26.25, R Sörensen 26.81, D: Emma Green 84 Ullevi 26.06, Sofie Andersson 81 Kville 26.97. 400m A: Lise M Jensen NOR 56.42, Erica Mårtensson Växjö 56.69, Viktoria Ganterud 81 IF Göta 61.92, B: Karin Jansson 82 Kil 60.77. 800m: Johanna Nilsson 83 Högby 2:09.90, Charlotta Ottersten 85 Hälle 2:17.86, Pernille Kondrup DEN 2:19.63. 1500m: Hanna Karlsson Malmö 4:34.02, Anna Hellblom Lund 4:37.21, Caroline Hjelm Hälle 4:39.60, Magdalena Ottersten 85 Hälle 4:42.09, Christin Johansson Kville 4:43.01, Pernilla Nyström 85 Hälle 4:45.45, Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen 4:48.59, Trine Sierslev DEN 4:49.39, Emma Sjögren 81 IF Göta 4:52.38, Linda Hjelm 83 Hälle 4:59.31, Johanna Sjögren 81 IF Göta 5:01.72. 60mH h1: Joanna Buciarski DEN 8.61, Carola Janson Kil 8.89, Linda Svensson 83 Arvika 9.07, Paula Preisner 83 Ullevi 9.46, Anna Marberg 81 Trollhättans SK 9.47, Sara Mangs Angered 9.80, Amanda Kaså 83 Ullevi 9.88, h2: Anna PetterssonYmer 8.77, M Svarrer 8.90, Sara Westman Ullevi 9.11, M Jeppsson 9.14, Sofie Anefors Örgryte 9.34, Janne M Barslev DEN 9.53, Johanna Rönner 82 Ullevu 9.70, F: J Buciarska 8.50, A Pettersson 8.61, C Janson 8.90, M Svarrer 9.01, S Westman 9.04, L Svensson 9.08, M Jeppsson 9.13, S Anefors 9.27. Höjd: Johanna Olander Färjestaden 165, Sara Brankell 81 Mölndal 165, E Green 162, Malin Lövkvist 84 Trollhättans SK 158, Anne Christiansen DEN 158, Amalie Brader DEN & Veronica Gulldén 84 Lerum 154. Stav: Marie B Rasmussen DEN 402, Maria Rendin 82 Malmö 360, Hanna-Mia Persson Kalmar 348, Anita Törring DEN 348, Sandra Ribba Örgryte 348, Annika Berntsson Ullevi 334, Simone Frandsen DEN 318, Helena Ahxner 81 Mölndal 318, Veronika Fridén 83 Mölndal 300, Linnea Weding Holmgren Hälle & Eline Lind 82 IF Göta & Louise Landqvist 83 Göteborgs KIK & Sara Josefsson 84 Kville X. Längd: V Fransson 576, Renata P Nielsen DEN 566, Sofie Andersson 552, Åse Mohlin Malmö 547, Ann-Charlotte Söderbäck 81 Kil 538, Kajsa Dahlöf 81 Ullevi 521, Angelica Simonsson Ullevi 507, Åsa Samuelsson Växjö 503. Tresteg: Lene Espegren NOR 1343, Laine Rohtla Örgryte 1255, S Brankell 1216, Charlotte Ekman 81 Falköping 1200, A-C Söderbäck 1180, L Svensson 1131, Doreen Nagawa 82 Ullevi 1110, Jenny Mentzer IF Göta 1085, A Kaså 1078, A Brader 1049. Kula: Malin Andersson 82 Mölndal 1115, L Wijkander 1113, Merja Moilanen 83 Mölndal 1002.

JÖNKÖPING 9.2
M 60m: Erik Johansson Hälle 7.12. Längd: E Johansson 634. Kula: Robert Melin 82 Bottnaryd 1332.
K 60m: Lina Sandberg 83 Hovslätt 8.19. 60mH: L Sandberg 9.62.

VÄSTERÅS 6.2 Till fullständiga resultat
K 60m (mix): Sara Erixon 81 Västerås 8.17, X (mix): S Erixon 8.10. 400m: Jenni Gårdhage Västerås 58.56, Maria Ekman 81 Västerås 60.12, Anna Wiik Västerås 60.27.
F18 400m (mix): Jenny Holmroos 86 Västerås 62.21.

GÄVLE 6.2
M Längd: 
Patrik Melin Gefle 634.
K22 Höjd: Emma Allvin 81 Gefle 155. Längd: E Allvin 514.
F16 Stav: Caroline Fougman 84 Gefle 283.

GÖTEBORG/FH 6.2 (IUDM) - Till fullständiga resultat
K Stav X: Linnea Weding Holmgren Hälle 300.
F14 800m: Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen 2:22.26.

KARLSTAD 6.2 (Distriktsmatch ungdom) Till fullständiga resultat
P16 Stav: Terje Pröis NOR 401.
F16 200m A: Therese Gustafsson 85 Kil 25.98, C: Johanna Danielsson 84 Filipstad 26.70. 800m: Pernilla Nyström 85 Hälle 2:18.85. Höjd: Madelen Olsson 85 IF Göta 164, Cecilia Olsson 84 IF Göta 155. Stav: Linda Rundahl 84 Orient 275. Längd: T Gustafsson 531, Paula Zethson 85 IF Göta 510, Moa Larsson 85 Orient 508, Isabell Friberg 84 Orient 500.
F14 60m A: Emma Björkman 86 IF Göta 160, Andrea Åhlin 68 Strömstad 155, Cajsa Hedlund 86 Bore 155.
F13 Höjd: Zina Celhasic 87 Viking 155.

LUND 6.2 (VDM)
M35 Kula: 
Peter Rosenlöf Lund 12.84.
M40 Kula: Leif Magnusson Helsingborg 1266.

SKELLEFTEÅ 5-6.2 (IUDM) - Till fullständiga resultat
D a g   1
P18 Stav: 
Christian Bergmark 83 Skellefteå 380. Längd: Claes Ögren 82 Skellefteå 641.
F18 400m: Amanda Nilsson 83 Skellefteå 60.98, Therese Söderlund 82 Kovland 61.06, Signe Carlsson 83 Skellefteå 61.69. 60mH: A Nilsson 9.39.
F16 200m F: Joni Winter 84 Sundsvall 26.81. Stav: Katja Gustavsson 84 Skellefteå 300.
D a g   2
P18 1500m:
 Joel Bodén 83 Skellefteå 4:09.75, Daniel Westerberg 82 Åkullsjön 4:13.78.
F18 1500m: S Carlsson 5:08.88. Tresteg: A Nilsson 1020.

LUND 5.2 (Sprintträffen) - Till fullständiga resultat
M 60m h1: Javier Albonico Malmö 7.25, Henrik Gustafsson Lund 7.29, h3: Assadullah Sadigi 81 Malmö 7.10, Linus Persson 82 Malmö 7.10, F: L Persson 6.98, A Sadigi 7.07, J Albonico 7.23, Frank Asamoah 81 Eslöv 7.24.
K 60m h1: Karin Nilsson 81 Lund 7.87, Malin Jeppsson 81 Lund 7.89, h2: Ida Agering 81 Malmö 8.10, F: M Jeppsson 7.79, K Nilsson 7.85, I Agering 8.09. 60mH: M Jeppsson 9.16.

SÄTRA 5.2 (VDM)
M40 1500m:
 William Krohn Flemingsberg  4:07.54. Höjd: Stefan Karlsson Bellevue 199, Jan-Erik Grundberg Sundbyberg (SM-etta 1979) 175. Kula: David Johansson 80 Ludvika (u t) 14.53.

ESKILSTUNA 3.2
K Höjd:
 Sabine Pettersson 82 Råby-Rekarne 159. Kula: Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne 1080.

SÄTRA 2.2 ("I stället för") - Till fullständiga resultat
M 60m A: Michael Hoffer Lidingö 7.18, Fredrik Fransson Hellas 7.25, Christian Broddner Lidingö 7.27, X: Aristide Bamane 82 Spårvägen 7.22, Andrus Klaar Spårvägen 7.29. 200m A: Joakim Öhman Hellas 22.10, Magnus Aare Danderyd Athl 22.18, Magnus Wallberg Hässelby 22.94, B: Andreas Rehnborg Hässelby 22.56, Ronnie Sköld Lidingö 22.93, Anders Wistam Hellas 22.95, C: Magnus Linder 81 Nyköping 23.33. 400m A: A Rehnborg 48.90 (200m 23.31), Peter Andersson Täby 49.90 (23.16), Thomas Byrberg Tureberg 50.18 (23.35), B: Linus Hagstedt Hellas 51.47. 800m A: Birger Ohlsson Hässelby 1:51.37, Martin Theander Lidingö 1:55.94, Tobias Sjöström Rånäs 1:56.90, Albin Johansson 81 Hammarby 1:58.42, Olle Walleräng 85 Råby-Rekarne 2:00.47, Fredrik Karlsson Hammarby 2:00.87, B: Christian Adolfsson 81 Hammarby 2:01.33, Henrik Karlsson 80 Hammarby 2:01.43, William Krohn Flemingsberg 2:01.69, Björn Gustafsson Hammarby 2:01.95. Höjd: Johan Redborg 81 Tureberg 199, Fredrik van Speyck Klippan 195, Jimmy Nordwall 81 Hammarby 191, Tomas Weis 82 Upsala 191. Stav: Christer Holger Huddinge 476, M Hoffer & Andreas Bonin 81 Alunda 446, Patrik Sandberg Huddinge 436, Alexander Eriksson Spårvägen 436, Bo Jacobsson Gotland 426, Johan Papas 81 Solna 406, Anders Edvinsson Spårvägen & Rickard Nygårds Gefle X. Längd: Richard Petrini Hässelby 671, Jon Roos Östersund 670, Johan Blidberg 81 Hässelby 659, Daniel Almgren Vallentuna 654, Nicolaus Daun 82 Gotland 626. Kula: Sören Tallhem Spårvägen 1911, Manuel Brändeborn Råby-Rekarne 1771, Henrik Wennberg Tureberg 1711, Martin Mella Huddinge 1368, Patrik Sandberg Huddinge 1362, C Holger 1358, A Klaar 1313.
K 60m: Sofi Hildenborg Råby-Rekarne 7.77, Sofia Gustafsson Råby-Rekarne 7.81, Marika Engdal FIN 7.83, Anna Lilja 81 Nyköping 8.12. 200m A: A Lilja 26.19, Jessica Nyström 83 Råby-Rekarne 26.78, B: Linda Spetz 84 Södertälje IF 26.81. 400m A: Helene Nordquist Täby 55.76, Jenny Ljungkvist 83 Hammarby 56.62 (200m 26.91), Jenni Gårdhage Västerås 59.33, B: Louise Wenngren Spårvägen 59.90, Anna Wiik Västerås 60.38, Linda Knutsson 81 Täby 62.31. 800m: Therese Ahlepil Rånäs 2:08.78 (400m 62.00), Kristin Ahlepil Rånäs 2:11.78 (62.88), Flo Jonsson Ärla 2:14.81, Sara Liljegren 81 Hammarby 2:20.51, Sofie Eklund 84 Tumba 2:21.01, Charlotte Karlsson 84 Tumba 2:22.61. 1500m (mix): Ulrika Johansson Rånäs 4:37.54, Martina Högberg 81 Täby 5:11.67. Höjd: Kajsa Bergqvist Tureberg 196 Svenskt inomhusrekord, Stina Bohgard 82 Tureberg 171, Lina Skoglund 85 Tureberg 161, Camilla Westerlund 85 Huddinge 161, Lina Ericsson Växjö 157, Martina Sandvall 81 Lidingö 157. Stav: Helena Gissle Spårvägen 344, Anna Björkman 81 Lidingö 324, Sofie Lissäng Hammarby 316, Åsa Pettersson 81 Tureberg 306, Marie Wasserman 82 Hammarby 296, Caroline Fougman 84 Gefle 266, Klara Blume Bromma 266, Klara Persson Upsala 266, Malin Ericsson Enköping X. Längd: Jeanette Hansson Eslöv 543, Maria Warensjö 83 Nyköping 503. Kula: S Gustafsson 989, S Hildenborg 950.

VÄXJÖ 2.2
M Längd: 
Håkan Jedhammar 81 Gnistan 628.
K Längd: Carolina Klüft 83 Växjö 584, Anna Mörstam 83 Växjö 513, Klara Grahnström 84 Växjö 501. Tresteg: Sofia Johansson 82 Hinden 1103.

VÄXJÖ 1.2
M Stav:
 Håkan Jedhammar 81 Gnistan 480, Fredrik Ask 81 Skruv 430. Kula: Johan Pyrell Växjö 1345, Fredrik Ahlström Växjö 1296.
K Stav: Linda Persson 81 Växjö 340, Ida Glemne 84 Växjö 310, Karolina Syrén 82 Hovslätt 280. Kula: Anna Mejenquist 82 Stockaryd 981.

KARLSTAD 1.2
M 60m h2: 
Andreas Liljemark 82 Hässelby 7.20, F: A Liljemark 7.20. 300m: Robert Sjödén 82 Västerås 36.16, Patrick Fager 82 Hammarby 36.51, Joel Blid 83 IF Göta 36.88. Stav: Nils Pettersson 81 Boden 390. Tresteg: Robin Janson 83 Kil 1310, Kalle Saarvanto 82 Norrköping 1274. Kula: Linus Bernhult Huddinge 1643, N Pettersson 1266.
K 60m h1: Cecilia Nilsson Ymer 7.93, Annika Larsson Kil 8.05, Therese Gustafsson 85 Kil 8.16, h2: Helén Holmgren 83 Arvika 8.04, Fanny Svensson 81 Arvika 8.12, F: C Nilsson 7.92, H Holmgren 8.02, A Larsson 8.04, F Svensson 8.09, T Gustafsson 8.17. 200m A: Emma Björkman 86 IF Göta 26.54, Caroline Huldén 81 IF Göta 26.84, B: Johanna Danielsson 84 Filipstad 26.78. 300m A: Nadja Petersen Huddinge 39.45. 1500m: Anette Wahlström IF Göta 4:41.89, Ann-Louise Nilsson IF Göta 4:42.92, Karin Lindberg IF Göta 4:48.31, Emma Sjögren 81 IF Göta 5:04.40, Johanna Sjögren 81 IF Göta 5:11.06. 60mH: Carola Janson Kil 8.91, Anna-Karin Byström 81 IF Göta 8.98, Jessica Palm 82 IF Göta 9.12, Linda Svensson 83 Arvika 9.17. Stav: Eline Lind 82 IF Göta 300. Tresteg: Marie Åhlander Spårvägen 1241, Charlotta Ekman 81 Falköping 1196, Ann-Charlotte Söderbäck 81 Kil 1158, L Svensson 1105, Madelen Olsson 85 IF Göta 1056, Jenny Mentzer IF Göta 1053. Kula: C Nilsson 1325, Karin Larsson 81 Garphyttan 1252, Sofie Lundström 83 Västerås 1144, Karin Engström 83 IF Göta 992.

SOLNA 1.2 (Solna Friidrottsspel)
M 60m: 
Joakim Öhman Hellas 6.88, Berhane Haile Tureberg 7.06, Roger Molinder Hammarby 7.29, X: B Haile 7.20, R Molinder 7.28. 60mH: Michael Hoffer Lidingö 8.28, Martin Kruse Enköping 8.33.
F18 60m: Jenny Ljungkvist 83 Hammarby 7.94, X: J Ljungkvist 8.02, Jessica Samuelsson 85 Boo 8.19. 60mH A: Åsa Carlsson Spårvägen 8.83, Sara Carlsson Huddinge 9.63, Ida Sjöling 81 Lidingö 9.79.
 

GÖTEBORG/FH 30.1 (DM Västergötland/Halland)
M 60m h1:
 Gustav Andhill Alingsås 7.26, Stefan Ullberg 81 Mariestad 7.27, h2: Peter Häggström Ymer 6.81, F: P Häggström 6.78, Daniel Spalin 82 Alingsås 7.16, Nilton Oliveira Alingsås 7.27, G Andhill 7.27, S Ullberg 7.28. 200m A: N Oliveira 23.13, Björn Johansson 84 Trollhättans SK 23.31. 800m: Karl Borgö Ymer 2:01.45. Stav: Henrik Weisbach IFK Göteborg 475, G Andhill 420, Niclas Hansén Växjö 420, Yilmaz Mahshid Örgryte 400. Längd: Anton Andersson 81 Halmstad 726, S Ullberg 638. Kula: Daniel Gustafsson Alingsås 1438, Jan Öhrn Trollhättans SK 1325, Philip Åman Ullevi 1320, Krister Johansson Tingberg 1263.
P18 1500m: Abdul Artan 82 Skövde 4:14.78. Höjd: Oskar Karlsson 82 Alingsås 188.
P14 Stav: Anjin Dahlhöjd 86 Örgryte 260.
K 60m: Cecilia Nilsson Ymer 7.96, Susanne Sjökvist Rydö 8.18. 200m: Sara Trané 85 Göteborgs KIK 26.97. 3000m: Jenny Widarsson Mullsjö SOK 10:57.70. Stav: Sandra Ribba Örgryte 340, Annika Berntsson Ullevi 320, Helena Ahxner 81 Mölndal 320, Linnea Weding Holmgren Hälle 300, Sara Josefsson 84 Kville 280, Veronika Fridén 83 Mölndal 280. Kula: C Nilsson 1382, K Fällström 1253.

F18 60m: Jenny Adolfsson 82 Rydö 8.14.
F16 60m h2: Jessica Rydin 85 Tingberg 8.14, F: J Rydin 8.10. 1500m: Malin Westh 85 Lidköping 5:18.22. Höjd: J Rydin 166, Malin Lövkvist 84 Trollhättans SK 158. Längd: J Rydin 566.

