P 18 400 M HEAT 1
1 |
|
Felipe Padilla, FIG Falun |
50,84 |
|
Final |
|
2 |
|
Martin Hajdu, FIG Malmö |
51,48 |
|
Final |
|
3 |
|
Fredrik Christiansson, Farsta gy |
51,78 |
|
Final |
|
4 |
|
Joel Blid, FIG Karlstad |
52,03 |
|
Final |
|
5 |
|
Michael Nilsson, Burgårdens gy |
52,22 |
|
Final |
|
6 |
|
Johan Svanström, FIG Sollentuna |
52,35 |
|
|
|
7 |
|
David Stridfeldt, FIG Sollentuna |
53,70 |
|
|
|
8 |
|
Thomas Leidenhag, Wenströmska sk |
57,70 |
|
|
|
P 18 400 M, HEAT 2
1 |
|
Joakim Daun, Sävesk |
50,78 |
|
Final |
|
2 |
|
Robert Sjödén, FIG Karlstad |
51,61 |
|
Final |
|
3 |
|
Tom Gatsinzi, Farsta gy |
51,89 |
|
Final |
|
4 |
|
Anders Johnsson, Teknikum |
52,54 |
|
|
|
5 |
|
Michael Rubinstein, FIG Göteborg |
52,85 |
|
|
|
6 |
|
Jonas Dufwenberg, Platensk |
52,87 |
|
|
|
7 |
|
Kim Dennerbring, Westerlundska gy |
53,89 |
|
|
|
8 |
|
David Peterson, FIG Falun |
54,86 |
|
|
|
P 18 800 M, HEAT 1
1 |
|
Jacob Cedertun, FIG Sollentuna |
1.57,06 |
|
Final |
|
2 |
|
John Lindström, FIG Sollentuna |
1.57,13 |
|
Final |
|
3 |
|
Finnur Fenger, FIG Sollentuna |
1.57,39 |
|
Final |
|
4 |
|
Jonas Dufwenberg, Platensk |
2.01,47 |
|
|
|
5 |
|
Thomas Björklund, Kongahällagy |
2.01,99 |
|
|
|
6 |
|
Johan Thunberg, Blackebergs gy |
2.02,14 |
|
|
|
7 |
|
Erik Fahlgren, Balderssk |
2.02,45 |
|
|
|
P 18 800 M, HEAT 2
1 |
|
Albin Johansson, Vasalunds gy |
1.57,38 |
|
Final |
|
2 |
|
Anders Leinås, FIG Sollentuna |
1.59,78 |
|
Final |
|
3 |
|
Michael Nilsson, Burgårdens gy |
2.01,28 |
|
|
|
4 |
|
Alexander Shah, Katedralsk, Lund |
2.01,75 |
|
|
|
5 |
|
Peter Sladey, FIG Sollentuna |
2.02,20 |
|
|
|
6 |
|
Mattias Fager, De Geergy |
2.05,22 |
|
|
|
7 |
|
André Möller, FIG Malmö |
2.08,51 |
|
|
|
8 |
|
Philip Wehtje, Viktor Rydbergs gy |
2.11,41 |
|
|
|
P 18 800 M, HEAT 3
1 |
|
Philip Aagaard, Berzeliussk |
1.58,09 |
|
Final |
|
2 |
|
Joel F Lennartsson, FIG Sollentuna |
1.59,16 |
|
Final |
|
3 |
|
Magnus Nilsson, Kaplansk |
2.00,41 |
|
Final |
|
4 |
|
Christian Martinsson, FIG Sollentuna |
2.01,06 |
|
Final |
|
5 |
|
Per Skoog, Lagmansgy |
2.04,05 |
|
|
|
6 |
|
Christian Olsson, Nösnäsgy |
2.04,51 |
|
|
|
7 |
|
Andrei Popovici, FIG Göteborg |
2.12,37 |
|
|
|
P 18 2000 M HINDER
1 |
|
Jacob Cedertun, FIG Sollentuna |
5.59,90 |
|
|
|
2 |
|
David Lindh, Ljungstedtska sk |
6.10,99 |
|
|
|
3 |
|
Daniel Olsson, Wargentinsk |
6.12,72 |
|
|
|
4 |
|
Magnus Eriksson, Torsbergsgy |
6.20,42 |
|
|
|
5 |
|
Henrik Odéen, S:t Petri sk |
6.31,54 |
|
|
|
6 |
|
Markus Påhlsson, S:t Petri sk |
6.35,79 |
|
|
|
- |
|
Pär Liljegren, Wargentinsk |
bröt |
|
|
|
- |
|
Linus Nerman, Södra Latins gy |
bröt |
|
|
|
P 18 110 M HÄCK, HEAT 1 Vind -0,1
1 |
|
Nicklas Dackheden, FIG Malmö |
15,59 |
|
Final |
|
2 |
|
Mansor Jallow, FIG Göteborg |
15,64 |
|
Final |
|
3 |
|
Anders Söderberg, Östrabosk |
15,70 |
|
Final |
|
4 |
|
Erik Bäck, Polhemssk, Gävle |
16,16 |
|
|
|
5 |
|
Erik Larsson, FIG Lidingö |
16,59 |
|
|
|
- |
|
Björn Lundin, FIG Lidingö |
ej start |
|
|
|
P 18 110 M HÄCK, HEAT 2 Vind +0,6
1 |
|
Philip Nossmy, FIG Malmö |
15,29 |
|
Final |
|
2 |
|
Mikael Johansson, Hermelinssk |
15,97 |
|
Final |
|
3 |
|
Alen Rakovic, FIG Göteborg |
16,11 |
|
Final |
|
3 |
|
Sebastian Lindén, FIG Falun |
16,11 |
|
Final |
|
5 |
|
Marcus Abrahamsson, Västergårdsgy |
16,82 |
|
|
|
6 |
|
Erik Parland, Rudbeckianska sk |
17,37 |
|
|
|
P 18 110 M HÄCK, FINAL Vind +0,4
1 |
|
Philip Nossmy, FIG Malmö |
13,39 |
|
|
|
2 |
|
Mansor Jallow, FIG Göteborg |
15,35 |
|
|
|
3 |
|
Anders Söderberg, Östrabosk |
15,52 |
|
|
|
4 |
|
Nicklas Dackheden, FIG Malmö |
15,53 |
|
|
|
5 |
|
Alen Rakovic, FIG Göteborg |
15,86 |
|
|
|
6 |
|
Sebastian Lindén, FIG Falun |
15,90 |
|
|
|
7 |
|
Mikael Johansson, Hermelinssk |
20,85 |
|
|
|
P 18 LÄNGD
1 |
|
Robin Janson, FIG Karlstad |
6,94 |
|
+1,8 |
|
2 |
|
Johan Wissman, Olympiask |
6,81 |
|
+0,8 |
|
3 |
|
Daniel Arnsten, Wargentinsk |
6,79 |
|
+2,2 |
|
4 |
|
Fredrik Holmér, FIG Falun |
6,77 |
|
+0,8 |
|
5 |
|
Carl Bergfeldt, FIG Karlstad |
6,72 |
|
+0,1 |
|
6 |
|
David Johansson, FIG Växjö |