UMEÅ 30.1 (DM/VDM)
M 60m A: 
Niklas Sjöstrand Kville 7.06, Paul Ragnvaldsson Strömsund 7.26, B: Per Bergman Tureberg 7.13. 200m: Robert Wilhelmsson 82 IFK Umeå 23.36. 800m: Joel Bodén 83 Skellefteå 1:59.87. 3000m A: Anders Hemmyr IFK Umeå 8:52.9m, Håkan Stenberg Skellefteå 8:56.6m, Ola Torstensson 9:00.3m, Thure Andersson Skellefteå 9:04.8m, Peter Ljungholm Skellefteå 9:06.4m. 60mH: Stefan Heinås Riviera 8.07, P Ragnvaldsson 8.32, P Bergman 8.37, Jens Lidström Riviera 8.66. Höjd: David Frykholm IF Göta 191. Stav: Christian Bergmark 83 Skellefteå 360. Längd: D Frykholm 712, Mathias Frykholm IF Göta 699, Daniel Ragnvaldsson Strömsund 649, Mikael Snällfot Nedre Soppero 628. Tresteg: D Frykholm 1429, C Bergmark 1258. Kula: D Ragnvaldsson 1304, M Snällfot 1293.
K 60m: Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå 8.01, Sandra Lagerskog Riviera 8.10, Erica Karlsson 82 IFK Umeå 8.14. 800m: Signe Carlsson 83 Skellefteå 2:21.08. 3000m (mix) A: Katarina Lindström IFK Umeå 9:42.8m, B: Pia-Maria Molin SIF Skellefteå 11:03.19.  60mH: Hanna Brännström 82 Luleå 9.06, Amanda Nilsson 83 Skellefteå 9.53. Stav: Katja Gustavsson 84 Skellefteå 270. Längd: H Brännström 546. Tresteg: Maria Eklund 82 Sundsvall 1222, Ida Dufva 82 Nedre Soppero 1198, Malin Wiik 83 Sundsvall 1056. Kula: Anneli Johansson Ume FI 1242, Sofia Renman 83 Östersund 1200, H Brännström 1096.

ÖREBRO 30.1 (Vinterpokalen) Till fullständiga resultat
M 60m: Oscar Karlsson 82 Västerås 7.26.
K 60m: Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar 7.66, Sara Erixon 81 Västerås 8.18.

MALMÖ/A 29-30.1 (Pallasspelen) Till fullständiga resultat
D a g   1
M 60m h1: 
Patrik Strenius KA2 6.87, Christian Trajkovski DEN 6.96, Erik Wahn Helsingborg 6.97, Andreas Jungerup Malmö 7.05, Javier Albonico Malmö 7.26, Andrus Klaar Spårvägen 7.27, h2: Anders Hansson Heleneholm 6.89, Peter Ahl Ullevi 6.98, Thomas Grönnemark DEN 7.06, h3: Daniel Nunez Ullevi 6.95, Hossein Asgari DEN 7.03, Assadullah Sadigi 81 Malmö 7.18, Fotios Makrostergios Huddinge 7.22, Fredrik Rogö Hälle 7.27, h4: Christofer Sandin Mölndal 6.93, Johan Engberg 81 Finspång 6.93, Jakob T Christensen DEN 7.08, Noah Likhaya Rånäs 7.19, h5: Mikael Ahl Ullevi 6.80, Anders Boyacioglu Huddinge 6.99, Daniel Persson 81 Simrishamn 7.24, Frank Asamoah 81 Eslöv 7.28, h6: Tobias Karlsson KA2 6.87, Linus Malmborg Heleneholm 7.09, Jonas Fermfelt Ullevi 7.14, Christer Holger Huddinge 7.22, Carsten Nilsson Simrishamn 7.23, A: M Ahl 6.77, P Strenius 6.82, T Karlsson 6.83, A Hansson 6.84, D Nunez 6.88, C Sandin 6.89, J Engberg 6.96, C Trajkovski 6.98, B: E Wahn 6.87, A Boyacioglu 6.93, H Asgari 6.95, P Ahl 7.07, T Grönnemark 7.07, L Malmborg 7.09, A Jungerup 7.18. 400m A: Magnus Aare Danderyd Athl 47.88, Jon Andersson Falun 48.08, Johan Wissman 82 Helsingborg 48.36, Martin Svensson 81 Högby 50.49, B: Klaus Haagensen DEN 50.41, Magnus Wallberg Hässelby 50.63, Anders Wistam Hellas 50.90, Nicolaj Sörensen DEN 50.94, C: Carl Gustav Mårtensson Malmö 50.94, Fredrik Rohlén Falun 51.08, Patrik Hägg Hälle 51.27, Linus Hagstedt Hellas 51.54, D: Andreas Persson Lund 50.77, Gabi Safi 81 Malmö 51.09, Johan Nykvist 81 Heleneholm 51.81, Mikael Alfredsson IF Göta 52.27. 1500m A: Johnny Jönsson Malmö 3:52.49, Göran Axelsson Malmö 3:56.90, Daniel Svensson Malmö 4:00.33, Jonas Brandsberg DEN 4:02.31, Rickard Andersson Malmö 4:02.92, Cristoffer Antonsen 83 Hälle 4:04.67, Roger Svensson 83 Falkenberg 4:04.81, Torbjörn Fridolin Vittsjö 4:06.40, Mathias Lindberg Malmö 4:06.82, Ulf Nilsson 81 Hälle 4:08.65, B: Johan Thornberg Helsingborg 4:06.37, Henrik Bernkull Malmö 4:13.86, Thomas Björklund 82 Hälle 4:15.79. Höjd: Erik Sikström Lidingö 205, Jan-Erik Wanhainen Hälle 200, Martin Edefell Malmö 200, Anders Black DEN 200, Kevin Mijdema 82 Lund 195, Per-Olof Malmqvist KA2 190, Erik Svensson Vittsjö 190, Andreas L Nilsson Finish 190, Max Lundin 82 Heleneholm 190, Henrik Baker DEN 190, Daniel Jönsson 81 KA2 185. Stav: Martin Voss DEN 520, Pawel Szczyrba 81 Malmö 520, Alexander Igelström Ullevi 495, Fredrik Skoglund 81 Lidingö 475, Deniz Mahshid Örgryte 450, Henrik Weisbach IFK Göteborg 450, Reine Eklund Örgryte 425, Elian Oancea 81 Örgryte 425, Charlie Lund Petersen 81 Örgryte 425, Christian Hulteberg Heleneholm 425, Yilmaz Mahshid Örgryte 400. Tresteg: Elvir Rakovic Ullevi 1469, Reinhold Andersson Klippan 1360, Alen Rakovic 82 Ullevi 1357, Charlie Sundin 83 Ullevi 1309, Andreas Persson 83 Heleneholm 1273. Kula: Jimmy Nordin Heleneholm 1857, Manuel Brändeborn Råby-Rekarne 1786, Robert Wärff Gotland 1502, Staffan Jönsson 81 Heleneholm 1446, Jonas Forsberg Heleneholm 1431, Anders Wikander Helsingborg 1410, Christer Holger Huddinge 1335, Andrus Klaar Spårvägen 1322, Glenn Håkansson Pallas 1296.
P18 60m h1: Philip Nossmy 82 Malmö 7.04, h2: Linus Persson 82 Malmö 7.12, h3: Daniel Persson 82 Malmö 6.93, Morten Jensen DEN 721, h4: Johan Wissman 82 Helsingborg 7.18, A: L Persson 6.91, P Nossmy 6.94, J Wissman 7.18, M Jensen 7.26, ... D Persson ej start. 200m A: Anders Bache DEN 23.07, B: Fredrik Sturesson 82 Helsingborg 23.16.
P16 Tresteg: Christian Augustinsson 84 Udd 1255.
K 60m h1: Annika Amundin Ullevi 7.45, Susanna Kallur 81 Falun 7.59, Camilla Johansson Växjö 7.65, Linda Fredriksson Rydö 7.75, Theresia Jonsson 82 Kalmar 7.81, Malin Jeppsson 81 Lund 7.90, Mette Svarrer DEN 7.95, Beatrice Dahlgren Mölndal 8.01, h2: Christina Schnohr DEN 7.54, Linda Hansson Malmö 7.58, Veronica Fransson Hälle 7.63, Pernilla Allvin Falun 7.86, Karin Nilsson 81 Lund 7.93, Anna Larsson Ullevi 8.04, Maria Schlyter Malmö 8.05, h3: Jenny Kallur 81 Falun 7.61, Lena Berntsson Ullevi 7.66, Charlotta Wanhainen Hälle 7.70, Louise Sörensen DEN 7.97, Caroline Gyllenhammar Helsingborg 8.03, Ida Agering 81 Malmö 8.17, A: A Amundin 7.43, C Schnohr 7.51, S Kallur 7.53, J Kallur 7.56, L Hansson 7.59, L Berntsson 7.61, C Johansson 7.62, V Fransson 7.70. 400m A: L Fredriksson 56.59, Erica Mårtensson Växjö 56.76, Linda Olsson 81 Falun 56.78, Jennie Gårdhage Västerås 59.05, B: Louise Wenngren Spårvägen 59.37, Jenny Isberg Falun 60.44, Eva Olofsson Eslöv 60.54. 1500m A: Ida Nilsson 81 Högby 4:24.11, Åsa Hedström Hälle 4:25.28, Johanna Nilsson 83 Högby 4:31.28, Kajsa Haglund 81 Heleneholm 4:32.43, Hanna Karlsson Malmö 4:37.90, Jenny Framme Hälle 4:41.15, Anna Hellblom Lund 4:44.40, Magdalena Ottersten 85 Hälle 4:45.21, Caroline Hjelm Hälle 4:46.64, B: Madeleine Mattsson 81 Hovslätt 4:48.27, Charlotta Ottersten 85 Hälle 4:51.86, Lisa Haglund 81 Heleneholm 4:55.90, Pernilla Nyström 85 Hälle 4:56.49, Elin Hartelius 82 Hälle 4:59.97, Linda Hjelm 83 Hälle 5:03.24. Stav: Vala Flosdottir Malmö 410, Marie B Rasmussen DEN 410, Maria Rendin Malmö 390 Svenskt inomhusrekord, Alissa White Hässelby 355, Helena Gissle Spårvägen 355, Charlotte Karlsson 82 Malmö 355, Sandra Ribba Örgryte 340, Anja Rozman Örgryte & Anita Törring DEN 320, Simone Frandsen DEN & Linda Persson 81 Växjö 320, Anna Björkman 81 Lidingö 320, Emma Josefsson 81 Kville 320, Helena Ahxner 81 Mölndal 300, Veronika Fridén 83 Mölndal 300, Linnea Weding Holmgren Hälle 300, Sara Josefsson 84 Kville 280, Karolina Syrén 82 Hovslätt 280. Tresteg: Camilla Johansson Växjö 1359 Svenskt inomhusrekord, Lene Espegren NOR 1350, Anna Andersson KA2 1247, Desirée Carlberg Ullevi 1173, Malin Svensson Helsingborg 1148, Johanna Rönner 82 Ullevi 1067, Amanda Kaså 83 Ullevi 1050, Annelie Ivarsson 81 Ullevi 1027.
F18 60m h1: Marie Ekelund 83 Södra Sandby 814, h2: Linda Wijkander 83 Klippan 7.96, Nadja Casadei 83 KA2 7.98, h3: Jessica Palm 82 IF Göta 7.77, Petronella Dahlerus 83 Malmö 7.81, Lina Sandberg 83 Hovslätt 8.12, F: J Palm 7.72, P Dahlerus 7.74, L Wijkander 7.97, N Casadei 7.99, Anja Ödman 82 Ullevi 8.08, M Ekelund 8.09, L Sandberg 8.18. 200m A: Beatrice Dahlgren Mölndal (u t) 25.00, P Dahlerus 25.14, T Jonsson 25.87, B: Anna Berg 83 Ystad 26.53, C: Kaisa Ulfsdotter 83 Finish 26.48, Madelaine Forsberg 83 Göteborgs KIK 26.82.
F16 60m h1: Jenny Ljunggren 84 Helsingborg 7.79, h2: Tove Åkerblom 85 Malmö 8.02, Emma Salomonsson 84 Mölndal 8.08, h3: Annika Andersson 85 Trelleborg 8.17, F: J Ljunggren 7.72, T Åkerblom 7.93, E Salomonsson 8.03, Idah Hellgren 85 Ullevi 8.19. 200m A: T Åkerblom 25.74, Emma Green 84 Ullevi 26.52, Pernilla Tornemark 85 Kristianstad 26.57. Höjd: Anna Nordström 84 Kalmar 168, Emma Green 84 Ullevi 160, Daniela Lincoln Saavedra 84 Pallas 160, Karin Rydh 85 Malmö 160, Jenny Gunnarsson 85 Finish 160, Kristina R Svensson 84 Pallas 155, Cecilia Axelsson 84 Helsingborg 155, Sofie Lundgren 85 Pallas 155. Stav: Desirée Dahlgren 84 Malmö 300, Tracey Andersson 84 Trelleborg 280, Linda Persson 84 Malmö 260. Tresteg: D Lincoln Saavedra 1133, P Tornemark 1067, Theresia Plymoth 85 Malmö 1041, Sofia Madsen 84 Finish 1020, Anna Persson 84 Alvesta 1010.
F14 60m h4: Evelina Hansson Cronberg 86 Ängelholm 8.08, A: E Hansson Cronberg 8.13. Höjd: Rebecca Risberg 86 Klippan 154. Stav: Christina Garametsos 86 Malmö 290, Sohie Larup 86 Malmö 250.
D a g   2
M 200m A:
 J Engberg 21.26, Gustav Lindström 81 Lund 22.01, B: A Boyacioglu 21.90, C: Peter Fredriksson Mölndal 22.46, E Rakovic 22.84, M Wallberg 22.88, D: Magnus Björk Mölndal 23.08, Peter Amundin Ullevi 23.20, F Makrostergios 23.40, E: Oscar Hed Mölndal 23.10. 800m A: Torbjörn Johansson Malmö 1:48.96, Jon Andersson Falun 1:48.97, Kjetil Hodnekvam NOR 1:50.13, Jacob J Gliese DEN 1:52.14, F Rohlén 1:55.12, N Sörensen 1:56.04, B: C Antonsen 1:56.83, Mikael Gren Hälle 1:57.13, R Svensson 1:57.85, D Svensson 1:58.24, C G Mårtensson 1:58.81, U Nilsson 1:58.91, C: Robert Glembro Heleneholm 1:58.80. 3000m: Johan Wettergren Kville 8:41.93, Erik Emilsson 82 Malmö 8:42.86, Shlomo Azoulay DEN 8:46.25, Anders Soovik Kongahälla 8:52.36. 60mH: Thomas Lorentzon KA2 8.11, Henrik Värendh Spårvägen 8.16, Alexander Ljunggren 81 Helsingborg 8.42, C Holger 8.57, H Baker 8.60, A Klaar 8.65, Ola Olsson 81 Udd 8.94. Längd: L Malmborg 706, A Klaar 680, C Holger 666, Andreas Askfelt 81 Södra Sandby 6.53, F Rogö 645, Thomas K Nielsen DEN 6.31.
P18 Stav: Gustaf Hultgren 83 Kalmar 443, Kaj Eklund 82 Stocksäter 433, Daniel Hammer 83 Malmö 433, Pär Johansson 83 KA2 383, David Abramczuk 82 Malmö 383, Erik Hallenbo 83 Lerum 363. Längd: Linus Persson 675, Morten Jensen DEN 668, Marko Kiviniemi 82 Heleneholm 640, P Nossmy 639, Christoffer Thomée 82 Sävedalen 627, C Sundin 627.
P16 Stav: Johan Carlsson 85 Malmö 400, Martin Wisnander 84 Malmö 380, Fredrik Dackheden 84 Malmö 370, Jesper Fritz 85 Malmö 360.
K 200m A: J Kallur 24.09, L Hansson 24.20, Sofi Hildenborg Råby-Rekarne 24.61, B: C Schnohr 24.92, L Sörensen 25.61, C Wanhainen 25.83, C: L Berntsson 25.01, K Nilsson 25.51, M Svarrer 25.61, D: M Schlyter 25.92, P Allvin 26.14, Anna Jonasson Klippan 26.94, E: J Gårdhage 26.66, Malin Norman 81 Mölndal 26.73, F: E Olofsson Eslöv 26.64, Sofie Andersson 81 Kville 26.91, G: I Agering 26.50. 800m A: Å Hedström 2:07.91, J Nilsson 2:11.39, H Karlsson 2:12.79, Camilla Madsen DEN 2:12.90, Linda Olsson 81 Falun 2:13.12, C Hjelm 2:15.03, B: J Isberg 2:19.07, M Mattsson 2:20.09, M Ottersten 2:20.56, C: Carita Mårtensson Björnstorp 2:19.42. 60mH h1: M Jeppsson 9.06, C Schnohr 9.10, Jeanette Hansson Eslöv 9.44, h2: S Kallur 8.37, J Kallur 8.50, L Fredriksson 8.94?, M Svarrer 9.04, Sara Westman Ullevi 9.45, F: S Kallur 8.23, L Fredriksson 8.96, M Svarrer 8.97, C Schnohr 9.02, M Jeppsson 9.09, S Westman 9.15, J Hansson 9.45, J Kallur ej start. Höjd: Angelica Johansson 83 Hälle 170, N Casadei 165, E Green 165. Längd: C Johansson 624, V Fransson 587, Caroline Bryland Heleneholm 568, S Andersson 559, Åse Mohlin Malmö 553, C Schnohr 530. Kula: Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden 1276, C Schnohr 1246, M Svensson 1154.
F18 60mH h1: N Casadei 9.28, Paula Preisner 83 Ullevi 9.74, L Sandberg 9.95, h2: Carolina Rijpma 82 Lund 9.59, Johanna Rönner 82 Ullevi 9.65, M Forsberg 9.87, F: N Casadei 9.13, C Rijpma 9.53, P Preisner 9.57, J Rönner 9.69, M Forsberg 9.70, L Sandberg 9.84, A Kaså 9.97, Lisa Helmersson 83 KA2 9.99. Längd: J Palm 561, N Casadei 527, Sara Isaksson 82 Helsingborg 518, A Berg 516, A Ödman 511, Isabell Eriksson 83 Wärnamo 510, Dajana Lööf 83 Heleneholm 509. Kula: Rebecka Kvist 83 Alvesta 1132, L Wijkander 1123, Malin Andersson 82 Mölndal 1058.
F16 800m A: C Ottersten 2:20.88. Längd: D Lincoln Saavedra 547, J Gunnarsson 532, P Tornemark 513, K Rydh, Elin Persson 85 Ystad 504.

HANDEN 29-30.1 (Haninge Open) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M22 Höjd:
 Fredrik van Speyck Klippan 190, Markus Widarsson 81 Österhaninge 190.
F18 Höjd: Lisa Hannula 83 Gefle 155.
F16 Höjd: Camilla Westerlund 85 Huddinge 164.
F14 Höjd: Mikaela Westerfalk 86 Hanviken 160.
D a g   2
M 60m: 
Berhane Haile Tureberg 7.01. Stav: Anders Edvinsson Spårvägen 485, Zbigniew Jakobschy Spårvägen 465, Alexander Eriksson Spårvägen 435, Bo Jacobsson Gotland 425, Johan Papas 81 Solna 415, ... Rickard Nygårds Gefle X. Längd: Richard Petrini Hässelby 670.
M22 60m: Andreas Rehnborg Hässelby 7.19.
K Stav: Sofie Lissäng Hammarby 305, Åsa Pettersson 81 Tureberg 295, Caroline Fougman 84 Gefle 275.
K22 60m: Susanne Meckbach 81 Hammarby 8.10.
F18 Stav: Jenny Östlund 84 Hässelby 325, Marie Wasserman 82 Hammarby 305.
F16 60m h1: Malin Nordqvist 84 Hässelby 8.18, F: M Nordqvist 813. Längd: Sara Wikström 84 Hässelby 510.
F14 60m h1: Helena Norberg 86 Huddinge 8.09, M Westerfalk 8.16, Maria Teilman 86 Hammarby 8.18, F: M Teilman 8.13, H Norberg 8.16.

ÖREBRO 29.1 (Örebro Stjärngala) - Till fullständiga resultat
M 60m h1: Berhane Haile Tureberg 7.01, Joakim Lundqvist 71 Gefle 7.09, Patrik Tellgren Örebro 7.22, h2: Mikael Jakobsson 81 Örebro 7.03, F: M Jakobsson 6.91, B Haile 6.93, J Lundqvist 6.98, P Tellgren 7.23, Andreas Hedström 81 Falun 7.24. 800m A: Khaled Azerkan Tiwaz 1:50.34, Birger Ohlsson Hässelby 1:50.82, Conny Ekstrand Falun 1:58.06, Håkan Jansson Rånäs 1:59.19, B: Joakim Daun Gotland 1:56.57, Mikael Larsson Sävedalen 1:58.40, Patrik Söderkvist Falun 2:00.04, Albin Johansson 81 Hammarby 2:00.56, Andreas Söderling 81 Hammarby 2:01.90. 3000m: Kent Claesson Skillingaryd 8:01.43, Henrik Skoog Villstad 8:12.47, Joakim Johansson Hälle 8:21.49, Mounir El Guerouaoui Tureberg 8:25.75, Niklas Österberg Rånäs 8:38.11, Stefan Wagnsson Rånäs 8:42.08, Johan Olehäll Hälle 8:42.90, Peter Marklund Riviera 8:53.56, Jan Hedström IF Göta 8:57.23, Ola Johansson Hälle 8:59.60. 60mH: Robert Kronberg Kville 7.69, Joakim Öhman Hellas 7.78, Fredrik Lindberg Östersund 7.93, M Jakobsson 8.14, Urban Gustafsson Upsala 8.15, J Lundqvist 8.57, Christer Göransson Ragunda 8.66, Björn Sund Örebro 8.76, X: R Kronberg 7.68, F Lindberg 7.86, M Jakobsson 8.02, U Gustafsson 8.20, J Lundqvist 8.56, C Göransson 8.65, B Sund 8.70, J Öhman ej start. Höjd: Stefan Holm Kil 225, Christian Olsson Örgrye 218, Yannick Tregaro Örgryte 197, Christer Johansson 82 Örgryte 197, Oscar Jonsson 81 Råby-Rekarne 197, Martin Eriksson 82 Örgryte 192, Joel Spolén 82 Örgryte 192. Längd: Peter Häggström Ymer 769, Robert Fält Gefle 718, Christian Haar Ullevi 715, Per Klofsten FK013 684, Johan Levin Upsala 683, C Göransson 675, Markus Ottesen 81 Falun 667, A Hedström 664, Erik Henrysson Fjugesta 636.
P18 60m: Nasser Sebabi 82 Hofors 7.13, Daniel Sjans 83 Kvarnsveden 7.27, Felipe Padilla 82 Ludvika 7.28. Längd: Carl Bergfeldt 82 IF Göta 668, Joni Peltomaa 84 Tjalve 635.
P16 Höjd: Johan Malm 85 Örgryte 185.
K 60m: Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar 7.65, Annika Larsson Kil 7.98, Carola Janson Kil 8.01, Paulina Orell 81 Norrköping 8.02. 800m: Flo Jonsson Ärla 2:17.10, Emma Sjögren 81 IF Göta 2:19.97, Sara Liljegren 81 Hammarby 2:21.79. 60mH: Maria Richtnér Spårvägen 8.64, Anna Pettersson Ymer 8.74, Åsa Carlsson Spårvägen 8.83, C Janson 8.93, Anna-Karin Byström 81 IF Göta 9.01, Linda Svensson 83 Arvika 9.13. Höjd: P Orell 165, M Richtnér 160. Längd: Sara Brankell 81 Mölndal 571, Caroline Larsson 83 Norrköping 534, Kristina Blomstrand 82 Norrköping 522.
F18 60m: L Svensson 8.00, Helén Holmgren 83 Arvika 8.02, K Blomstrand 8.13. Höjd: Sabine Pettersson 82 Råby-Rekarne 160, Madelen Olsson 85 IF Göta 160, Lina Tjulin 85 Råby-Rekarne 155.
F16 60m h2: Emma Björkman 86 IF Göta 8.11, Marie Barenfeld 85 Glanshammar 8.14, F: M Barenfeld 8.08, E Björkman 8.11. Längd: E Björkman 515, Frida Hilmersson 84 Glanshammar 513, M Barenfeld 505.

SUNDSVALL 29.1 (PP Open) - OBS: Överlång bana - Till fullständiga resultat
M 60m h1: Joachim Ögren 81 Östersund 7.21, h2: Lenny Martinez Huddinge 7.05, F: L Martinez 6.98, J Ögren 7.17. 300m A: J Ögren 35.06, Anders Svanholm Brännan 35.17, Björn Engström 35.36, B: Charles Svensson Brännan 36.99. 800m: Daniel Lundkvist Skellefteå 2:01.52, Daniel Olsson 82 Trångsviken 2:01.68. 3000m: Peder Svensson Forsmo 8:43.79. 60mH: Stefan Heinås Riviera 8.13, Jens Lidström Riviera 8.71. Längd: Håkan Johansson Sollefteå 679, Jonas Arnsten Trångsviken 656. Kula: Niklas Tannerstål Bollnäs 1379, Martin Öhman 81 Vingarna 1272.
P18 60m: Björn Lundin 82 Gefle 7.05. 300m A: Staffan Bylund 83 Brännan 36.77.
K 60m h1: Ulrika Johansson 80 Söderhamn 8.03, Annica Hägglund 81 Brännan 8.05, Sandra Lagerskog Riviera 8.13, h2: Lina Quick Strand 8.06, F: L Quick 7.92, U Johansson 7.96, A Hägglund 8.06, S Lagerskog 8.12. 300m A: U Johansson 40.39, Josefin Näsman 81 Bollnäs 41.50, A Hägglund 41.95. 3000m (mix?): Eva-Britt Karlsson Sundsvall 10:16.20, Ida Nilsson 84 Sundsvall 10:39.16, Madelein Svensson Forsmo 10:49.59. 60mH: L Quick 8.98, A Hägglund Brännan 9.55, Sophie Ohlsson 82 Gefle 9.70. Längd: S Ohlsson 513. Tresteg: Maria Eklund 82 Sundsvall 1201, Lisa Edqvist 82 Frösön 1013, Sofie Labraaten 85 Bollnäs 1012. Kula: Helena Engman Riviera 1590, Karin Åkerstedt Ragunda 1073.
F16 60m: Linn Malmo 84 Gefle 7.89, Emma Agerbjer 85 Söderhamn 8.09. 300m A: E Agerbjer 41.79.

SKELLEFTEÅ 27.1 (IPRK2)
M 800m:
 Joel Bodén 83 Skellefteå 2:00.49, Anton Hägglund 81 Skellefteå 2:01.55. Längd: David Frykholm IF Göta 700, Mathias Frykholm IF Göta 669.

K 60m (mix): Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå 8.09, Erica Karlsson 82 IFK Umeå 8.19. 800m (mix): Signe Carlsson 83 Skellefteå 2:21.23. Längd: Sofia Rehnstrand 82 Sundsvall 513.

MALMÖ/A 26.1
M 200m:
 Jimisola Laursen Malmö 21.64, Philip Nossmyr 82 Malmö 22.27, Linus Persson 82 Malmö 22.80. Stav: Pawel Szczyrba 81 Malmö 530, Gustaf Hultgren 83 Kalmar 442, Kaj Eklund 82 Stocksäter 422.
K Stav: Vala Flosadottir Malmö 402, Maria Rendin 82 Malmö 368, Charlotte Karlsson 82 Malmö 348.

VÄXJÖ 23.1 (DM Småland/Blekinge) - OBS: Överlång bana Till fullständiga resultat
M 60m h1: Tobias Karlsson KA2 6.91, h3: Henrik Dagård KA2 6.98, Ulf Jonsson Hovslätt 7.15, h4: Thomas Lorentzon KA2 7.22, s1: T Karlsson 6.97, U Jonsson 7.07, F: T Karlsson 6.85, U Jonsson 7.13. 3000m: Christer Ryman Skillingaryd 8:56.95. 60mH: H Dagård 8.08, T Lorentzon 8.16, Niklas Petersson 81 Skruv 9.39. Höjd: Tobias Svensson Wärnamo 197, Per-Olof Malmqvist KA2 194, David Johansson 82 Ljungby 191. Stav: H Dagård 480, Fredrik Ask 81 Skruv 433, Pär Johansson 83 KA2 353. Längd: T Svensson 655, Daniel Gustavsson 81 Oskarshamn 641, F Ask 635, Mikael Andersson Wärnamo 631. Kula: Johan Pyrell Växjö 1401, Fredrik Ahlström Växjö 1333, Andreas Wulff Växjö 1269.
P18 Höjd: D Johansson 191. Längd: D Johansson 672. Tresteg: D Johansson 1281.
K 60m h1: Theresia Jonsson 82 Kalmar 7.79, Nadja Casadei 83 KA2 8.15, h2: Camilla Johansson Växjö 7.82, F: C Johansson 7.72, T Jonsson 7.76, N Casadei 8.09, Lina Sandberg 83 Hovslätt 8.15. 800m: Johanna Nilsson 83 Högby 2:14.46, Madeleine Mattsson 81 Hovslätt 2:20.18. 3000m: Maria Pettersson Njudung 10:19.31, Tove Ottosson Skruv 11:17.95. 60mH h1: N Casadei 9.38, Sofia Johansson 82 Hinden 9.68, Anna Mörstam 83 Växjö 9.76, L Sandberg 9.95, h2: Linda Fredriksson Rydö 8.90, Verona Nummel Skruv 8.94, Lina Ericsson Växjö 9.63, F: L Fredriksson 8.89, V Hummel 8.89, N Casadei 9.47, L Ericsson 9.57, A Mörstam 9.58, S Johansson 9.81. Höjd: Anna Nordström 84 Kalmar 164, Linda Persson 81 Växjö & Johanna Olander Färjestaden 161, L Ericsson 158, Jonna Bramstedt 86 Kalmar 155. Stav: L Persson 355, Karolina Syrén 82 Hovslätt 273. Längd: L Ericsson 537. Kula: Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden 1289, Maria Turunen Skruv 1198, Rebecka Kvist 83 Alvesta 1139, L Fredriksson 1098, A Mörstam 1081, N Casadei 1018, Charlotte Åberg 83 Färjestaden 999, L Ericsson 996, Anna Mejenquist 82 Stockaryd 974.
F18 Höjd: Christina Franklin 82 Växjö 158. Längd: Kajsa Levin 83 Tranås 538, N Casadei 517, Isabelle Eriksson 83 Wärnamo 507, A Mörstam 501. Tresteg: K Levin 1186, S Johansson 1140, Anna Frostensson 82 Skruv 1040.

ESKILSTUNA 23.1 (JDM-VDM) - Till fullständiga resultat
M22 60m F: Magnus Linder 81 Nyköping 7.28. 400m: Olle Walleräng 85 Råby-Rekarne 54.00. Höjd: Jimmy Karlsson 83 Råby-Rekarne 185. Stav: Klas Persson Nyköping 430. Tresteg: Håkan Eklund Råby-Rekarne 1294, Martin Olsson 82 Katrineholm 1287.
K22 60m h1: Anna Lilja 81 Nyköping 8.15, Paulina Orell 81 Norrköping 8.19, h2: Hanna Larsson 84 Katrineholm 8.17, F: H Larsson 8.06, P Orell 8.13. 400m: P Orell 58.50, A Lilja 58.91. 60mH: Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne 9.71. Höjd: Sabine Pettersson 82 Råby-Rekarne 163. Längd: J Jansson 529, H Larsson 508. Tresteg: Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne 1103, Susanna Diallo 84 Råby-Rekarne 1051. Kula: J Jansson 1138, Mikaela Johansson 84 Ärla 1078.
K35 3000m (mix): Ursula Turtinen Råby-Rekarne 11:03.18.

MALMÖ/A 22-23.1 (Januarispelen) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M 60m h1:
 Anders Hansson Heleneholm 7.02, Gustav Lindström 81 Lund 7.08, Alexander Ljunggren 81 Helsingborg 7.17, Assadullah Sadigi 81 Malmö 7.24, h2: Torbjörn Mårtensson Malmö 6.99, Erik Wahn Helsingborg 7.01, Daniel Persson 81 Simrishamn 7.21, Javier Albonico Malmö 7.25, h3: Christian Trajkovski DEN & Hossein Asgari DEN 7.02, F: H Asgari 6.89, A Hansson 6.90, T Mårtensson 6.92, C Trajkovski 6.98, E Wahn 7.07, G Lindström 7.09, A Ljunggren 7.14, D Persson 7.27. 400m A: Göran Olofsson Eslöv 50.04, Andreas Persson Lund 50.59, Andreas Jungerup Malmö 51.22, B: Jonas Rönnberg Nyköping 50.42, D Persson-81 52.13, Johan Nyqvist 81 Heleneholm 52.28. 1500m A: Göran Axelsson Malmö 3:56.58, Toni Rovina Malmö 4:01.38, Daniel Sevnsson Malmö 4:02.02, Mathias Lindberg Malmö 4:08.71, B: Henrik Bernkull Malmö 4:14.18. Stav: Pawel Szczyrba 81 Malmö 522, Christian Hulteberg Heleneholm 420. Längd: Linus Malmborg Heleneholm 702, Reinhold Andersson Klippan 683, Jimmy Palm Helsingborg 674, Andrus Klaar Spårvägen 669, Andreas Askfelt 81 Södra Sandby 654. Kula: Jimmy Nordin Heleneholm 1895, Jonas Forsberg Heleneholm 1436, A Klaar 1317.
P18 60m h1: Daniel Persson 82 Malmö 7.00, Erik Wilhelmsson 82 Helsingborg 724, h2: Linus Persson 82 Malmö 7.12, h3: Philip Nossmyr 82 Malmö 7.08, Johan Wissman 82 Helsingborg 7.14, F: D Persson-82 6.93, P Nossmy 7.02, L Persson 7.04, E Wilhelmsson & J Wissman 7.18. 1500m: Erik Emilsson 82 Malmö 4:02.86. Stav: Daniel Hammer 83 Malmö 430, Kaj Eklund 82 Stocksäter & Thomas Offessen DEN 420, Martin Andersson 83 Malmö 380, David Abramczuk 82 Malmö 360. Längd: L Persson 675, P Nossmy 674, Tobias Nilsson 83 Neheolm 640, Gustav Svensson 82 Simrishamn 632, Kevin Mijdema 82 Lund 630.
P16 Stav: Johan Carlsson 85 Malmö 420, Martin Wisnander 84 Malmö 410.
K 60m h1: Christina Schnohr DEN 7.72, Lotte Thiesen DEN 8.16, Ida Agering 81 Malmö 8.18, h2: Malin Jeppsson 81 Lund 7.86, Karin Nilsson 81 Lund 7.87, Marie Ekelund 83 Södar Sandby 8.11, F: C Schnohr 7.66, M Jeppsson 7.83, K Nilsson 7.84, M Ekelund 8.09, I Agering & M Schlyter 8.11, L Thiesen 8.14. 400m A: Linda Hansson Malmö 55.33, Ellinor Stuhrmann Malmö 59.06, B: Eva Olofsson Eslöv 69.24, Viktoria Svensson Eslöv 62.93. 1500m: Kajsa Haglund 81 Heleneholm 4:33.52, Hanna Karlsson Malmö 4:33.63, Mia Larsson 81 Lund 4:34.16, Lisa Haglund 81 Heleneholm 5:00.18. Höjd: Malin Svensson Helsingborg 164. Längd: Jessica Larsson Hässelby 603, Caroline Bryland Heleneholm 56, Åse Mohlin Malmö 553, Jeanette Hansson Eslöv 527.
F18 60m: Sille Söndergaard DEN 7.70, Petronella Dahlerus 83 Malmö 7.85, Anna Berg 83 Ystad 8.10. Längd: Sara Isaksson 82 Helsingborg 515, Carolina Rijpma 82 Lund 510. Kula: Christel Nordin 83 Eslöv 988.
F16 60m h1: Daniela Lincoln Saavedra 84 Pallas 8.15, F: D Lincoln Saavedra 8.13. 1500m: Anna Ohlsson 84 Eslöv 4:59.84, Lina Jarbin 85 Södra Sandby 5:06.73, Annika Sandberg 84 Trelleborg 5:14.75. Höjd: Karin Rydh 85 Malmö 161, Elin Hansson 85 Kristianstad 161, Jenny Gunnarsson 85 Finish 158. Längd: D Lincoln Saavedra 557, J Gunnarsson 512.
D a g   2
M 200m A: 
A Hansson 21.59, J Wissman 21.79, G Lindström 22.24, B: E Wahn 22.35, L Malmborg 22.42, J Rönnberg 22.79, D: A Persson 22.97. 800m A: Torbjörn Johansson Malmö 1:50.28, G Olofsson 1:53.08, Berne Forzelius Malmö 1:56.75, D Svensson 1:57.80, Martin Arnlid 82 Malmö 1:58.19. 60mH: P Nossmyr 8.16, Patric Lindahl Pallas 8.35, A Ljunggren 8.44, Bo Saaek DEN 8.47. Höjd: K Mijdema 197, Per-Ola Andersson Gnistan 197, Henrik Nilsson Heleneholm 197, Martin Edefell Malmö 194, Max Lundin 82 Heleneholm 194, Andreas L Nilsson 81 Finish 194, R Andersson 191. 4x200m: Helsingborg (Fredrik Sturesson, A Ljunggren, E Wahn, J Wissman) 1:29.67.
P18 200m A: P Nossmy 22.05, L Persson 22.96, B: Anders Bache DEN 23.11, G Svensson 23.33. Höjd: M Lundin 190. Tresteg: M Lundin 12.74, Andreas Persson 83 Heleneholm 1271, A Askfelt 1270.
K 200m A: L Hansson 24.29, Maria Staafgård Malmö 25.56, E Stuhrmann 25.97, B: C Schnohr 24.72, K Nilsson 25.72, I Agering 26.53, C: M Schlyter 26.20, E Olofsson 26.87, D: Caroline Gyllenhammar Helsingborg 26.15. 800m: K Haglund 2:13.76, Anna Helleblom Lund 2:19.26. 60mH: C Schnohr 9.03, M Jeppsson 9.17, J Hansson 9.24. Stav: Maria Rendin 82 Malmö 370, Charlotte Karlsson 82 Malmö 360. Tresteg: C Bryland 1201, L Thiesen 11.24, Cecilia Larsson 80 Malmö 1094, Sofie Ekelund 83 Södra Sandby 1004.
F18 200m: P Dahlerus 25.54, M Ekelund 26.85. 60mH: C Rijpma 9.75.
F16 200m A: Camilla Olsson 86 Ystad 26.95. Stav: Desirée Dahlgren 84 Malmö 320, Christina Garametsos 86 Malmö 290, Tracey Andersson 84 Trelleborg 260, Sophie Larup 86 Malmö & Linda Persson 84 Malmö 260. Tresteg: K Rydh 1053, Sofia Madsen 84 Finish 1029, Elin Persson 85 Ystad 1022, Kristin Åberg 85 Finish 1017, Theresia Plymoth 85 Malmö 1001.