6,70 |
|
0,0 |
|
7 |
|
David Fridell, Danderyds gy |
6,55 |
|
+0,7 |
|
8 |
|
Emil Olofsson, FIG Umeå |
6,44 |
|
+1,0 |
|
9 |
|
Erik Olofsson, FIG Karlstad |
6,36 |
|
+0,2 |
|
10 |
|
Linus Persson, FIG Malmö |
6,31 |
|
+0,9 |
|
11 |
|
Tobias Nilsson, FIG Malmö |
6,28 |
|
+0,2 |
|
12 |
|
Daniel Abrahamson, FIG Göteborg |
6,19 |
|
+2,0 |
|
13 |
|
Daniel Malmström, Lerums gy |
6,18 |
|
+0,4 |
|
14 |
|
Mohittin Kourter, FIG Göteborg |
6,16 |
|
+1,8 |
|
15 |
|
Anders Almgren, FIG Lidingö |
6,16 |
|
+0,1 |
|
16 |
|
Erik Bäck, Polhemssk, Gävle |
6,14 |
|
+2,4 |
5,76 -0,3 |
17 |
|
Håkan Jedhammar, FIG Växjö |
6,12 |
|
+0,2 |
|
18 |
|
Nicolaus Daun, Sävesk |
6,11 |
|
-0,1 |
|
19 |
|
Christian Bergmark, Malgomajsk |
6,11 |
|
+0,1 |
|
20 |
|
Martin Eriksson, Sigrid Rudebecks gy |
6,10 |
|
+0,6 |
|
21 |
|
Daniel Hansson, FIG Falun |
6,09 |
|
+0,8 |
|
22 |
|
David Holmqvist, Östanå gy |
6,08 |
|
+2,0 |
|
23 |
|
Kaj Eklund, FIG Malmö |
6,07 |
|
+0,9 |
|
24 |
|
John van Leer, Polhemssk, Gävle |
6,05 |
|
+2,1 |
5,88 +1,5 |
25 |
|
Nasser Sebabi, FIG Falun |
5,93 |
|
+0,3 |
|
26 |
|
Erik Andersson, Polhemssk, Lund |
5,88 |
|
+0,9 |
|
27 |
|
Marcus Dahlberg, Malmö Borgarsk |
5,87 |
|
+1,2 |
|
28 |
|
Gustav Melén, Sävesk |
5,81 |
|
+1,2 |
|
29 |
|
Elias Shilazi, S:t Jacobi gy |
5,59 |
|
+1,1 |
|
30 |
|
Anders Nordlund, FIG Lidingö |
5,57 |
|
+1,3 |
|
31 |
|
Johan Svanström, FIG Sollentuna |
5,17 |
|
+0,1 |
|
32 |
|
Andreas Liljemark, FIG Karlstad |
4,23 |
|
+1,2 |
|
33 |
|
Anders Sjöström, Hulebäcksgy |
2,30 |
|
-0,7 |
|
34 |
|
Erik Larsson, FIG Lidingö |
0,00 |
|
|
|
P 18 DISKUS
1 |
|
Staffan Jönsson, FIG Malmö |
50,12 |
|
|
|
2 |
|
Magnus Nilsson, Sundsgy |
46,65 |
|
|
|
3 |
|
Robert Melin, FIG Växjö |
46,40 |
|
|
|
4 |
|
Torbjörn Karlsson, Västerhöjdsgy |
42,24 |
|
|
|
5 |
|
Daniel Cederberg, Frans Schartaus gy |
40,67 |
|
|
|
6 |
|
Björn Ankarling, Stjernesk |
40,30 |
|
|
|
7 |
|
Anders Constantin, FIG Karlstad |
39,77 |
|
|
|
8 |
|
Daniel Gustavsson, FIG Karlstad |
39,37 |
|
|
|
9 |
|
Lars Andersson, Gudlav Bildersk |
38,59 |
|
|
|
10 |
|
Fredrik Persson, FIG Karlstad |
38,55 |
|
|
|
11 |
|
Christer Björkander, Lerums gy |
36,87 |
|
|
|
12 |
|
Jonas Birgersson, Gripensk |
36,78 |
|
|
|
13 |
|
Erik Johansson, FIG Malmö |
36,48 |
|
|
|
14 |
|
John van Leer, Polhemssk, Gävle |
33,02 |
|
|
|
15 |
|
Andreas Tomasson, Hjalmar Strömersk |
31,49 |
|
|
|
16 |
|
Niklas Brännström, LM Engströms gy |
30,56 |
|
|
|
17 |
|
Christoffer Bengtsson, FIG Karlstad |
28,82 |
|
|
|
- |
|
Anton Leion, FIG Växjö |
ej start |
|
|
|
- |
|
Mattias Jons, FIG Falun |
ej start |
|
|
|
- |
|
Martin Strömberg, FIG Göteborg |
0,00 |
|
|
|
P 18 SLÄGGA (på Enskede IP!)
1 |
|
Anton Leion, FIG Växjö |
60,03 |
|
|
|
2 |
|
Erik Eriksson, Stjernesk |
54,98 |
|
|
|
3 |
|
Anders Constantin, FIG Karlstad |
53,48 |
|
|
|
4 |
|
Mattias Jons, FIG Falun |
53,04 |
|
|
|
5 |
|
Jon Berglund, FIG Umeå |
52,71 |
|
|
|
6 |
|
Andreas Henriksson, Stjernesk |
49,49 |
|
|
|
7 |
|
Stefan Holst, Erik Dahlbergsgy |
47,57 |
|
|
|
8 |
|
Gustaf Nordén, FIG Karlstad |
46,70 |
|
|
|
9 |
|
Jonas Birgersson, Gripensk |
46,12 |
|
|
|
10 |
|
Jonas Hesselgren, FIG Växjö |
43,78 |
|
|
|
11 |
|
Christer Björkander, Lerums gy |
42,30 |
|
|
|
12 |
|
Jens Forslund, Sundsvalls gy |
42,14 |
|
|
|
- |
|
Robert Melin, FIG Växjö |
0,00 |
|
|
|
- |
|
Daniel Gustavsson, FIG Karlstad |
0,00 |
|
|
|
PFIG och PGY 4x100 M, FINAL 1
1 |
|
Säveskolan |
45,09 |
|
|
|
2 |
|
FIG Malmö lag 2 |
45,09 |
|
|
|
3 |
|
FIG Falun lag 2 |
45,79 |
|
|
|
4 |
|
Teknikum |
45,88 |
|
|
|
- |
|
FIG Lidingö lag 2 |
diskv. vx 2 |
|
|
|
PFIG och PGY 4x100 M, FINAL 2
1 |
|
FIG Malmö lag 1 |
42,90 |
|
|
|
2 |
|
FIG Falun lag 1 |
42,97 |
|
|
|
3 |
|
FIG Lidingö lag 1 |
44,46 |
|
|
|
4 |
|
FIG Umeå |
44,69 |
|
|
|
5 |
|
FIG Göteborg |
45,07 |
|
|
|
- |
|
FIG Karlstad lag 1 |
bröt |
|
|
|
- |
|
FIG Växjö |
bröt |
|
|
|
P 16 400 M, HEAT 1
1 |
|
Andreas Mokdasi, Spånga gy |
52,73 |
|
Final |
|
2 |
|
Daniel Johansson, Stjernesk |
53,47 |
|
Final |
|
3 |
|