GÖTEBORG/FH 22-23.1 (Göteborg Inomhus) Till fullständiga resultat
D a g   1
M 60m h1: 
Conny Malm Ullevi 6.98, Mariusz Musial NOR 6.99, Per Joan Lorentzon Orient 7.24, h2: Aham Okeke NOR 6.83, Peter Ahl Ullevi 6.94, Jonas Fermfelt Ullevi 7.12, h3: Christofer Sandin Mölndal 6.89, Runar Heltne NOR 7.14, Robert Fabian Smögen 7.27, Peter Fredriksson Mölndal 7.28, F: A Okeke 6.77, C Sandin 6.88, P Ahl 6.90, C Malm 6.98, M Musial 7.01, R Heltne 7.07, J Fermfelt 7.10, P J Lorentzon 7.20. 200m A: Johan Engberg 81 Finspång 21.34, Fredrik Lindberg Östersund 21.89, Mikael Ahl Ullevi 22.13, B: Mikael Jakobsson 81 Örebro 21.97, C Sandin 22.30, Magnus Björk Mölndal 23.22, C: P Ahl 22.53, Peter Amundin Ullevi 22.98, D: Patrik Tellgren Örebro 22.79, E: Patrik Hägg Hälle 23.34, Nilton Oliveira Alingsås 23.35, F: Rafael Askros 81 Ullevi 23.18, Christoffer Rihlert 81 Ullevi 23.29. 800m: Mikael Gren Hälle 1:58.15, Robert Samuelsson Kville 1:58.78, Johan Wettergren Kville 1:59.12, Johan Olehäll Hälle 2:00.55. 1500m: Kent Claesson Skillingaryd 3:49.11, Henrik Skoog Villstad 3:49.49, Michael Öhman Bollebygd 3:51.17, Joakim Johansson Hälle 3:51.99, Tobias Lundvall Sävedalen 3:53.29, Johnny Jönsson Malmö 3:59.50, Cristoffer Antonsen 83 Hälle 4:00.80, Peter Johansson Brittatorp 4:01.44, Thomas Johansson 81 Sävedalen 4:01.59, Peter Marklund Riviera 4:01.79, Roger Svensson 83 Falkenberg 4:04.30, Jan Hedström IF Göta 4:04.78, Karl Borgö Ymer 4:05.44. 3000m: Anders Wiklund Wilske 8:54.88, Jan Stenson Kville 9:00.35, Ola Johansson Hälle 9:01.35, Ulf Nilsson 81 Hälle 9:01.93. 60mH h1: Robert Kronberg Kville 7.77, M Jakobsson 8.11, Indrek Kaseorg EST 8.12, Fredrik Wållgren Möldnal 8.50, Björn Sund Örebro 8.78, Mikk Joorits EST 8.85, h2: F Lindberg 7.93, Henrik Värendh Spårvägen 8.08, R Askros 8.37, Dennis Acson 81 Örgryet 8.89, Henrik Hamnebo Kville 9.36, F: R Kronberg 7.66 Svenskt inomhusrekord, F Lindberg 7.85, M Jakobsson 8.12, I Kaseorg 8.13, H Värendh 8.14, R Askros 8.38, B Sund 8.75, F Wållgren ej start?. Höjd: Jan-Erik Wanhainen Hälle 211. Stav: Martin Voss DEN & Oscar Janson Ullevi 525, Alhaji Jeng 81 Örgryte 500, Viktor von Bothmer Ullevi 485, Maciek Musial NOR 470, Henrik Weisbach IFK Göteborg 455, Geir O Rasmussen NOR 440, Reine Eklund Örgryte 440, Charlie Lund Petersen 81 Örgryte 425, Yilmaz Mahshid Örgryte 385, Alexander Igelström Ullevi & Elian Oancea 81 Örgryte X. Längd: Peter Häggström Ymer 754, John Steffen DEN 707, Anton Andersson 81 Halmstad 699, M Joorits 674, R Heltne 673, David Frykholm IF Göta 668, F Wållgren 640, Mathias Frykholm IF Göta 625, ... Mathias Lageskog Ullevi & I Kaseorg X. Tresteg: A Andersson 1505, Pierre Andersson Kville 1500, Elvir Rakovic Ullevi 1465, Haldur Rohtla Örgryte 1428, D Frykholm 1418. Kula: Jan Öhrn Trollhättans SK 1267, Philip Åman Ullevi 1265.
P18 200m A: Robert Sjödén 82 Västerås 23.25. Höjd: Christer Johansson 82 Örgryte 195, Joel Spolén 83 Örgrtye 195, Martin Eriksson 83 Örgryte 190, Oskar Karlsson 83 Alingsås 185.  Längd: Carl Bergfeldt 82 IF Göta 640. Tresteg: Alen Rakovic 82 Ullevi 1323, Charlie Sundin 83 Ullevi 1301, Christian Nygård 82 Örgryte 1299.
P16 Höjd: Thomas Bipella 84 Örgryte 188, Johan Malm 84 Örgryte 188.
K 60m h1: Jenny Kallur 7.56, Emma Rienas 82 Filipstad 7.57, Charlotta C Wanhainen Hälle 7.71, Jenny Ljunggren 84 Helsingborg 7.72, Linda Fredriksson Rydö 7.85, h2: Annika Amundin Ullevi 7.46, Susanna Kallur 81 Falun 7.52, Malin Källgren Ymer 7.65, Anna Westerberg Norrköping 7.68, Cecilie Ringvoll NOR 7.97, Frida Näsman Bollnäs 8.05, h3: Lena Berntsson Ullevi 7.51, Veronica Fransson Hälle 7.61, Inger E Törre NOR 7.97, Camilla Isaksen NOR 8.00, Anna Folino Kville 8.09, F: A Amundin 7.42, L Berntsson 7.51, J Kallur 7.53, E Rienas 7.58, M Källgren 7.60, V Fransson 7.62, A Westerberg 7.68, S Kallur ej start. 200m A: J Kallur 24.31, L Berntsson 24.83, C Isaksen 25.76, B: Nadja Petersen Huddinge 24.97, V Fransson 25.20, E Rienas 25.41, C: J Ljunggren 25.39, F Näsman 25.79, D: Malin Norman 81 Mölndal 26.70. 400m: Erica Mårtensson Växjö 58.67. 1500m: Åsa Hedström Hälle 4:30.47, Jenny Framme Hälle 4:36.56, Magdalena Ottersten 85 Sävedalen 4:50.23, Charlotta Ottersten 85 Sävedalen 4:56.85, Elin Hartelius 82 Hälle 5:03.37, Linda Hjelm 83 Hälle 5:08.75, Jenny Olsson 85 Glanshammar 5:19.09. 3000m: Christin Johansson Kville 10:02.6m, Anette Wahlström IF Göta 10:04.9m, Karin Lindberg IF Göta 10:11.1m, Karin Schön Kville 10:14.8m, Ann-Louise Nilsson IF Göta 10:19.1m, Ann-Catrin Nordman FIN 10:55.6m. 60mH h1: S Kallur 8.22, Maria Richtnér Spårvägen 8.69, Sofie Anefors Örgryte 9.33, Hanna Kensfors 82 Göteborgs KIK 9.51, Paula Preisner 83 Ullevi 9.67, Janne B Barslev   DEN 9.70, h2: L Fredriksson 8.87, Sara Westman Ullevi 9.22, Anna Marberg 81 Trollhättans SK 9.31, Johanna Rönner 82 Ullevi 9.90, Amanda Kaså 83 Ullevi 9.94, F: S Kallur 8.15, L Fredriksson 9.00, S Westman 9.14, S Anefors 9.24, A Marberg 9.31, M Richtnér ej start?. Höjd: Angelica Johansson 83 Hälle 178, Anne Christiansen DEN 155. Stav: Marie B Rasmussen DEN 375, Annika Berntsson Ullevi 345, Emma Josefsson 81 Kville 335, Hanna-Mia Persson Kalmar 320, Anja Rozman Örgryte 320, Helena Ahxner 81 Mölndal 305, Linnea Weding-Holmgren Hälle 285, Sandra Ribba Örgryte X. Längd: Camilla Johansson Växjö 611, Lene Espegren NOR 595, M Richtnér 583, Sofie Andersson 81 Kville 577, L Fredriksson 562, Kajsa Dahlöf 81 Ullevi 532, Elin Dölör NOR 511, Maria Rosén 81 IFK Göteborg 504. Tresteg: L Espegren 1333, Marie Åhlander Spårvägen 1293, Anna Wiberger 82 Mölndal 1277, Laine Rohtla Örgryte 1243, Sara Brankell 81 Mölndal 1202, Desirée Carlberg Ullevi 1162, Charlotta Ekman 81 Falköping 1074, Susanna Eggertsen 81 Orient 1046. Kula: M Richtnér 1280.
F18 60m: Jessica Palm 82 IF Göta 7.79, Yamu Jagne 83 Angered 7.99, Anja Ödman 82 Ullevi 8.16, Petronella Malmqvist 83 Tanum 8.18. 200m A: Y Jagne 26.58, Madelaine Forsberg 83 Göteborgs KIK 26.86. 60mH: H Kensfors 9.37, P Preisner 9.45, Jennie Mossberg 82 Trollhättans SK 9.73, A Kaså 9.95, J Rönner 9.96. Höjd: Linda Hagberg 83 Örebro 155. Stav: Veronika Fridén 83 Mölndal 285, Filiz Mahshid 82 IFK Göteborg 245. Längd: A Ödman 528, J Palm 516. Tresteg: Maria Berggren 82 Göetborgs KIK 1184, Doreen Nagawa 82 Ullevi 1093, A Kaså 1051. Kula: Kajsa Fällström 82 Istrum 1229, Malin Andersson 82 Mölndal 1111, Merja Moilanen 83 Mölndal 1006, F Mahshid 1002, Y Jagne 966.
F16 60m: Emma Salomonsson 84 Mölndal 8.05, Nanna Sacko Nilsen 84 Göteborgs KIK 8.07. 200m: Emma Green 84 Ullevi 26.89. Höjd: E Green 167, Cecilia Axelsson 84 Helsingborg 155, Malin Lövkvist 84 Trollhättans SK 155. Stav: Sara Josefsson 84 Kville 285. Längd: Ulrika Nilsson 84 Orient 502. Tresteg: Amy Quinones 84 Göteborgs KIK 1091, U Nilsson 1081, S Josefsson 1046, Johanna Jönsson 84 Orient 1039.
F15 200m A: Susanne Pettersson 85 Göteborgs KIK 26.99. Längd: Jessica Rydén 85 Tingberg 521.
D a g   2
F14 800m:
 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen 2:21.91. Stav: Louise Lundin 87 Göteborgs KIK 250

SÄTRA 22-23.1 (DM Stockholm/Uppland) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M 60m h1: 
Anders Boyacioglu Huddinge 7.09, Ali Sabouri Upsala 7.10, h2: Berhane Haile Tureberg 6.95, Urban Gustafsson Upsala 7.16, Aristide Bamane 82 Spårvägen 7.24, h3: Patrik Strenius KA2 6.96, Noah Likhaya Rånäs 7.16, h4: Christofer Ohlsson Växjö 6.95, Fredrik Fransson Hellas 7.25, h5: Joakim Öhman Hellas 6.92, Jan Olszowy 82 Spårvägen 7.14, Fotios Makrostergios Huddinge 7.21, A: J Öhman 6.83, P Strenius 6.88, B Haile 6.90, C Ohlsson 6.95, A Boyacioglu 6.99, J Olszowy 7.09, F Makrostergios 7.18, A Bamane 7.22, B: N Likhaya 7.14, U Gustafsson 7.15, A Sabouri 7.22, Martin Kruse Enköping 7.29, C: Dan Alfredsson Hässelby 7.24, Roger Molinder Hammarby 7.25, F Fransson 7.26. 400m A: Magnus Aare Danderyd Athl 48.24 (23.13), Albin Johansson 81 Hammarby 49.15, Peter Andersson Täby 49.18 (23.22), Anders Wistam Hellas 50.15, B: Magnus Wallberg Hässelby 50.21, Linus Hagstedt Hellas 51.25, Andreas Söderling 81 Hammarby 51.88, C: Joakim Lagergren 81 Södertälje IF 51.63, D: Daniel Berg 82 Upsala 52.61. 1500m A: Niklas Österberg Rånäs 3:55.45, Stefan Wagnsson Rånäs 3:58.37, Fredrik Uhrbom Nyköping 4:01.43, Per Henrik Sundell Hammerdal 4:08.03, Björn Axelsson Hammarby 4:12.24, Johan Lindberg Hagunda 4:13.68, B: Christian Ahlsén Hässelby 4:15.85. Stav: Martin Eriksson Hässelby 555, Zbigniew Jakobschy Spårvägen 471, Anders Edvinsson Spårvägen 461, Rickard Nygårds Gefle 461, Fredrik Skoglund 81 Lidingö 461, Andreas Bonin 81 Alunda 451, Johan Papas 81 Solna 421, Bo Jacobsson Gotland 401. Tresteg: Lars Häggberg Huddinge 1391, Kruffe Gustavsson Duvbo 1361, Erik Eriksson Örbyhus 1335, Daniel Hansson 83 Rånäs 1311. Kula: Sören Tallhem Spårvägen 1759, Michael Hoffer Lidingö 1355, Teddy Jonasson Rånäs 1291.
K 60m: Malin Ericsson Enköping 7.88, Stina Smibacker 83 Enköping 8.02, Sara Ullskog Södertälje IF 8.08, Malin Nordqvist 84 Hässelby 8.09, X: Helene Nordquist Täby 7.93, S Smibacker 7.97. 400m A: H Nordquist 56.80, Therese Ahlepil Rånäs 57.35, Louise Wenngren Spårvägen 58.95, Sara Liljegren 81 Hammarby 59.34, B: Carina Hortans Huddinge 62.20, Linda Knutsson 81 Täby 62.78. 1500m: Kristin Ahlepil Rånäs 4:29.26, Anna Lindh Tureberg 4:48.17, Marie Nilsson 81 IF Göta 4:51.92, Mikaela Edlund 85 Rånäs 5:15.66, Katarina Händel 84 Rånäs 5:19.57. Stav: Helena Gissle Spårvägen 363, M Ericsson 353, Alissa White Hässelby 343, Jenny Östlund 84 Hässelby 323, Sofie Lissäng Hammarby 323, Anna Björkman 81 Lidingö 323, Louise Landqvist 83 Göteborgs KIK 313, Marie Wasserman 82 Hammarby 303, Åsa Pettersson 81 Tureberg 283, Klara Persson Upsala 263. Tresteg: Anna Andersson KA2 1236, Madelen Nylander 84 Örbyhus 1158, Angelica Ström 81 Tierp 1113, Malin Marmbrandt 85 Enköping 1086, Caroline Lundgren 81 Duvbo 1035. Kula: Anna Wiklund Spårvägen 1225, Linda Wicksell Enköping 1051, Gunilla Olovsson 82 Märsta 1049.
D a g   2
M 200m h1:
 P Andersson 22.84, M Wallberg 22.88, h2: J Olszowy 22.76, F Fransson 23.14, h3: Thomas Nikitin 82 Spårvägen 22.82, A Wistam 23.26, h4: M Aare 22.41, Ronnie Sköld Lidingö 22.73, A Bamane 23.22, h5: A Boyacioglu 22.25, Konstantin Koutalas Spårvägen 23.16, A: A Boyacioglu 22.17, M Aare 22.25, R Sköld 22.74, J Olszowy bröt, B: T Nikitin 22.51, P Andersson 22.87. 800m A: Håkan Jansson Rånäs 1:54.79, A Johansson 1:55.75, N Österberg 1:56.07, Joakim Daun 82 Gotland 1:56.11, Frewengel Habtom Hammarby 1:56.43, Martin Theander Lidingö 1:57.38, Ronny Johannesson Hammarby 2:02.30, B: Tobias Sjöström Rånäs 1:59.43, Erik Johansson Rånäs 2:01.15. 3000m A: Henrik Nyström 82 Västerås 8:49.62, J Lindberg 9:06.76. 60mH: J Öhman 7.88, U Gustafsson 8.32, Christer Holger Huddinge 8.44, Tobias Hertzman 81 Ösmo 9.36. Höjd: Stefan Karlsson 58! Bellevue & Erik Sikström Lidingö 201 (inget skiljehopp!?), David Fridell 83 Danderyds SK 185. Längd: Mattias Sunneborn 755, M Hoffer 696, C Holger 694, Richard Petrini Hässelby 649, Nicolaus Daun 82 Gotland 634.
K 200m h1: S Liljegren 26.68, h2: Linn Göransson 83 Täby 26.81, Louise Wenngren Spårvägen 26.95, h3: S Smibacker 26.45, h4: Jenny Ljungkvist 83 Hammarby 25.6m, h5: H Nordquist 25.20, Mirian Odum 81 Hammarby 26.70, A: H Nordquist 25.00, J Ljungkvist 25.47, M Odum 26.77, B: S Smibacker 26.07. 800m: T Ahlepil 2:09.83, K Ahlepil 2:11.29, M Nilsson 2:21.89. 3000m (mix) A: Katarina Lindström IFK Umeå 9:40.02 (4:44.7m), B: A Lindh 10:08.45 (5:06.5m), Lisa Wallgren Hammarby 10:11.15 (5:06.7m), Pia-Maria Molin Skellefteå 10:55.62. 60mH: M Ericsson 9.08, M Marmbrandt 9.68, Åsa Carlsson Spårvägen bröt. Höjd: Martina Sandvall 81 Lidingö 163, Camilla Westerlund 85 Huddinge 159. Längd: M Marmbrandt 532, A Ström 519, Debbie Viklund 83 Bromma 506.

BOLLNÄS 22-23.1 (DM) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M 60m h1:
 Petr Steyner NOR 7.24, Oscar Forsberg 82 Falun 7.29, h3: Erik Söderberg 81 Falun 7.17, h5: Andreas Jansson 83 Gefle 7.28, h6: Björn Lundin 82 Gefle 7.11, Joakim Lundqvist 81 Gefle 7.13, Nasser Sebabi 82 Hofors 7.21, Mahmoud Adla Gefle 7.25, A: B Lundin 7.01, J Lundqvist 7.05, E Söderberg 7.13, M Adla 7.19, N Sebabi 7.26. 400m A: Jon Andersson Falun 48.78, Erlend Kolstö Nor 51.51, B: Fredrik Rohlén Falun 51.43, Patrik Söderkvist Falun 51.94, Martin Rygh NOR 51.99. Längd: Robert Fält Gefle 692, Lars-Erik Saether NOR 627. Kula: Mikael Nilsson Strand 1481, Andreas Olsson Heby 1301, Carl Fack Järvsö 1343.
K 60m h1: Tina Stilson NOR 7.93, Ulrika Johansson Söderhamn 8.04, Josefin Näsman 81 Bollnäs 8.15, h2: Hanna Ledin 83 Sundsvall 8.18, h3: Maria Eriksson Hammerdal 7.79, Pernilla Allvin Falun 7.92, Lina Quick Strand 7.96, Karin Funke Gefle 8.10, A: M Eriksson 7.73, P Allvin 7.78, T Stilson 7.94, K Funke 8.11, H Ledin 8.12, B (DM): L Quick 7.94, U Johansson 7.97, J Näsman 8.13. 400m: Linda Olsson 81 Falun 58.33, U Johansson 58.64, Jenny Isberg Kvarnsveden 60.77. Höjd: Sophie Ohlsson 82 Gefle 160, Lisa Hannula 83 Gefle 155. Längd: L Quick 588, K Funke 544, S Ohlsson 518. Kula: Helena Engman Riviera 1639, Annika Petersson Edsbyn 1282, K Funke 1063, Emma Allvin 81 Gefle 9.84.
F16 200m A: Linn Malmo 84 Gefle 26.70, B (DM): Emma Agerbjer 85 Söderhamn 26.55. 800m: Lisa Nauclér 84 Järvsö 2:20.30, Ann Johansson 85 Söderhamn 2:21.28. Stav: Jessika Andersson 84 Gefle 255, Caroline Fougman 84 Gefle 255. Tresteg: Sofie Labraaten 85 Bollnäs 1088, Linda Aguzey 85 Sundsvall 1073, Caroline Dagh 84 Kilafors 1071, Maria Dahlgren 85 Bollnäs 1039, Nuulu Ndiwabene 84 Hofors 1007.

D a g   2
M 200m h2:
 Anders Svanholm Brännan 23.06, h3: J Andersson 22.66, h5: Björn Engström Gefle 22.92, E Kolstö 23.12, A: J Andersson 22.51, A Svanholm 22.84, B Engström 23.02, E Kolstö 23.26. 800m: F Rohlén 1:57.42, P Söderkvist 2:00.53, Daniel Lundkvist Skellefteå 2:00.80. 60mH: J Lundqvist bröt. Tresteg: L E Saether 14.58, Johan Eriksson 83 Järvsö 1265. Vikt (drygt 17 kg): Tomas Sjöström Ullevi 1744, Mikael Nyström Linnéa 1458, Sören Olsson IF Göta 1448.
K 200m h1: T Stilson 25.79, Annica Hägglund 81 Brännan 26.34, h2: M Eriksson 26.00, U Johansson 26.06, J Näsman 26.37, F: M Eriksson 25.56, T Stilson 25.72, U Johansson 26.13, A Hägglund 26.30. 800m: L Olsson 2:14.77, J Isberg Falun 2:16.31. 60mH: M Eriksson 8.78, L Quick 8.88, A Hägglund 9.52, S Ohlsson 9.62. Stav: Kirsten Belin 81 Kvarnsveden 365, Therese Axelsson 83 Katrineholm 300, C Fougman 260.
F16 60m h1: L Malmo 8.08, h2: E Agerbjer 8.13, F: L Malmo 8.02, E Agerbjer 8.13. Höjd: Therese Lundqvist 85 Strand 155.  

ESKILSTUNA 22.1 (Rekarnespelen) - Till fullständiga resultat
M 60m h1: Christian Broddner Lidingö 7.27, Oscar Tidblom Norrköping 7.27, h2: Rikard Sundelin 81 Södertälje IF 7.07, Stefan Storm FK013, F: R Sundelin 7.03, S Storm 7.22, C Broddner 7.24. Höjd: Oskar Jonsson 81 Råby-Rekarne 197. Tresteg: Sebastian Lindén 83 Falun 13.19, Håkan Eklund Råby-Rekarne 1312, Kalle Saarvanto 82 Norrköping 13.11. Kula: Manuel Brändeborn Råby-Rekarne 1854, Andreas Gustafsson Hagen 1764, David Johansson Ludvika 1481, Johan Persson Falun 1460.
P18 60m: Oscar Karlsson 82 Västerås 7.27. 200m: O Karlsson 23.02, Christian Dimitrijevic 82 Råby-Rekarne 23.20. 800m: Olle Walleräng 85 Råby-Rekarne 1:59.31, Albert Mollén 85 Söderköping 2:03.21. Höjd: Jimmy Karlsson 83 Råby-Rekarne 192, Christian Norstedt 83 Råby-Rekarne 185. Längd: Fredrik Holmér 83 Råby-Rekarne 627.
K 60m: Paulina Orell 81 Norrköping 8.13, Sara Erixon 81 Västerås 8.14. 200m A: Sofi Hildenborg Råby-Rekarne 24.92, P Orell 26.34. 800m: Lena Kullstam Råby-Rekarne 2:15.92, Kristina Blomstrand 82 Norrköping 2:16.32. 60mH: Åsa Carlsson Spårvägen 9.03, Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne 9.51, Ida Sjöling 81 Lidingö 9.59. Höjd: J Jansson 165. Längd: P Orell 521, Caroline Larsson 83 Norrköping 519, K Blomstrand 518. Kula: Linda-Marie Mårtensson Hässelby 1568, Marie Hilmersson 81 Hässelby 1203, I Sjöling 1059.
F18 200m: K Blomstrand 25.96, Jessica Nyström 83 Råby-Rekarne 26.44. Höjd: Sabine Pettersson 82 Råby-Rekarne 162.
F16 60m F: Frida Mikaelsson Södertälje IF 8.16. Höjd: Lisa Jansson 84 Västerås 160, Camilla Westerlund 85 Huddinge 157, Charlotte Schönbeck 84 Lidingö 154. Längd: Jennie Hukrmans 84 Tureberg 502.

HAPARANDA 22.1 (Aspen Athletic Games) - Till fullständiga resultat
M 60m: Stefan Heinås Riviera 7.13, Mika Keskitalo FIN 7.16, X: M Keskitalo 7.19. 3000m: Jonas Nilsson Riviera 8:53.95. 60mH: S Heinås 8.02, Jens Lidström Riviera 8.68.
K 60m h2: Johanna Huusko FIN 8.02, Sandra Lagerskog Riviera 8.06, Lisa Norlin 83 Riviera 8.18, F: J Huusko 8.00, S Lagerskog 8.03, L Norlin 8.15. Längd: Johanna Ruonala FIN 543. Tresteg: Ida Dufva 82 Nedre Soppero 1183, Marlene Häggström 84 Nedre Soppero 1054, Annette Jaako 84 Nedre Soppero 1012.
F18 60mH: L Norlin  9.23
F16 60m F: Sari Keskitalo FIN 8.19. Längd: S Keskitalo 504.

KARLSTAD 22.1 (Milkospelen) - Till fullständiga resultat
M 60m h1: Remi Kopperud NOR 7.24, h2: Andreas Liljemark 82 Hässelby 7.04 (tvivelaktig start), F: A Liljemark 7.18, R Kopperud 7.21. 400m A: R Kopperud 50.67, B: Joel Blid 83 IF Göta 52.93. 60mH: Johan Wiklund 81 Luleå 8.83. Kula: Nils Pettersson 81 Boden 1261.
K 60m h1: Cecilia Nilsson Ymer 7.96, Karin H Milli NOR 7.98, Annika Larsson Kil 8.01, h2: Helén Holmgren 83 Arvika 8.01, Carola Janson Kil 8.11, Ann-Charlotte Söderbäck 81 Kil 8.17, F: K H Milli 7.94, C Nilsson 8.00, A Larsson 8.04, H Holmgren 8.05, C Janson 8.06. 400m A: Therese Gustafsson 85 Kil 60.48, Caroline Huldén 81 IF Göta 61.26, B: Viktoria Ganterud 81 IF Göta 62.46. Höjd: Sofie Lundström 83 Västerås 160. Längd: A-C Söderbäck 532, Linda Svensson 83 Arvika 517. Kula: C Nilsson 1342, Karin Larsson 81 Garphyttan 1233.
F18 60mH: L Svensson 9.14, Åsa Ankerling 83 IF Göta 9.99. Kula: S Lundström 1207, Izabel Savic 83 IF Göta 1152, Karin Engström 83 IF Göta 1100.
F16 Höjd: Madelen Olsson 85 IF Göta 165, T Gustafsson 155. Längd: T Gustafsson 551.
F14 60m h2: Emma Björkman 86 IF Göta 8.11, F: E Björkman 8.11. Höjd: E Björkman 155, Cajsa Hedlund 86 Kil 155.
F13 Höjd: Zina Celhasic 87 Viking 154, Sofie Oskarsson 87 Viking 154.

SKELLEFTEÅ 20.1 (IPRK1)
M 1500m:
 Håkan Stenberg Skellefteå 4:08.20, Anton Hägglund 81 Skellefteå 4:09.44.
F18 1500m (mix): Signe Carlsson 83 Skellefteå 4:55.98.
F16 Stav: Katja Gustavsson 84 Skellefteå 270.

SOLNA 18.1 (Solna Friidrottsspel 1)
M 60m A: 
Berhane Haile Tureberg 7.09, Johan Jarnemark Vallentuna 7.22, X: B Haile 7.06, Fredrik Fransson Hellas 7.29. Längd: Jon Roos Östersund 669, Daniel Almgren Vallentuna 649.
K 60m A: Jessica Larsson Hässelby 7.84, Susanne Meckbach 82 Hammarby 7.96, Jenny Ljungkvist 83 Hammarby 8.00, X: J Larsson 7.94, S Meckbach 8.04, J Ljungkvist 8.05. Längd: J Larsson 599.

UMEÅ 16.1 (Nolia Cup 1)
M22 Längd: 
Mathias Frykholm IF Göta 693, David Frykholm IF Göta 688.
F18 60m: Erica Karlsson 82 IFK Umeå 8.18. Längd: Maria Eklund 82 Sundsvall 541.

VÄSTERÅS 15-16.1 (FC-mästerskap) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M 200m:
 Mikael Jakobsson 81 Örebro 22.19, Patrik Tellgren Örebro 22.93. 800m: Midhat Sujoldzic Råby-Rekarne 2:01.07, David Lindh 83 FK013 2:01.52. 3000m: Johan Lindgren FK013 8:57.10. 60mH: M Jakobsson 8.22, Martin Kruse Enköping 8.32. Höjd: Oscar Jonsson 81 Råby-Rekarne 192, Jerker Porat Örebro 186. Tresteg: Peder Sjöberg Fjugesta 1375, Håkan Eklund Råby-Rekarne 1340. Kula: Daniel Jonsson Råby-Rekarne 1696, Jerry Jönsson Nyköping 1541, M Jakobsson 1196.
P18 200m A: Oscar Karlsson 82 Västerås 23.03, Christian Dimitrijevic 82 Råby-Rekarne 23.04, Robert Sjödén 82 Västerås 23.18. Höjd: Jimmy Karlsson 83 Råby-Rekarne 186.
P16 800m: Olle Walleräng 85 Råby-Rekarne 2:00.03.
K 200m A: Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar 24.93, Jenni Gårdhage Västerås 26.43. 800m: Sofie Hallkvist 83 Ärla 2:18.75, Jenny Holmroos 86 Västerås 2:20.30. 3000m: Katarina Lindström IFK Umeå 9:42.90, Lisa Wallgren Hammarby 10:30.27, Helene Nilsson Start 10:44.57, Carin Jaxell Enhörna 10:51.27, Gabriella Ragnerstam 75 Start 11:13.38. 60mH: Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne 9.63, Maria Warensjö 83 Nyköping 9.95. Längd: Sofia Gustafsson Råby-Rekarne 579, J Jansson 522, Petra Johansson Västerås 520.
F18 200m A: Stina Smibacker 83 Enköping 26.15, Jessica Nyström 83 Råby-Rekarne 26.44. Stav: Sofie Lundström 83 Västerås 253. Längd: Kristin Nilsson 82 Katrineholm 520.
F16 200m A: Jenny Olsson 85 Glanshammar 26.69, Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne 26.70. Stav: Camilla Feretti 84 Ärla 243. Längd: Malin Marmbrandt 85 Enköping 538, Frida Hilmersson 84 Glanshammar 529, Hanna Larsson 84 Katrineholm 517, Susanna Diallo 84 Råby-Rekarne 514, Gabriella Lundwall 85 Westmannia 506, Marie Barenfeld 85 Glanshammar 502, Lisa Jansson 84 Västerås 502.
D a g   2
M 60m h1: Urban Gustafsson Upsala 7.13, h2: M Jakobsson 7.15, F: U Gustafsson 7.03, M Jakobsson 7.05. 400m: P Tellgren 51.21. 1500m: Fredrik Uhrbom Nyköping 3:59.06, Johan Näsman Söderköping 4:02.49, Johan Lindgren 4.10.64, Stefan Mörkberg Ärla 4:12.24, Oskar Kanmert Gustafsson 84 Ärla 4:13.47. Stav: Klas Persson Nyköping 423. Längd: U Gustafsson 683, Per Klofsten FK013 675, Erik Henrysson Fjugesta 637.
P18 60m F: O Karlsson 7.25. 400m A: R Sjödén 50.73, O Karlsson 51.87. Längd: Fredrik Holmér 83 Råby-Rekarne 638.
P16 Längd: Joni Peltomaa 84 Tjalve 645.
K 60m: E Barenfeld 7.69, Sofi Hildenborg Råby-Rekarne 7.84, Anna Lilja 81 Nyköping 8.14, Sara Erixon 81 Västerås 8.19. 400m: A Lilja 58.95, Anna Wiik Västerås 60.62, Maria Ekman 81 Västerås 62.72. 1500m: Lena Kullstam Råby-Rekarne 4:37.84, J Holmroos 4:50.11, S Hallkvist 5:01.52, G Ragnerstam 5:14.27. Höjd: Johanna Ruul 86 Tjalve 161. Kula: Karin Larsson Garphyttan 1252, Mikaela Johansson 84 Ärla 1091.
F18 400m: J Nyström 60.29. Höjd: S Lundström 164, Sabine Pettersson 82 Råby-Rekarne 161, Linda Hagberg 83 Örebro 156. Tresteg: S Pettersson 1032, Astrid Wettertröm 83 Nyköping 1003. Kula: S Lundström 1177, Cecilia Larsson 83 Katrineholm 973, Åsa Lundgren 82 Arboga 965.
F16 60m h2: H Larsson 8.16, F: H Larsson 8.10. 400m A: J Olsson 60.16, Linda Spetz 84 Södertälje IF 60.64. Höjd: L Jansson 156, H Larsson 156. Tresteg: S Sköldin 1134, L Jansson 1116, S Diallo 1076, F Hilmersson 1050, G Lundwall 1027.