Jonas Nordmark, FIG Sollentuna |
54,04 |
|
Final |
|
4 |
|
Johan Karlsson, Bredgårdssk |
54,47 |
|
Final |
|
5 |
|
Erik Gustafsson, Karolinska sk |
55,32 |
|
|
|
6 |
|
Henrik Askfelt, Polhemssk, Lund |
56,70 |
|
|
|
7 |
|
Patrik Källström, Polhemssk, Lund |
57,56 |
|
|
|
P 16 400 M, HEAT 2
1 |
|
Christian Augustinsson, Väggask |
52,80 |
|
Final |
|
2 |
|
Frank Camara, FIG Malmö |
53,43 |
|
Final |
|
3 |
|
Daniel Karakas, Angeredsgy |
53,64 |
|
Final |
|
4 |
|
Mathias Wiberg, Blackebergs gy |
54,58 |
|
Final |
|
5 |
|
Rikard Marklund, Rodengy |
54,62 |
|
|
|
6 |
|
Mikael Szaron, FIG Lidingö |
55,17 |
|
|
|
7 |
|
Soran Omar, Angeredsgy |
55,35 |
|
|
|
8 |
|
Linus Karlsson, Rekarnegy |
59,45 |
|
|
|
P 16 800 M, HEAT 1
1 |
|
Pär Eriksson, Sundsvalls gy |
2.04,46 |
|
Final |
|
2 |
|
Christer Sörvik, FIG Sollentuna |
2.04,77 |
|
Final |
|
3 |
|
Gustaf Pettersson, Perstorps gy |
2.04,88 |
|
Final |
|
4 |
|
Niclas Rysjö, FIG Sollentuna |
2.06,17 |
|
Final |
|
5 |
|
Daniel Nilsson, Väggask |
2.10,70 |
|
|
|
6 |
|
Carl-Henrik Wall, Sundsta-Älvkullegy |
2.10,94 |
|
|
|
7 |
|
Rikard Marklund, Rodengy |
2.12,12 |
|
|
|
8 |
|
Henrik Sönnergren, Sigrid Rudbecks gy |
2.13,48 |
|
|
|
9 |
|
Christoffer Danarö, FIG Lidingö |
2.14,67 |
|
|
|
P 16 800 M, HEAT 2
1 |
|
Per Jonsson, Staffanssk |
2.01,33 |
|
Final |
|
2 |
|
Pierre Asséus, Brunnsåkersk |
2.03,92 |
|
Final |
|
3 |
|
Jonas Nordmark, FIG Sollentuna |
2.04,34 |
|
Final |
|
4 |
|
Fredrik Närman, FIG Sollentuna |
2.04,95 |
|
Final |
|
5 |
|
Daniel Gustavsson, Älvstrandsgy |
2.06,48 |
|
Final |
|
6 |
|
Pontus Ludvigsson, Stjernesk |
2.08,20 |
|
|
|
7 |
|
Simon Svedberg, Europask |
2.08,34 |
|
|
|
8 |
|
Peter von Essen, FIG Lidingö |
2.10,52 |
|
|
|
9 |
|
Kenneth Lillqvist, St Eskilsgy |
2.15,56 |
|
|
|
- |
|
Soran Omar, Angeredsgy |
ej start |
|
|
|
P 16 1500 M HINDER
1 |
|
Fredrik Närman, FIG Sollentuna |
4.28,26 |
|
|
|
2 |
|
Gustaf Pettersson, Perstorps gy |
4.34,16 |
|
|
|
3 |
|
Pär Eriksson, Sundsvalls gy |
4.36,02 |
|
|
|
4 |
|
Magnus Jensen, FIG Sollentuna |
4.36,21 |
|
|
|
5 |
|
Carl-Henrik Wall, Sundsta-Älvkullegy |
4.53,17 |
|
|
|
6 |
|
Karl Andersson, Hjalmar Strömersk |
5.13,56 |
|
|
|
P 16 110 M HÄCK, HEAT 1 Vind +0,9
1 |
|
Joni Peltomaa, Ebersteinska sk |
14,71 |
|
Final |
|
2 |
|
Daniel Häggkvist, Sundsvalls gy |
15,15 |
|
Final |
|
3 |
|
Johan Hallberg, FIG Malmö |
15,31 |
|
Final |
|
4 |
|
Martin Alfredsson, FIG Växjö |
16,08 |
|
Final |
|
5 |
|
Per Kåberg, Östrabogy |
16,23 |
|
|
|
P 16 110 M HÄCK, HEAT 2 Vind -1,1
1 |
|
Henrik Encke, Spånga gy |
15,37 |
|
Final |
|
2 |
|
Christian Sjöberg, Västerhöjdsgy |
15,58 |
|
Final |
|
3 |
|
Jesper Klemedsson, FIG Malmö |
15,84 |
|
Final |
|
4 |
|
Björn Hartig, FIG Växjö |
16,14 |
|
|
|
5 |
|
Andreas Andersson, Angeredsgy |
18,08 |
|
|
|
P 16 110 M HÄCK, FINAL Vind +0,1
1 |
|
Joni Peltomaa, Ebersteinska sk |
14,65 |
|
|
|
2 |
|
Christian Sjöberg, Västerhöjdsgy |
15,09 |
|
|
|
3 |
|
Johan Hallberg, FIG Malmö |
15,17 |
|
|
|
4 |
|
Daniel Häggkvist, Sundsvalls gy |
15,18 |
|
|
|
5 |
|
Henrik Encke, Spånga gy |
15,34 |
|
|
|
6 |
|
Jesper Klemedsson, FIG Malmö |
15,47 |
|
|
|
7 |
|
Martin Alfredsson, FIG Växjö |
16,31 |
|
|
|
P 16 HÖJD
1 |
|
Johan Malm, Burgårdens gy |
1,93 |
|
|
|
2 |
|
Thomas Bipella, FIG Göteborg |
1,91 |
|
|
|
3 |
|
Martin Alfredsson, FIG Växjö |
1,86 |
|
|
|
4 |
|
Umit Demirci, Västergårdsgy |
1,83 |
|
|
|
5 |
|
Gunnar Krig, Ebersteinska sk |
1,79 |
|
|
|
6 |
|
Johnny Svensson, FIG Umeå |
1,79 |
|
|
|
7 |
|
Martin Wisnander, FIG Malmö |
1,75 |
|
|
|
8 |
|
Christian Nilsson, FIG Malmö |
1,75 |
|
|
|
9 |
|
Sebastian Zawadski, FIG Malmö |
1,75 |
|
|
|
P 16 STAV
1 |
|
Martin Wisnander, FIG Malmö |
4,22 |
|
|
|
2 |
|
Sebastian Zawadski, FIG Malmö |
4,07 |
|
|
|
3 |
|
Hans Svensson, FIG Växjö |
3,82 |
|
|
|
4 |
|
Fredrik Dackheden, FIG Malmö |
3,62 |
|
|
|
5 |
|
Oskar Jönsson, FIG Falun |
3,37 |
|
|
|
6 |
|
Martin Isaksson, Midskogssk |
3,22 |
|
|
|
P 16 TRESTEG
1 |
|
Christian Nilsson, FIG Malmö |
13,30 |
|
-0,1 |
|
2 |
|
Rasmus Olofsson, Bromma gy |
13,15 |
|
+3,1 |
13,14 +0,4 |
3 |
|
Joni Peltomaa, Ebersteinska sk |
13,13 |
|
+2,6 |
13,13 -2,5 |
4 |
|
Daniel Andersson, FIG Falun |
12,95 |
|
+1,4 |
|
5 |
|
Oskar Edqvist, Wargentinsk |
12,87 |
|
+1,9 |
|
6 |
|
Victor Stodell, Teknikum |
12,85 |
|
+0,2 |
|
7 |
|
Henrik Attersand, Kärrtorps gy |
12,62 |
|
+0,6 |
|
8 |
|
Alexander Arlbrant, FIG Göteborg |
12,62 |
|
+1,8 |
|
9 |
|
Mathias Hortans 84, Sågbäcksgy |
12,56 |
|
+2,7 |
12,47 +0,6 |
10 |
|
Habib Arwand, FIG Malmö |
12,49 |
|
-0,2 |
|
11 |
|
Daniel Westman, FIG Växjö |
12,28 |
|
+2,1 |
12,09 -0,8 |
12 |
|
Kim Pettersson, Högbergssk |
12,24 |
|
-1,6 |
|
13 |
|
Umit Demirci, Västergårdsgy |
12,10 |
|
+0,8 |
|
14 |
|
Johan Zetterberg, Bromangy |
11,74 |
|
+2,7 |
10,45 +1,8 |
15 |
|
Filip Almgren, Polhemssk, Gävle |
11,14 |
|
+0,4 |
|
- |
|
Jonas Kullberg, FIG Göteborg |
ej start |
|
|
|
P 16 SLÄGGA (på Enskede IP)
1 |
|
Pär Järlebrant, FIG Umeå |
54,82 |
|
|
|
2 |
|
Robert Alneroth, Polhemssk, Gävle |
54,70 |
|
|
|
3 |
|
Magnus Lohse, Aranäsgy |
44,70 |
|
|
|
4 |
|
Johan Sörin, S:t Jacobis gy |
38,80 |
|
|
|
5 |
|
Patrik Johansson, Lilleruds gy |
38,67 |
|
|
|
6 |
|
Erik Boss, Älvstrandsgy |
37,29 |
|
|
|
7 |
|
Henrik Olsson, Ljusdals gy |
31,94 |
|
|
|
P 16 SPJUT
1 |
|
Magnus Lohse, Aranäsgy |
56,60 |
|
|
|
2 |
|
Johan Zetterberg, Bromangy |
54,10 |
|
|
|
3 |
|
Niklas Karlsson, FIG Malmö |
52,12 |
|
|
|
4 |
|
Johan Sörin, S:t Jacobis gy |
51,02 |
|
|
|
5 |
|
Martin Astfors, Rudbeckianska sk |
49,45 |
|
|
|
6 |
|
Umit Demirci, Västergårdsgy |
47,45 |
|
|
|
7 |
|
Teodor Enqvist, Västergårdsgy |
47,43 |
|
|
|
8 |
|
Björn Hartig, FIG Växjö |
45,91 |
|
|
|
9 |
|
Mattias Argirakis, Angeredsgy |
44,60 |
|
|
|
10 |
|
Andreas Andersson, Angeredsgy |
33,80 |
|
|
|
11 |
|
Johan Beillon, FIG Lidingö |
32,97 |
|
|
|
P 15 200 M, HEAT 1 Vind +0,6
1 |
|
Gustaf Lindgren, Olandssk |
23,28 |
|
Final |
|
2 |
|
Mikael Thulin, Årstask |
23,29 |
|
Final |
|
3 |
|
Amir Adan, Björkebysk |
24,18 |
|
Final |
|
4 |
|
Viktor Varverud, Franzénsk |
24,32 |
|
|
|
5 |
|
Patrik Sparrman, Dalsjösk |
24,83 |
|
|
|
6 |
|
Christian Jonsson, Sundsvalls gy |
24,94 |
|
|
|
7 |
|
Willy Gustavsson, Dalsjösk |
25,81 |
|
|
|
P 15 200 M, HEAT 2 Vind +1,2
1 |
|
Joakim Carlsson, Kaparesk |
23,63 |
|
Final |
|
2 |
|
Tobias Otterbring, Ungärde sk |
24,08 |
|
Final |
|
3 |
|
David Andersson, Hudiksvalls lvk |
24,15 |
|
Final |
|
4 |
|
Niklas Larsson, Eklidensk |
24,32 |
|
|
|
5 |
|
Amadeus Rosberg, Österledssk |
24,59 |
|
|
|
6 |
|
Johan Bostedt, Nipansk |
25,70 |
|
|
|
P 15 200 M, HEAT 3 Vind 0,0
1 |
|
Daniel Larsson, Katarinask |
23,77 |
|
Final |
|
2 |
|
Gustav Sewall, Österslättsk |
23,92 |
|
Final |
|
3 |
|
Alexander Tursell, Oxievångssk |
24,50 |
|
|
|
4 |
|
Henrik Orreteg, Björkebysk |
24,62 |
|
|
|
5 |
|
Olof Svensson, Hallägrask |
24,79 |
|
|
|
6 |
|
Håkan Nordin, Storsjösk |
26,49 |
|
|
|
P 15 200 M, FINAL Vind +0,5
1 |
|
Mikael Thulin, Årstask |
23,04 |
|
|
|
2 |
|
Gustaf Lindgren, Olandssk |
23,42 |
|
|
|
3 |
|
Joakim Carlsson, Kaparesk |
23,58 |
|
|
|
4 |
|
Daniel Larsson, Katarinask |
23,87 |
|
|
|
5 |
|
David Andersson, Hudiksvalls lvk |
24,09 |
|
|
|
6 |
|
Amir Adan, Björkebysk |
24,11 |
|
|
|
7 |
|
Tobias Otterbring, Ungärde sk |
24,17 |
|
|
|
- |
|
Gustav Sewall, Österslättsk |
ej start |
|
|
|
P 15 800 M, FINAL
1 |
|
Olle Walleräng, Fröslundask |
1.54,67 |
|
|
|
2 |
|
Erik Johansson, Tullportssk |
2.02,20 |
|
|
|
3 |
|
André Mineur, Ljungsbrosk |
2.03,59 |
|
|
|
4 |
|
Peter Bergqvist, Prästängssk, Eksjö |
2.04,14 |
|
|
|
5 |
|
Kristoffer Ståhl, Linnésk |
2.06,71 |
|
|
|
6 |
|
Andreas Mårtensson, Näsbydalssk |
2.06,91 |
|
|
|
7 |
|
Oskar Nilsson, Rönnowssk |
2.07,58 |
|
|
|
8 |
|
Johan Bergqvist, Prästängssk, Eksjö |
2.11,48 |
|
|
|
9 |
|
Johan Arnqvist, Mörmosk |
2.13,30 |
|
|
|
P 15 300 M HÄCK, HEAT 1
1 |
|
Fredrik Andersson, Brunnsängssk |
41,63 |
|
Final |
|
2 |
|
Olof Svensson, Hallägrask |
42,73 |
|
Final |
|
3 |
|
Alexander Tursell, Oxievångssk |
43,05 |
|
Final |
|
3 |
|
Oskar Bergström, Aspuddssk |
43,05 |