MALMÖ 15-16.1 (Konsumspelen) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M 60m h1:
 Mikael Ahl Ullevi 6.90, Jakob T Christensen DEN 7.12, Jonas Fermfelt Ullevi 7.19, Thomas Lorentzon KA2 7.29, h2: Torbjörn Mårtensson Malmö 6.96, Henrik Z Jensen DEN 7.19, Assadullah Sadigi 81 Malmö 7.22, Rafael Askros 81 Ullevi 7.29, h3: Peter Häggström Ymer 6.88, Linus Malmborg Heleneholm 7.03, Gustav Lindström 81 Lund 7.11, h4: Anders Hansson Heleneholm 6.94, Peter Ahl Ullevi 6.97, Steffen Jörgensen DEN 7.13, Oscar Hed Mölndal 7.27, Martin Pålsson Heleneholm 7.28, h5: Christofer Sandein Mölndal 6.93, Robert Kronberg Kville 6.98, Carsten Nilsson Simrishamn 7.29, ... 5) Rikard Rasmusson Malmö 7.31, A: M Ahl 6.81, P Häggström 6.84, C Sandin 6.92, A Hansson 6.93, T Mårtensson 6.94, R Kronberg 6.96, P Ahl 7.00, L Malmborg 7.10, B: S Jörgensen 7.06, G Lindström 7.09, J Fermfelt 7.14, H Z Jensen 7.25. 400m A: Carl Gustav Mårtensson Malmö 51.05, Nikolaj Sörensen DEN 51.27, Andreas Persson Lund 51.41, B: Jonas Rönnberg Nyköping 50.30, Gustav Svensson 82 Simrishamn 52.30, C: Gabi Safi 81 Malmö 51.01. 1500m A: Göran Olofsson Eslöv 4:03.04, Johan Wettergren Kville 4:05.33, Johan Thornberg Helsingborg 4:06.75, Philip Wilhelmsson Malmö 4:09.95. Höjd: Per-Olof Malmqvist KA2 196, Andreas L Nilsson 81 Finish 193. Stav: Pawel Szczyrba 81 Malmö 515, Henrik Weisbach IFK Göteborg 460, Deniz Mahshid Örgryte 420, Charlie Lund Petersen 420, Christian Hulteberg Heleneholm 420, Alhaji Jeng 81 Örgryte X. Tresteg: Christian Haar Ullevi 1530, Elvir Rakovic Ullevi 1418, Daniel Norman Lund 1317. Kula: Jimmy Nordin Heleneholm 1836, Henrik Dagård KA2 1518, Staffan Jönsson Heleneholm 1444, Anders Wikander Helsingborg 1434, Jonas Forsberg Heleneholm 1414, Philip Åman Ullevi 1332, Andrus Klaar Spårvägen 1278, Peter Rosenlöf Lund 1278.
P18 60m h1: Philip Nossmy 82 Malmö 7.05, Johan Wissman 82 Helsingborg 7.14, h2: Linus Persson 82 Malmö 7.11, Erik Wilhelmsson 82 Helsingborg 7.23, h3: Daniel Persson 82 Malmö 7.02, A: D Persson 7.3m, P Nossmy 7.4m, L Persson 7.4m. Stav: Johan Fritz 82 Malmö 460, Gustaf Hultgren 83 Kalmar 440, Kaj Eklund 82 Stocksäter 400, David Abramczuk 82 Malmö 380, Martin Andersson 83 Malmö 360.
P16 Höjd: Johan Malm 84 Örgryte 185. Stav: Johan Carlsson 85 Malmö 430, Martin Wisnander 84 Malmö 400, Sebastian Zawadski 84 Malmö 360.
K 60m h1: Lena Berntsson Ullevi 7.59, Theresia Jonsson 82 Kalmar 7.81, Sara Westman Ullevi 7.93, Karin Nilsson 81 Lund 7.93, Maria Schlyter 80 Malmö 8.14, Ida Agering 81 Malmö 8.17, h2: Annika Amdunin Ullevi 7.56, Linda Fredriksson Rydö 7.84, Louise Höjland DEN 7.96, Emma Frostensson Skruv 8.02, Anna Larsson Ullevi 8.16, A: A Amundin 7.51, L Berntsson 7.59, T Jonsson 7.79, L Fredriksson 7.88, K Nilsson 7.93, L Höjland 7.96, S Westman 7.96, E Forstensson 8.12, B: A Larsson 8.13, M Schlyter 8.15. 400m A: Ellinor Stuhrmann Malmö 58.16, Caroline Gyllenhammar Helsingborg 59.28, E Frostensson 60.04, B: Anna Olofsson Eslöv 61.89. 1500m: Hanna Karlsson Malmö 4:34.66, Mia Larsson 81 Lund 4:41.75, Carita Mårtensson Björnstorp 4:53.56, Faton Sonko Trelleborg 4:55.45, Annika Sandberg 84 Trelleborg 5.09.77, Lina Jarbring 85 Södra Sandby 5:11.97. Längd: Camilla Johansson Växjö 628, L Fredriksson 563, Caroline Bryland Heleneholm 556, Sofie Andersson 81 Kville 538, Åse Mohlin Malmö 537, Sara Brankell 81 Mölndal 531, Malin Svensson Helsingborg 510.
F18 60m h1: Anna Berg 83 Ystad 8.02, h2: Petronella Dahlerus 83 Malmö 7.87, F: P Dahlerus 7.84, A Berg 8.10, Karina Johansen DEN 8.15. Längd: A Berg 525, K Johansen 614, Sara Isaksson 82 Helsingborg 509.
F16 60m h1: Daniela Lincoln Saavedra 84 Pallas 8.01, h2: Tove Åkerblom 85 Malmö 8.15, h3: Jenny Ljunggren 84 Helsingborg 7.78, Emma Salomonsson 84 Mölndal 8.16, A: J Ljunggren 7.88, T Åkerblom 7.99, D Lincoln Saavedra 8.02, E Salomonsson 8.09. Höjd: Jenny Gunnarsson 85 Finish 161, Cecilia Axelsson 84 Helsingborg 161, Elin Hansson 85 Kristianstad 161, Karin Rydh 85 Malmö 158.
D a g   2
M 200m A: 
A Hansson 21.66, J Wissman 21.83, Erik Wahn Helsingborg 22.52, B: P Nossmy 22.04, G Lindström 22.14, L Persson 22.79, C: S Jörgensen 22.69, M Pålsson 23.19, Paul Jung Malmö 23.19, D: A Persson 23.16, G Safi 23.48, F: P Szczyrba 23.69. 800m A: Martin Arnlid 82 Malmö 1:57.71, Berne Forzelius Malmö 1:58.16, Daniel Roth Malmö 1:58.53, Erik Emilsson 82 Malmö 1:59.00, Mathias Lindberg Malmö 1:59.21, Johan Nyqvist 81 Heleneholm 2:00.05, Robert Glembro Heleneholm 2:00.21. 3000m: Flemming Bjerre DEN 8:12.05, Johnny Jönsson Malmö 8.26.18, Göran Axelsson Malmö 8:26.90, Daniel Svensson Malmö 8:39.44, Toni Rovina Malmö 8:42.62. 60mH h1: Kronberg 7.76, T Lorentzon 8.19, R Askros 8.35, Patric Lindahl Pallas 8.37, h2: P Nossmy 8.21, Joakim Blaschke KA2 8.34, Alexander Ljunggren 81 Helsingborg 8.43, F: R Kronberg 7.76, P Nossmy 7.98, T Lorentzon 8.21, A Ljunggren 8.26, R Askros 8.48, J Blaschke & P Lindahl ej start. Längd: Anton Andersson 81 Halmstad 714, Reinhold Andersson Klippan 712, L Malmborg 706, A Klaar 655, Jimmy Palm Helsingborg 648, Sören T Madsen DEN 640.
P18 Höjd: Kevin Mijdema 82 Lund 198, Max Lundin 82 Heleneholm 195, Christer Johansson 82 Örgryte 192, Emil Belfrage 82 Ullevi 192, Joel Spolén 83 Örgryte189. Längd: L Persson 670, Tobias Nilsson 83 Heleneholm 638, G Svensson 631.
P16 800m A: Niklas Wiberg 85 Färjestaden 2:02.90.
K 200m A: L Berntsson 25.09, J Ljunggren 25.36, T Åkerblom 25.87, K Nilsson 25.98, B: A Berg 26.24, L Höjland 26.31, C Gyllenhammar 26.73, C: Kaisa Ulfsdotter 83 Finish 26.31, M Schlyter 26.63, I Agering 26.72, D: Maria Rendin 82 Malmö 27.35. 800m: H Karlsson 2:13.04, Kajsa Haglund 81 Heleneholm 2:13.21, Erica Mårtensson Växjö 2:20.76. 60mH: L Fredriksson 9.00, Malin Jeppsson 81 Lund 9.28, S Westman 9.34, Malin Svensson Helsingborg 9.78. Stav: Vala Flosadottir Malmö 410, Linda Persson 81 Växjö 350, Sandra Ribba Örgryte 330, Annika Berntsson Ullevi 330, Linnea Weding Holmgren Hälle 300, Louise Landqvist 83 Göteborgs KIK 285. Tresteg: Anna Wiberg 82 Mölndal 1311, Cecilia Larsson Malmö 1142, Maria Berggren 82 Göteborgs KIK 1116. Kula: Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden 1286, M Svensson 1164, L Ferdriksson 1072, Tine Sand DEN 1008.
F18 60mH: K Ulfsdotter 92.6, Hanna Kensfors 82 Göteborgs KIK 9.67, K Johansen 9.71. Stav: M Rendin 380, Charlotte Karlsson 82 Malmö 370. Kula: Charlotta Åberg 83 Färjestaden 974, Christel Nordin 83 Eslöv 964.
F16 Stav: Desirée Dahlgren 84 Malmö 320, Christina Garametsos 86 Malmö 270, Tracey Andersson 84 Trelleborg 260. Längd: D Lincoln Saavedra 555, Pernilla Tornemark 85 Kristianstad 527, K Rydh 519, J Gunnarsson 514, Michelle Klugman 84 Malmö 502.

SÄTRA 15-16.1 (Scandic Indoor Games) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M 60m h1:
 Patrik Strenius KA2 6.94, Mathias Krigh Spårvägen 7.18, h2: Johan Engberg 81 Finspång 7.02, Anders Boyacioglu Huddinge 7.09, Anders Svanholm Brännan 7.29, h3: Joakim Öhman Hellas 6.93, Rikard Sundelin 81 Södertälje IF 7.04, Roger Molinder Hammarby 7.24, h4: Berhane Haile Tureberg 6.94, Magnus Åhlén IF Göta 7.04, Ali Sabouri Upsala 7.08, Fredrik Fransson Hellas 7.23, F: J Öhman 6.81, P Strenius 6.87, J Engberg 6.93, B Haile 6.93, R Sundelin 6.98, A Sabouri 7.04, A Boyacioglu 7.05, M Åhlén 7.05. 400m A: Peter Andersson Täby 49.43, Jacob Stafstedt IF Göta 49.44, Albin Johansson 81 Hammarby 50.61, B: Anders Wistam Hellas 50.74, Magnus Wallberg Hässelby 50.87, Roger Asplund Södertälje IF 51.40, C: Mikael Alfredsson IF Göta 51.80, Joakim Lagergren 81 Södertälje IF 52.23, Said Smahi Spårvägen 52.60. 1500m: Kent Claesson Skillingaryd 3:50.23, Niklas Österberg Rånäs 3:53.24, Michael Öhman Bollebygd 3:53.36, Bill Krohn Flemingsberg 4:01.26, Peter Johansson Brittatorp 4:04.83, Martin Öhman 81 Hässelby 4:11.29, Björn Axelsson Hammarby 4:13.47. Höjd: Erik Sikström Lidingö 202, Demola Rieke Spårvägen 197, Jimmy Nordwall 81 Hammarby & Johan Redborg 81 Tureberg 187. Tresteg: Lars Häggberg Huddinge 1431, J Redborg 1317. Kula: Andreas Gustafsson Hagen 1792, Manuel Brändeborn Råby-Rekarne 1759, Linus Bernhult Huddinge 1642, Axel Bernhult Huddinge 1395.
P18 60m h1: Andreas Liljemark 82 Hässelby 7.24, Martin Skeppstedt 82 Hammarby 7.26, h2: Jan Olszowy 82 Spårvägen 7.11, F: J Olszowy 7.09, A Liljemark 7.24, M Skeppstedt 7.25. 1500m: Henrik Nyström 82 Västerås 4:12.70. Tresteg: Kalle Saarvanto 82 Norrköping 1316.
K 200m A: Sofi Hildenborg Råby-Rekarne 25.08, Helene Nordquist Täby 25.26, Nadja Petersen Huddinge 25.37, B: Paulina Orell 81 Norrköping 25.94, Kristina Blomstrand 82 Norrköping 26.39, Louise Wenngren Spårvägen 26.83. 60mH A: Maria Richtnér Spårvägen 8.78, Malin Ericsson Enköping 8.87, Åsa Carlsson Spårvägen 8.97, Anna-Karin Byström 81 IF Göta 9.12, Anna Marberg 81 Trollhättans SK 9.22, B: Jeanette Hansson Eslöv 9.24, Lina Engren Hässelby 9.35, Lina Ericsson Växjö 9.39, Sara Carlsson Huddinge 9.41. Stav: M Ericsson 368, Helena Gissle Spårvägen 343, Alissa White Hässelby 333, Anna Björkman 81 Lidingö 313, Sofie Lissäng Hammarby 303, Jenny Östlund 84 Hässelby 303, Marie Wasserman 82 Hammarby 273, Caroline Fougman 84 Gefle 263. Längd: Marie Åhlander Spårvägen 587, Jessica Palm 82 IF Göta 558, J Hansson 548, L Ericsson 537, Angelica Ström 81 Tierp 520, Anna Folino Kville 505.
F18 400m A: Jenny Ljungkvist 83 Hammarby 56.52, K Blomstrand 57.76, Hanna Bremler 83 Tyresö 58.79, Linn Göransson 83 Täby 59.16, B: Linda Ruud 82 Hagunda 61.33, Sophie Fitinghoff 82 Hammarby 61.38. 60mH: Anna Seleznova 83 Huddinge 9.34, S Fitinghoff 9.69, Åsa Ankarling 83 IF Göta 9.80. Längd: A Selezniva 561, Linda Svensson 83 Arvika 519, Caroline Larsson 83 Norrköping 509.
F16 60m: Malin Nordqvist 84 Hässelby 8.07. 1500m: Sofie Eklund 84 Tumba 5:00.57, Hanna Ahlin 84 Gefle 5:00.64. Stav: J Östlund 283, C Fougman 273, Jessika Andersson 84 Gefle 253.
F15 60m h3: Therese Gustafsson 85 Kil 8.17, F: T Gustafsson 8.12.
F14 60m h4: Emma Björkman 86 IF Göta 8.12, F: E Björkman 8.10, Helena Norberg 86 Huddinge 8.18. Höjd: E Björkman 160.
D a g   2
M 200m h1: 
J Olszowy 22.66, P Andersson 22.88, F Fransson 22.97, h2: A Boyacioglu 22.58, M Wallberg 22.96, h3: M Åhlén 22.13, T Nikitin 22.35, Aristide Bamane 82 Spårvägen 23.20, h4: J Lundqvist 22.60, A Svanholm 23.06, F: A Boyacioglu 22.23, J Lundqvist 22.43, T Nikitin diskv, M Åhlén ej start. 800m: A Johansson 1:54.86, Michael Öhman 1:55.18, N Österberg 1.55.94, Cédric Schwartzler Sthlms Studenter 2:00.67. 60mH: J Öhman 7.93, Henrik Värendh Spårvägen 8.19, Martin Kruse Enköping 8.30, J Lundqvist 8.60, Johan Szabo 81 Danderyd Athl 9.40. Stav: Martin Eriksson Hässelby 545, Rickard Nygårds Gefle 471, Andreas Bonin 81 Alunda 463, Anders Edvinsson Spårvägen 463, Fredrik Skoglund 81 Lidingö 443, Johan Papas 81 Solna 413, ... Michael Hoffer Lidingö & Bo Jacobsson Gotland X. Längd: Daniel Almgren Vallentuna 657, Fredrik Strandberg 80 IF Göta 654, Johan Blidberg 81 Hässelby 641.
P18 400m A: Andreas Mokdasi 84 Hässelby 50.81. Höjd: Tomas Weis 82 Upsala 191, Jimmy Karlsson 83 Råby-Rekarne 191, David Fridell 83 Danderyds SK 188. Längd: Carl Bergfeldt 82 IF Göta 642.
P16 200m A: Björn Johansson 84 Trollhättans SK 23.35, Rasmus Olofsson 84 Hässelby 23.44.
K 60m h1: Emma Rienas 82 Filipstad 7.79, H Nordquist 8.02, Sara Ullskog Södertälje IF 8.07, h2: Jessica Larsson Hässelby 7.79, N Petersen 7.93, Å Carlsson 8.03, A Marberg 8.07, F: E Rienas 7.61, J Larsson 7.85, N Petersen 7.93, H Nordquist 7.95, S Ullskog 8.13, A Marberg 8.17. 400m A: Therese Ahlepil Rånäs 57.71, K Blomstrand 57.94, P Orell 59.09, B: L Wenngren 59.52. 1500m: H Bremler 4:47.20, Susanna Wiström Sundbyberg 4:53.27, Martina Högberg 81 Täby 5:00.49, Marie Nilsson IF Göta 5:02.23. Höjd: Lena Johansson Hässelby 170, J Hansson 160. Tresteg: M Åhlander 1291, Anna Andersson KA2 1258. Kula: M Richtnér 1330, J Hansson 984.
F18 60m: Jessica Palm 82 IF Göta 7.82, Helén Holmgren 83 Arvika 7.98, L Svensson 8.03. Höjd: Stina Bohgard 82 Tureber 160, Helena Redborg 83 Tureberg 160. Tresteg: C Larsson 1080, Moa Bergsten 83 Hammarby 1010.
F16 200m A: Mikaela Gahnberg 84 Tureberg 26.83. Höjd: Madelen Nylander 84 Örbyhus 158, Charlotte Schönbeck 84 Lidingö 155. Längd: M Nylander 540, Viktoria Gustafsson 84 Hässelby 508, Jennie Hurkmans 84 Tureberg 502.
F15 200m A: T Gustafsson 26.06, E Björkman 26.55. Höjd: Madelen Olsson 85 IF Göta 167, Lina Skoglund 85 Tureberg 164, Camilla Westerlund 85 Huddinge 155. Längd: T Gustafsson 572, Malin Marmbrandt 85 Enköping 529.