|
Final |
|
- |
|
Mikael Hammer, Mariebergssk |
ej start |
|
|
|
P 15 300 M HÄCK, HEAT 2
1 |
|
Erik Lundvik, Bergundask |
40,23 |
|
Final |
|
2 |
|
Amir Adan, Björkebysk |
41,30 |
|
Final |
|
3 |
|
Niklas Wiberg, Skansensk |
42,56 |
|
Final |
|
4 |
|
Alexander Ljungblom, Karl Johanssk |
42,79 |
|
Final |
|
5 |
|
Tobias Nylander, Saltsjöbadens samsk |
44,73 |
|
|
|
6 |
|
Yilmas Bahceci, Petrésk |
47,46 |
|
|
|
P 15 STAV
1 |
|
Johan Carlsson, Centralsk, Staffanstorp |
3,72 |
|
|
|
2 |
|
Niklas Wiberg, Skansensk |
3,37 |
|
|
|
3 |
|
Johannes Fredriksson, Hovåssk |
3,22 |
|
|
|
4 |
|
Rasmus Tjärndal, Grevegårdssk |
3,22 |
|
|
|
5 |
|
Alexander Flodin, Zederslundssk |
3,02 |
|
|
|
6 |
|
Thomas Norberg, Frösåkerssk |
2,82 |
|
|
|
7 |
|
Ismo Pietiläinen, Frösåkerssk |
2,82 |
|
|
|
- |
|
Jesper Fritz, Slottsstadens sk |
ej start |
|
|
|
P 15 SLÄGGA (på Enskede IP)
1 |
|
Mikael André, Häggviks sk |
47,40 |
|
|
|
2 |
|
Krister Larsson, Fryxellska sk |
46,25 |
|
|
|
3 |
|
Johan Bark, Gimo sk |
41,92 |
|
|
|
4 |
|
Stefan Bergkvist, Frykensk |
38,84 |
|
|
|
5 |
|
Johan Bergqvist, Prästängssk, Eksjö |
38,12 |
|
|
|
6 |
|
Alexander Flodin, Zederslundssk |
33,07 |
|
|
|
7 |
|
Magnus Westberg, Årstask |
30,08 |
|
|
|
8 |
|
Andreas Karlsson, Bergundask |
29,19 |
|
|
|
- |
|
Julian Carlsson, Zederslundssk |
0,00 |
|
|
|
F 18 400 M, HEAT 1
1 |
|
Jenny Ljungkvist, Farsta gy |
59,29 |
|
Final |
|
2 |
|
Linda Ruud, FIG Sollentuna |
60,64 |
|
Final |
|
3 |
|
Sara Börjesson, FIG Sollentuna |
61,53 |
|
Final |
|
4 |
|
Maria Karlsson, Jakobsbergs fria gy |
70,26 |
|
|
|
- |
|
Caroline Rambow, Wenströmska sk |
bröt |
|
|
|
F 18 400 M, HEAT 2
1 |
|
Jessica Nyström, Rinmangy |
59,77 |
|
Final |
|
2 |
|
Stina Smibacker, Westerlundska gy |
59,97 |
|
Final |
|
3 |
|
Jennie Bogren, FIG Sollentuna |
60,68 |
|
Final |
|
4 |
|
Sofie Liljemark, Stjernesk |
60,98 |
|
Final |
|
5 |
|
Elin Liljemark, Stjernesk |
63,56 |
|
Final |
|
F 18 800 M
1 |
|
Carolina Klüft, FIG Växjö |
2.15,50 |
|
|
|
2 |
|
Johanna Nilsson, FIG Växjö |
2.15,76 |
|
|
|
3 |
|
Liselotte Norén, FIG Sollentuna |
2.19,10 |
|
|
|
4 |
|
Signe Carlsson, Kaplansk |
2.20,92 |
|
|
|
5 |
|
Sara Kjellson, FIG Sollentuna |
2.29,62 |
|
|
|
6 |
|
Petra Kjellson, FIG Sollentuna |
2.30,54 |
|
|
|
F 18 100 M HÄCK, HEAT 1 Vind +2,2
1 |
|
Kaisa Ulfsdotter, FIG Malmö |
14,78 |
|
Final |
|
2 |
|
Hanna Brännström, FIG Umeå |
15,47 |
|
Final |
|
3 |
|
Paula Preisner, FIG Göteborg |
15,51 |
|
Final |
|
4 |
|
Elin Liljemark, Stjernesk |
16,22 |
|
Final |
|
5 |
|
Johanna Rönner, FIG Göteborg |
17,05 |
|
|
|
F 18 100 M HÄCK, HEAT 2 Vind +1,2
1 |
|
Carolina Klüft, FIG Växjö |
14,02 |
|
Final |
|
2 |
|
Anna Sauhke, FIG Falun |
15,15 |
|
Final |
|
3 |
|
Linda Svensson, FIG Karlstad |
15,29 |
|
Final |
|
4 |
|
Anna Mörstam, FIG Växjö |
16,17 |
|
Final |
|
- |
|
Sophie Ohlsson, FIG Falun |
bröt |
|
|
|
F 18 100 M HÄCK, FINAL Vind +1,6
1 |
|
Carolina Klüft, FIG Växjö |
14,08 |
|
|
|
2 |
|
Kaisa Ulfsdotter, FIG Malmö |
14,83 |
|
|
|
3 |
|
Hanna Brännström, FIG Umeå |
15,12 |
|
|
|
4 |
|
Anna Sauhke, FIG Falun |
15,20 |
|
|
|
5 |
|
Paula Preisner, FIG Göteborg |
15,26 |
|
|
|
6 |
|
Elin Liljemark, Stjernesk |
16,32 |
|
|
|
7 |
|
Anna Mörstam, FIG Växjö |
16,37 |
|
|
|
8 |
|
Linda Svensson, FIG Karlstad |
23,37 |
|
|
|
F 18 STAV
1 |
|
Charlotte Karlsson, FIG Malmö |
3,78 |
|
|
|
2 |
|
Maria Rendin, FIG Malmö |
3,68 |
|
|
|
3 |
|
Veronika Fridén, Sigrid Rudebecks gy |
3,08 |
|
|
|
3 |
|
Eline Lind, FIG Karlstad |
3,08 |
|
|
|
5 |
|
Sofie Lundström, FIG Karlstad |
3,08 |
|
|
|
6 |
|
Anna-Maria Sjöhagen, Kärrtorpsgy |
2,73 |
|
|
|
6 |
|
Karolina Syrén, FIG Växjö |
2,73 |
|
|
|
6 |
|
Therese Axelsson, FIG Falun |
2,73 |
|
|
|
9 |
|
Lisa Wälitalo, FIG Umeå |
2,73 |
|
|
|
F 18 LÄNGD
1 |
|
Jessica Palm, FIG Karlstad |
5,92 |
|
+2,1 |
5,70 -1,2 |
2 |
|
Anna Seleznova, FIG Lidingö |
5,55 |
|
+0,2 |
|
3 |
|
Kajsa Levin, Holavedsk |
5,50 |
|
+2,2 |
5,39 -0,2 |
4 |
|
Linda Svensson, FIG Karlstad |
5,43 |
|
+1,4 |
|
5 |
|
Maria Eklund, FIG Umeå |
5,41 |
|
+0,2 |
|
6 |
|
Anna Berg, FIG Malmö |
5,31 |
|
0,0 |
|
7 |
|
Hanna Brännström, FIG Umeå |
5,26 |
|
-0,6 |
|
8 |
|
Kristina Blomstrand, De Geergy |
5,24 |
|
+1,1 |
|
9 |
|
Caroline Larsson, Ebersteinska sk |
5,23 |
|
+0,1 |
|
10 |
|
Isabelle Eriksson, FIG Växjö |
5,19 |
|
+1,7 |
|
11 |
|
Anna Linner, Hagagy, Borlänge |
5,12 |
|
+3,9 |
4,81 -1,7 |
12 |
|
Debbie Viklund, Blackebergs gy |
5,09 |
|
-0,7 |
|
13 |
|
Anna Sauhke, FIG Falun |
5,05 |
|
+0,9 |
|
14 |
|
Nadja Casadei, Chapmansk |
5,05 |
|
-1,3 |
|
15 |
|
Anna Mörstam, FIG Växjö |
4,99 |
|
+1,8 |
|
16 |
|
Jenny Magnusson, FIG Umeå |
4,99 |
|
+3,4 |
4,77 -0,4 |
17 |
|
Petronella Malmqvist, Strömstads gy |
4,96 |
|
-1,4 |
|
18 |
|
Kristin Nilsson, FIG Lidingö |
4,86 |
|
+1,8 |
|
19 |
|
Charlotte Nordh, FIG Karlstad |
4,77 |
|
+0,5 |
|
20 |
|
Heléne Carlsson, Varbergs gy |
4,60 |
|
+1,0 |
|
21 |
|
Åsa Lundgren, Vasagy, Arboga |
4,58 |
|
+1,6 |
|
22 |
|
Josefina Karlsson, FIG Lidingö |
4,48 |
|
+2,1 |
4,39 +1,6 |
23 |
|
Linnea Tedestam, Hermelinssk |
4,41 |
|
-2,3 |
|
24 |
|
Marie-Louise Johansson, Varbergs gy |
4,40 |
|
-1,0 |
|
25 |
|
Helena Karlberg, Viktor Rydbergs gy |
3,49 |
|
+0,9 |
|
- |
|
Sophie Ohlsson, FIG Falun |
0,00 |
|
|
|
- |
|
Marie Eriksson, FIG Lidingö |
0,00 |
|
|
|
- |
|
Sara Isaksson, Olympiask |
ej start |
|
|
|
F 18 DISKUS
1 |
|
Karin Engström, FIG Karlstad |
41,44 |
|
|
|
2 |
|
Malin Andersson, Fässbergsgy |
39,75 |
|
|
|
3 |
|
Marie Hilmersson, FIG Falun |
39,28 |
|
|
|
4 |
|
Christel Nordin, FIG Växjö |
37,20 |
|
|
|
5 |
|
Charlotte Sjödin, FIG Umeå |
34,59 |
|
|
|
6 |
|
Emma Ross, FIG Umeå |
34,40 |
|
|
|
7 |
|
Charlotte Åberg, Parksk, Mönsterås |
32,18 |
|
|
|
8 |
|
Ida-Maria Holmgren, FIG Växjö |
31,86 |
|
|
|
9 |
|
Madelen Fahlstedt, Polhemssk, Gävle |
29,83 |
|
|
|
10 |
|
Sofie Lundström, FIG Karlstad |
29,13 |
|
|
|
11 |
|
Elin Molander, Wargentinsk |
26,96 |
|
|
|
12 |
|
Katarina Ström, Högbergssk |
25,84 |
|
|
|
13 |
|
Petronella Malmqvist, Strömstads gy |
25,60 |
|
|
|
14 |
|
Veronica Karlsson, Vasagy, Arboga |
25,40 |
|
|
|
F 18 SLÄGGA (på Enskede IP)
1 |
|
Karin Engström, FIG Karlstad |
49,20 |
|
|
|
2 |
|
Emma Olsson, Rudbeckianska sk |
46,56 |
|
|
|
3 |
|
Linda Wijkander, FIG Falun |
45,51 |
|
|
|
4 |
|
Rebecka Kvist, Alvesta gy |
45,08 |
|
|
|
5 |
|
Madelen Fahlstedt, Polhemssk, Gävle |
44,98 |
|
|
|
6 |
|
Christel Nordin, FIG Växjö |
41,31 |
|
|
|
7 |
|
Ida-Maria Holmgren, FIG Växjö |
39,98 |
|
|
|
8 |
|
Helén Persson, Sundsvalls gy |
37,70 |
|
|
|
9 |
|
Katrin Ahlford, Norra Reals gy |
36,70 |
|
|
|
10 |
|
Kristina Karlström, Wargentinsk |
36,07 |
|
|
|
11 |
|
Maria Gustavsson, FIG Växjö |
35,25 |
|
|
|
12 |
|
Cecilia Fernström, FIG Falun |
35,14 |
|
|
|
13 |
|
Charlotte Sjödin, FIG Umeå |
34,65 |
|
|
|
14 |
|
Carolina Madsen, FIG Karlstad |
34,57 |
|
|
|
15 |
|
Veronica Karlsson, Vasagy, Arboga |
33,61 |
|
|
|
16 |
|
Katarina Ström, Högbergssk |
32,51 |
|
|
|
17 |
|
Rosana Garcia, Frans Schartaus gy |
28,32 |
|
|
|
- |
|
Marie Hilmersson, FIG Falun |
0,00 |
|
|
|
- |
|
Elin Molander, Wargentinsk |
0,00 |
|
|
|
FFIG och FGY 4x100 M, FINAL 1
1 |
|
Danderyds gy |
51,03 |
|
|
|
2 |
|
Chapmansk |
51,13 |
|
|
|
3 |
|
FIG Sollentuna |
53,36 |
|
|
|
4 |
|
Viktor Rydbergs gy |
58,14 |
|
|
|
- |
|
FIG Lidingö |
bröt |
|
|
|
- |
|
Sundsvall |
bröt |
|
|
|
FFIG och FGY 4x100 M, FINAL 2
1 |
|
FIG Karlstad lag 1 |
48,60 |
|
|
|
2 |
|
FIG Malmö |
49,39 |
|
|
|
3 |
|
FIG Växjö |
49,49 |
|
|
|
4 |
|
FIG Göteborg |
49,99 |
|
|
|
- |
|
FIG Karlstad lag 2 |
bröt |
|
|
|
- |
|
FIG Umeå |
bröt |
|
|
|
F 16 400 M, HEAT 1
1 |
|
Linn Modin, Jenny Nyströmssk |
60,06 |
|
Final |
|
2 |
|
Hanna Ahlin, FIG Sollentuna |
60,16 |
|
Final |
|
3 |
|
Kristine Mäkelä, FIG Växjö |
60,19 |
|
Final |
|
4 |
|
Katarina Händel, Rodengy |
62,31 |
|
Final |
|
5 |
|
Emma Rickardsson, Hjalmar Strömersk |
63,57 |
|
Final |
|
F 16 400 M, HEAT 2
1 |
|
Linda Spetz, Västergårdsgy |
59,14 |
|
Final |
|
2 |
|
Lisa Nauclér, FIG Sollentuna |
61,94 |
|
Final |
|
3 |
|
Sara Mosseby, Brogårdsgy |
62,82 |
|