GÖTEBORG/FH 15-16.1
D a g    1
M Längd:
 Indrek Kaseorg EST 672, Mikk Joorits EST 662, Fredrik Rogö Habo 635.
P18 Längd: Christoffer Thomée 82 Sävedalen 635.
K Längd: Laine Rohtla Örgryte 541, Sofie Anefors Örgryte 512.
D a g   2
M 60mH:
 I Kaseorg 8.0m, Fredrik Wållgren Mölndal 8.2m, Mikk Joorits EST 8.7m. Kula: I Kaseorg 1452.
K 60mH: Sofie Anefors Örgryte 8.8m.

PITEÅ 15.1 (Öppna IDM)
M 200m:
 David Bergdahl Falun 23.10. 800m: Jonas Nilsson 80 Riviera 2:00.91. 3000m: J Nilsson 8:48.6m. 60mH: Stefan Heinås Riviera 7.8m, D Bergdahl 8.0m, Jens Lidström Riviera 8.1m. Höjd: Magnus Johansson Riviera 200, Björn Markström Luleå 190, Jonas Lundström 84 Skellefteå 185, Mikael Holmström Luleå 185. Stav: Jesper Andersson Luleå 370. Längd: Claes Ögren 82 Skellefteå 633, Mattias Lindgren Luleå 626.
K 60m: Sandra Lagerskog Riviera 8.16, Lisa Norlin 83 Riviera 8.18. 60mH: L Norlin 9.38. Tresteg: Ida Dufva 82 Nedre Soppero 1134, Marlene Häggström 84 Nedre Soppero 1030. Kula: Helena Engman Riviera 1632, S Lagerskog 992.

ÖSTERSUND 15.1 (DM)
M 60m h1:
 Henrik Ögren Östersund 6.8m, h2: Fredrik Lindberg Östersund 6.8m, h3: Per Bergman Tureberg 6.9m, Joachim Ögren 81 Östersund 6.9m, F: F Lindberg 6.7m, H Ögren 6.7m. 60mH h1: H Ögren 8.0m, Paul Ragnvaldsson Strömsund 8.1m, h2: F Lindberg 7.8m, P Bergman 8.3m, F: F Lindberg 7.6m, H Ögren 7.7m. Höjd: H Ögren 195, Lars Olsson 83 Östersund 190. Längd: Jon Roos Östersund 704, H Ögren 686. Tresteg: J Roos 1353. Kula: Daniel Ragnvaldsson Strömsund 1396, Hans Källén Strömsund 1391, Johannes Norrby Östersund 1369, David Berglund Östersund 1332, Jens Edler Östersund 1284.
K 60m: Maria Eriksson Hammerdal 7.6m. 60mH: M Eriksson 8.5m. Tresteg: Lisa Edqvist 82 Frösön 1029. Kula: Sofia Renman 83 Östersund 1229.

FALUN 15.1 (Bilmetrospelen)
M 60m h1:
 Joakim Lundqvist 81 Gefle 7.07, Mahmoud Adla Gefle 7.20, h2: Jon Andersson Falun 7.20, Andreas Hedström 81 Falun 7.23, Oscar Forsberg 82 Falun 7.28, h3: Björn Lundin 82 Gefle 7.15, Pontus Nylund 83 Mora 7.23, h4: Nasser Sebabi 82 Hofors 7.13, Daniel Sjans 83 Kvarnsveden 7.27, F: J Lundqvist 7.04, B Lundin 7.06, N Sebabi 7.07, M Adla 7.15, J Andersson 7.19, P Nylund 7.23. 800m: J Andersson 1:53.56, Fredrik Rohlén Falun 1:56.27, Andreas Rehnborg Hässelby 1:56.92, Patrik Söderkvist Falun 2:00.96. 3000m: Per Möller Kvarnsveden 8:50.32, Martin Söderberg Hakarpspojkarna 8:50.36, Andreas Hårrskog Mora 8:52.18. 60mH: Patrik Melin Gefle 8.48, J Lundqvist 8.50, Johan Wiklund 81 Luleå 8.73. Höjd: Daniel Hansson 83 Rånäs 190. Längd: Markus Ottesen 81 Falun 686, N Sebabi 641. Kula: David Johansson Ludvika 1474, Johan Persson Falun 1459, Andreas Olsson Heby 1434, Mattias Jons 82 Järvsö 1292.
K 60m h1: Susanna Kallur 81 Falun 7.55, Pernilla Allvin Falun 7.85, Linda Olsson 81 Falun 7.94, Hanna Ledin 83 Sundsvall 8.17, h2: Ulrika Johansson Söderhamn 7.92, Linda Wijkander 83 Klippan 7.98, Annika Larsson Kil 8.10, h3: Jenny Kallur 81 Falun 7.53, Anna Sauhke 83 Kvarnsveden 8.15, F: J Kallur 7.51, S Kallur 7.55, P Allvin 7.85, U Johansson 7.91, L Olsson 8.01, L Wijkander 8.03. 800m A: L Olsson 2:17.25, Jenny Isberg Kvarnsveden 2:19.27, Lisa Nauclér 84 Järvsö 2:19.88, Petra Kindlund 85 Falun 2:22.03. 60mH A: S Kallur 8.26, J Kallur 8.47, Lina Quick Strand 8.76, Carola Janson Kil 9.02, Karin Funke Gefle 9.08, A Sauhke 9.42, B: Sophie Ohlsson 82 Gefle 9.79, Emma Allvin 81 Gefle 9.93. Höjd: S Ohlsson 160, E Allvin 155. Stav: Therese Axelsson 83 Katrineholm 295, Klara Persson Upsala 255. Längd: L Quick 615, K Funke 565, Ann-Charlotte Söderbäck 81 Kil 543, A Sauhke 518. Kula: Linda-Marie Mårtensson Hässelby 1635, L Wijkander 1114, Katrin Nordkvist 84 Heros 1055.
F16 60m h2: Linn Malmo 84 Gefle 7.96, Emma Agerbjer 85 Söderhamn 8.13, F: L Malmo 7.90, E Agerbjer 8.04, Lena Wendel 85 Falun 8.19. Längd: Sara Rydén 85 Djurmo-Sifferbo 522, Nuulu Ndiwabene 84 Hofors 514.

KLINTEHAMN 9.1
M Höjd: 
Erik Larsson Gotland 185.
P18 Höjd: Gustav Melén 82 Gotland 185.

SÄTRA 9.1
M Stav: 
Christer Holger Huddinge 471, Michael Hoffer Lidingö 441, Bo Jacobsson Gotland 401, Fredrik Skoglund 81 Lidingö X.
K Stav: Malin Ericsson Enköping 367, Helena Gissle Spårvägen 341, Alissa White Hässelby 321, Anna Björkman 81 Lidingö 311, Marie Wasserman 82 Hammarby 281.

VÄXJÖ 9.1 (Växjöspelen)
M 60m h1: 
Ulf Jonsson Hovslätt 7.11, Noah Likhaya Rånäs 7.13, F: N Likhaya 7.08, U Jonsson 7.12. 60mH: Håkan Jedhammar 81 Gnistan 8.88, Ola Olsson 81 Udd 8.97. Höjd: Tobias Svensson Wärnamo 196. Stav: H Jedhammar 475, Fredrik Ask 81 Skruv 417. Längd: Anton Andersson 81 Halmstad 704. Kula: Johan Pyrell Växjö 1363, Fredrik Ahlström Växjö 1303.
P18 60m h1: John Lundvik 83 Växjö 7.11, F: J Lundvik ej tid (målkamera ur funktion, rullande tid visade 7.09). Stav: Henric Stodell 82 Skruv 417.
K 60m: Linda Fredriksson Rydö 7.82, Emma Frostensson Skruv 8.10. 60mH: Lina Ericsson Växjö 9.50. Höjd: L Ericsson 159. Stav: Linda Persson 81 Växjö 350. Längd: Verona Hummel Skruv 539. Tresteg: Åsa Samuelsson Växjö 1037. Kula: Maria Turunen Skruv 1187, L Ferdriksson 1064.
F18 60m: Carolina Klüft 83 Växjö 7.75, Theresia Jonsson 82 Kalmar 7.84, Lina Sandberg 83 Hovslätt 8.15. 60mH: L Sandberg 9.49. Stav: Karolina Syrén 82 Hovslätt 290. Längd: Kajsa Levin 83 Tranås 524. Tresteg: K Levin 1121, Emma Gustavsson 83 Växjö 1055. Kula: Rebecka Kvist 83 Alvesta 1174, C Klüft 1118, Anna Mörstam Växjö 1036.
F16 Höjd: Madelen Olsson 85 IF Göta 161. Stav: Ida Glemne 84 Växjö 290. Längd: Sofia Klüft 85 Växjö 539. Tresteg: Karin Rydh 85 Malmö 1072, Klara Granström 84 Växjö 1062, M Olsson 1030, Therese Olsson 85 Växjö 1026.

LULEÅ 8-9.1 (Arcusspelen) - OBS: Överlång bana!
D a g   1
M 60m: Stefan Heinås Riviera 7.16. Längd: Per Lindberg Örebro 637.
K 60m h1: Hanna Brännström 82 Luleå 8.04, Sandra Lagerskog Riviera 8.06, h2: Leena Huhta FIN 8.20, F: S Lagerskog 8.02, H Brännström 8.04, L Huhta 8.05. Längd: H Brännström 535. Tresteg: Ida Dufva 82 Nedre Soppero 1172, Marlene Häggström 84 Nedre Soppero 1088, A Nilsson 1036.
F16 Stav: Katja Gustavsson 84 Skellefteå 290.
F14 60m: Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå 8.15.
D a g   2
M 200m: David Bergdahl Falun 22.63. 60mH: S Heinås 8.19, Jens Lidström Riviera 8.67, P Lindberg 8.99, Juha Sipilä FIN 9.11. Höjd: Björn Markström Luleå 190. Kula: Martin Öhman 81 Vingarna 1287.
P16 Höjd: Jonas Lundström 84 Skellefteå 190.
K 200m A: H Brännström 26.08, L Huhta 26.72, B: Lisa Norlin 83 Riviera 26.85, S Lagerskog 26.92. 60mH: H Brännström 9.10, Amanda Nilsson 83 Skellefteå 9.91. Höjd: H Brännström 153, Eva-Lena Nordlund 64 Piteå 153. Kula: Helena Engman Riviera 1605, H Brännström 1142, Emma Ross 82 Boden 1044.
F16 Höjd: Sandra Asplund 85 IFK Umeå 156.

GÄVLE 8.1
M Stav: 
Daniel Larsson 397.
F16 Stav: Caroline Fougman Gefle 277, Jessika Andersson 84 Gefle 267.

VÄSTERÅS 8.1 (UDM) - Till fullständiga resultat
M 200m: Robert Sjödén 82 Västerås 23.30, Kristoffer Eklund 80 Kungsängen 23.32, Bernard Ndolo Västerås 23.68.
K 200m A: Sofi Hildenborg Råby-Rekarne 24.84, Jennie Gårdhage Västerås 26.33, Jessica Nyström 83 Råby-Rekarne 26.70.
F14 800m: Jenny Holmroos 86 Västerås 2:19.21.

NYBRO 6.1 (Hindens Trettondagsträff)
K Kula: 
Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden 1313.
F18 Kula: Charlotte Åberg 83 Färjestaden 1012.
F16 Höjd: Anna Nordström 84 Kalmar 160.

ESKILSTUNA 6.1 (Ärlaspelen) - Till fullständiga resultat
M 60m h1: Joakim Lundqvist 81 Gefle 7.14, Mahmoud Adla Gefle 7.23, h2: Anders Boyacioglu Huddinge 7.12, h3: Berhane Haile Tureberg 7.03, F: B Haile 6.98, A Boyacioglu 7.00, J Lundqvist 7.12, M Adla 7.18. 200m A: Christian Dimitrijevic 82 Råby-Rekarne 23.35, B: Oscar Tidblom Norrköping 23.72, Andreas Jansson 83 Gefle 23.77. 3000m: Johan Näsman 73 Söderköping 8:41.53 (debut??), Fredrik Uhrbom Nyköping 8:42.97, Per Möller Kvarnsveden 8:52.26, Johan Lindberg Hagunda 8:52.82, Henrik Nyström 82 Västerås 8:54.24, Abdirahman Abdi Dahir Sköldinge 8:54.30. Längd: Mattias Sunneborn Lidingö 748, Nebez Kurban Lidingö 728, Per Klofsten 013 Athl 652. Kula: Manuel Brändeborn 1797, Jerry Jönsson Nyköping 1514, Patrik Melin Gefle 1480, David Johansson Ludvika 1469, Tony Settle Råby-Rekarne 1350.
P18 60m F: Björn Lundin 82 Gefle 7.20, A Jansson 7.31.
K 60m h1: Anna Lilja 81 Nyköping 8.15, h2: Anna Westerberg Norrköping 7.76, Kristina Blomstrand 82 Norrköping 8.17, h3: Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar 7.74, Karin Funke Gefle 8.09, Paulina Orell 81 Norrköping 8.13, F: A Westerberg 7.74, E Barenfeld 7.78, K Funke 7.99, P Orell 8.04, A Lilja 8.15, K Blomstrand 8.17. 200m A: A Westerberg 25.03, E Barenfeld 25.48, B: P Orell 25.87, K Blomstrand 26.02, C: A Lilja 26.45, Jessica Nyström 81 Råby-Rekarne 26.93. 800m: Flo Jonsson Ärla 2:16.19. Längd: Therese Gustafsson 85 Kil 551, K Funke 548, Caroline Larsson 83 Norrköping 514, Sophie Ohlsson 82 Gefle 509, Jennie Hurkmans 84 Tureberg 500. Kula: Marie Hilmersson 81 Hässelby 1125, Åsa Lundgren 82 Arboga 1015, Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne 1007.
F16 60m h2: T Gustafsson 8.19, F: T Gustafsson 8.14.

VÄXJÖ 4-5.1 (Agne Open) - OBS: Överlång bana
D a g   2
K Femkamp: 
Linda Fredriksson Rydö bröt (9.03 154 1070 563), Lina Ericsson Växjö bröt (9.55 157 995 531).
F18 Femkamp: Carolina Klüft 83 Växjö 4.173 (8.86 181 1115 596 2:21.63), Nadja Casadei 83 KA2 3.380 (9.45 163 1006 486 2:26.60), Anna Mörstam 83 Växjö 3.359 (9.82 160 1094 503 2:27.96).
F16 Femkamp: Sofia Klüft 85 Växjö 3.270 (bl a 535 & 153), Ida Glemne 84 Växjö 3.181 (bl a 510 & 153).

GÄVLE 2.1
M Stav: 
Daniel Rosengren Gefle 391, Daniel Larsson Gefle 386.
F16 Stav: Caroline Fougman 84 Gefle 266, Jessika Andersson 84 Gefle 266.

SÄTRA 31.12 (The End)
M 60m A: 
Berhane Haile Tureberg 6.98, Anders Boyacioglu Huddinge 7.04, Aristide Bamane 82 Spårvägen 7.30, Johannes Vock 82 Hässelby 7.32, X: B Haile 6.94, A Boyacioglu 6.98, A Bamane 7.25. Stav: Martin Eriksson Hässelby 541, Anders Edvinsson Spårvägen 481, Zbigniew Jakobschy Spårvägen 461. Längd: Mattias Sunneborn Lidingö 720, Michael Hoffer Lidingö 710, Nebez Kurban Lidingö 699, Andrus Klaar Spårvägen 656. Kula: Linus Bernhult Huddinge 1640, M Hoffer 1410, A Klaar 1252, M Sunneborn 1208.
K Stav: Malin Ericsson 80 Enköping 359. Längd: Kristin Nilsson 82 Katrineholm 519. Kula: Maria Richtnér Spårvägen 1274.
F18 Längd: Angelica Ström 81 Tierp 528.
F16 Längd: Madelen Nylander 84 Örbyhus 548,  Sara Wikström Hässelby 84 Hässelby 504.