Final |
|
4 |
|
Sara Voltaire, Danderydssk |
64,18 |
|
|
|
5 |
|
Michaela Henriksson, Kungsgårdsgy |
64,23 |
|
|
|
6 |
|
Anna Wiklund, Sundsvalls gy |
65,96 |
|
|
|
F 16 100 M HÄCK Vind +0,6
1 |
|
Jennie Nilsson, FIG Umeå |
14,22 |
|
|
|
2 |
|
Ulrika Nilsson, Östrabogy |
14,48 |
|
|
|
3 |
|
Daniela Lincoln Saavedra, FIG Malmö |
14,52 |
|
|
|
4 |
|
Cecilia Axelsson, Filbornask |
15,55 |
|
|
|
5 |
|
Lisa Jansson, FIG Falun |
16,05 |
|
|
|
6 |
|
Kim Andersson, Sundsvalls gy |
16,16 |
|
|
|
7 |
|
Linn Modin, Jenny Nyströmssk |
17,08 |
|
|
|
F 16 HÖJD
1 |
|
Emma Green, FIG Göteborg |
1,73 |
|
|
|
2 |
|
Anna Nordström, FIG Växjö |
1,71 |
|
|
|
3 |
|
Cecilia Axelsson, Filbornask |
1,61 |
|
|
|
4 |
|
Kristina R Svensson, Malmö Borgarsk |
1,57 |
|
|
|
5 |
|
Lisa Jansson, FIG Falun |
1,53 |
|
|
|
6 |
|
Sofia Madsen, Sundsgy |
1,53 |
|
|
|
7 |
|
Malin Lövkvist, FIG Karlstad |
1,48 |
|
|
|
F 16 SLÄGGA (på Enskede IP)
1 |
|
Lovisa Persson, FIG Karlstad |
48,07 |
|
|
|
2 |
|
Emma Johannesson, FIG Karlstad |
46,87 |
|
|
|
3 |
|
Marie Nordh, FIG Karlstad |
40,62 |
|
|
|
4 |
|
Anna-Karin Larsson, Bromangy |
40,15 |
|
|
|
5 |
|
Helena Bombas Holmström, Franska sk |
39,65 |
|
|
|
6 |
|
Kristina Helander, FIG Falun |
38,76 |
|
|
|
7 |
|
Anna Torstensson, Hjalmar Strömersk |
38,66 |
|
|
|
8 |
|
Madeleine Frykholm, Stjernesk |
38,20 |
|
|
|
9 |
|
Maria Andersson, Bergagy |
36,09 |
|
|
|
10 |
|
Tracey Andersson, FIG Malmö |
35,08 |
|
|
|
11 |
|
Ylva Forslin, Jakobsbergs gy |
24,68 |
|
|
|
- |
|
Mikaela Johansson, FIG Falun |
0,00 |
|
|
|
- |
|
Emma Holmlund, Sundsvalls gy |
0,00 |
|
|
|
- |
|
Josefine Lundberg, Östrabogy |
0,00 |
|
|
|
F 16 SPJUT
1 |
|
Jennie Hurkmans, Rudbeckssk |
39,95 |
|
|
|
2 |
|
Madeleine Frykholm, Stjernesk |
38,16 |
|
|
|
3 |
|
Josephine Johansson, Solbergask |
37,56 |
|
|
|
4 |
|
Elinor Holgersson, FIG Malmö |
36,76 |
|
|
|
5 |
|
Emma Ekström, Värmdö gy |
36,41 |
|
|
|
6 |
|
Anna Torstensson, Hjalmar Strömersk |
35,40 |
|
|
|
7 |
|
Linda Gustavsson, Angeredsgy |
34,64 |
|
|
|
8 |
|
Mikaela Johansson, FIG Falun |
33,18 |
|
|
|
9 |
|
Maria Andersson, Bergagy |
31,64 |
|
|
|
10 |
|
Ida Glemne, FIG Växjö |
28,56 |
|
|
|
F 15 200 M, HEAT 1 Vind -0,5
1 |
|
Pernilla Tornemark, Norretullssk |
25,75 |
|
Final |
|
2 |
|
Jessica Rydin, Tingbergssk |
26,01 |
|
Final |
|
3 |
|
Hanna Holmér, Stålforssk |
26,86 |
|
|
|
4 |
|
Maja Söderholm, Kastalsk |
26,91 |
|
|
|
5 |
|
Linda Aguzey, Åkersvikssk |
27,01 |
|
|
|
6 |
|
Lena Vendel, Britsarvssk |
27,36 |
|
|
|
7 |
|
Magdalena Ranagården, Hallägrask |
27,57 |
|
|
|
8 |
|
Maria Eriksson, Lommarsk |
27,61 |
|
|
|
F 15 200 M, HEAT 2 Vind +0,9
1 |
|
Tove Åkerblom, Linnésk |
25,93 |
|
Final |
|
2 |
|
Emma Magnusson, Arabysk |
26,10 |
|
Final |
|
3 |
|
Annika Andersson, Vannhögsk |
26,23 |
|
Final |
|
4 |
|
Nathalie Hildingsson, Elinebergssk |
26,63 |
|
|
|
5 |
|
Emma Lundgren, Norregårdsk |
26,84 |
|
|
|
6 |
|
Charity Odum, Nyboda sk |
28,67 |
|
|
|
- |
|
Alexandra Mårtensson, Dalslundsk |
bröt |
|
|
|
F 15 200 M, HEAT 3 Vind +0,9
1 |
|
Jessica Samuelsson, Myrsjösk |
25,34 |
|
Final |
|
2 |
|
Emma Agerbjer, Bergvikssk |
25,78 |
|
Final |
|
3 |
|
Jannice Sundqvist, Landgrensk |
26,01 |
|
Final |
|
4 |
|
Emelie Andrén, Göteborgs Högre Samsk |
26,69 |
|
|
|
5 |
|
Anna Wadsten, Skansensk |
26,98 |
|
|
|
6 |
|
Caroline Hammargren, Åva gy |
27,43 |
|
|
|
7 |
|
Martina Nilsson, Stenbackask |
27,87 |
|
|
|
F 15 200 M, FINAL Vind +1,4
1 |
|
Tove Åkerblom, Linnésk |
25,27 |
|
|
|
2 |
|
Jessica Samuelsson, Myrsjösk |
25,33 |
|
|
|
3 |
|
Emma Agerbjer, Bergvikssk |
25,56 |
|
|
|
4 |
|
Jannice Sundqvist, Landgrensk |
25,81 |
|
|
|
5 |
|
Pernilla Tornemark, Norretullssk |
25,86 |
|
|
|
6 |
|
Jessica Rydin, Tingbergssk |
26,09 |
|
|
|
7 |
|
Emma Magnusson, Arabysk |
26,16 |
|
|
|
8 |
|
Annika Andersson, Vannhögsk |
26,43 |
|
|
|
F 15 800 M, FINAL
1 |
|
Ann Johansson, Stenbergask |
2.14,06 |
|
|
|
2 |
|
Elin Wiik, Junkaremålssk |
2.14,49 |
|
|
|
3 |
|
Jenny Olsson, Mikaelsk |
2.14,63 |
|
|
|
4 |
|
Pernilla Nyström, Kristinedalsk |