FALUN 31.12 (Fem i tolv)
M 400m A:
 Jon Andersson 80 Falun 49.71, Fredrik Rohlén Falun 51.36.
K 800m: Linda Olsson 81 Falun 2:17.35, Jenny Isberg Kvarnsveden 2:19.73.

ESKILSTUNA 27.12
K 200m A: 
Sofi Hildenborg Råby-Rekarne 25.05, Jessica Nyström 83 Råby-Rekarne 26.58, Hanna Larsson 84 Katrineholm 26.89, B: Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne 26.95.

GÄVLE 26.12
M Stav:
 Rickard Nygårds Gefle 445.
F16 Stav: Caroline Fougman 84 Gefle 275, Jessika Andersson 84 Gefle 275.

UMEÅ 18.12 (Tomte Games) - Till fullständiga resultat
M 60m h1: David Hedström Skellefteå AIK 7.13, Per Bergman Tureberg 7.24, F: D Hedström 7.12, P Bergman 7.20, Paul Ragnvaldsson Strömsund 7.29. 800m: Joel Bodén 83 Skellefteå AIK 1:59.20, Daniel Westerberg 82 Åkullsjön 2:00.82. 3000m: Ludvig Edman Skellefteå AIK 8:40.33, Rikard Hedelin IFK Umeå 8:40.63, Tony Berglund IFK Umeå 8:44.10. 60mH: Daniel Rosengren Gefle 8.94. Höjd: David Frykholm 80 IF Göta 195. Stav: D Rosengren 390, Börje Almqvist Skellefteå AIK 380. Längd: D Frykholm 711, Mathias Frykholm IF Göta 688. Kula: Daniel Hedström Valbo 1394, Daniel Ragnvaldsson Strömsund 1367, Mikael Snällfot 80 Nedre Soppero 1268.
K 60m: Erica Karlsson 82 IFK Umeå 7.99. 200m: Annica Hägglund 81 Brännan 26.56, Åsa Nilsson 83 Vännäs 26.66. 800m: Signe Carlsson 83 Skellefteå AIK 2:21.60. 3000m (mix): Katarina Lindström IFK Umeå 9:44.66, Jessica Öberg Skellefteå AIK 10:29.23, Pia-Maria Mohlin Skellefteå AIK 10:55.40. 60mH: Hanna Brännström 82 Luleå 9.00, Amanda Nilsson 83 Skellefteå 9.64, A Hägglund 9.77. Stav: Katja Gustavsson 84 Skellefteå AIK 280. Längd: Josefin Åkerstedt 82 Sollefteå 510, Malin Wiik 83 Sundsvall 509, Veronica Karlsson 80 Strömsund 504. Tresteg: Maria Eklund 82 Sundsvall 1223, Linda Aguzey 85 Sundsvall 1072, Tina Nordstrand 81 Vingarna 1041. Kula: Sofia Renman 83 Östersund 1183, Karin Åkerstedt Ragunda 1076, Emma Ross 82 Boden 1063, V Karlsson 1051.
F16 60m: Joni Winter 84 Sundsvall 8.20. 200m: J Winter 26.46. Höjd: K Gustavsson 155.
F14 60m: Lina Rönnkvist 86 Skellefteå AIK 8.20.

GÖTEBORG/FH 11-12.12 (Adventsspelen) - Till fullständiga resultat
D a g   1
F16 60m:
 Nanna Sacko Nilsen 84 Göteborgs KIK 8.03. Tresteg: Amy Quinones 84 Göteborgs KIK 11.14, Doreen Nagawa 82 Ullevi (u t) 1088, Johanna Jönsson 84 Orient 1050.
F15 60m h2: Mfon Etim 85 Angered 8.06, Jessica Rydin 85 Tingberg 8.07, F: M Etim 7.98, J Rydin 8.06. Höjd: J Rydin 155. Tresteg: M Etim 1146, Zeituni Baraka 85 Göteborgs KIK 1123, Moa Larsson 85 Orient 1060, Lisa Ledenvall 85 Göteborgs KIK 1032.
D a g   2
F16 Stav:
 Sara Josefsson 84 Kville 295.
F14 200m A: M Etim 25.89, J Rydin 26.08. Längd: J Rydin 514, Susanne Pettersson 85 Göteborgs KIK 505.
F13 Stav: Louise Lundin 87 Göteborgs KIK 245.

SÄTRA 11-12.12 (Löplabbet Games)
D a g   1
M Stav: 
Anders Edvinsson Spårvägen 460, Bo Jacobsson Gotland 400, Rickard Nygårds Gefle & Zbigniew Jakobschy Spårvägen X.
M22 400m A: Albin Johansson 81 Hammarby 50.27, Roger Asplund Södertälje IF 50.62, Joakim Lagergren 81 Södertälje IF 51.09. Stav: Rickard Borgqvist 81 KA2 480, Andreas Bonin 81 Alunda 450. Längd: Johan Blidberg 81 Hässelby 663, Johan Helin Lidingö 638.
P16 Längd: Joni Peltomaa 84 Tjalve 644.
K22 400m: Hanna Bremler 83 Tyresö 58.93, Hanna Peterson 80 Södertälje IF 59.64. 60mH: Malin Ericsson 80 Enköping 9.22, Ellen Valgeborg 83 Enköping 9.86.
F18 Höjd: Helena Redborg 83 Tureberg 160. Kula: Anna Seleznova 83 Huddinge 1025.
F14 Höjd: Camilla Silander Danderyd Athl 155.
D a g   2
M22 60m h1: 
Rikard Sundelin 81 Södertälje IF 7.10, F: R Sundelin 7.08. 200m A:  Magnus Aare Danderyd Athl (u t) 22.62. Höjd: Johan Redborg 81 Tureberg 197, Jimmy Nordwall 81 Hammarby 195, Oskar Jonsson 81 Råby-Rekarne 195, Peter Blom Lidingö 191, Markus Widarsson 81 Österhaninge 189. Kula: Thomas Hirvonen 80 Tureberg 1466.
P18 200m A: Felipe Padilla 82 Ludvika 23.18.
P16 200m A: Andreas Mokdasi 84 Hässelby 23.33.
K22 60m: Karin Hellegren 80 Södertälje IF 7.94. Stav: Malin Ericsson 348. Längd: Angelica Ström 81 Tierp 507.
F18 60m: Angelica Jerndahl 83 Bålsta 8.20. 200m A: Stina Smibacker 83 Enköping 26.32, Linn Göransson 83 Täby 26.96, B: Jessica Nyström 83 Råby-Rekarne 26.65. 800m: H Bremler 2:18.97, Petra Kjellson 82 Spårvägen 2:19.31, Martina Högberg 81 Täby (F18) 2:21.65. Längd: Anna Seleznova 83 Huddinge 551, Kristn Nilsson 82 Katrineholm 523, Marie Eriksson 82 Katrineholm 523.
F16 60m h2: Jessica Samuelsson 85 Boo 8.18, h3: Malin Nordqvist 84 Hammarby 8.10, F: J Samuelsson 8.07, Jannice Sundqvist 85 Brännan 8.11. 200m A: J Samuelsson 26.70. Stav: Jenny Östlund 84 Hässelby 310. Längd: Malin Marmbrandt 85 Enköping 541, Jennie Hurkmans 84 Tureberg 500.

VÄXJÖ 11.12 (Luciasprinten)
M 60m h2: 
John Lundvik 83 Växjö 7.12, Håkan Jedhammar 81 Gnistan 7.26, A: J Lundvik 7.10, H Jedhammar 7.16. 60mH: Magnus Lönqvist 80 Habo 8.52, H Jedhammar 8.80.
K 60m h1: Emma Frostensson Skruv 8.01, h3: Linda Fredriksson Rydö 7.89, h4: Veronica Fransson Hälle 7.73, A: V Fransson 7.69, L Fredriksson 7.86, E Frostensson 8.10, Emma Magnusson 85 Växjö 8.15. 60mH: L Fredriksson 8.95, Anna Mörstam 83 Växjö 9.72, Linda Persson 81 Växjö 9.73.

ÖREBRO 11.12 (Team Sportia-Spelen) - Till fullständiga resultat
F14 60m: Emma Björkman 86 IF Göta 8.13. Höjd: E Björkman 157.

ÖREBRO 5.12 Till fullständiga resultat
M 200m A: Patrik Tellgren Örebro 23.05. Höjd: Jerker Porat Örebro 195. Tresteg: Martin Olsson 82 Katrineholm 1297.
K 60m: Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar 7.75, Hanna Larsson 84 Katrineholm 8.05. 200m A: E Barenfeld 25.96, B: Jenny Olsson 85 Glanshammar 26.99. Höjd: Linda Hagberg 83 Örebro 162. Tresteg: Kajsa Levin 83 Tranås 1165.

GÖTEBORG/FH 4-5.12 (Julklappsjakten) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M 60m h1: 
Oscar Tidblom Norrköping 7.17, Rafael Askros 81 Ullevi 7.29, h2: Peter Ahl 80 Ullevi 7.01, Nilton Oliveira 80 Alingsås 7.27, h3: Rikard Sundelin 81 Södertälje IF 7.06, Daniel Nunez Ullevi 7.10, F: P Ahl 6.98, R Sundelin 7.00, O Tidblom 7.24, Daniel Olsson 81 Orient 7.26, Per-Joan Lorentzon Orient 7.28, R Askros 7.28, ... D Nunez ej start. Tresteg: Anton Andersson 81 Halmstad 1525, Jim Ekliden 80 Brattås 1379, Daniel Gustavsson 81 Oskarshamn 1294. Kula: Philip Åman Ullevi 1313.
P18 60m h3: John Lundvik 83 Växjö 7.13, Daniel Spalin 82 Alingsås 7.20, F: J Lundvik 7.02, D Spalin 7.16. 1500m: Tito Phiri DEN 4:13.50. Tresteg: Anders Sjöström 83 Mölndal 1381, Martin Eriksson 83 Örgryte 1353, Joel Spolén Örgryte 1306.
K 200m: Paulina Orell 81 Norrköping 26.08, Anna Marberg 81 Trollhättans SK 26.31. 60mH: Linda Fredriksson Rydö 8.88, A Marberg 9.10, Laine Rohtla Örgryte 9.82, Sofie Anefors Örgryte 9.94. Höjd: Johanna Olander Färjestaden 165, L Rohtla 155.
F18 200m A: Carolina Klüft 83 Växjö 25.65, Yamu Jagne 83 Angered 26.15, Kristina Blomstrand 82 Norrköping 26.60, C: Madelaine Forsberg 83 Göteborgs KIK 26.58. 60mH: C Klüft 8.87, Christina Franklin 82 Växjö 9.95. Längd: C Klüft 581, Y Jagne 506.
F16 200m A: Emma Green 84 Ullevi 26.90, C: Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK 26.88. Höjd: Anna Nordström 84 Kalmar 160, E Green 155. Längd: M Bernhardsson 531, A Nordström 509, Katrin Larsson 84 Göteborgs KIK 502, Klara Grahnström 84 Växjö 501.
F15 200m A: Tine Bach DEN 26.58, C: Jessica Rydin 85 Tingberg 26.16, G: Emma Magnusson 85 Växjö 26.75. Höjd: J Rydin 166, Sofia Klüft 85 Växjö 160, Sandra Herlog 85 Falkenberg 155. Längd: Susanne Pettersson 85 Göteborgs KIK 530, J Rydin 515, Tuni Baraka 85 Göteborgs KIK 509, T Bach 506.
F14 Höjd: Isabell Petersson 86 Färjestaden 155.
D a g   2
M 60mH: 
Magnus Lönqvist 80 Habo 8.44, Niclas Hansén Växjö 8.64, J Ekliden 8.76. Höjd: Christian Eriksson 81 Dals Södra 190. Längd: C Eriksson 665, Christer Göransson Ragunda 657.
P18 Höjd: Andreas Viken NOR 200. Längd: Robert Bagge 82 Brattås 639.
K 60m: Lena Berntsson Ullevi 7.64, L Fredriksson 7.80, A Marberg 8.10. 400m: P Orell  60.52. 1500m: Magdalena Ottersten 85 Sävedalen 4:55.08, Charlotte Ottersten 85 Sävedalen 4:57.95. Stav: Linnéa Weding Holmgren 80 Hälle 290. Kula: Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden 1249, L Fredriksson 1100.
F18 60m h1: Y Jagne 7.95, F: Y Jagne 7.85. 400m: Kristina Blomstrand 82 Norrköping 59.88, M Forsberg 62.96. 1500m: Linda Hjelm 83 Hälle 5:02.52, Anna Stenbäck 82 Norrköping 5:09.77. Stav: Karen Klint DEN 310, Louise Landqvist 83 Göteborgs KIK 300, C Klüft 260. Tresteg: Maria Berggren 82 Göteborgs KIK 1172, C Franklin 1139, Y Jagne 1117, Sofia Ursby 82 Växjö 1054, Emma Gustavsson 83 Växjö 1043. Kula: Rebecka Kvist 83 Alvesta 1181, Kajsa Fällström 82 Istrum 1154, C Klüft 1082, Pia Gustavsson 82 Färjestaden 1071, Y Jagne 1012.
F16 60m h1: Nanna Sacko Nilsen 84 Göteborgs KIK 8.09, F: N Sacko Nilsen 8.06. Stav: Sara Josefsson 84 Kville 300, Ida Glemne 84 Växjö 290, Linda Rundahl 84 Orient 270. Tresteg: M Bernhardsson 1160, Amy Quinones 84 Göteborgs KIK 1122, A Nordström 1116, K Grahnström 1109, I Glemne 1101, Johanna Jönsson 84 Orient 1033.
F15 60m h1: T Bach 8.08, h2: Mfon Etim 85 Angered 8.02, F: M Etim 7.95, T Back 8.05, J Rydin 8.09. Tresteg: M Etim 1174, S Klüft 1173, S Pettersson 1134, T Baraka 1119, Lisa Ledenvall 85 Göteborgs KIK 1066, Camilla Rahm 85 Göteborgs KIK 1061.

FALUN 4.12 (DD-spelen) - Till fullständiga resultat
M 60m h1: Daniel Sjans 83 Kvarnsveden 7.28, h2: Nasser Sebabi 82 Hofors 7.24, h3: Magnus Wallberg Hässelby 7.23, Erik Söderberg 81 Falun 7.26, F: N Sebabi 7.18, E Söderberg 7.23, M Wallberg 7.25, D Sjans 7.25. 800m A: Jon Andersson 80 Falun 1:53.00, Fredrik Rohlén Falun 1:53.77, Albin Johansson 81 Hammarby 1:55.27, Conny Ekstrand Falun 1:55.95, B: Martin Svensson Kvarnsveden 1:57.74, ... 4) Martin Söderberg Hakarpspojkarna 2:04.18. Längd: Andreas Hedström 81 Falun 636, Fredrik Holmér 83 Råby-Rekarne 635. Kula: Johan Persson 80 Falun 1484, David Johansson 80 Ludvika 1458, Andreas Olsson Heby 1400, Mattias Jons 82 Järvsö 1369.
K 60m h1: Jenny Kallur 81 Falun 7.54, Anna Sauhke 83 Kvarnsveden 8.04, Marie Hilmersson 81 Hässelby 8.09, Kirsten Belin 81 Kvarnsveden 8.19, h2: Pernilla Allvin Falun 7.82, Linda Olsson 81 Falun 8.10, F: J Kallur 7.56, P Allvin 7.85, A Sauhke 8.02. 60mH: J Kallur 8.58, A Sauhke 9.36. Stav: K Belin 387 Svenskt inomhusrekord, Sofia Lång 80 Falun 310, Therese Axelsson 83 Katrineholm 310, Caroline Fougman 84 Gefle 270. Längd: Susanna Kallur 81 Falun 582, Frida Hilmersson 84 Glanshammar 529, Nuulu Ndiwabene 84 Hofors 526, Sara Rydén 85 Djurmo-Sifferbo 515, Lisa Jansson 84 Västerås 509, Joni Winter 84 Sundsvall 507, Kim Andersson 84 Sundsvall 503. Kula: M Hilmersson 1222, Linda Wijkander 83 Klippan 1086, Katrin Nordqvist 84 Heros 1032, Emilia Löfgren 83 Enköping 999.
F16 Höjd: S Rydén 155.

MALMÖ/A 4.12 (Sista chansen) Till fullständiga resultat
OBS: "Gamla" ålderklasserna!
P14 Höjd: Anton Ekman 85 Finish 190.
F16 60m: Daniela Lincoln Saavedra 84 Pallas 8.06. Längd: D Lincoln Saavedra 566, Tracey Andersson 84 Trelleborg 505.
F14 Höjd: Elin Hansson 85 Kristianstad 163, Jenny Gunnarsson 85 Finish 154.
F13 60m A: Evelina Cronberg-Hansson 86 Ängelholm 8.08. Höjd: Camilla Kerrén 86 Lund 157.

SOLNA 1.12 (Sprintcupen 3)
F16 Stav: 
Jenny Östlund 84 Hässelby 310.
 Längd: Viktoria Gustafsson 84 Hässelby 506, Jennie Hurkmans 84 Tureberg 503.

ESKILSTUNA 27.11 (Julklappsspelen) - Till fullständiga resultat
P16 Höjd: Jimmy Karlsson 83 Råby-Rekarne 190. Längd: Joni Peltomaa 84 Tjalve 638.
F16 60m h2: Hanna Larsson 84 Katrineholm 8.05, F: H Larsson 7.97. Längd: Madelene Nylander 84 Örbyhus 550, Jennie Hurkmans 84 Tureberg 518, Frida Hilmersson 84 Glanshammar 514.

SOLNA 16.11 (Sprintcupen 1)
F18 Längd: Debbie Viklund 83 Bromma 504.