2.15,44 |
|
|
|
5 |
|
Malin Andersson, Vivallask |
2.20,05 |
|
|
|
6 |
|
Hanna Holst, Braåssk |
2.20,30 |
|
|
|
7 |
|
Mikaela Edlund, Roslagssk |
2.28,68 |
|
|
|
8 |
|
Jenni Nilsson, Tappströmssk |
2.28,81 |
|
|
|
F 15 300 M HÄCK, HEAT 1
1 |
|
Therese Gustafsson, Centralsk, Forshaga |
45,27 |
|
Final |
|
2 |
|
Malin Marmbrandt, S:t Ilianssk |
45,53 |
|
Final |
|
3 |
|
Charlotta Fougberg, Tynneredssk |
46,24 |
|
Final |
|
4 |
|
Linda Pettersson, Stenstalidssk |
48,91 |
|
|
|
5 |
|
Alexandra Mårtensson, Dalslundsk |
49,24 |
|
|
|
6 |
|
Josefin Gilljam, Hallägrask |
50,40 |
|
|
|
7 |
|
Petronella Strandberg, Centralsk, Staffanstorp |
52,64 |
|
|
|
F 15 300 M HÄCK, HEAT 2
1 |
|
Sara Trané, Ekdalask |
45,96 |
|
Final |
|
2 |
|
Linda Aguzey, Åkersvikssk |
47,48 |
|
Final |
|
3 |
|
Emelie Andrén, Göteborgs Högre Samsk |
48,25 |
|
Final |
|
4 |
|
Emma Magnusson, Arabysk |
48,93 |
|
|
|
5 |
|
Sofie Labraaten, Gärdessk, Bollnäs |
49,19 |
|
|
|
6 |
|
Erika Dernmar, Torvallask |
54,37 |
|
|
|
F 15 300 M HÄCK, HEAT 3
1 |
|
Marie Brorell, Björkebysk |
46,58 |
|
Final |
|
2 |
|
Tove Åkerblom, Linnésk |
47,76 |
|
Final |
|
3 |
|
Lovisa Lagerblad, Enskedesk |
50,37 |
|
|
|
4 |
|
Hanna Holst, Braåssk |
50,54 |
|
|
|
5 |
|
Karin Rydh, Dalslundsk |
50,77 |
|
|
|
6 |
|
Frida Sundell, Grevåkersk |
51,81 |
|
|
|
7 |
|
Annacarin Kjellgren, Hallägrask |
53,02 |
|
|
|
F 15 TRESTEG
1 |
|
Sofia Klüft, Fagrabäcksk |
12,06 |
|
+2,2 |
12,01 +0,3 |
2 |
|
Mfon Etim, Vasask, Göteborg |
11,82 |
|
+0,7 |
|
3 |
|
Sara Sköldin, Fröslundask |
11,53 |
|
+1,3 |
|
4 |
|
Malin Marmbrandt, St Iliansk |
11,45 |
|
+2,1 |
11,28 +0,4 |
5 |
|
Anna Otterstedt, Hovåssk |
11,42 |
|
+2,2 |
11,23 +0,5 |
6 |
|
Jenny Baatz, Vallhamrask |
11,14 |
|
+0,3 |
|
7 |
|
Tuni Baraka, FIG Göteborg |
11,08 |
|
+1,3 |
|
8 |
|
Therese Olsson, Bergundask |
10,73 |
|
+0,9 |
|
9 |
|
Karin Rydh, Dalslundsk |
10,72 |
|
+0,9 |
|
10 |
|
Sofie Sandberg, Furulidssk |
10,63 |
|
+1,2 |
|
11 |
|
Theresia Plymoth, Slottsstadens sk |
10,60 |
|
+1,7 |
|
12 |
|
Sofie Labraaten, Gärdessk, Bollnäs |
10,44 |
|
+0,5 |
|
13 |
|
Cecilia Odén, Milbosk |
10,41 |
|
+1,6 |
|
14 |
|
Maria Dahlgren, Granbergssk |
10,38 |
|
+1,9 |
|
15 |
|
Emily Karlsson, Rödebysk |
10,23 |
|
-0,1 |
|
16 |
|
Sophia Wennerbeck, Kålltorpssk |
9,86 |
|
+0,9 |
|
17 |
|
Helene Landqvist, Göteborgs Högre Samsk |
9,61 |
|
+0,7 |
|
F 15 SLÄGGA (på Enskede IP)
1 |
|
Camilla Westerlund, Broängssk |
44,31 |
|
|
|
2 |
|
Ida Sjöström, Östra sk, Hudiksvall |
40,65 |
|
|
|
3 |
|
Madelene Widequist, Bäckbysk |
40,30 |
|
|
|
4 |
|
Frida Brolin, Malmask |
38,85 |
|
|
|
5 |
|
Caroline Höglund, Djupedalssk |
37,06 |
|
|
|
6 |
|
Cine Igeland, Hammarsk |
36,60 |
|
|
|
7 |
|
Hanna Lundqvist, Prästängssk, Alvesta |
36,24 |
|
|
|
8 |
|
Giselle Kålen, Parksk, Östersund |
36,13 |
|
|
|
9 |
|
Josefin Berg, Frösåkerssk |
34,08 |
|
|
|
10 |
|
Åsa Eriksson, Gideonsbergssk |
33,60 |
|
|
|
11 |
|
Therese Constantin, Ramnerödssk |
33,19 |
|
|
|
12 |
|
Ida Wadenrud, Alfred Dalinsk |
32,91 |
|
|
|
13 |
|
Tanja Olsson, Snyggatorpssk |
31,26 |
|
|
|
14 |
|
Madelene Abrahamsson, Stenbackask |
29,37 |
|
|
|
15 |
|
Anna Melkersson, Norregårdsk |
26,49 |
|
|
|
16 |
|
Pernilla Sandberg, Teleborgs C sk |
24,78 |
|
|
|
17 |
|
Annika Nygren, Kvarnbysk |
23,86 |
|
|
|
18 |
|
Jessica Larsson, Norsjösk |
23,36 |
|
|
|
19 |
|
Petronella Strandberg, Centralsk, Staffanstorp |
22,93 |
|
|
|
20 |
|
Natalie Nyqvist, Tingbergssk |
21,58 |
|
|
|
21 |
|
Emelie Ericsson, Tingbergssk |
16,59 |
|
|
|
F 15 SPJUT
1 |
|
Marléne Lindström, Centralsk, Hallstavik |
41,47 |
|
|
|
2 |
|
Marie Barenfeld, Vasask, Örebro |
38,99 |
|
|
|
3 |
|
Betty Öhlén, Bergsåkers sk |
38,27 |
|
|
|
4 |
|
Alexandra Swärm, Zederslundssk |
37,97 |
|
|
|
5 |
|
Camilla Westerlund, Broängssk |
34,96 |
|
|
|
6 |
|
Tanja Olsson, Snyggatorpssk |
32,92 |
|
|
|
7 |
|
Johanna Djukanovic, Skansensk |
32,47 |
|
|
|
8 |
|
Annika Nyberg, Kvarnbysk |
28,54 |
|
|
|
9 |
|
Therese Olsson, Bergunda sk |
23,60 |
|
|
|
- |
|
Anna Sund, Apladalssk |
0,00 |
|
|
|